o lume selecta

DeletedUser

am si eu o intrebare. noi vorbim aici a prosti sau cineva dintre admini citeste posturile si daca apare o idee creata o spune mai departe? nu de alta dar despre aceasta propunere am scris de doua ori unui admin din romania si nici macar nu a catadixit sa imi raspunda. pozitiv sau negativ, nu conteaza, era o dovada de bun simt sa raspunda la o intrebare care ii era adresata in mod politicos si in mod repetat. poate ca acum imi iau bann pe forum, dar sper ca odata cu bann-ul sa primesc si un raspuns la mailuri...
 

DeletedUser

si eu sunt de acord cu ideea ta...dar gandeste ca multi nu sunt in TOP 100 si unii nu au bani pt asa ceva Puncte Premium...Ieu as spune in felul urmator sa de fac 9 k-uri si sa intre toti care vor...si sigur vor fi putini care vor intra si cei care intra la cum ai zis tu...daca esti inobilat nu mai ai ce cauta. Si se vor tria imediat oamenii care au chef de joc cu cei care nu au...
 

DeletedUser

deci pana la urma se aplica ideea sau nu?
stai...cred ca stiu raspunsul..
 

DeletedUser

nu stiiu ce sa zic inainte ar fi bine cate runde speed sau ceva de genu sa fie ca un test pentru ca 80% din jucatori stiu cam totul ce trebuie stiut despre triburile:|
 

DeletedUser20869

E buna ideea,
oare ar merge sa se anunte 4 conducatori care sa isi aleaga membrii ?
o lupta intre veterani :)
 

DeletedUser

fara acele alegeri preliminarii ''lumea'' ar considera ca au fost nedreptatiti
 

DeletedUser2821

nu stiiu ce sa zic inainte ar fi bine cate runde speed sau ceva de genu sa fie ca un test pentru ca 80% din jucatori stiu cam totul ce trebuie stiut despre triburile:|

fara acele alegeri preliminarii ''lumea'' ar considera ca au fost nedreptatiti


Da ma , am inteles , dar tocmai , ca de astfel de playeri ca tine , vrea martzian sa scape pe acea lume , intelegi ?
Si macar spune nu " lumea " ci " da eu ma simt neindreptatit ... "
 

DeletedUser

dar ar fi rumos ca lumeas asta sa aibe viteza 2 si la trupe si la server si intrarea sa se face pe pp.. adica cate 1 la fiecare inceput nou sau incriere.. asa cei de la inno vor face la bani :))
si nici mie nu imi convine sa fie doar top 100... ce crez ca daca sunt top 100 sunt si buni ?
sunt jucatori care sunt sub tot pe toate lumile si le da lectii la cei mai mai (in puncte, adica le rupe truoele, fenteaza atacurile la secunda alea cu nobilu.. ;))

pareri ? :D
 

DeletedUser

joker are dreptate, faza cu top 100 e aiurea
cati din top 100 sunt buni, pot avea noroc la inceput
si 100 de persoane e aiurea...ce castig ar avea din asta cei de la inno?...ce sens ar avea,nu ar fi bine nici daca s.ar lua dupa top 100 oda sau odd
 

DeletedUser

si plus ce am zis eu mai sus... sa sefaca mai multe lumi de acest gen si o sa vedeti ca o sa aveti un buget mult mai mare pentru al investi in noi servere sau ceva pentru imbunatatirea jocului...

off topic:
app: cand puneti si voi o alta grafica ? :D
am pp dar nu stiu cum se pun... am ceva ce am pus dar nu imi place..... ;)
 

DeletedUser

nu am spus ca doar cei din top 100 sa intre, ci era o propunere sa se intre si gratis. adica; vrei sa intri gratis, trage si tu pe o lume sa fii in top 100 macar, daca nu vrei sa scoti banul si sa intri. si daca lumea va fi setata la 4 continente, cred eu ca vor fi maxim 2-3000 de playeri, majoritatea platitori de premium. fiind jucatori mai putini, posibil ca serverul sa nu fie nevoie sa fie atat de mare si de puternic( deci implicit ar insemna ca ar fi mai ieftin). cu o concentratie mare de jucatori cu premium si cu un server mic, cred ca ar avea o eficacitate economica sporita. plus ca pe o lume unde stii ca scoterea la iarba inseamna sfarsitul jocului pentru tine, in mod sigur asta isi va pune amprenta asupra moduli de joc si a strategiilor triburilor.
 

DeletedUser11365

si intradevar ar fi show total...totusi astea is numa vise din pacate
 

DeletedUser

O conceptie de joc interesanta. De ce spun doar interesanta? Deoarece si eu am o propunere asemanatoare bazata pe o conceptie diferita care ar trebui sa aibe cam acelasi efect si ar accepta mai multe ideologi. Dar sa nu devin offtopic.
Am citit cu interesat aceasta idee NORMALA. Multi ne-am saturat de cele 19 lumi aproximativ identice. Nu ma refer la sterari!!!! Nu faptul ca astepti de 2 ori mai mult timp sa se intimple ceva e un joc nou! Nu ca ai o alta strategie de joc intr-o anume lume se transforma automat in "lume noua" Lumile sant identice ( intradevar cea clasica diferita putin) doar setarile sant diferite. Da! Va rog nu aruncati cu pietre in mine nu am uitat de Biserica. Nu uitati cea ea e o unealta care modifica moralul si nu aduce nimic "nou" in joc... DOH' o simpla strategie se modifica.
Observ ca majoritatea posturilor contin contradictii intre modalitati de a intra pe aceasta lume! Sau cat de mare sa fie!Nu inteleg de ce ganditi SMALL cand aproximativ toata lumea e de acord pe conceptia minimizarea cantitatii de noob's Conceptia ( MACRO) pe care se bazeaza ideea trebui dezbatuta nu la amaratul de punct (MICRO) ci la ideea de baza. O sa tot fie timp de gandit la maruntaie. Momentan sa existe o baza fundamentala pe care sa se bazeze noua conceptie de joc si prezentata concret celor care au puterea de a face schimbarile.
Martiene. Te rog nu deveni recalcitrant doar daca cineva nu e deacord cu idea ta. Incearca doar sa explici motivul dorintei tale de a schimba conceptul jocului. Altfel, nu se dezbate ideea ci devine o cearta, cearta care nu e productiva.

Conceptia pe care o prezinti tu se definitiveaza prin "ingradirea unor drepturi", sau "server pt. cei alesi", ceea ce e normal sa ai persoane care sa nu fie deacord. Ei au principul fundamental " Toti santem diferiti dar libertatea ofera tuturor aceleasi drepturi" Sa nu apara dezbaterea cu totii avem dreptul de a avea gratis CP ... conceptie gresita! Acel CP e un privilegiu
TAG-ul pe care se bazeaza conceptia pe care eu o promovez ar fi Pomana dauneaza grav distractiei Chiar nu cred ca are rost sa aduc argumente .... . Eu nu doresc modificari aduse jocului sau aduse modalitatii de a avea acces la joc. Pur si simplu doresc eliminarea pomenii! Odata ce ai eliminat pomana, jocul automat se va filtra fara interventia nici unui admin iar toti jucatorii care stiu cate ceva si vor emotiile de altadata vor avea parte de ele ... intr-un fel :) (victorios sau pierzator). Aceasta conceptia va avea acelasi efect ca ideea acestui thread, dar interventia asupra jocului se face dintr-un alt unghii acceptat de mai multe parti.
Nu vreau sa fiu un competitor al acestei idei. Majoritatea ne dorim sa jucam in alte conditii si indiferent ce conceptie va fi acceptata de catre proprietari vom avea de castigat si odata cu noi SI EI!

Din curiozitate si vreau ceva sigur, nu o presupunere! Ce specificatii are serverul pe care ruleaza Triburile? Daca se poate, sa se specifice serverul fiecarei lumi

Pentru moment am scris suficient. Imi mai las idei pe care sa le dezbat si la urmatoarea interventie :)
 
Sus