O lume Ideala

DeletedUser

In curand se incheie lumea 37 si mi-as dori o lume ideala, din punctul meu de vedere, ceva gen 'old scholl'

Viteza 1,5
Bonus de noapte 00:00 - 08:00
Satele de barbari sa creasca pana la maxim 2-300 pct(se elimina traficul de resurse pentru PP-uri, lucru incorect fata de jucatorii ce nu pot sa investeasca nelimitat, se diminueaza farmul in exces, lucru daunator din multe motive, le voi expune pe parcurs)
Limita de membri 300 (pentru a se putea inchide lumea intr-un an maxim, si ca sa am loc pentru toata echipa intr-un singur trib fara a mai face N academii)
Paladin cu arme
Cu Arcasi

Fara biserici
Fara steaguri
Fara tabere
As prefera taleri la un pret scazut avand in vedere ca se elimina farmatul destul de drastic, ceva gen juma de pret.

Cam asta ar fi o lume ideala ptr mine, pentru care as fi in stare sa continui sa joc, si probabil odata cu mine toata echipa SH (Silent Hunters)
Jocul sa deteriorat mult in decursul anilor, castigul a fost pus mai presus de acordarea de sanse egale pentru toti jucatorii, sa distrus echilibrul jocului si ierarhia in functie de experienta si stiinta dobandita in decursul anilor, orice noob poate ajunge pe locul 1 crescand cu ajutorul PP-urilor.
Cumva cineva ar trebui sa incerce sa readuca placerea jocului de la inceputuri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pro mazare, super setari, numa ca limita 300 membri :)) cam maricica , in rest ok

Doar pare maricica, dar nu este, pe toate lumile de joc unde am jucat exista un trib plus alte 2-3-4 uneori 5 academii, groaznic, impui o limita de membri dar de fapt nu rezolvi nimic, se face un forum comun, se denumeste tribul SH1, SH2 etc si astfel ai statistici complet eronate, cu o limita asa mare se elimina asa zisele academii, poti ajunge mai usor la o dominanta de 85% si astfel nu o mai lungesti ani de zile, pentru ca, sa fim seriosi, cine mai are timp sa joace pe o lume ani de zile? Eu imi doresc ca acei care incep o lume sa isi doreasca sa o si termine, lucru aproape imposibil pana acum, majoritatea conturilor acelor care au terminat s-au plimbat cu tot cu parola de la unu la altul pana la final....rar intalnesti jucatori originali pe conturile lor la inchiderea unei lumi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

de acord cu setarile, dar vreau un server fara taleri!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42965

PRO pentru propunere ... merge chiar si cu 300 de membri... Oricum la fiecare inceput de lume , apar triburile mamut (cu 5-6 academii) , iar dupa , incep sa dispara usor usor.
Ca sa detii 85% din harta ai nevoie de maxim 120 - 150 de jucatori activi ... iar ca sa detii 85% din satele active ... ai nevoie de 100 de jucatori...
Taleri la pret scazut ... E buna ideea tinand cont ca se elimina farmul in exces (Ralf o sa fie suparare mare pe tine).
Fara biserica , fara steaguri , fara tabere , fara schimb pe PP-uri ...

Poate , si e o parere personala, ar mai trebui incercata chestia cu secretele pe o alta lume , dar mai trebuie lucrat la ea.Ma refer ca pe L27 a fost un fiasco (si nu ma refer ca noi , SH, am renuntat din cauza formarii mamutului TBKM si acelor mutari de secrete) . Trebuie lucrat la felul de expunere a secretelor, felul de impanzire al lor pe harta ,poate chiar neputinta de a muta secretul decat dupa o perioada mai lunga de timp 20-25 zile. .Dar repet , e doar o parere personala...

In rest , exprimandu-ma strict la ce a spus mazare .... PRO
 

DeletedUser43732

Pro!
Perfecta ideea.
Cred ca doar asa am mai continua multi dintre noi. In ultimul timp tot apar lumi cu setari aberante..
 

DeletedUser43077

Total de acord! Daca fac adminii o astfel de lume,ma bag instantaneu! :):D
Alaturi de SH,normal!;)
 

DeletedUser

Total de acord! Daca fac adminii o astfel de lume,ma bag instantaneu! :):D
Alaturi de SH,normal!;)

Calul ovaz viseaza :))


Ideile lui mazare sunt foarte bune, nu este singurul care doreste acest lucru...multi vrem "lumea ideala" .... Ceea ce este imposibil .

On topic ---- PRO!
 

DeletedUser45270

De acord ...ceva old school ..prea pamputonate lumile astea...zici ca jucam SandiBell in nisip la mare :)
 
Sus