Omerta or nothing !

  • Autor subiect DeletedUser1195
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1195

In aprilie 2008 unul dintre cei mai respectati jucatori de triburi, Sir Soreeen a pus in practica o idee, acea de a reuni jucatori priceputi intr-un trib pe lumea clasica unde el avea cont de ceva timp sub nick-ul Simavo. El a gandit tribul Omerta ca un trib format din jucatori dedicati jocului, prieteni de pe lumea 1, chiar daca acolo fusesera adversari, prieteni chiar in viata reala, cu un anume profil moral, care sa joace sub moto-ul celebru "toti pentru unul, unul pentru toti".
Ideea a fost pusa in practica, tribul Omerta a crescut ca Fat Frumos, sustinut de jucatorii mai vechi in lumea clasica si nu a durat mult timp pana ce acest trib a devenit un participant recunoscut la comunitatea lumii clasice.
De la inceput adversarii nostri au fost cei din tribul ~E.C~ cu care am fost intr-un razboi aproape permanent , intrerupt de scurte perioade de pace.
Ca tribul nostru a castigat razboiul cu cel mai puternic trib din lumea clasica se va vedea in statistici. In statisticile de pana azi.
Fiindca de azi incepe o perioada pe care o numesc cu un suras amar "marile manevre" sau "marea tradare".
Desigur oricine poate face in joc sau in viata reala cum crede ca e mai bine pentru el. Totusi ideea la care am aderat cu totii, cei ce am format Omerta in 2008 a fost ca nu vom avea interese personale in joc, ca vom lupta numai pentru tribul nostru, pentru numele si renumele lui.
S-a dovedit totusi ca Sorin e un mare visator si ca ideea lui e o mare utopie.
Trei dintre jucatorii puternici ai Omertei , printre care unul care a pus bazele acestui trib si care a aderat entuziast la ideea ce a stat la baza formarii lui, au ales, din motive personale sa treaca la adversari. Situatia lor e privilegiata: sprijiniti de un trib puternic, de 4 ori mai mare si mai tare decat noi si infiltrati printre satele noastre, ca doar am fost tovarasi pana acum cateva luni, avantajul e de partea lor.
Sigur ca noi nu ne vom lamenta si nu ne vom vaicari. Toti cei ramasi in Omerta au adoptat semnatura mea de forum : Omerta or nothing! si ne vom tine de cuvant. Am fi preferat ca, daca voiau sa ne demonstreze ca sunt mai buni ca noi sa o faca in nume propriu si nu ascunsi sub fustele celui mai puternic trib de pe lume clasica.

Aceasta este motivatia pentru care noi socotim razboiul cu ~E.C~ incheiat azi, cu victoria noastra.:)
Noi am luptat pana azi cu un trib pe care l-am respectat, cu care ne-am razboit pe viata si pe moarte,intr-un razboi corect, un joc frumos, presarat uneori cu mesaje amuzante, ironice, dar nu jognitoare.
Ceea ce urmeaza de azi e un razboi de gherila a unor oameni injughiati pe la spate de proprii sai "frati". Repetarea in lumea clasica a unui joc de razboi, a atator astfel de intamplari in razboaiele istoriei. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1195

Side 1:
Tribes: Omerta
Players:

Side 2:
Tribes: ~E.C~ ~E.C~A
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 33,682
Tabăra 2: 138,307
Diferență: 104,625

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,198
Tabăra 2: 843
Diferență: 355

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 188,369,718
Tabăra 2: 955,076,298
Diferență: 766,706,580

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 10,723,089
Tabăra 2: 7,701,333
Diferență: 3,021,756

image.php
 

DeletedUser1195

Side 1:
Tribes: Omerta
Players:

Side 2:
Tribes: ~E.C~ ~E.C~A
Players:

Timeframe: Ultimele 3 luni

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 474
Tabăra 2: 365
Diferență: 109

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4,610,496
Tabăra 2: 3,576,464
Diferență: 1,034,032

image.php







Omerta or nothing
 

DeletedUser

eu sunt mandru de acest proiect si asa cum imi ziceau sorin si emil (timonieru), am o viziune asupra jocului, adica sa imi fac prieteni si sa fim uniti, sa ne bucuram de joc si multe altele. Sorin ne-a adunat pe toti sub un singur nume OMERTA, acest nume care a fost pe buzele multor jucatori de pe clasica....multi ne-au jignit, altii ne-au aplaudat, dar in final am fost respectati pentru coloana si verticalitatea noastra.

am luptat si voi lupta pana la ultimul sat in acest trib. chiar daca acum dusmanul este pretutindeni nu-mi pasa, e doar un joc si il voi duce pana la capat cu fruntea sus.

exista o vorba, mai bine dusmani decat prieteni mincinosi si mai bine dusmani in pamant (adica inobilati) decat in tara noastra (decat printre satele noastre)

OMERTA OR NOTHING asa cum suntem noi
 

DeletedUser

Omerta=cea mai frumoasa perioada a mea pe triburile. Tribul meu de suflet, prietenii mei dragi.
Familia mea din viata virtuala.
De la 2000.000 de puncte la 116 este cale lunga. :D Si ce cale va fi! :)
Sunt mandra ca v-am cunoscut, si mandra sa joc alaturi de voi.
Azi, prin acesti jucatori noi acceptati, EC-ul este practic un invins. Singuri nu au putut sa ne bata. Au mai avut nevoie de inca un trib.
Razboi de guerilla sa fie. Pana la capat ...:)

The show must go on.
 

DeletedUser

he he :D razboi inceheiat :D am invins! respect EC si spor la adunat puncte in continuare, noi ne vom ocupa de adunat prieteni :D cel mai frumos trib Omerta. punctele vin si se duc, preitenii raman. dam stergere cont toti sa le fie mai usor sa ne ia satele? :D:D:D
 

DeletedUser

ar fi prea usor pentru ei sa profite....desi nu ar fi rau.

oricum ideea era ca atunci cand ajungem pe primul loc sa ne dam stergere cont. :D
 

DeletedUser

din punctul meu de vedere am ajuns si suntem pe primul loc ca cel mai frumos si unit trib :D nu mai zic ca am luptat de la egal la egal si am invins un trib de 4 ori mai mare ce noi :D:D:D
 

DeletedUser13393

pana sa ajung in Omerta eram doar unul care se razboia cu Omerta de luni de zile. Atunci cand mi sa propus sa intru in Omerta am fost singurul cae a fost contra a intra in Omerta, iar dintre cei care am venit in Omerta am ramas singurul din grup. Aici am gasit niste jucatori poate buni, poate rai, asta doar timpul o stie si pana acum se pare ca desi Omerta sa razboit cu de cand se stie cu EC si asa cum statisticile o spun se pare ca a facut fata cu brio acestui razboi ceea ce a face sa fiu mandru ca am ramas in acest trib si voi ramane pana la capat. Parerea mea este ca abia acum se vor vede3a acei jucatori adevarati de triburi nu doar niste pastratori de sate.
 

PUSKI-ILIE

member
Scor reacție
4
O mică "neînţelegere" la statisticile alea... ~E.C~A nu e academia ~E.C~ dintotdeauna, e din 15 Martie 2009 încolo ;)
Înainte de 15 Martie sunt sigur că stăteaţi bine la statistici, dar acum...nu ştiu(sincer nici nu m-am uitat) :D
O zi bună să aveţi :*
 

DeletedUser

Fara academie:

Side 1:
Tribes: Omerta
Players:

Side 2:
Tribes: ~E.C~
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 959
Tabăra 2: 736
Diferență: 223

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 8,944,299
Tabăra 2: 6,796,971
Diferență: 2,147,328

image.php
 

DeletedUser

ultimele 3 luni, fara academie:

Side 1:
Tribes: Omerta
Players:

Side 2:
Tribes: ~E.C~
Players:

Timeframe: Ultimele 3 luni

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 419
Tabăra 2: 306
Diferență: 113

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4,117,380
Tabăra 2: 3,003,287
Diferență: 1,114,093

image.php
 

DeletedUser33850

omerta or nothing pana la capat


imi vreti satele come and get them you shall see true hell

mandru ca fac parte din omerta si nu tribul omerta ci familia omerta
 

DeletedUser

omerta or nothing pana la capat


imi vreti satele come and get them you shall see true hell

mandru ca fac parte din omerta si nu tribul omerta ci familia omerta

nici un trib de pe clasica nu are bere la greu
emoticon-0167-beer.gif
, sa bem pt asta :D noroc Omerta si bravo pt ce esti
cheers.gif
 

DeletedUser

Capul sus, se pare ca nu degeaba si-a castigat Omerta respectul si admiratia mea :)

Baieti si fete fiti pozitivi, sunt sate de luat cu carul :D nu dusmanul e intre satele voastre ci voi in jurul satelor lor, iar daca vreun trib poate face fata atunci voi sunteti aia cat timp exista unitatea vestita al Omertei.


lordkiller ~NMZ~
 

DeletedUser

multumim lordkiller pentru respect. vom lupta cum stim mai bine :)
 

DeletedUser21297

vorba aceea:
suntem inconjurati de dusmani? perfect putem ataca in toate directiile !


ramanem sus ,nu am pierdut nimic si nici nu o sa pierdem.ne-am castigat respectul prin respect si un joc intotdeauna corect,acestea nu o sa le poata lua chiar daca satele si punctele se duc
va multumesc omerta ,va multumesc prieteni dragi pt clipele minunate de pana acum ,insa distractia acum incepe :D

Omerta or nothing
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1195

@PUSKI-ILIE, ce bine ar fi fost mai intai sa te uiti si pe urma sa postezi, fiindca statisticile sunt publice, oficiale, la dispozitia tuturor jucatorilor si ele nu pot fi mistificate.

In completare pentru comparatie:

Loc Numele tribului Punctajul celor mai buni 40 jucători Punctaj total Membri Medie de puncte jucători Sate Medie de puncte sat
1 ~E.C~ 541.856.623 729.203.032 241 3.025.739 70272 10.377


7 Omerta 159.954.447 162.250.733 67 2.421.653 16907 9.597
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus