Nu aveti....

  • Autor subiect DeletedUser7556
  • Data de început

DeletedUser7556

...un script sa pot bate mai repede taleri?:( Am de batut taleri la 270 de sate! :(:(:(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

tero daca ai cont premium, te duci la curte nobila si acolo dai la baterea talerilor, selectezi maxim si dai ok
 

DeletedUser5809

parca era un script pentru chestia asta,stiu sigur ca era pentru lumile alea packet,de dai store la resurse,dar despre coins nu cred,nu vad rostul mai ales ca ai functia aia la premium oricum.
 

DeletedUser

parca era un script pentru chestia asta,stiu sigur ca era pentru lumile alea packet,de dai store la resurse,dar despre coins nu cred,nu vad rostul mai ales ca ai functia aia la premium oricum.

Este un script care sa iti storeze mai putine pachete decat maximul.

Daca si talerii au acelasi sistem in academie (toate satele in lista si posibilitatea de a selecta cati taleri sa se bata in fiecare sat) cred ca scriptul se poate converti sa functioneze.

Eu am scriptul respectiv dar trebuie tradus. Deasemenea pot da link spre el in forumurile publice Tribal Wars unde a fost postat de Backwards.
 

DeletedUser5809

L-am gasit si eu pe ala,mi-a fost lene sa ma uit mai de aproape avand in vedere ca nimeni nu sa aratat interesat.:D
 

DeletedUser18865

Cod:
javascript:var coins=4;function selectAllMax2(form,textMax,textNothing){for(var i=0;i<form.length;i++){var select=form.elements[i];if(select.selectedIndex!=null){if(max){if(select.length>(coins+1)){select.selectedIndex=select.length-(coins+2);}else select.value=0;}else select.value=0;}}max=max?0:1;anchor=document.getElementById('select_anchor_top');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;anchor=document.getElementById('select_anchor_bottom');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;changeBunches(form);}if(document.URL.match('screen=snob')&&document.URL.match('mode=coin')){selectAllMax2(document.forms['villages'],'Choose maximum amount','Select nothing');}else{alert('Script only works on academy store page');}
 

DeletedUser5809

Cod:
javascript:var coins=4;function selectAllMax2(form,textMax,textNothing){for(var i=0;i<form.length;i++){var select=form.elements[i];if(select.selectedIndex!=null){if(max){if(select.length>(coins+1)){select.selectedIndex=select.length-(coins+2);}else select.value=0;}else select.value=0;}}max=max?0:1;anchor=document.getElementById('select_anchor_top');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;anchor=document.getElementById('select_anchor_bottom');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;changeBunches(form);}if(document.URL.match('screen=snob')&&document.URL.match('mode=coin')){selectAllMax2(document.forms['villages'],'Choose maximum amount','Select nothing');}else{alert('Script only works on academy store page');}

Daca tot ai pus asta puteai sa pui si instructiunile,sau e prea mult de munca si e engleza grea.

La inceputul scriptului scrie var coins=4.Din numarul total de coins pe un sat,13 adica,iti va scadea 4,ramanand resurse pt inca 4 taleri,schimbi cu cat vrei,in functie de cate resurse vrei sa ramana in sat.
Pentru lumile cu packete in loc de taleri,va uitati pe undeva prin script,parca e pe la mijloc si schimbati mode=coin cu mode=reserve.
 

DeletedUser

Nu am incercat dar m-ar interesa daca scriptul de mai sus functioneaza si pe Lumea 1 unde nu exista "academie" ci "curte nobila" ? Cred ca nu din moment ce la sfarsitul scriptului scrie ce scrie...dar poate se gaseste cineva mai priceput ca mine in programare si adapteaza...
 

DeletedUser5809

Nu am incercat dar m-ar interesa daca scriptul de mai sus functioneaza si pe Lumea 1 unde nu exista "academie" ci "curte nobila" ? Cred ca nu din moment ce la sfarsitul scriptului scrie ce scrie...dar poate se gaseste cineva mai priceput ca mine in programare si adapteaza...

lol,merge pe toate lumile.Scrie academy ca asa se zice in engleza la curtea nobila,nu mam obosit sa schimb in romana,pt ca nu conteaza oricum.

Cod:
javascript:var coins=4;function selectAllMax2(form,textMax,textNothing){for(var i=0;i<form.length;i++){var select=form.elements[i];if(select.selectedIndex!=null){if(max){if(select.length>(coins+1)){select.selectedIndex=select.length-(coins+2);}else select.value=0;}else select.value=0;}}max=max?0:1;anchor=document.getElementById('select_anchor_top');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;anchor=document.getElementById('select_anchor_bottom');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;changeBunches(form);}if(document.URL.match('screen=snob')&&document.URL.match('mode=coin')){selectAllMax2(document.forms['villages'],'Choose maximum amount','Select nothing');}else{alert('Scriptul merge numai in curtea nobila');}

Gata,scrie in romana:p
 
Sus