Off si DEF Amuzante

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser39475

Cum zici tu. :)) Sunt de acord cu voi ca e mai bine sa trimiti deff sincronizata dupa nobil sau ca e o idiotenie sa ataci cu deff dar sa dai nobilu cu deff nu e gresit si nu mi se pare de ras daca nu stii exact cauza pentru care respectivul a atacat asa.
Din pacate pentru mine am jucat mai mult pe lumile vechi si mai putin pe astea noi asa ca nu ma pot contrazice cu voi deoarece ma luati de sus si credeti ca sunt vreun n00b cu gura mare pe forum doar pentru ca voi nu ma cunoasteti. Mai ales ca asta nu e contul meu real si il folosesc doar pe forum. Doar ca per total s-ar putea sa am mai multa experienta decat voi. :)
Bafta si fie asa cum ziceti voi.
Dar cum a zis si Piter nu uitati ca si voi ati fost la randul vostru incepatori.

Nu este cum zici tu. Este mai sigur si "fara pagube " sa ataci cu trupe de atac.

Daca baga unul un full de aparare inainte de nobilii tai care vin cu defence ce faci ?

Si sprijinul dupa ultimul nobil pe lumile cu biserica este cam greu. Daca ataci un jucator bun si cu experienta te poate face praf ! :D
 

DeletedUser

Si sprijinul dupa ultimul nobil pe lumile cu biserica este cam greu. Daca ataci un jucator bun si cu experienta te poate face praf ! :D

nu e greu deloc . eu joc pe lume cu biserica , ai sa ramai uimit afland ca inca exista foarte multi jucatori care nu stiu importanta ei , jucatori care baga 40k deff in sat fara religie si cu zid jos si care la primul full primit pierd 30k deff ;) sprijinul la secunda ramane sprijin la secunda indiferent ca lumea e cu sau fara biserica . pe o lume cu biserica poti avea religie pe sat in 2-3 minute maxim daca joci cu biserica principala innobilata :p oricum , sunt inca multi , chiar foarte multi jucatori care habar nu au sa joace la recuperare , de recuperare la secunda nici nu mai aduc vorba pentru ca asta e un lucru total necunoscut pentru multi .
dar da , cine stie cum sta treaba intradevar se va distra cu tine si tot al lui va ramane satul indiferent ca dai ultimul nobil cu deff sau bagi sprijin la secunda . daca nu te sincronizezi sa bagi atata cat este necesar ca sa faci fata la 3-5 fuluri minim urmat in scurt timp de blindaj in adevaratul sens al cuvantului cand ai de-a face cu 1 care stie sa joace mai bine stai in banca ta .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38294

dar da , cine stie cum sta treaba intradevar se va distra cu tine si tot al lui va ramane satul indiferent ca dai ultimul nobil cu deff sau bagi sprijin la secunda . daca nu te sincronizezi sa bagi atata cat este necesar ca sa faci fata la 3-5 fuluri minim urmat in scurt timp de blindaj in adevaratul sens al cuvantului cand ai de-a face cu 1 care stie sa joace mai bine stai in banca ta .

ca sa faci fata la 5 full-uri pe zid 0 e nevoie de minim 15k lanci, spade, arcasi si 3-4k cav.grea
in faza aceasta incipienta a jocului nu stiu cine din afara topului 50 dispune de asemenea trupe si mai ales cine isi permite sa riste pierderea lor doar pentru a pastra un sat
 

DeletedUser17308

ca sa faci fata la 5 full-uri pe zid 0 e nevoie de minim 15k lanci, spade, arcasi si 3-4k cav.grea
in faza aceasta incipienta a jocului nu stiu cine din afara topului 50 dispune de asemenea trupe si mai ales cine isi permite sa riste pierderea lor doar pentru a pastra un sat

mai calculeaza odata:)
 

DeletedUser

ca sa faci fata la 5 full-uri pe zid 0 e nevoie de minim 15k lanci, spade, arcasi si 3-4k cav.grea
in faza aceasta incipienta a jocului nu stiu cine din afara topului 50 dispune de asemenea trupe si mai ales cine isi permite sa riste pierderea lor doar pentru a pastra un sat

important e sa vrei si sa ai cu cine sa o faci ;) daca satul iti creeaza un avantaj pentru viitor ... de ce nu ?

mai calculeaza odata:)

a vrut sa zica 15k din fiecare = 45k + greii
 

DeletedUser38294

mai calculeaza odata:)

Din pacate pentru tine tocmai ce simulasem pentru a fi sigur ca nu gresesc. Din cate stiam eu ar fi nevoie de 20k lanci, 20k spade, 20k arcasi si vreo 5 k de cav.grea. Dar din ce am simulat cate 16,5 k lanci, spade, arcasi si 4k cav.grea sunt de ajuns daca agresorul ataca cu 5500 topoare, 2500 cav.usoara, 500 arcasi calareti si 350 berbeci.
Poate ca m-am exprimat eu gresit sau poate ca tu ai vrut sa te dai mai destept decat esti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39475

nu e greu deloc . eu joc pe lume cu biserica , ai sa ramai uimit afland ca inca exista foarte multi jucatori care nu stiu importanta ei , jucatori care baga 40k deff in sat fara religie si cu zid jos si care la primul full primit pierd 30k deff ;) sprijinul la secunda ramane sprijin la secunda indiferent ca lumea e cu sau fara biserica . pe o lume cu biserica poti avea religie pe sat in 2-3 minute maxim daca joci cu biserica principala innobilata :p oricum , sunt inca multi , chiar foarte multi jucatori care habar nu au sa joace la recuperare , de recuperare la secunda nici nu mai aduc vorba pentru ca asta e un lucru total necunoscut pentru multi .
dar da , cine stie cum sta treaba intradevar se va distra cu tine si tot al lui va ramane satul indiferent ca dai ultimul nobil cu deff sau bagi sprijin la secunda . daca nu te sincronizezi sa bagi atata cat este necesar ca sa faci fata la 3-5 fuluri minim urmat in scurt timp de blindaj in adevaratul sens al cuvantului cand ai de-a face cu 1 care stie sa joace mai bine stai in banca ta .

Inteleg ce vrei sa spui. Dar gandeste-te...il ataci pe un jucator bun care stie foarte bine jocul.

Sa zicem ca ti-ai innobilat satul cu prima biserica si o poti contrui in 5 minute maxim. De obicei, pe lumile cu biserica asa fac : trimit sprijin exact dupa ce mi se contruiesti biserica.

Tu ca agresor ai 2 posibilitati :

1. Sa bagi sprijin la secunda dupa ultimul nobil sau sa trimiti ultimul nobil cu un full de aparare. Aici un jucator bun ti-ar face praf toata apararea ( pentru ca nu ai biserica - logic ) si ti-ar lua si satul.
Ca sa fac o paranteza, pe l20 dupa cei 5 nobili ( asa atac eu) care erau toti intr-o secunda, in aceeasi secunda am mai bagat si 3 ferme de apaarre sprijin. In total 8 comenzi intr-o secunda. Oare ce credea aparatorul ? :))

2. Sa bagi sprijin dupa ce ti se contruieste prima biserica, adica dupa aproximativ 5 minute. Dar in 5 minute poti sa pierzi satul de 1000 de ori ! :)

Deci e greu, daca nu dai organizat cu fake, spargeri si nobili pe sate bine alese sa pastrezi sate pe lumi cu biserica (bineinteles asta daca ataci un jucator cu experienta - mai zic odata ) .
 

DeletedUser

V-am cam indepartat de subiectul topicului! Va rog sa mutati discutia la spam.
 

DeletedUser30910

Agresor: kemaly
Origine: GameOver-=006-= (647|422) K46

Număr: 6000 6000 0 1668 400 0 0 200 0 0 0 1
Pierderi: 6000 6000 0 1668 105 0 0 200 0 0 0 1


astia "vaneaza" si cu apararea, lol:)
buni vanatori:cool:
 

DeletedUser523

Agresor: Satra lui Pamfil
Origine: 01 Satra lui Pamfil (514|338) K35

Număr: 5500 5000 0 2532 15 0 0 15 0 1 1 0
Pierderi: 5500 5000 0 2532 15 0 0 15 0 1 1 0

Mda ce sa mai zic....:cool:cum ataca cei de pe locul I:rolleyes:

Acel atac a fost ultimul din seria de innobilare....asa propaganda faceti voi ? :D
 

DeletedUser

Agresor: Satra lui Pamfil
Origine: 01 Satra lui Pamfil (514|338) K35

Număr: 5500 5000 0 2532 15 0 0 15 0 1 1 0
Pierderi: 5500 5000 0 2532 15 0 0 15 0 1 1 0

Mda ce sa mai zic....:cool:cum ataca cei de pe locul I:rolleyes:

Acel atac a fost ultimul din seria de innobilare....asa propaganda faceti voi ? :D

Pai daca a fost ultimul ce e amuzant la el???:eek::eek::eek:
 

DeletedUser30910

Agresor: Satra lui Pamfil
Origine: 01 Satra lui Pamfil (514|338) K35

Număr: 5500 5000 0 2532 15 0 0 15 0 1 1 0
Pierderi: 5500 5000 0 2532 15 0 0 15 0 1 1 0

Mda ce sa mai zic....:cool:cum ataca cei de pe locul I:rolleyes:

Acel atac a fost ultimul din seria de innobilare....asa propaganda faceti voi ? :D

nu fac propaganda, ma amuz de acel atac cum ma amuz si de asta pe care l-ai pus tu...sunt amuzante, filicitari nubilor:D
 

DeletedUser523

Pai daca a fost ultimul ce e amuzant la el???:eek::eek::eek:

Acesta de la noi a fost ultimul din seria de innobilare
Agresor: kemaly
Origine: GameOver-=006-= (647|422) K46

Număr: 6000 6000 0 1668 400 0 0 200 0 0 0 1
Pierderi: 6000 6000 0 1668 105 0 0 200 0 0 0 1

Asa ma gandeam si eu, ce e amuzant la el?! :)

Al lor a facut parte dintr-o serie de atacuri/fake cica... :rolleyes:
 

DeletedUser

eeee stii ce mi a placut la razboiul asta ma tepes, ai stat la cutie, ai organizat atacul si cand erai gata ai declarat razboi...urmeaza acuma statisticile :p:p:p gresesc????:D:D:D
 

DeletedUser30910

Acesta de la noi a fost ultimul din seria de innobilare
Agresor: kemaly
Origine: GameOver-=006-= (647|422) K46

Număr: 6000 6000 0 1668 400 0 0 200 0 0 0 1
Pierderi: 6000 6000 0 1668 105 0 0 200 0 0 0 1

Asa ma gandeam si eu, ce e amuzant la el?! :)

Al lor a facut parte dintr-o serie de atacuri/fake cica... :rolleyes:

deja devii penibil, dai fake cu full de deff+ nobil...plimba ursu ca nu tine abureala asta
si unul si altul sunt amuzante, decat sa risti sa pierzi un full de deff atacand cu ultimul nobil mai degraba bagi deff in aceeasi secunda, dupa nobil
 

DeletedUser523

eeee stii ce mi a placut la razboiul asta ma tepes, ai stat la cutie, ai organizat atacul si cand erai gata ai declarat razboi...urmeaza acuma statisticile :p:p:p gresesc????:D:D:D

mai e cale de parcus pana la statistici din cauza ca au cartite care au sapat sub cutie si au vazut ce le pregateam dar o sa ma ascund data viitoare intr-un bunker anticartite:):cool:

deja devii penibil, dai fake cu full de deff+ nobil...plimba ursu ca nu tine abureala asta
si unul si altul sunt amuzante, decat sa risti sa pierzi un full de deff atacand cu ultimul nobil mai degraba bagi deff in aceeasi secunda, dupa nobil

Se pare ca nu ne intelegem. :)
Deci, acest fake e de la voi !! ;)
Agresor: Satra lui Pamfil
Origine: 01 Satra lui Pamfil (514|338) K35

Număr: 5500 5000 0 2532 15 0 0 15 0 1 1 0
Pierderi: 5500 5000 0 2532 15 0 0 15 0 1 1 0
iar full def.+1N in ultimul atac e doar o strategie de joc deloc amuzanta ci normala si folosita de multi,Ca tu nu esti de acord cu ea e cu totul altceva.Deschidem si un poll daca vrei sa vedem ce parere au si restul lumii... ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30910

Se pare ca nu ne intelegem. :)
Deci, acest fake e de la voi !! ;)
Agresor: Satra lui Pamfil
Origine: 01 Satra lui Pamfil (514|338) K35

Număr: 5500 5000 0 2532 15 0 0 15 0 1 1 0
Pierderi: 5500 5000 0 2532 15 0 0 15 0 1 1 0
iar full def.+1N in ultimul atac e doar o strategie de joc deloc amuzanta ci normala si folosita de multi,Ca tu nu esti de acord cu ea e cu totul altceva.Deschidem si un poll daca vrei sa vedem ce parere au si restul lumii... ;)

cat de destept trebuie sa fii sa crezi ca a dat fake cu full?:))))))))

tepes la fake iti cere trupe 1% din punctajul satului de pe care dai fake-ul
exemplu: ai sat de 5000 puncte, iti cere 50 locuri din ferma, 10 berbeci sa zicem
ai sat de 10000 puncte, iti cere 100 locuri din ferma, 1 singur nobil, daca tot vrei sa dai fake cu nobil


P.S. aia cu full de deff cu ultimul nobil merge pe inacivi, in stadiu mai avansat...acum sunt multi activi, urmaresc atacurile...poti sa faci si poll daca vrei, tot nobi sunt cei care ataca asa, in stadiu actual al jocului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25287

Greseala asta cu full deff care sa insoteasca ultimul nobil am facut-o si eu cu ceva ani in urma, credeam eu ca astfel evit orice recuperare dar nu am luat in calcul si ca se poate pune sprijin intre nobili cu toata coordonarea mea, ei bine dupa un rateu usturator m-am invatat minte, nici mort nu mai bag nobil cu aparare dupa el, mai bine sprijin imediat dupa nobili, daca mere bine, daca nu... pai pot retrage sprijinul indata :))
 

DeletedUser40437

Buna ziua vad ca se vorbeste despre mine
cat de destept trebuie sa fii sa crezi ca a dat fake cu full?)))))))

tepes la fake iti cere trupe 1% din punctajul satului de pe care dai fake-ul
exemplu: ai sat de 5000 puncte, iti cere 50 locuri din ferma, 10 berbeci sa zicem
ai sat de 10000 puncte, iti cere 100 locuri din ferma, 1 singur nobil, daca tot vrei sa dai fake cu nobil


P.S. aia cu full de deff cu ultimul nobil merge pe inacivi, in stadiu mai avansat...acum sunt multi activi, urmaresc atacurile...poti sa faci si poll daca vrei, tot nobi sunt cei care ataca asa, in stadiu actual al jocului.

Domnule soledad dupa cum vezi atacul atacul jucatorului de la tine din trib nu are nobil .Daca dumneavostra considerati ca ceea ce am facut eu este grav atunci te las sa amuzi lumea dar.... dumneavoastra nu a-ti spus oamenilor ca eu pe acel sat unde am atacat cu un full de aparare am avut 3 fuluri de atac inainte, + nobilul meu intra la secunda dupa aparare si de aceea am bagat acel nobil cu trupele de atac , deoarece in caz contrar jucaotorul pe care lam atact de la dumneavostra din trib imi dadea atac la secunda si pierdeam foarte usor satul! (Recunosc am gresit dar eu consider ca nu este o asa enorma gresala, aceasta gresala se intampla la majoritatea membrilor www.triburile.ro)
 

DeletedUser23963

ai bagat 2 fulluri, nu 3, iar daca asta se cheama full la tine...esti 'jmeker' :D

Agresor: kemaly
Origine: GameOver-=004-= (647|436) K46

Număr: 0 0 5555 0 1 1791 439 0 70 0 0 0
Pierderi: 0 0 5555 0 1 1791 439 0 70 0 0 0

cred ca sunt si la subiect, atacuri amuzante :D:D:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus