O noua provocare,ptr L.1O

  • Autor subiect DeletedUser21587
  • Data de început

DeletedUser

dintr-o data lucrurile luara o cu totul alta directie ..... cel acuzat de analfabetism cronic deveni peste noapte un pui de Hegel :):):)... toata quintesenta filozofica a lumii privea cu nadejde la tanara speranta , la cel care poate va reusi sa dea raspunsul la intrebarea primordiala...

plin de nadejde ca exemplarul isi va folosi neuronul in scopul descoperirii raspunsului , ma retrag in joc sa ma pregatesc pentru cele 1000 de atacuri pe care faptura sublima, speranta filozofiei mondiale mi le-a promis :):):):):):):)

exista cocalar convertor(dictionar messplicativ roman) :)...da un search pe google
 

DeletedUser

el macar are 10 sate iar tribul lui are 51 de sate!

-intrebare de baraj: cat trebuie sa fiti de noobi ca intr-un razboi adversarul sa iti ia cateva zeci de sate iar tribul tau sa nu ia nici macar un sat?:eek:

si nu conteaza de cand a inceput oficial razboiul- cum ei v-au luat sate asa puteati si voi sa luati chiar daca oficial nu era razboi:cool:
 

DeletedUser

shhhhhh ca ei isi pregatesc terenul..... vor intai sa goleasca tot ZARG-ul de trupe si abia apoi sa inceapa sa ia satele ....
 

DeletedUser

vad ca va tot cramponati de innobilari interne si de sate de barbari:
1. faptul ca innobilam intern nu este o exceptie pe acest joc. toata lumea o face. cine pretinde ca nu, este ipocrit. din diferite motive, egal ca e vorba de lacomie, strategie de trib sau pozitie strategica a satului, satele din innobilarile interne trebuiesc luate. nu este loc de placere sau neplacere, onoare sau nu. important este faptul ca innobilarile interne nu ne tin tribul pe loc si nu devin o povara, cum se intampla in multe triburi. de multe ori se incheie aliante peste aliante pentru ca tribul e dezorganizat si nu mai fac fata jucatorilor inactivi care trebuiesc innobilati intern, deci au nevoie de o pauza si se ingroapa in aliantele mai sus amintite. consecintele le stie toata lumea.
2. faptul ca suntem un trib organizat se pare ca starneste multe invidii, gelozii si reactii infantile. "ultimul refugiu al incompetentilor este jignirea celor buni". cine se simte, foarte bine. disciplina este scumpa si greu de mentinut dar, pentru unii, calea minimei rezistente este mai la indemana. faceti munca de puscarias chinez, fratilor si veti obtine aceleasi rezultate.
3. folosirea corecta a limbii romane este mai mult decat de bun simt. multi se ascund in spatele unor id-uri de joc si scapa si de ultima bruma de educatie pe care, ipotetic, au primit-o acasa sau la scoala. nu pretinde nimeni sa fiti maniaci, academicieni, dar efortul de a scrie corect nu e chiar atat de mare.
 

DeletedUser15358

shhhhhh ca ei isi pregatesc terenul..... vor intai sa goleasca tot ZARG-ul de trupe si abia apoi sa inceapa sa ia satele ....

da, buna tactica asta. Sa golesti tribul advesar de trupe si de nobil si dupaia sa contrataci prin surprindere noatea prin tactica :dizolvare trib .
 

DeletedUser

Era chiar necesara ultima ta remarca. Nu puteam trai fara ea. Hai lasa Spamul si intoarce-te pe harta ca maine s-ar putea sa te trezesti fara sate.
 

DeletedUser

O sa incep sa spun eu povestea mea pe aceasta lume:

Dupa o experienta de 2 ani pe triburi am luato de la 0 sub alt nume pe L10! La inceput am intrat in C_N la invitatia unui vecin pe care il cunosteam de pe alta lume dar pe parcurs mi-am dat seama ca este un trib in majoritate de incepatori si de aceea m-am hotarat sa trec in =TBL= la invitatia lui TalharuL7: mai erau acolo jucatori gen open mind,Vndhl,DREAD LORD, akrui (yurka) ,little bad, jucatori cu experienta care au dominat unii inca mai domina alte lumi de pe .ro! Dar odata ce open mind a renuntat am decis sa fuzionam cu HAR trib in care sunt si la ora actuala!
Acum astept sa vad ce ne mai rezerva viitorul si incerc sa ma descurc cat mai bine pe aceasta lume!

O zi buna la toata lumea!
 

DeletedUser22636

continuati tot asa zarg .
va dau niste sfaturi :

-nu-i mai bagati in seama ca o sa va fie mai bine pentru voi ,prea multa vorba strica treaba , nu are rost sa va agitati mintea cu atatea prostii lasa-ti pe ei sa ** si sa mandreasca , ca din mandrie si orgoliu o sa cada cu timpu .

- eu chiar nu mai am ce discuta cu nimeni din wrath si gw si imi este foarte bine , ne-am lasat toti din greselile noastre ,pacat ca nu am actionat la timp , dar ne stim greselile si stim ca am fost niste jucatori de gasca si cat mai cinsititi si acest lucru nu ai sa il vezi niciodata la ei, atat regret ca nu am fost langa ei cand erau la inceput ca statea altcumva situatia.

- si spioni sa stii ca ai sa gasesti oricand , dar dc esti un pic destept poti sa ai o mie de spioni in trib ca degeaba nu afli nimica imp ci doar diferite mici anunturi care le da orice trib, si foloseste mult de oameni in care ai incredere si ai sa vezi ca o sa mearga treaba bine mai ales ca sunte-ti mai putini si pune-ti si u un spioni ca in cadru unui dita mai trib indiferent de ce le zici tot o sa afli ceva , ca fata de el nu o sa aiba toti un cuvant ci fata de alti , si ai sa ajungi odata si odata sa te trezesti la mila trib tau :).

- atata va zic , intra-ti un pic in centru lor si o sa ii dezbinati pe wrath si pe rai , acceai sunt jucatori lui reali si de acolo au inceput ei ,ce se vede intins in sus sunt numai tradatori , oameni profitori si oameni care or sa mearga unde or sa duca si mierea , si cand nu o sa mai mearga treaba or sa vada si cum se dezbina ,nu acuma peste 2-3 luni trebuie doar sa ai rabdare nitel . singuri care i-as considera de treaba ar fi o parte din smir pe cealalta jumate nu-i stiu asa de bine. dar mult familia aceasta nu o sa mai tina . si cu timpul or sa fie multe inobilari interne si cand o sa fie asa atuncea or sa sara toti ca lupi si vor ramane si ei putini dar prea tarziu. asa ca bafta cu razboiu si cu inobilarile interne si sper sa va distrati ca chiar se merita din plin distractia.
- si tribului rai va spun ca sar putea sa fi calcat gresit si sa va fi lasat influentat de cine nu trebe , nu sunt sigur si nici nu ma bag , e doar asa o opinie.
va urez multa bafta si cat mai multa distractie tuturor triburilor :)...

--- asta e parerea mea --- dc vreti sa comentati pe ea pute-ti comenta cat vreti ---
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21587

Se pare ca am ceva dusmani prin L10 :), oricum daca nu deranjam nu existam!
Sfatul meu este sa va intretineti existenta si sa nu va mai umflati in pene atat!
Oricum am vazut deja au aparut pe piata,tricouri cu ZARG si UDT..sunteti deja..mai aveti loc pe usa?
Sa ma anuntati si pe mine la ce pag va gasesc in ..istoria..oricum succes,ptr mine acum este momentul de mici si bere..profit de soare si caldura,oricum ne auzim in noiembrie,decembrie sa va vad atunci care isi vor mai permite dintre voi sa plateasca netul(scuze am uitat ca voi..sunteti no' one)..greierii vara canta si iarna..


Indiferent ce se va intampla cu noi, rezultatul este vizibil..daca nu reusiti sa ne dizolvati triburile..urmatorii ani aici pe metereze ii petreceti :),pana cand?
sa dam un exemplu 50 de sate pe luna,in medie cuceriti..hai calculati putin si cautati raspunsul.
chiar sunt curios ce veti face?am sa privesc cum va distrugeti vietile,cum veti pierde tot ce se afla in jurul vostru,veti ramane niste singuratici in fata monitorului,nu faceti nimic alceva decat sa dati cu biciul faza care este..suntem obisnuiti cu aceasca categorie de oameni alde ZARG si UDT...zero barat!


OK, sa ma anuntati si pe mine cand ZARG va deveni un nume cu renume in lumea triburilor :),pana acum numai incercari esuate au fost....ok exista si varianta sa pierdem,
ok insa voi ce castigati?satisfactie?
in legatura cu comentariile..sunt 20 de ani de acum de cand numai comentarii am auzit insa fapte..prin acest joc incercati sa va finisati caracterul sa deveniti ceea ce nu ati fost nicodata,va rog nu va comportati asa cum sunteti!


Alde' ZARG..cand veti ajunge la performanta celor din IMMO...
mai discutam pana atunci ramanem la stagiul de comentarii!
Nici noi da nici voi...asa ca somn usor!
WRATH am vazut doborat,ZARG deasemenea,IMMO..? sa nu ma intelegeti gresit nu vreau sai ridic in slavi..insa este momentul sa lasati orgoliile sa se odihneasca!


5 pcte ptr ca nu folosesti functia edit, cu toate ca am observat ca stii ce e aia
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

"Domnule" Master Hades, asa zisul mare cunoscator de caractere si care esti intr-o orbita(se pare) superioara noua, nu uita, aerul e mai rarefiat acolo!!! Vom vedea pana la urma ce se va intampla!!!
Si nu uita, poate suntem prea bogati si avem timp liber pe care alegem sa nil petrecem asa cum dorim, nu sa fim criticati de niste oameni care nu si-au aratat cu nimic, cu zero barat, ca sa te citez, asa zisa inteligenta!!!
Va rugam frumos, nu mai comentati voi despre noi, fiindca nu aveti ce comenta!!! Aici nu suntem la piata sa ne tiganim si sa ne jignim in ultimul hal, nu trebuie sa uitam ca suntem oameni maturi, oameni cu capacitati intelectuale, net superioare animalelor, deci va rog, haideti sa incetam sa ne comportam ca ele!!! Haideti sa nu mai comunicam decat prin statistici, deoarece, stiti proverbul: "O poza face cat 1 000 de cuvinte!!!"
Cu respect, Bogdan!!!
 

DeletedUser22636

:) am tinut mult piept tuturor triburilor , asa ca noi ca trib ne-am facut datoria , am dat dovada ca suntem un trib care poate sa reziste tuturor provocarilor si chiar sa fie in avantaj cand toate triburile ne atacau din toate partile.

si de accea am ramas sub denumirea aceasta de dragul istorie si distractie , nu mai suntem ce am fost odata multe lume s-a lasat din multe chesti dar ne-a facut mare placere sa ne jucam cu toti , fara sa fim muscati.
mersi de atacuri :) dar sper sa nu le fi dat de pe sitere ca jucatori nu mai joaca diara cel putin si florinbosul , fi barbat si da atacuri de la tine .
sa lasam statisticile pana la urma , dar cand ai sa muncesti u si ai sa lupti u cu oameni tai atuncea o sa fie o alta poveste , o sa se faca odata dreptate .
 
Ultima editare de un moderator:

osândă

member
Scor reacție
1
pt ca noi abia acum incepem sa atacam...deocamdata daramam ziduri rupem trupe etc...satele vin de la sine apoi.....

Vai de zidurile zargului http://ro10x.triburile.ro/public_report/7aff995f0535f31262b6d105727c297a
Apărătorul a câştigat
Noroc:_/5.8%
Moral:__100%


Agresor:._tyuyujohn
Sat:.______luat cu ajutoru prietenului (486|712) K74

Unitati:____
p1_1.jpg

Număr:__i_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r-r200-r-r200-r_-r0_-r_-r0_-r
Pierderi:.t_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r-r200-r-r200-r_-r0_-r_-r0_-r


Apărător:.rvaida2307
Sat:.______mierlau 037 (494|737) K74

Unitati:____
p1_1.jpg

Număr:__iAscuns de proprietarul raportului.



Opponents defeated - points:
Agresor:._t0
Apărător:.r3 600


Creat folosind TW-Stats Reports Converter

Nici trupele zarg nu o duc mai bine... http://ro10x.triburile.ro/public_report/edd0f5503f1d8169205331e1826ab292
Apărătorul a câştigat
Noroc:_/17.0%
Moral:__100%

Agresor:._tyuyujohn
Sat:.______N I K I T A (476|717) K74

Unitati:____
p1_1.jpg

Număr:__i_5623__5714__-r0_-r_4000__-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r-r666-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r
Pierderi:.t_5623__5714__-r0_-r_4000__-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r-r666-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r_-r0_-r


Apărător:.rvaida2307
Sat:.______mierlau 009 (494|747) K74

Unitati:____
p1_1.jpg

Număr:__iAscuns de proprietarul raportului.



Opponents defeated - points:
Agresor:._t0
Apărător:.r35 041


Creat folosind TW-Stats Reports Converter

...

Si ofensiva continua...
http://ro10x.triburile.ro/public_report/8c218185903999269bf097d3e97c4672
http://ro10x.triburile.ro/public_report/c3468cbe175f2480219f580b81b8f1a4
http://ro10x.triburile.ro/public_report/334dfaafa0fc96908605da36652e50be
http://ro10x.triburile.ro/public_report/208b0e7fba4cfc6e799a31ef35720b66

PS: Poate trebuia sa postez la Atacuri si defensive amuzante?
 
Ultima editare:

DeletedUser22636

norocosule :)) spor la cucerit , inca cateva atacuri asa si lai golit definitiv :) fara sa te chinui
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: ~C~C~
Players:

Side 2:
Tribes: *WRATH .WRATH WRATH. »WRATH
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 190
Tabăra 2: 1,081
Diferență: 891

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 45
Tabăra 2: 4
Diferență: 41

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,178,248
Tabăra 2: 6,172,710
Diferență: 4,994,462

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 351,731
Tabăra 2: 34,889
Diferență: 316,842

image.php



lasam statisticile sa vorbeasca...
 

DeletedUser22636

nici acuma nu esti in stare sa ataci numai u (hades), lasule se vede cum conduci si cate de multi ajuti , spunele la alti sa trimita , si siterelor tale.

o sa joace altcineva in locul meu asa ca va urez multa bafta tuturor.
 

DeletedUser

nici acuma nu esti in stare sa ataci numai u (hades), lasule se vede cum conduci si cate de multi ajuti , spunele la alti sa trimita , si siterelor tale.

o sa joace altcineva in locul meu asa ca va urez multa bafta tuturor.

nici tu nu esti mai sus ca hades
ai inceput sa ramai fara sate si te lasi de joc?
nu stiu care e lasul aici:confused::confused::confused:
 

DeletedUser22636

Nu stii multe , eu m-am lasat deoarece sau pierdut multe, si multi prieteni si chiar nu mai avea nici timp,dar niciodata nu m-am ascuns in spatele altora si puteam sa ii fac mai multe ...
A fost frumos pana la un moment dat, dar nu regret nimica din ce am facut si sunt mandru de tribul care a fost pentru ca facut fata tuturor incercarilor si la un moment dat am fost cei mai fericiti si cei mai uniti, ia-ti manipulat pe toti dar nu si pe noi .

- si nu sunt las de la inceput jocului nu am facut deloc pauza armatele plecau si veneau oricine era atacat era ajutat si scos mergeam noi spre numai sa il scoatem din incurcatura si am reusit de multe ori si ca intemeietor impreuna cu alti pot sa zic ca ne-am facut treaba exceptional , cand alti vegetau si erau numai dupa proprile interese, si dc era sa fiu si eu asa pai nu mai simteai distractia si aventura, pana la un moment cand sa stricat totul .

si dc ar fi sa nu se fi intamplat nimica intre noi tot scenariu sar fi schimbat nici nu mai erati pe harta , oricum nu mai suntem o amenintare , urmatoarea amenintare o sa fiti voi cum o sa va uitati uni la alti si o sa va ganditi unde ve-ti continua.

oricum la acel moment u ai fost lasul , pentru ca nu ai putut sa te dezlipesti de armata ta pretioasa , si dc erai un pic inteligent poate chiar aveai si ceva sanse.

multa bafta
 
Sus