Noua lume clasica

Doriti introducerea bonusului de noapte?

  • Da

    Voturi: 269 63,7%
  • Nu

    Voturi: 153 36,3%

  • Total votanți
    422
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2821

Nu am vazut , da intr-adevar mi se pare mai uman asa , viteza 3 + bonus .
 

DeletedUser3357

Cine nu a lansat mii de atacuri sa ajunga imediat dupa 08:00 dimineata cand expira bonusul , sau atacuri multe la 23:59:58 si sprijin dupa la 23:59:59, inca nu a vazut multe in acest joc. Eu am facut-o, si nu de putine ori. Este 'distractiv' intradevar. Cu bonus se va pune mai mult accent pe strategie. Vor fi mai multi jucatori activi cu bonus decat fara. Multi au scoala/facultate, altii lucram.
 

DeletedUser

nu mai pomeni de scoala sau de job c-o sa apara un copil cu pretentii de adult ce-ti va spune ca esti penibil
 

DeletedUser3357

Ideea este ca cine a votat fara bonus de noapte, asteapta sa apara nobilul si sa iti fure satul noaptea. Ca 'ei' doar asa sunt jucatori, doar noaptea, cand majoritatea conturilor nu sunt acoperite.
Sunt satul de jucatori care cuceresc primele 10 sate doar intre 4-6 dimineata si sunt mari strategi.
 

DeletedUser

Cine nu a lansat mii de atacuri sa ajunga imediat dupa 08:00 dimineata cand expira bonusul , sau atacuri multe la 23:59:58 si sprijin dupa la 23:59:59, inca nu a vazut multe in acest joc. Eu am facut-o, si nu de putine ori. Este 'distractiv' intradevar. Cu bonus se va pune mai mult accent pe strategie. Vor fi mai multi jucatori activi cu bonus decat fara. Multi au scoala/facultate, altii lucram.

gresesti...as zice ca am dat atacuri care sa ajunga la 4 noaptea/dimineata...sau orice alta ora. faptul ca ai trimis atacuri sa ajunga la 8 dimineata fix, nu te face mare maestru
 

DeletedUser

gresesti...as zice ca am dat atacuri care sa ajunga la 4 noaptea/dimineata...sau orice alta ora. faptul ca ai trimis atacuri sa ajunga la 8 dimineata fix, nu te face mare maestru
Sau la 5 cand serverele sunt oprite pt revizie 5-10 minute, si nu poti misca nimic, oricum e funny sa faciu split la 3-4 dimuneatzasi adversarul tau sa doarma linistit;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

noi 2 am mai vorbit despre 'nu-i puteti multumi pe toti' destul de mult . ar fi o varianta ( nu stiu ce implicatii financiare are si cat de convenabil ar fi pentru Inno ) si anume deschiderea a 2 lumi deodata cu aceeasi setare ca pe .net sa nu iti poti crea cont pe amandoua . trebuie sa admitem ca toti vrem o luma noua nu doar ce au jucat candva pe clasica . daca s-ar deschide 2 lumi nu cred c-ar fi cineva impotriva ca una sa fie 100% vechea clasica si alta total diferita ( un speed 1.5 -2 , bonus de noapte ; restul setarilor imi sunt indiferente ) .
mai aveti timp sa decideti , cred ca ar fi varianta cea mai buna . ar fi sanse sa eliminati crearea conturilor doar pentru test pe un server .


de ce nu dai fake de pe sate de deff ca sa nu scazi puterea ofensiva ?

Si jucatori sa fie dispersati pe 2 lumi, deja pe lumile noi intraq prea putini playeri, iar majoritatea stau 2-3 lumi, cei care mai tin minte lumiile vechi poate stiu cum era ca era harta full de playeri activi in toate zonele, k-urile mnai marginase se umpleau rapid si ele ex l5,l7,l8,l9,l10 era harta plina de playeri triburi puternice razboaie adevarate, uitativa la statisticile lumiilor lumiile au din ce in ce mai putini jucatori si sate harta e goala.
O lume dura gen viteza 3 si fara bonus de noapte ar face multii jucatori vechi sa revina, acum s-a ajuns ca in zone centrale sa te treezesi ca ai vecini numai copii de 14-17 ani sau mai jos, pe 24 sau 23 am avut vecin un copil de 8 ani care cauta si el un joc de construit, partea buna e ca macar vorbea politicos si era receptiv la sfaturi de dezvoltare nu ca o multime de jucatori care dacale iei satul te injura de morti, familie, etc;) de fapt pana pe l10 sau l13 nu am intalnit asemenea specimene dupa harta e plina.
 

DeletedUser

livian , pe .net de unde am preluat ideea s-au deschis 2 lumi noi in aceeasi zi dar nu iti puteai crea cont decat pe una singura ;) deci n-ar fi nimeni disperat pe 2 lumi . ideea era ca daca s-ar realiza si la noi asta cu deschiderea a 2 lumi in acelasi timp s-ar impaca si capra si varza , ar fi viteze deferite si bonus de noapte prezent doar pe una dintre ele
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
livian , pe .net de unde am preluat ideea s-au deschis 2 lumi noi in aceeasi zi dar nu iti puteai crea cont decat pe una singura ;) deci n-ar fi nimeni disperat pe 2 lumi . ideea era ca daca s-ar realiza si la noi asta cu deschiderea a 2 lumi in acelasi timp s-ar impaca si capra si varza , ar fi viteze deferite si bonus de noapte prezent doar pe una dintre ele

2 lumi presupune 2 servere deci de 2 ori mai multi bani :D de unde? :confused::confused:
 

DeletedUser

din playerii de 2 ori mai multi care vor baga de 2 ori mai des premium.
 

DeletedUser

Nu mi se pare o propunere buna.. Sper sa nu se supere nimeni, dar dupa parerea mea obtineti mult mai putina activitate pt k nu se streseaza lumea sa intre cand stie ca are bonus de noapte si nu are de atacat pe nimeni ! Iar in atac e mult mai greu sa calculezi cand sa trimiti atacul ca sa ajunga pe timp de zi, daca aceasta e foarte scurta.. Ganditiva ca atacati pe cnv la 37-38 de ore distantza.. cand trimiti atacul ca sa ajunga dupa 13:00.. ? Mie mi-e lene sa gandesc.. In schimb bonusul e bun atunci cand ai un dusman aproape.. Mai bine ati alege 00:00-10:00 cel mult.. !
 

DeletedUser

Eu nu am zis ca o sa joace jucatori pe 2 amandoua lumiile ci ca o parte o sa intre pe una si cealalta pe a doua din ele, cum numarul de jucatori e din ce in ce mai mic, asa o sa avem 2 lumi goale cu 2-3 triburi mai maricele, nu razboaie serioase nu jocuri diplomatice nu andrenalina poate primele 2-3 luni si in rest plictiseala.
@vladseria nu v-or de 2 ori mai multi playeri ci acelasi numar de playeri impartiti in doua, iar dupa ce se curata harta v-or ramane 2 lumi cu cateva sute de jucatori din care jumatate plictisiti, comparativ cum erau acum cativa ani inceputurile de lume si fazele medii ale lumiilor, noile lumi sunt mult mai slabe, desigur de la 150k jucatori au ramas doar 60k plus ca acestia sunt dispersati pe 25 de lumi, cea ce afecteaza numarul de jucatori pentru noile lumi.
 

DeletedUser

aceasta chestie daca s-ar face ar atrage noi playeri. Sunt unii care din astfel de motive joaca pe .net (cum am jucat si eu la inceput) si care atunci cand o sa vada ca si la noi apar chestii noi o sa revina.
 

DeletedUser

Setarile noi lumi clasice sunt foarte bune,oricum ceva diferit fata de ce a fost pana acum, viteza 3 cu 0.5 la trupe, sistem de cercetare clasic pe 10 nivele,nobili in sistem clasic, setari pentru jucatori de durata nu starteri , insa bonusul de noapte ar distruge tot jocul mai ales in fazele avansate, cele mai frumoase atacuri in masa se pot organiza pe lumi fara bonus, ex l8, fosta l clasica, pe o lume cu bonus nu se poate ataca la fel de frumos, plus ca sa ataci dupa ce ajungi la 500-600 de sate e iad, si asta o spun dupa 2 ani pe l10, daca lumea clasica avea bonus oare mai erau atatea sate, oare atatia jucatori stateau pe ea atata timp, mulltii din cei care au votat sunt playeri care nu au trecut in viata lor de jucator peste 100 de sate, care joaca2-3 luni pe o lume apoi se lasa, pt faza de inceput lipsa bonusului e destul de obositoare, insa pentru jocul de lunga durata o lume fara bonus e mult mai indicata, pentru astfel de sondaje privind setarile ar trebui sa fie permisa votarea doar pt conturi mai vechi de 2 ani, macar ar vota jucatori care stiu despre ce e vorba. Ex fosti jucatori dupa clasica.
 

DeletedUser16481

daca se deschide o lume clasica noua, nu mai activati atatea bonusuri, lasati-o asa cum a fost precedenta
 

DeletedUser

Bonusul de noapte este necesar la viteza 3. ( ne facem fantome ce naiba ).
Fara bonus vor fi mari dezechilibre si serverul va si foarte putin populat.
Ai jucat dara bonus de noapte macar 2-3 luni? Stii ce inseamna viteza 3 pe o lume clasica? viteza 3 pe o lume clasica e un pic mai mare ca viteza 2 pe i lume normala, ex l15 unde e un fel de lume clasica cu 1.5 insa de fapt e 1.2, viteza 3 = 2.4 ex mina de fier la level 30 ar produce 5760 daca o sa mearga ca vechea lume clasica, trupele ar trebui sa se miste cu aceasi viteza ca pe l15.
Daca nu stiti despre ce este vorba am rugamintea sa nu va pronuntati, si apropo sper ca pe viitoarea lume 27 cu setari de clasica sa nu intrebe nimeni cum sa faca trenulet la primul sat:D
Seatare clasica originala inseamna si lipsa bonus de noapte de acea e lume clasica, app nu a ajuns nimeni fantoma de la lipsa bonusului:)
 

DeletedUser

Nu ai inteles ceam vrut sa spun, Foarte multi din cei care zic ca lipsa bonusului este reanu au jucat in viata lor fara bonus, cum poti spune ca ceva e rau sau bun daca nu il incerci?
Ca fapt ciudat l clasica a fost cea mai populata din lumiile vechi si nu a avut bonus, desigur a fost prima lume fara bonus, deci ceva complet nou pe ro insa daca era asa rau fara nu intrau atatiaoameni si mai stateau si 4 ani activi acolo, surprinzator nu?
 

DeletedUser40272

o lume fara bonus e grea la inceput, iar inceputul nu tine o vesnicie, 2 luni maxim... dar cand incepi sa ataci de la 2-3 zile distanta deja te avantajeaza daca e fara bonus, recent am renuntat la l25 din cauza asta, m-am saturat sa tot stau cate 3 nopti la rand ca sa lansez atacuri sa ajunga dimineata, daca era fara bonus puteam dormi linistit acele 3 nopti:)

oricum ar fi are avantaje si dezavantaje...toti care zic ca sunt pentru bonus au morcovu' ca nu ajung la 2 sate...
 

DeletedUser

bonusul nu te face nici mai bun nici mai slab , fiecare are motivul lui pentru care vrea sau nu bonus si trebuie sa ii respectam parerea
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus