Noua lume clasica

Doriti introducerea bonusului de noapte?

  • Da

    Voturi: 269 63,7%
  • Nu

    Voturi: 153 36,3%

  • Total votanți
    422
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5970

A scris Chevyx ceva cu albastru mai in spate, destul de interesant. Eu zic sa-l ascultati, boicotati inno, vrem pp-uri mai ieftine :D huo! :p
 

DeletedUser

va zic eu...cei care vor cu bosnu de noapte nici nu vor intra pe joc sau daca vor intra, or sa reziste maxim 2 luni, dupa care vor fi matrasiti....si vor reclama diverse motive pentru care au fost matrasiti. iar setarile vor ramane aceleasi chiar daca jucatorii existenti pe acea lume nu vor fi de acord cu ele. la ce sens sa votezi cand tu stii bine ca nu o sa intri pe joc sau intri 2 saptamani ca sa te afli in treaba? de ce sa existe bonus de noapte cand exista atatea seververe cu bonus...de ce? ma mir ca nu vor arme la paladin, desi nu exista paladin...ma mir ca nu au zis nimic de faptul ca tre sa dezvolte trupele la nivel 10 ca sa fie bune...hiar ma mir. in schimb au comentat in legatura cu bonusul de noapte...deci o sa rad de ei de o sa ma cracanez...si nu numai eu, toti cei care stim ce inseamna clasica. am jucat 4 ani pe clasica si stiu ce inseamna, este foarte diferita de ceea ce unii pretind a stii despre ce este vorba
 

DeletedUser

O lume clasica e lume clasica lipsa bonusului e o compensatie la unele neajunsuri de la inceput, dupa ce ai destule sate nu mai e o problema nobili si cercetarile satele cucerite v-or avea aceste cercetari la maximum, insa unii colegi de joc si forum vor o lume banala ca restul, in fine cei care vrem o lume speciala vad ca suntem minoritari din poacate macar daca ar implementa propunerea mea cu bonus cel mult primele luni un fel de protectie incepator si dupa fara.

o lume fara bonus e grea la inceput, iar inceputul nu tine o vesnicie, 2 luni maxim... dar cand incepi sa ataci de la 2-3 zile distanta deja te avantajeaza daca e fara bonus, recent am renuntat la l25 din cauza asta, m-am saturat sa tot stau cate 3 nopti la rand ca sa lansez atacuri sa ajunga dimineata, daca era fara bonus puteam dormi linistit acele 3 nopti:)

oricum ar fi are avantaje si dezavantaje...toti care zic ca sunt pentru bonus au morcovu' ca nu ajung la 2 sate...
Plus ca fara bonus dupa ce ai un numar cevamai consistent de sate poti face si faze dragute gen 5000 atacuri din care 400 reale, pe o lume cu bonus e imposibil, numai 400 de reale sa le trimiti in afara bonusului iti mananca 3 zile daca esti norocos si ai nuclee mari sau contul crescut subb formade coridor de crestere daca nu, jocul iti va manca o gramada de timp;)
 

DeletedUser

din ce spuneti voi reiese ca cei ce nu vor bonus sunt slabi . si sunt slabi de ce , ca nu stiu cum se comporta trupele in functie de nivelurile de cercetare ? vor afla asta la fel cum ati aflat-o si voi la momentul potrivit . clasica n-a avut biserica , daca n-a avut inseamna ca cei au jucat pe clasica si nu au jucat pe o lume cu religie sunt slabi ? intradevar clasica este foarte diferita dar nu toti sunt dispusi sa investeasca intr-un joc mai mult decat o fac deja , in fond bonusul nu te face nici zeu cum cred unii si nici sclav ci doar te asigura ca sansele de a fi atacat sunt spre zero . prezenta sau lipsa bonusului a ajuns sa fie un factor mult mai important decat cunoasterea jocului , decat strategiile de joc sau decat echipa din care faci parte ?

legat de atacurile trimise pe o lume cu bonus de noapte , si pe o astfel de lume poti ataca foarte simplu . folosesti intai scriptul de plox apoi scriptul de rename sate si ataci cu un scrip de fake . foarte lejer . sa nu imi spuneti ca daca vrei sa trimiti 500 fuluri pe o lume fara bonus o faci in asa fel incat atacurile sa ajunga timp de 2-3 zile si nu doar intr-o singura zi . ca tii sau nu cont de faptul ca atacurile trebuie sa ajunga in intervalul 7-24 sau 0-24 tot aia e doar ca pe lume cu bonus mai ai un factor de luat in calcul . indiferent ca este sau nu bonus ai satele la fel asezate pe harta , un nucleu la 15 ore de tinta , altul la 20 si altul la 40 de ore . nu ataca nimeni cu nucleul aflat la 40 ore in asa fel incat sa ajung intr-o zi pe tinta si cu cele aflate la 15 si 20 ore ca sa ajunga cu o zi mai devreme , atacurile le vei da tot in ordinea apropierii lor fata de tinta plecand de la cel mai departat si terminand cu cel mai apropiat . restul sunt doar detalii sau mici picanterii daca vreti sa le numim asa .
parerea mea e lipsa sau prezenta bonusului complica putin lucrurile pentru toata lumea , cei ce sunt obisnuti sa joace fara el trebuie sa tina cont de faptul ca intre anumite ore nu e bine sa atace iar cei ce sunt obisnuiti de joace cu el trebuie sa isi pazeasca conturile in acelasi interval orar in care stiau ca pot sta linistiti . atat si nimic mai mult , lipsa sau prezenta lui nu transforma pe nimeni intr-un jucator mai bun sau mai slab cum spuneti unii dintre voi .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

chevyx, ai inteles gresit mesajul. nu am spus ca noi suntem mai buni fata de cei care au jucat pe alte setari. toata treaba cu votatul si datul cu parerea acum este afectata de cei care nu au nici macar habar despre ce inseamna clasica, unu la mana...poate ca nici nu or sa intre sau daca vor face-o, vor juca cateva saptamani si atat. in schimb setarile vor ramane pentru ca asa au vrut ei...ce inseamna asta? pai inseamna faptul ca noi ceilalti care vom vrea sa jucam serios pana la inchidere, v-a trebui sa acceptam acele setari "neprietenoase" si sa inghitim in sec. de ce ar trebui sa se intample asta? de ce trebuie inca o lume cu bonus de noapte cand sunt atatea deschise si se vor mai deschide si altele?
 

DeletedUser

cei care vor cu bosnu de noapte nici nu vor intra pe joc sau daca vor intra, or sa reziste maxim 2 luni, dupa care vor fi matrasiti

din afirmatia asta ( si altele asemenea ) am tras acea concluzie . cert e ca nu setarile ne fac mai buni si nu pouteti sa spuneti ca nu este asa
intrebi de acceptarea setarilor neprietenoase , ok nu trebuie sa le acceptati . dar ceilalti de ce trebuie sa accepte setarile dorite de voi doar pentru ca va sunt voua neprietenoase ? ei de ce trebuie sa accepte asta ?
nu imi cere mie sa raspund legat de intrebarea cu bonusul de noapte pentru ca eu am votat contra deschiderii unei noi clasice .
cu totii avem aceleasi drepturi , cu totii avem dreptul de a cere ca setarile unei lumi sa fie pe placul nostru . din pacate nu avem ( tt nu are de fapt ) alta modalitate de a ne multumi pe toti decat sondajele .
am mai spus-o , ideal ar fi deschiderea a 2 lumi noi cu setari complet opuse ( ce lipseste clasicii ca paladin + items , arcasi si altele ) sa le aiba a 2 a lume . mi s-a replicat ca nu avem 2 servere la dispozitie si ca ar fi 2 lumi slab populate . de acord . atunci sa gaseasca altcineva o solutie ca sa fie toata lumea multumita pentru ca toti vrem sa jucam pe o lume noua . cu totii avem dreptul de a juca , nici o lume nu este rezervata strict unui grup de jucatori .

ps : stiu ca sunt jucatori care habar nu au ce e aia clasica ( printre care si eu ) , stiu ca sunt jucatori care habar nu au ca daca trimiti trupele dintr-un sat unde sunt cercetate la maxim intr-un sat unde sunt cercetate la nivel 2 se comporta ca la nivel 2 . dar sa ii lasam sa descopere , vor invata pe pielea lor .
strict cazul meu , eu pot juca pe orice fel de lume cu sau fara bonus , cu sau fara anumite setari insa refuz sa joc fara bonus pentru ca deja investesc foarte mult in jocul asta ( iar o sa apara 1 sa rada de mine ca am un job sau o familie ) si nu vreau sa o fac mai mult decat o fac deja .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu rade nimeni de tine iar eu inteleg ce spui tu. dar repet...sunt atatea lumi pot juca cei care nu doresc clasica, intelegi. clasica e clasica pentru ca are niste setari de tip clasic...altfel nu ar mai fi clasica...ci doar un hibrid facut din esenta ultimilor lumi existente deja. tu iti dai seama ca in felul asta, cei care asteapta o noua clasica ca sa se afirme si/sau sa se reafirme...doresc aceleasi setari. cat despre treaba cu munca si familia, nu e problema, sunt multi din clasica veche care au familii, munca si alte hobby-uri...si care au putut impaca totul si fara exitenta bonusului de noapte. nu iti trebuie neaparat co-playeri, eu am facut fata si de unul singur si nu numai eu. viteza din cate vad la trupe este 0.5...asta inseamna ca ne va lua foarte mult timp ca sa cucerim un sat...chiar daca viteza serverului e de 3. si repet...existenta bonusului de noapte ingradeste activitatea celor care nu pot intra pe net de la munca in timpul zilei si cu asta nu prea sunt de acord.
 

DeletedUser

aquila , fiecare parte vine cu argumentele ei si din pacate pentru unii va fi cum va iesi in sondaj . eu as fi de acord si chiar as sustine ca deschiderea noii clasici sa fie amanata ( dar cand se va deschide sa fie 100% copia primei clasici ) si in locul ei sa se deschida o lume normala dar nu veti fi voi de acord + ca sondajul incheiat acum cateva zile nu imi da vreo speranta ca se va intampla asta . insa nici noi nu vrem ca urmatoarea lume sa fie una pe care sa nu putem intra deci suntem in impas .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

aquila , fiecare parte vine cu argumentele ei si din pacate pentru unii va fi cum va iesi in sondaj . eu as fi de acord si chiar as sustine ca deschiderea noii clasici sa fie amanata ( dar cand se va deschide sa fie 100% copia primei clasici ) si in locul ei sa se deschida o lume normala dar nu veti fi voi de acord + ca sondajul incheiat acum cateva zile nu imi da vreo speranta ca se va intampla asta . insa nici noi nu vrem ca urmatoarea lume sa fie una pe care sa nu putem intra deci suntem in impas .

pai sa deschida clasica asa cum era inainte si urmatoarea lume sa aibe setarile pe are le spui tu...poate amestecate si putin cu clasica.

nu ar fi mai bine asa?
 

DeletedUser

da' nu ar fi mai bine sa se deschida o lume cu setarile identice cu clasica mai tarziu si acum una fara bonus ?
asta vroiam sa iti arat , e imposibil sa fim toti multumiti nu poti convinge omul sa joace asa cum vrei tu si nici nu ii poti interzice sa joace asa cum vrea el .

hai sa-i mai lasam si pe altii sa scrie , am monopolizat destul discutia noi 2
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5970

Nu va inteleg, de ce dezbateti atat pentru ceva ce nu tine de voi ? Toata agitatia asta a plecat de sus, in mesajul dat pe joc, practic, se contrazic singuri:


Team-Triburile în data de 04.11. la ora 13:40
Dragi jucători,

Am deschis astăzi un sondaj de opinii pe forum, în urma unor discuţii în legătură cu setarea bonusului de noapte pe noua lume clasică, care începe săptămâna viitoare joi, 10 noiembrie, între orele 11:00 şi 13:00.

e clara treaba ca daca vroiai o noua lume clasica, o deschideai cu setarile cu care s-a "consacrat".

S-a vazut aici ca teamul nu are experienta in a se consulta cu participantii la joc, cu toate ca e de apreciat faptul ca au venit la discutii, sincer, nu era un moment care o cerea. Tind sa cred ca au luat loc la masa alaturi de noi, doar de gura noastra, daca erau pe forum in momentele in care serverele picau sau erau alte probleme destul de serioase, acum, stiau cum sa puna problema, comunicand cu noi, fara a mai lasa loc de interpretare... sa zicem, ca au fost doar putin incordati si s-au balbait in dialogul purtat cu noi, jucatorii.

Sper sa evitam de data asta 6.3, nu am vrut sa fiu deloc ofensator cand vorbeam de lipsa de experienta, e din nou, vorba de interpretare si pana la urma se aude ca e destul de constructiva, critica.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da' nu ar fi mai bine sa se deschida o lume cu setarile identice cu clasica mai tarziu si acum una fara bonus ?
asta vroiam sa iti arat , e imposibil sa fim toti multumiti nu poti convinge omul sa joace asa cum vrei tu si nici nu ii poti interzice sa joace asa cum vrea el .

hai sa-i mai lasam si pe altii sa scrie , am monopolizat destul discutia noi 2

toata lumea asteapta asa cum s-a promis, clasica...deci ar fi aiurea sa ii pui sa astepte, corect? lumi sunt destule, cum ar fi 26 unde sa joace slava domnului pana atunci, dar lumi clasice nu prea sunt, in afara de lumea 15 care e cam avansata nitel...deci?
cat despre partea cu monopolizatul...discutam ca sa aratam lumii ambele parti ale medaliei ca intre animale, ca doar nu suntem oameni :D:D:D iar restul userilor sa isi formeze o imagine per ansamblu in privinta clasicii

@GabbY-Ghost- critica obiectiva e constructiva, ai dreptate
 

DeletedUser

si lumea 26 e avansata , e deschisa de 3 luni

e totusi ultima...eu am intrat de ceva vreme, maxim o saptamana si deja am satul la 1000 puncte. poate ma misc greu poate repede, asta e problema mea. dar uite ca pot sa joc fara frica unui atac puternic din partea unui jucator cu sute de sate sau chiar mii. intelegi ce zic
 

DeletedUser5970

cat despre partea cu monopolizatul...discutam ca sa aratam lumii ambele parti ale medaliei ca intre animale, ca doar nu suntem oameni :D:D:D iar restul userilor sa isi formeze o imagine per ansamblu in privinta clasicii

:D da, dar fi atent aici:
415 voturi in contextul in care: Participă deja 61284 jucători!

wow, a ?
Gandindu-ne la faptul ca sondajul a fost promovat la nivel global pe toate lumile, mai bagam un, wow, a?

La asa date sondajul trebuia sa fie anulat de mult, votul o sa fie irelevant.
Poate trebuia inclus un detaliu in care voturile se valideaza abia dupa ce numarul de votanti a depasit un anume procent din numarul jucatorilor.
 

DeletedUser

:D da, dar fi atent aici:
415 voturi in contextul in care: Participă deja 61284 jucători!

wow, a ?
Gandindu-ne la faptul ca sondajul a fost promovat la nivel global pe toate lumile, mai bagam un, wow, a?

La asa date sondajul trebuia sa fie anulat de mult, votul o sa fie irelevant.
Poate trebuia inclus un detaliu in care voturile se valideaza abia dupa ce numarul de votanti a depasit un anume procent din numarul jucatorilor.

asta cam asa e...dar cati din toti jucatorii aia sunt si reali...vrei sa iti zic eu? cam 10000, maxim poate chiar mai putini
 

DeletedUser

aquila n-as intra la margine nici cu pp gratis pe un an , tot timpul am jucat in k-urile centrale
 

DeletedUser

:D da, dar fi atent aici:
415 voturi in contextul in care: Participă deja 61284 jucători!

wow, a ?
Gandindu-ne la faptul ca sondajul a fost promovat la nivel global pe toate lumile, mai bagam un, wow, a?

La asa date sondajul trebuia sa fie anulat de mult, votul o sa fie irelevant.
Poate trebuia inclus un detaliu in care voturile se valideaza abia dupa ce numarul de votanti a depasit un anume procent din numarul jucatorilor.

Pai teoretic voteaza cei care sunt cu adevarat interesati de clasica, veteranii, cu alte cuvinte, si cei care au cont pe forum si il viziteaza frecvent si se baga in seama fara sa le ceara nimeni parerea (eu).

@aquilla - o sa te atace de la 5000 de puncte in sus, fii tu linistit... Nascut si crescut la marginea hartii. K0 e locul meu preferat. Stiu cam cum sta treaba. :))
 

DeletedUser5970

Pai teoretic la 414 voturi ca eu am votat dar nu intru, te mai scadem si pe tine, nu stiu daca e prea incantator rezultatul formulei venit - cheltuieli, pentru noua lume :D
 

DeletedUser

nu vor fi doar 400 conturi , vor mai fi si multiconturi , vor mai fi conturile celor ce vor sa intre dar habar nu au de acest sondaj intrucat nu a fost anuntat pe fel ca precedentul ...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus