Orban- un gand, un om, un jucator

  • Autor subiect mikyduta29
  • Data de început

DeletedUser

am fost intr-un trib, care intotdeauna a avut respect pentru OM, iar pentru o idee , respectul pentru un coleg am ales sa il desfiintez cand ideea de joc depasise umanitatea chiar virtuala. am avut un caz Bubu, dar azi ma intalnesc cu un alt coleg de joc cu alte probleme legate de sanatate
E vorba de Orban,
Nu ii stiu intreaga poveste in amanuntime, este crucea lui si si-o poarta cu demnitate dar nu este drept ca macar unii din noi sa nu incercam, nu prin aliante si pna-uri stereotipe sa il ajutam, ci doar o mana de ajutor.
E greu sa renuntam la o suma fantastica de 10 lei macar, pentru a ajuta un prieten de pe triburile .ro?
un accident a terminat o speranta.
un accident a distrus o familie
un accident l-a invatat ca tb sa o ia de la capat, el nu mai are putere, dar noi putem sa ii dam putere.
Cand pentru multi acest joc inseamna mult , dreptul de aj juca, pentru Florin un accident de masina i-a luat dreptul la munca.In ROMANIA,a muncii cand esti bolnav nu mai inseamna nimic, esti tratat ca ultimul om....
In aceste lumi tribale, Hora Unirii are sens?
Putem sa dam mana cu mana pentru a ajuta un om?
Puteti ajuta renuntand la 2 hamburgheri.
puteti ajuta mergand pe jos 2 km
puteti ajuta pentru ca multi sunteti oameni, pentru ca multi nu aveti doar 12 ani!
Putem ajuta pentru ca satul nu ne da nimic, dar o prietenie chiar dincolo de virtual, poate darui o speranta!
Unde sunt visele noastre noastre, cand o boala le ucide?
unde este speranta, cand plangem in perna si cerem raspunsuri lui dumnezeu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Multumim Valentina ca ai deschis aceasta tema. Multumim pentru colegul nostru, multumim pentru ca suntem oameni.
Dupa circulara data in tribul nostru au existat cateva persoane, nu putine, care au legaturi in spitalele unde omul isi face investigatiile si macar se sare de capitolul cozi, spaga...fiindca sa fim realisti si aceasta este o mare problema.
Am primit mesaje prin care se cerea un cont bancar unde lumea poate sa-l ajute. Sincera sa fiu nu stiu acest cont, dar rog pe cei ce-l au sa-l posteze.
Si nu in ultimul rand multumesc adversarilor nostri de pe harta pentru solidaritate si gandurile frumoase!

Cu stima,
Mel
 

DeletedUser

RO 41 RNCB 0079108477480001 - titular orban florin costel

BCR

- am postat aici contul ca sa nu trebuiasca sa le dau prin mesaje spre fiecare; cine vrea sa ajute poate vorbi cu omul direct sau folosi simplu acest cont -
 

DeletedUser

Ok foarte bine ai facut ca l-ai postat. am mai spus si inainte ca viata reala are prioritate in fata jocului...iar noi avem posibilitatea de al ajuta si cu 10 lei macar.pentru 2 pachete de tigari care oricum va fac rau... mai bine pentru o viata care poate fi ameliorata datorita noua.

Sa dea Dzeu ca deznodamantul acesta sa fie mai fericit decat in momentul de fata si sa putem sa avem o satisfactie sufleteasca la final ca am putut ajuta un om la nevoie.

Numai bine ii uram lui ORBAN si bineinteles ca va avea suportul nostru atat financiar dar nu numai.

Cu stima,
deja-vu , xxena, hipiq & gaska nebuna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu am 15 ani nu prea pot ajuta decat cu vreo catva euro,dar nu se poate spune exact de ce suffera,ce probleme are?
 

DeletedUser23208

Ma bucur ca aceasta problema a ajuns pe forum, am avut placerea sa il cunosc pe Orban de mult timp, e un om extraordinar , am avut foarte multe discutii cu el si am incercat sa il ajut din punct de vedere moral, si sunt multumit sa spun ca nu am incercat in zadar ! In legatura cu problema lui, un accident este suficient sa stiti. Va urez o viata placuta tuturor si multumitii lui Dumnezeu pentru ca puteti merge pe strada !
 
Sus