o propunere

  • Autor subiect DeletedUser17129
  • Data de început

DeletedUser17129

propun ca in trib sa poti vedea toate atacurile impotriva membrilor tribului.
 

DeletedUser

cam greu...abia s-a facut un update si nu cred ca la urmatorul se va implementa aceasta setare...totusi as vrea asa ceva:D...deci PRO
 

DeletedUser

Nu prea cred.Asta ar strica toata frumusetea jocului...adica tu ataci un inamic in toiul noptii,cand acesta doarme,iar un membru de al tribului advers vede ca il ataci si da sprijin...nasol :(
 

DeletedUser

Nu stiu cum apar atacurile pe Kings..., dar mai e un joc la care i se tot facea reclama la noi pe server (Trav...)... de acolo ar fi super daca s-ar mai lua cate ceva... nu neaparat sa vezi atacurile, dar acolo poti sa vezi rapoartele fara sa mai fie trimise prin tot tribul. si la atac si la aparare, vezi tot ce face "tribu" tau
 

DeletedUser5151

propun ca in trib sa poti vedea toate atacurile impotriva membrilor tribului.

Am 2000 de atacuri pe mine, si vecinii mei au cate 1000-1500 pe ei. Doar 4-5 suntem atacati in tot tribul.

Eu abia ma descurc cu cele 2000 pe mine, dar cum ar fi sa vad vreo 10000 adica si ale membrilor tribului? Inutila ideea la peste 100 de sate.
 

DeletedUser17004

Ca sa nu mai vorbim de spionii care ar putea sa vada absolut tot ce misca..
 

DeletedUser

Eu nu , nu sa-r mai putea cuceri sate de la dusmani . Sunt contra !
 

DeletedUser

exista metode prin care sa vezi cine este atacat din tribul tau cu ce forta si unde se da atacul, exista metode sa micsorezi la minim timpul de reactie, sa maresti la maximum sansele de a te apara. dar pentru asta trebuie sa ai un trib organizat. iar in organizarea echipei sta frumusetea jocului. din aceatsa cauza un trib mic dar organizat aici, pe triburile are sanse mari impotriva unui inamic mare si dezordonat, si asta este frumusetea jocului. daca s-ar vedea atacurile totul s-ar reduce la forta cu care ataci si forta cu care aperi. ceva gen forta bruta, creier ioc...sunt de acord ca sunt unii oameni care vor sa joace asa ceva, dar inclin sa cred ca cei carora le plac triburile il joaca tocmai pentru brain...
 

DeletedUser8266

Ar fi si stresant.... dar si degeaba cum a zis martzian sunt deja unele metode, plus ca ar avantaja mult triburile cu inactivi unde aia nu pot sa "strige" dupa ajutor ...da tu vezi ca is atacati si ii blindezi...
 

DeletedUser

Daca s-ar vedea atacurile,tribul advers nu ar mai fi luat prin surprindere...si asa nu mai este distractie :D
 

DeletedUser18538

Total impotriva, favorizeaza triburile de inactivi si de mamuti
 
Sus