Numar specific de taleri

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser5809

Cod:
javascript:var coins=3;function selectAllMax2(form,textMax,textNothing){for(var i=0;i<form.length;i++){var select=form.elements[i];if(select.selectedIndex!=null){if(max){if(select.length>(coins+1)){select.selectedIndex=select.length-(coins+2);}else select.value=0;}else select.value=0;}}max=max?0:1;anchor=document.getElementById('select_anchor_top');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;anchor=document.getElementById('select_anchor_bottom');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;changeBunches(form);}if(document.URL.match('screen=snob')&&document.URL.match('mode=coin')){selectAllMax2(document.forms['villages'],'Choose maximum amount','Select nothing');}else{alert('Scriptul merge doar in academie');}


La inceputul scriptului scrie var coins=3.Din numarul total de coins (taleri,scuzati,raman tot cu coins in cap:p ) pe un sat,13 adica,iti va scadea 3 taleri,batand doar 10,ramanand resurse pt inca 3 taleri,schimbi cu cat vrei,in functie de cate resurse vrei sa ramana in sat.
Pentru lumile cu packete in loc de taleri,va uitati pe undeva prin script,parca e pe la mijloc si schimbati mode=coin cu mode=reserve.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5151

Multumesc, ca ai modificat sa mearga si pe ro.


Eu l-am luat de pe .net.
 

DeletedUser5809

Multumesc, ca ai modificat sa mearga si pe ro.


Eu l-am luat de pe .net.

Din cate stiu eu nu trebuia sa modifici cam nimic,doar alerta aia tampita,dar nu mai stiu,stiu ca l-am pus mai de mult pe la noi,l-am copiat din quickbar din nou.
 

DeletedUser

Cine imi poate explica mai bine cum se foloseste ce face stiu ca numarul de taleri pe care trebuie sa ii bati de EX am 9 taleri de batut si acest script imi face sa bat doar 5 sau 3 .....


Daca nu am dreptate corectatima!!!

Deci cine ma poate ajuta sa ma contacteze la ID: made_by_alex01
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser22880

mie imi zice "scriptul merge doar in academie" !!

ce academie ???
 

DeletedUser

curtea nobila sa mai numeste si academie...trebuie sa fi in curtea nobila ca sa mearga scriptul
 

DeletedUser

la asta am si eu o problema , la mine functioneaza ok , daca-l instalez la altcineva imi bate pe primul sat 2 taleri , pe al 2 lea bate 3 taleri , pe al 3 lea bate 1 taler samd .
 

DeletedUser

la asta am si eu o problema , la mine functioneaza ok , daca-l instalez la altcineva imi bate pe primul sat 2 taleri , pe al 2 lea bate 3 taleri , pe al 3 lea bate 1 taler samd .

poate pt ca scriptul bate astfel incat sa ramana 3 taleri pe fiecare sat ,indiferent de resurse
 

DeletedUser

stiu asta , cum functioneaza si cate resurse lasa pe sat . problema e ca nu bate mai mult de 3 si acum pare ca si la mine face la fel .

uite , am resurse suficiente si-mi bate doar 3 taleri / sat ( sorry pt marimea pozei )

2ylurkx.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

stiu asta , cum functioneaza si cate resurse lasa pe sat . problema e ca nu bate mai mult de 3 si acum pare ca si la mine face la fel .

uite , am resurse suficiente si-mi bate doar 3 taleri / sat ( sorry pt marimea pozei )

presupun ca esti pe o lume cu pretul talerilor normal ... ia bate asa pe un sat iar apoi calculezi cate resurse pt cati taleri ai sa vezi ca iti merge ..mie pe L3 merge de minune
 

DeletedUser

satul 34 de ex , resursele din el ajungeau pt 7 taleri dar imi bate doar 4 :( chestia e ca mi-a mers f bine destul de mult timp iar acum degeaba il sterg si-l pun la loc ca face la fel , bate alandala , contul talerilor e 28.000 30.000 25.000
 

DeletedUser

satul 34 de ex , resursele din el ajungeau pt 7 taleri dar imi bate doar 4 :( chestia e ca mi-a mers f bine destul de mult timp iar acum degeaba il sterg si-l pun la loc ca face la fel , bate alandala , contul talerilor e 28.000 30.000 25.000

7-4=3 ??ce e gresit?poate gresit e ce ai inteles tu ... scriptul iti bate atatia taleri incat sa mai ai resurse pt inca 3(sau dupa caz cati taleri ai in script sa mai ramana)
 

DeletedUser31217

imi poate spune si mie cineva cum se instaleaza scriptul sa bati taleri in mai multe sate odata? pasii care sunt de urmat. va rog mult
AM COPIAT SCRIPTUL SI IMI SPUNE CA FUNCTIONEAZA NUMAI IN ACADEMIE. CUM POT OBTINE CEVA CARE SA FUNCTIONEZE ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am instalat scriptu asta pe l 17... Intru pe curtea nobila si cand dau pe taleri imi da alerta "Scriptul merge doar in academie"... ce trebuie modificat la el? ca banuiesc ca e din caauza datelor lumii...
 

DeletedUser23756

imi poate spune si mie cineva cum se instaleaza scriptul sa bati taleri in mai multe sate odata? pasii care sunt de urmat. va rog mult
AM COPIAT SCRIPTUL SI IMI SPUNE CA FUNCTIONEAZA NUMAI IN ACADEMIE. CUM POT OBTINE CEVA CARE SA FUNCTIONEZE ?


am instalat scriptu asta pe l 17... Intru pe curtea nobila si cand dau pe taleri imi da alerta "Scriptul merge doar in academie"... ce trebuie modificat la el? ca banuiesc ca e din caauza datelor lumii...


Offf...Citeste tot! vezi aici::MAD:
curtea nobila sa mai numeste si academie...trebuie sa fi in curtea nobila ca sa mearga scriptul
 

DeletedUser

Am specificat ca l-am testat si ca am intrat in curtea nobila adica academie ...
 

DeletedUser23756

Tipule...intra in Curtea nobila la baterea talerilor de aur...si apasa acolo pe butonul scriptului...
Alta data casca bine ochii pentru ca mai sunt butoane pe acolo
f_smileyoepi_44c8m_ac69bf6.gif


LE:
Nu stiam eu de unde imi era cunoscut numele lui...
contg.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

deci astia ar fi pasii:
setati var coins= x, in loc de x puneti numarul de taleri care sa se scada din numarul total posibl
exemplu: var coins = 3, aveti magaiza plina la 400k....scripul va bate maximul de taleri lasand resursele necesare pt a bate inca 3, cca 80k/90k/75k.

intrati in Curtea Nobila (aka. Academie) si selectati din stanga ecranului - "Baterea talerilor de aur"
O sa apara o lista cu toate satele(sau toate satele dintr-o grupa) cu lista de resurse, si setat la toate sa nu bata niciun taler.
Dati Click pe script.

Mergeti jos in pagina si apasati pe butonul "Baterea talerilor de aur"
 

DeletedUser

l-am instalat si eu acum si pot sa spun ca merge super, L20 e vrb. thx man
 
Sus