O.S. si inamicii

DeletedUser

oameni buni, e doar un joc!

alexutzu, nimeni nu contesta valoarea M.T.-ului dar si tu sti ca statisticile alea nu sunt cele mai adevarate.

am avut muti jucatori inzolati intre voi care nu au avut ce face (asta a fost la inceput), pe urma a fost valult de 2 - 3 jucatori inactivi care era normal sa piarda si sate si in ultimul rand fostii CF pe care i-am luat in trib stiind ca o sa se lase. au dat delete la cont si a fost o intreaga lupta pt recucerit sate. stiati si voi ca au dat delete si ati luat cate sate ati putut. diferenta e ca respectivii erau in o.s. si asa au trecut la statistica pro M.T.

de la jucatorii buni si activi nu ati luat sate asa usor si nici nu o sa luati. e adevarat se pare ca voi sunteti mai activi in ultimul timp, majoritatea membrilor O.S. fiind sictiriti de .ro in frunte cu mine.

cat despre noile achizitii ti-am spus si in joc "sobolanul musca si mana care-l hraneste!" asa ca ai grija cu ei. regret doar ca nu i-am dat voie lui bogdyone si lui doomsday sa-l cuceresca pe stefan cand mi-au cerut voie. au avut dreptate atunci si nu i-am ascultat desi au fost mult mai benefici tribului decat stefan.

acum cand ma uit la ei si aici ma refer la stefan si la andy2pac vad niste jucatori cu ceva pct dar daca asta o sa fie valoarea M.T. atunci nu va dau nici macar 3 saptamani in top cu astfel de oameni. i-am avut cu mine in trib si stiu ce le poate pielea... jucatori de ciupeala. :)

@bogdyone: asa e, nici O.S. nu e paradis si nici nu a fost. nu cred ca e un trib care sa fie... dar macar urmatorul O.S. nu o sa depaseasca 40 de membri... 100 sunt prea multi
 

DeletedUser

Lizard eu zic ca esti un om care te iei dupa ce vezi si ce zic unii jucatori care par buni. 40 membrii, s-a auzit vb asta cu limita de trib ca cel mai bine 100 ca cel mai bine 200 ca cel mai bine 50 si toti ati preluat o:rolleyes: adevarut este undeva la mijloc, sa dau detalii sa argumentez nu stiu daca are rost, va dati si voi seama
 

DeletedUser

prima lumea pe care am jucat a fost w5. acolo limita la trib era de 60 de membri. am mai jucat pe w1, w2, w3, w4 si w6 pana sa renunt la .net pt .ro

aici pe .ro l2 a fost o lume unde jucatorii buni au iesit la iveala. o lume cu limita de 80 de membri unde nu mai contau triburile mamut si unde nu mai puteai sa recrutezi in masa si sa cuceresti intern.

iar jucatorii despre care vorbesc chiar sunt buni, am ajucat cat am avut posibilitatea alaturi de multi dintre ei si as merge oricand pe mana la lor. multi dintre ei mi-au fost inamici inainte sa-mi devina amici
 

DeletedUser

Nu mi place tonul asta aici...ce i cu resemnarea asta fratilor..
 

DeletedUser

ce treaba au celelalte lumi, si ce treaba au alti jucatori care nu sunt implicati....
 

DeletedUser

cum zicea si alexutzu29, sa punem doar statisticile:

Side 1: O.S.

Side 2: ~PHX~ LMS M.T. WANTED L³T vsALL ONE

Timeframe: Dintotdeauna - e ok raportul

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 3,529
Tabăra 2: 16,918
Diferență: 13,389

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 500
Tabăra 2: 320
Diferență: 180

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 27,170,267
Tabăra 2: 114,730,144
Diferență: 87,559,877

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4,385,491
Tabăra 2: 3,045,685
Diferență: 1,339,806

image.php



--------------------------------------------------------------------------


Side 1: O.S.

Side 2: ~PHX~ LMS M.T. WANTED L³T vsALL ONE

Timeframe: Săptămâna trecută - o saptamana pe minnus!

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 312
Tabăra 2: 1,277
Diferență: 965

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 72
Tabăra 2: 77
Diferență: 5

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 3,043,156
Tabăra 2: 11,671,165
Diferență: 8,628,009

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 665,144
Tabăra 2: 824,820
Diferență: 159,676

image.php



--------------------------------------------------------------------------


Side 1: O.S.

Side 2: ~PHX~ LMS M.T. WANTED L³T vsALL ONE

Timeframe: Ultimele 48 de ore - in crestere la general!

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 92
Tabăra 2: 363
Diferență: 271

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 20
Tabăra 2: 8
Diferență: 12

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 919,652
Tabăra 2: 3,291,964
Diferență: 2,372,312

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 185,917
Tabăra 2: 86,005
Diferență: 99,912

image.php


--------------------------------------------------------------------------

daca fac statistica doar O.S. vs M.T., academia M.T. si ONE ei o sa fie pe plus... cu mult chiar. dar razboiul inca nu s-a terminat si pana nu se termina fiecare isi joaca cartile.
 

DeletedUser6843

buna a spus:
stranutelu în data de 23.08. la ora 11:48
daca il invitati pe nemuritorul incheiem diplomatia./

wwwsimona în data de 23.08. la ora 14:07
mesajul asta l-am primit dimineata. eu sunt sitterul simonei dar am considerat ca trebuie sa stiti si voi chestiunea asta pina vine simona..

Mesajele acestea au fost trimise de către wwwsimona mai departe.

Charlie Jade astăzi la ora 07:45
Hei tu, cel care se dă drept îngeraş pe forumul extern, lasă-ţi oamenii să decidă SINGURI când şi unde vor să plece.

Nu am zis nimic când au trecut din academia O.S. jucători la voi nu?
Aşa că, fii bun şi ţine ciocu' mic, mai ales de vreme ce ai un trib de peste 1000 jucători, UNICUl care a ajuns în aşa hal pe L5.
Lasă-ţi membrii să decidă fără ajutorul tău genial dacă vor sau nu să mai rămână în mamutul vostru.

Mesajele acestea au fost trimise de către Charlie Jade mai departe.

stranutelu astăzi la ora 18:20
bai lapte cu oua,eu am zis sa facem alianta cu academia voastra sa va faca mai usor,cred ca de maine va declar razboi ce ati spune,ia vorbeste tu mai frumos asa ca fapt divers,care e problema ta,chiar astept raspuns.Esti un incepator in joc?ala nu era in [ally]NOI[/ally] era in alt trib si il atcam noi,hai lasa mai usor vbrajeala.
De marti nu o sa mai fiti aliati cu noi,hai pa.



Auzi si tu ce diplomat a fost tipul din O.S. probabil se astepta sa fac pe mine de frica cu tribul O.S. ,oricum era vorba de academia lor.
 

DeletedUser6843

Nu are nici o legatura,garantat 100% dar academia tribului O.S. face parte din O.S. asa cred.nu aveam unde sa postez si am postat aici ;)
 

DeletedUser

1.3. Va rugam sa nu raspundeti la off topicuri si sa nu postati in topicuri care probabil vor fi sterse. Postari de genul "primul pe pagina" sau "am scris si in topicul asta" sunt interzise.
2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil asupra posturilor foarte scurte si fara relevanta.

Domnule stranutelu, va rog sa respectati cele doua reguli citate mai sus. Multumesc.
 

DeletedUser6843

Domnisoara Mater Dolores:

n.OS este academia tribului O.S. nu aveam unde sa postez ce si cum,doar nu mai faceam inca un topic si pentru aceasta lamurire.Ce am discutat cu Charlie Jade acolo e partea 2 ca sa se afle ca desi este un jucator foarte bun,cum arata inainte ca pune sprijin in fata la nobil,are un vocabular de "mahala" deci nu conteaza din ce trib faci parte,probabil era si el stresat,nu stiu,nu este problema mea.
Recunosc ca sunt un n00b in ale forumului sau am fost,ma cam depasesc aceste reguli,dar acum stiu clar ca nu am gresit cu nimic,era vorba de ceva care se lega si cu tribul O.S. mi se spune mie de replici,poate ca sunt eu mai sarcastic?

p.s. vezi topic Die vs IMMO acolo sa vezi ce frumos se contreaza baietii(nu am nimic cu ei si nu imi place sa fac pe pârâciosu,dar inainte sa se zica ceva....),asta daca imi spui mie ca sunt off-topic.
 

DeletedUser2821

Hai ma stranuletu-le acu vrei sa imi inchizi topicul cu die. :p ?
Pai am zis singur ca vreau sa il inchid ca nu mai avem granita si ne-am declarat neutri in k44 vest i-am invins si atat ;)
In curand o sa apara alt topic :)
 

DeletedUser


Te rog dacă vrei să te bagi în seamă, încearcă să o faci fără să apelezi la numele meu. Înţeleg că te simţi măgulit că ai ajuns să schimbi câteva mesaje cu mine, dar asta e, nu e nevoie să îţi axezi toată ziulica pe acest fapt... ;)
 

DeletedUser

Domnule stranutelu, am intervenit tocmai pentru ca dvs. ati spus ca e off-topic, si v-am amintit doar doua dintre regulile forumului.
 

DeletedUser

os si inamici care nu ii mai are:))=))...praf ....oricum bine gandit lizard dar sa te f**a pe la spate ca in razboi,alianzte,pna te poti astepta la orice....praf din nou :))...imi placi cand gandesti asa iar faza cu razboiu e tare...dar totusi gandestete la cei din mijloc sa mai stiu eu ....de langa aliati ce fac?...
 

DeletedUser12789

toxxic..

pierzi vremea aici , joaca , unii vor revenii .. :cool:;)
 
Sus