Oda ostasilor ELITI

algernon

member
Scor reacție
0
stimate domnule ciuly ,
postul meu nu era pentru a marca o tentativa de reclamatie ci pentru a mai spune inca o data,pe acest forum , o veche zicala:
"pestele de la cap se impute"
atat timp cat conducatorii de triburi si cei care erijeaza in mari cunoscatori si lideri de opinie in acest joc nu vor intelege ca trisand (sau incurajand trisatul) nu fac decat sa isi fure singuri palaria (intr-un stil caracteristic romanesc) jocul asta ,mie cel putin,mi se pare total lipsit de farmec.mai bine urmaresc foiletonul elodia sau epopeea taxei auto de prima inmatriculare.macar acolo pot sa si rad in voie,fara sa ma cenzureze nimeni.
cinstit,ma lasa rece daca domnul barony are sau nu multiaccount.nu ma lasa rece insa mentalitatea lui.si cu regret,nici a dumneata.desi am evitat sa intru in polemici pina acum cu moderatorii sau adminii (stiind bine ca e o munca pe care aproape toti o depun absolut benevol ),de data asta imi permit sa nu fiu de acord cu dumneata in incadrarea care ai facut-o postarii mele (sterse dealtfel)
ca si cu exprimarea "Nu o sa mai spun a doua oara" .suna ...deranjant ,ca sa fiu bland in exprimare.
stiu,puteti opinia ceva de genul "nu-ti convine ,problema ta,eu sunt sef aici,ghinionul tau".este dreptul dumneavoastra,evident.dar am si eu dreptul sa nu fiu de acord cu dumneavoastra.
inchei acest post un pic mai lung sperand sa intelegeti unde este problema.adevarata problema.
algernon
ps
oare de ce atat de multi romani (de valoare) aleg sa plece afara?oare numai din cauza banilor?sau sa fie si o consecinta la faptul cum sunt tratati aici?
 

DeletedUser

ps
oare de ce atat de multi romani (de valoare) aleg sa plece afara?oare numai din cauza banilor?sau sa fie si o consecinta la faptul cum sunt tratati aici?

Din experienta iti pot spune ca atat afara cai si in tara esti tratat dupa cum meriti. Intr-o societate normala pozitia fiecaruia este bine definita. Nu cred ca exista vreun loc unde sa fi mereu bine tratat pentru ca peste tot exista categorii diferite de oameni.
Ce imi place mie este interesul pe care mi-l acorzi in ultima vreme. Nu inteleg cum de iti permiti sa vorbesti despre mentalitatea mea din moment ce nu ma cunosti. Ii inteleg pe jucatorii ce m-au cunoscut sa emita pareri. Dar cu tine nu cred ca am discutat macar vreodata. Asa ca te-as ruga civilizat sa te abtii de la comentarii legate de mentalitatea mea. Pentru nereguli comise de mine ai sistemul de la suport. Iti multumesc.

LE: PS-ul tau cred ca se refera la persoane care nu se pot adapta la conditiile din jur ...
 

algernon

member
Scor reacție
0
iti raspund cu un citat,domnule barony:

"M-am saturat de toate aceste acuzatii nefondate si bazate pe niste argumente prostesti. Analizati daca aveti cu ce toate datele si dupa aceea emiteti niste ipoteze.....
Ma scuzati, dar unele persoane nu apeleaza la tacticile voastre comune. Se poate juca si cinstit.
Succes tuturor si luati cat mai multe sate de la noi!"

ma intreb cum se impaca aceasta fraza cu "se poate juca si cinstit" cu ce ai postat anterior.faza cu "sunt magnific,sunt superb,toata lumea ma iubeste si ma informeaza" o poti folosi eventual la cei care mai urmaresc tom si jerry la televizor.
asa cum ma asteptam,n-am sa vad niciodata un conducator de trib sfatuindu-si jucatorii despre care stiu ca au multiaccount sa renunte la ele.ca doar e in folosul tribului si conducatorului,nu?
 

DeletedUser

cine spune de multiaccount??? chiar nu intelegi ca sunt jucatori care au UN singur cont si care sunt in alte triburi? este atat de greu de inteles ca atunci cand racolezi pe banda rulanta jucatori chiar din triburile dusmane iti asumi riscul sa iei un spion? de ce crezi ca noi nu luam jucatori dupa cum ne vine? crezi ca la noi nu vor sa intre?
"Analizati daca aveti cu ce toate datele si dupa aceea emiteti niste ipoteze....." Acesta ti se potriveste perfect. Pacat ca nu l-ai si inteles ...
 

algernon

member
Scor reacție
0
:)))))))))))))))))))
e singurul raspuns pe care ti-l pot da ,domnule barony
pentru mine ,situatia e clara si consider polemica inchisa
 

DeletedUser

:)))))))))))))))))))
e singurul raspuns pe care ti-l pot da ,domnule barony
pentru mine ,situatia e clara si consider polemica inchisa

Alte nelamuriri despre posibilele nereguli comise de mine nu mai ai? Sau neclaritati legate de mentalitatea mea ... Poti face topic separat daca doresti pentru ca aici tema era cu totul alta.
 

DeletedUser

stimate domnule ciuly ,
postul meu nu era pentru a marca o tentativa de reclamatie ci pentru a mai spune inca o data,pe acest forum , o veche zicala:
"pestele de la cap se impute"
atat timp cat conducatorii de triburi si cei care erijeaza in mari cunoscatori si lideri de opinie in acest joc nu vor intelege ca trisand (sau incurajand trisatul) nu fac decat sa isi fure singuri palaria (intr-un stil caracteristic romanesc) jocul asta ,mie cel putin,mi se pare total lipsit de farmec.mai bine urmaresc foiletonul elodia sau epopeea taxei auto de prima inmatriculare.macar acolo pot sa si rad in voie,fara sa ma cenzureze nimeni.
cinstit,ma lasa rece daca domnul barony are sau nu multiaccount.nu ma lasa rece insa mentalitatea lui.si cu regret,nici a dumneata.desi am evitat sa intru in polemici pina acum cu moderatorii sau adminii (stiind bine ca e o munca pe care aproape toti o depun absolut benevol ),de data asta imi permit sa nu fiu de acord cu dumneata in incadrarea care ai facut-o postarii mele (sterse dealtfel)
ca si cu exprimarea "Nu o sa mai spun a doua oara" .suna ...deranjant ,ca sa fiu bland in exprimare.
stiu,puteti opinia ceva de genul "nu-ti convine ,problema ta,eu sunt sef aici,ghinionul tau".este dreptul dumneavoastra,evident.dar am si eu dreptul sa nu fiu de acord cu dumneavoastra.
inchei acest post un pic mai lung sperand sa intelegeti unde este problema.adevarata problema.
algernon
ps
oare de ce atat de multi romani (de valoare) aleg sa plece afara?oare numai din cauza banilor?sau sa fie si o consecinta la faptul cum sunt tratati aici?

1. Sunt de acord cu partea cu liderii. Din pacate postul tau anterior a fost o acuzatie la adresa unui alt user si nu o remarca generala, de aici si motivul pentru care a fost sters.

2. In ceea ce priveste partea citata din postul meu anterior, era un avertisment general si atat. Care era adresat atat tie cat si altora. Nu sunt sef aici, am doar grija ca regulile sa fie respectate. La fel ca si ceilalti colegi ai mei.

3. Iti pot da un indiciu asupra problemei: actiunile echipei de moderatori sunt dictate de comportamentul unora pe forum, nu invers.
 

DeletedUser

mdea.....

Stimati colegi si compatrioti, acest topic avea alt rost.....va rog a va face-ti si voi un topic special unde sa va trimiteti sageti si nu numai, va rog RESPECTUOS, a va muta posturile altundeva, deja sunteti cu mult OFF TOPIC....mai vroiam si eu sa mai dau o dedicatie muzicala si nu mai pot de voi, daca comentati in mod normal va ropg, dar daca faceti sageti catre x moderator, x jucator, creativa un topic si .... bazaconati pana la sfarsitul anului numai abureli....pt ca sincer pana acum nu am citit pe acest forum decat abureli, tribu al e mai tare, ala e mai mare, ala e mai jmecher, stai sa vezi ce o facut ala si alalaltu....abureli, poate si eu cu acest topic am vrut sa arat ce mare e tribu meu ce mare sunt eu, dar de fapt eu am vrut sa arat cat de gresit e faptul sa ataci un singur jucator cu xx armate off....dar asta e alta poveste, e viziunea fiecarui jucator, fiecarui trib de a gandi problema per ansamblu si nu numai per o anumita zona...fiecare cu ale lui probleme.....deci va rog a nu improscati acest topic special creat.....

Cu stima,
nick
 

DeletedUser

mdea.....

Nu mor vizitat, sau suparat ca nu oi primit in curte.......vom vedea in curand ce se va intampla :D:D:D:D
 
Sus