O intrebare, ca sa pot dormi bine la noapte

DeletedUser

Salut si bine v-am regasit

Exista vreun mod ca sa-mi vad totul satul activ, cu maximum de omuleti trebaluind? Ma refer la un sat din versiunea noua a jocului, cu biserica.
Deci, in nord avem pe Lolec si Bolec cu ferastraul, in sud pe nea Nicovala si Tapiterul de berbeci, in sud-est cei doi razboinici antrenandu-se Ochi-de-Soim si Dragomir Anarhistu'... iar un pic mai incolo, dupa un palc de copaci, pe Nea Tolstoi Paduraru... in sud-vest, cei doi lopatari Argilosu' si Invartitorul de Balegar... in nord-vest trebaluieste Miron Cosma, Minerul Minune... in nord est e Moromete, in lanul de grau... iar de jur imprejur, sunt cei trei ciumeti blonzi care mai bat cate un cui in gard.
Nu-i o problema cu astia... pot sa dau comenzi astfel incat toti sa fie activi. Dar sunt cei patru din centrul satului : mascariciul, santinela singuratica si duetul de pinguini certareti. Din cand in cand astia mai apar si in perechi : clovn + santinela, pinguini + clovn etc. Exista vreun clenci ca sa-i am pe toti 4 "online" deodata? Sau, care e probabilitatea pentru asa ceva? Sau dau refresh pana innebunesc, doar ca sa-mi potolesc setea de absurd?

Astept un raspuns
Cu stima
Vulpone
 

DeletedUser15142

Deci , nu depinde de cat de mare e satul ca sa mearga prin sat lumea :))
 

DeletedUser

e loc destul pentru toti 4...am studiat adanc problema, si se poate. Nu va deranjam daca era imposibil
 

DeletedUser

nu cred ca se va intampla asta, apar aleatoriu, clovnu, calutul omul de se antreneaza de lupta. la mine si ferma vor fi tot timpul. ina fara de asta cei mai in masura pt asta sunt admini. desi nu cred ca e optiune prea importanta ca sa fie luata in seama, desi parca ar mai da viata satului. ca este cam pustiu .
 

DeletedUser

intrucat stilul arhitectonic este medieval, si cei care au trecut prin Sighisoara de exemplu, au vazut ca piata centrala este ocupata cu tot felul de tarabe cu asa zise suveniruri "Made in China", spatiul locativ este destul de limitat. probabil ca in satele bonus de populatie este posibila aparitia mai multor cetateni ai satucului tau. dar nu mai mult de 3 odata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Omuletii care apar sunt ca si soferii coreeni de taxi, apar doar pe rand dupa ce li se termina tura apare urmatorul din portbagaj.:D
 

DeletedUser

daca pinguinii nu s-ar fi certat atat, si ar da-o la impacare...pai atunci s-ar tine in brate si chiar ar avea loc toata lumea. Desi chiar si acum are...am masurat cu rigla, ce naiba.
 

DeletedUser

Pai poti pune treaba asta sub forma de propunere aici pe forum in sectiunea propuneri sau prin sistemul intern de suport si poate la urmatorul update cineva care se ocupa de grafica va face unele modificari sa fie posibil sa-i vezi pe toti omuletii aia deodata pe acolo. :D
 

DeletedUser

da..asta e o idee buna...si poate apar si femeile prin decor, pentru ca m-am saturat sa se inmulteasca locuitorii mei prin clonare sau diviziune, ca amiba.
 

DeletedUser

o dansatoare din buric, pe la un targ de level 10 pe-acolo... sa arate domnule, sugestiv, bunastarea de care se bucura satul.
 

DeletedUser15142

Ar fi excelent sa vezi cam 40 de oameni in sat 2 stergand praful 3 carand ceva la piata 2 facand consturctii si tot asa..

Multi adaucand cu roaba argia de la mina de argila pana la magazie..carand lemne , fier
 

DeletedUser

simplu. nu imi trebuie sa vad clovnii si pinguinii ca sa dau comenzile.
 
Sus