Noua lume clasica 'SPAM' - Februarie

  • Autor subiect DeletedUser35491
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser35491

Uitati setarile:

Joi, 10 noiembrie 2011, între orele 11:00 şi 13:00, vom deschide o nouă lume clasică cu următoarele setări:

- viteza serverului: 3
- viteza trupelor:0.5
- timpul de construcţie a clădirilor se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium
- numărul de membri în trib va fi limitat la 100
- fără arcaşi
- "declaraţii de război" –vor fi activate mai târziu
- fără biserică
- fără paladin
- sistem de cercetare clasic- fiecare tehnologie poate fi cercetată până la nivelul 10
- fără trofee
- spionii pot vedea doar trupele
- satele de barbari pot ajunge până la 1500 de puncte
- bonusul de noapte este activ de la ora 00 :00 până la 7 :00
- moral – activ (depinde de timp şi punctaj)
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri
- nobilii sistem clasic ( Doar 3 nobili pot fi creati pe sat – cost constant )
- limita atacurilor fake 1% puncte sat.
- se va putea alege direcţia satelor la început
- protectie de începător 4 zile
- hartă politică activă

O lume foarte interesanta dupa parerea mea,asemanatoare lumi 15 daca nu ma insel
 

DeletedUser12991

Bonus de noapte ?

Uitati setarile:

Joi, 10 noiembrie 2011, între orele 11:00 şi 13:00, vom deschide o nouă lume clasică cu următoarele setări:

- viteza serverului: 3
- viteza trupelor:0.5
- timpul de construcţie a clădirilor se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium
- numărul de membri în trib va fi limitat la 100
- fără arcaşi
- "declaraţii de război" –vor fi activate mai târziu
- fără biserică
- fără paladin
- sistem de cercetare clasic- fiecare tehnologie poate fi cercetată până la nivelul 10
- fără trofee
- spionii pot vedea doar trupele
- satele de barbari pot ajunge până la 1500 de puncte
- bonusul de noapte este activ de la ora 00 :00 până la 7 :00
- moral – activ (depinde de timp şi punctaj)
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri
- nobilii sistem clasic ( Doar 3 nobili pot fi creati pe sat – cost constant )
- limita atacurilor fake 1% puncte sat.
- se va putea alege direcţia satelor la început
- protectie de începător 4 zile
- hartă politică activă

O lume foarte interesanta dupa parerea mea,asemanatoare lumi 15 daca nu ma insel


Adio huhurezi !
LC a fost singura care a functionat fara bonus de noapte .
Oare pe ce criterii team triburile decide setarile unei lumi noi ?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Au sunat un prieten cred :)

Referitorul la bonus, cred ca te inseli. Mai sunt cateva fara, e drept ca LC a fost prima. Specific este lipsa paladinului si a arcarsilor, precum si cercetarea pe nivele si nobilii.
Ma mira insa lipsa de imaginatie a celor care propun reluari ale lumilor inchise. Mare succes au acum lumile cu scenarii si final predefinit, credeam ca va aparea si aici una.
 

DeletedUser

numărul de membri în trib va fi limitat la 100
nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri

aceste setari nu au ce cauta :)))
 

DeletedUser25671

Au sunat un prieten cred :)

Referitorul la bonus, cred ca te inseli. Mai sunt cateva fara, e drept ca LC a fost prima. Specific este lipsa paladinului si a arcarsilor, precum si cercetarea pe nivele si nobilii.
Ma mira insa lipsa de imaginatie a celor care propun reluari ale lumilor inchise. Mare succes au acum lumile cu scenarii si final predefinit, credeam ca va aparea si aici una.

ca de obicei munca aiurea facuta de mantuiala...si se mai intreaba de ce numarul de utilizatori pe servarele lor stagneaza ba din contra scade...
 

DeletedUser12991

Au sunat un prieten cred :)

Referitorul la bonus, cred ca te inseli. Mai sunt cateva fara, e drept ca LC a fost prima. Specific este lipsa paladinului si a arcarsilor, precum si cercetarea pe nivele si nobilii.
Ma mira insa lipsa de imaginatie a celor care propun reluari ale lumilor inchise. Mare succes au acum lumile cu scenarii si final predefinit, credeam ca va aparea si aici una.

ai dreptate,scuze
o reluare a unei lumi inchise ofera celor frustati varianta "castigatoare" :)

varianta la "ti fac eu pi tini" :)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
=)) Buna varianta asta ... dar daca luam in calcul ca nici 10% din cei care incep o lume o si termina (date fiind si conditiile neclare de inchidere de la noi) ma gandesc ca e chiar asa castigatoare ...
 

DeletedUser

eu ma gandesc ca vor fi create multe trupe si nobili pe aceasta lume...

4844
 

DeletedUser

Ca unul care a jucat pe lumea clasica comentez un pic setarile:

- viteza serverului: 3 - perfect

- timpul de construcţie a clădirilor se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium - "minunat", nu au fost de ajuns conturile cumparate, cine da banul sta si mai in fata

- numărul de membri în trib va fi limitat la 100 - bun, chiar daca e frumos cand un trib mamut cu 1000+ membrii se impiedica de 10 jucatori :)

- "declaraţii de război" –vor fi activate mai târziu - ce are sula cu prefectura ?

- fără trofee - asta era frumos, macar aveai cu ce te mandri :)

- satele de barbari pot ajunge până la 1500 de puncte - nasol, si asa barbarele erau baza pentru multi, acum ca cresc va fi si mai urat

- bonusul de noapte este activ de la ora 00 :00 până la 7 :00 - era partea frumoasa a clasicii ca puteai ataca noaptea(indiferent ca aveai timp de joc numai atunci sau de placere)

- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri - de ce d'zeu limitarea asta tembela ??? atac unde vreau, asa te vezi obligat sa folosesti hopuri inutile :(

- limita atacurilor fake 1% puncte sat. - jenant

- hartă politică activă - sa-mi explice si mie cineva la ce e buna chestia asta ca nu i-am vazut nici o utilitate :(


Si asa uite o "lume clasica" care aproape ca nu are nici in clin nici in maneca cu ce a fost lumea clasica, multumim Carmi si InnoGames dar pas :mad:
 

DeletedUser

- viteza serverului: 3 - perfect yeap
- timpul de construcţie a clădirilor se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium - "minunat", nu au fost de ajuns conturile cumparate, cine da banul sta si mai in fata si din pacate va fi pe fiecare lume viitoare
- numărul de membri în trib va fi limitat la 100 - bun, chiar daca e frumos cand un trib mamut cu 1000+ membrii se impiedica de 10 jucatori :) .........
- "declaraţii de război" –vor fi activate mai târziu - ce are sula cu prefectura ? pai nu se mai distreaza toti copii la inceput de suparare ca l-ai facut ferma
- fără trofee - asta era frumos, macar aveai cu ce te mandri :) de ce ? n-o sa mai alerge lumea dupa ele
- satele de barbari pot ajunge până la 1500 de puncte - nasol, si asa barbarele erau baza pentru multi, acum ca cresc va fi si mai urat . cred ca nu stii ce putere de atac au barbarii astia :):):)
- bonusul de noapte este activ de la ora 00 :00 până la 7 :00 - era partea frumoasa a clasicii ca puteai ataca noaptea(indiferent ca aveai timp de joc numai atunci sau de placere) sa pierzi noptile sa iei sate ? da-l naiba de joc si asa investim foarte mult in el
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri - de ce d'zeu limitarea asta tembela ??? atac unde vreau, asa te vezi obligat sa folosesti hopuri inutile :( mda , naspa cu intermediare :(
- limita atacurilor fake 1% puncte sat. - jenant .........
- hartă politică activă - sa-mi explice si mie cineva la ce e buna chestia asta ca nu i-am vazut nici o utilitate :( nu vrei tu sa ai si o harta in mai multe nuante ? floricele , inflorituri ... pai ?


sper sa schimbe si harta daca tot au facut atatea schimbari , nu mi-a placut niciodata harta clasicii . ma intreb de ce nu apare si la noi o lume cu conditii clare de inchidere ca pe .net
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Deci hai să facem mici modificări ;)

- "declaraţii de război" –vor fi activate mai târziu
- în mod normal este indicat să fie activate mai târziu pe parcursul unei lumi..dar vi le voi activa de la început ca să nu mai fie discutii şi neclarităţi
- satele de barbari pot ajunge până la 1500 de puncte
-scoatem şi această setare lăsăm aşa cum a fost
- bonusul de noapte este activ de la ora 00 :00 până la 7 :00
- deci o setăm fără bonus de noapte ca şi pe lumea clasică anterioară ;)
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri
- ok trec si nobilul pe distanţă nelimitată
- limita atacurilor fake 1% puncte sat.
- această setare a fost aşa şi înainte şi trebuie să o las aşa :(

harta rămâne asa cum a fost..


Nu am setat condiţiile de sfârşit de lume pe acest server pentru că este o lume clasică care va fi de durată lungă. Odată cu apariţia versiunii noi de joc 8.0, voi seta probabil acest lucru pe lumile viitoare :)
 

DeletedUser

fara bonus de noapte ? deja ati scazut numarul celor ce ar fi intrat pe ea , nu toti sunt dispusi sa dea odihna la schimb pe cateva sate . eu cel putin si cei ce intrau cu mine nu o vom mai face ...
carmi , ideal era un sondaj ( pe forum nu in joc )

peseu : la wiki scrie ca clasica a avut bonus , care e realitatea ? intreb pentru ca n-am jucat pe ea si nu stiu daca a avut sau nu
 
Ultima editare de un moderator:

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
tocmai la acest lucru m-am gândit şi eu când l-am setat..e mai bine pentru toată lumea..deci las bonusul de noapte activ şi fac celelalte modificări :)
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
carmi , ideal era un sondaj ( pe forum nu in joc )

peseu : la wiki scrie ca clasica a avut bonus , care e realitatea ? intreb pentru ca n-am jucat pe ea si nu stiu daca a avut sau nu

nu a fost activ..se pare că e fost completat greşit pe wiki dacă acolo scrie că a fost..

..mai e necesare un sondaj de opinii?..eu zic totusi că e mai bine cu bonus de noapte..
 

DeletedUser12991

felicitari carmi !!


Este prima data cand observ ca cineva tine cont de opiniile celor implicati si decide in consecinta .

Am postat nu cu mult timp in urma ceva legat de cum devin unii misogini,RETRAG cele sustinute atunci :)
 

DeletedUser

eu sunt de parere ca avem cu totii altceva mai bun de facut noaptea decat sa o investim in joc , oricum investim deja foarte mult timp si bani insa fiecare are prioritatile lui , nu pot eu impune nimanui ce trebuie sa fie prioritar pentru el si ce nu
mda , si eu ( si altii ) as vrea sa vedem mai des astfel de 'iesiri' :p
 

DeletedUser

In primul rand recunosc am fost surprinsa intr-un mod extrem de placut de ceea ce am gasit astazi pe forum. De mult nu mi s-a mai intamplat.
Uite ca se poate si felicitari sincere pentru implicare.

Sa nu fie cu suparare dar Carmi, daca ai fi procedat asa de mai multe ori, fara sa te ascunzi dupa intermediari, nu ar mai fi fost atatea probleme pe forum sau in joc. E un mare pas inainte si e bun :)

In alta ordine de idei, eu as vrea totusi sa va rog sa facem un sondaj de opinie referitor la bonusul de noapte.
Una dintre placerile vechii Clasici erau atacurile nocturne, "in haita" :) si conferintele pe skype cu prietenii si colegii cand adormeai cu mana pe mouse si ochii pe TWSTATS. Si te trezeai cand iti urlau in casti ca vine ora de trimis nobilul :)

Eu una sunt contra Bonus de Noapte. Sincer. Dar daca majoritatea ar decide "cu bonus" asta e, as accepta.
Insa un sondaj de opinii cred ca ar fi cel mai indicat.
 

DeletedUser

eu unul as fi dorit aceleasi setari ca pe clasica. in schimb, imi place viteza :) 3x buna
cu cat o sa creasca adeziunea pe ora, tot 3?
 

DeletedUser

eu sunt de parere ca avem cu totii altceva mai bun de facut noaptea decat sa o investim in joc , oricum investim deja foarte mult timp si bani insa fiecare are prioritatile lui , nu pot eu impune nimanui ce trebuie sa fie prioritar pentru el si ce nu
mda , si eu ( si altii ) as vrea sa vedem mai des astfel de 'iesiri' :p

unii poate lucreaza noaptea sau doar noptile pot juca....pentru ca ziua dorm sau au munca. ce te faci atunci?
 

DeletedUser

cati lucreaza noaptea si cati lucreaza ziua ? incomparabil sunt mult mai multi cei ce dorm noaptea decat cei ce dorm ziua . corect ? sa dai noptile pentru niste sate ...
bag destul timp si bani in joc ca sa nu mai fie nevoie sa imi investesc si noptile in el
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus