Originalitate-Triburi de top

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

quz0r

member
Scor reacție
144
Nu/mi sariti in cap ca deschid subiect nou.Poate asa primiti un impuls de activism..
Nu par a fi foarte multe triburi daca faci o selectie... 70% nici nu au trecut de 10 membrii ...
Personal , am zarit Hard/ul cu membrii originali, imi place ce vad in xDex , Hell pare a fi tribul de start de pe 3 , TJ sunt aceiasi de pe lumea 19 si Sas/ul de pe 5. In mica parte.
Restul nu au confirmat prin istorie...

Voi?

http://ro31.tribalwarsmap.com/ro/ , asta va poate fi de folos incepand de maine.
Bafta tuturor.

Abia astept sa/mi vecinii, respectiv clasamentul..
 

DeletedUser41917

Am mai vazut si triburile R.S , [H] , Terror , Sith , n00b , Hrv , ~NBZ~ care mie personal mi-au sarit in ochi :)

Motiv pentru care m-am alaturat unui trib din ele , asemenea si tribul tau poate ca va avea un impact , si sper sa aiba .

Aveti jucatori buni si imi pari un tip ok , si mie mi-au sarit in ochi acele triburi de care ai pomenit , o parerea prea buna despre L31 nu mi-am facut , la capitolul plagiere romanii profita din plin , se folosesc n intemeitori/conducatori sa isi alimenteze triburile cu membri inca de pe acum , cu nume atractive , si mesaje date in stanga si dreapta sa aiba un start bun .

Am fost in T-J pe L19 , am o parere buna despre ei , au un trib mare si o academie deja , daca le vor coordona bine vor avea un start foarte bun .
 

DeletedUser36524

La inceput de lume e destul de aiurea sa vorbim despre TRIBURI in adevaratul sens al cuvantului... Sunt unii jucatori ce se strang la un loc si isi impart aceeasi culoare pe harta dar nu sunt neparat triburi.

In orice caz, pot spune ca imi place ce vad in T-J, Terrorul, xDex (bafta amicului Daredevil) si sincer, nici cu tribul in care sunt, Spitalu [9] nu ma rusinez.

Sa vedem, sa vedem, sa vedem, sa vedem... ceeeeee-o sa iasa! (Cum zicea un vechi cantec A.S.I.A)
 

DeletedUser

Noi suntem amarati rau....nu avem pic de organizare, forum praf (dupa cum se poate deduce din alte topicuri), impartim pliante pe strada poate-poate mai strangem si noi 2-3 membrii, avem deja peste 30 aliante ca sa fim siguri ca nu vom avea probleme in primele 8-9 luni oriunde am nimeri...

Ce sa mai.....Suntem vai de noi.....dar chiar si asa mergem inainte...cum spunea un intelept roman (Gica Gica Hagi) : "Ai, n-ai mingea, tragi la poarta !!!"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce mai inseamna originalitatea?

Originalitatea unui nume? Originalitatea membrilor? Daca ar fi sa joc cu o echipa care pe lumea X a avut numele yyy iar aici are un nume "plagiat" sa zicem, tot originali suntem? Daca ne schimbam nick-urile dar pastram numele tribului suntem plagiatori? Daca aducem jucatori noi fata de alta lume oare mai e un trib original? Si la urma urmei, conteaza toate astea?
 

DeletedUser42601

Nu/mi sariti in cap ca deschid subiect nou.Poate asa primiti un impuls de activism..
Nu par a fi foarte multe triburi daca faci o selectie... 70% nici nu au trecut de 10 membrii ...
Personal , am zarit Hard/ul cu membrii originali, imi place ce vad in xDex , Hell pare a fi tribul de start de pe 3 , TJ sunt aceiasi de pe lumea 19 si Sas/ul de pe 5. In mica parte.
Restul nu au confirmat prin istorie...

Voi?

http://ro31.tribalwarsmap.com/ro/ , asta va poate fi de folos incepand de maine.
Bafta tuturor.

Abia astept sa/mi vecinii, respectiv clasamentul..

Atunci nu mai te lua doar dupa nume si verifica fiecare jucator in parte :)
 

DeletedUser13059

eh ce sa facem ... suntem si noi niste anonimi fara istorie :)) jucam de placere nu sa aparem in nu stiu ce istorie ..
 

DeletedUser38225

T-J de pe lumea 19 este

Însuşiri
Numele tribului: Tom and Jerry Reloaded
Prescurtare: T-J r
Număr de membri: 78
Membri

Descriere
T-J-eristi ai lumii 19 si alti cavaleri demni de acest renume ne-am regasit aici ca vechi prieteni si camarazi de arme.

Invitatiile se acorda numai la recomandarea unuia din membrii acestui trib.

Precizare: nu avem nicio legatura cu oricare alt trib numit T-J pe aceasta lume. Le declaram fake-uri.

Ceilalti, care poarta numele de T-J pe aceasta lume si anume

Numele tribului: Tom and Jerry
Prescurtare: T-J
Număr de membri: 94
Membri

Descriere
T-J a fost înfiinţat de către un grup de pisici!

~Familie~
pauza

~Diplomatie~
Mai aveti de asteptat!

~Recrutari~
Doar in zona unde suntem situati!

Pentru orice problema contact snoop.eu sau kikicristi2008

Sper ca am lamurit problema si ca nu are nimeni nicio academie, iar inafara de numele "comun", nu exista nicio legatura intre cele 2 triburi.
 

DeletedUser33819

reau sa incurc si eu lumea pe 31... am uitat dupa nu stiu cat timp pe lumea 11 de mult inchisa,pfuaiiii gogeamitu ala la inamici invinsi e singurul dusman dupa lumea de care miam adus aminte acum :)))
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Ce mai inseamna originalitatea?

Originalitatea unui nume?


Mi/am exprimat simplu si direct opinia legata de triburile " la prima vedere " . Imi cer scuze ca n/am avut timpul necesar ca sa studiez mai bine harta.Sunt sigur ca am omis multe, sunt sigur ca nu cunosc multe. Era un start de discutie.
 

DeletedUser

Ce mai inseamna originalitatea?

Originalitatea unui nume? Originalitatea membrilor? Daca ar fi sa joc cu o echipa care pe lumea X a avut numele yyy iar aici are un nume "plagiat" sa zicem, tot originali suntem? Daca ne schimbam nick-urile dar pastram numele tribului suntem plagiatori? Daca aducem jucatori noi fata de alta lume oare mai e un trib original? Si la urma urmei, conteaza toate astea?

Dar ce conteaza, mestere?
 

quz0r

member
Scor reacție
144
1 T-J r 4.360 7.361 100 74 100 74
2 TSFM 4.299 6.554 100 66 100 66
3 [9] 4.139 6.170 96 64 96 64
4 Azteca 4.025 6.176 96 64 96 64
5 T-J 3.983 5.550 83 67 83 67
6 ~NBZ~ 3.953 5.500 89 62 89 62
7 TOP 3.822 5.805 99 59 99 59
8 n00b? 3.804 5.352 91 59 91 59
9 AoN 3.727 4.929 81 61 81 61
10 TITAN 3.733 3.733 39 96 39 96
11 [SaC] 3.642 5.246 99 53 99 53
12 Az@ 3.608 5.258 88 60 88 60
13 NOTNX 3.540 4.129 56 74 56 74
14 Bels 3.438 5.071 99 51 99 51
15 ALIENS 3.416 5.187 100 52 100 52
16 ~DG~ 3.413 4.925 97 51 97 51
17 MaNiAc 3.400 4.588 85 54 85 54
18 Hard 3.314 3.314 39 85 39 85
19 IMMO-A 3.249 4.757 98 49 98 49
20 4Fun 3.063 4.597 99 46 99 46
 

DeletedUser

@quzor: era doar o intrebare, pentru toti. Nu m-am referit la nimeni in special.

@iurka: Tu trebuie sa stii doar 5-7

@helldrake: accept doar intern :)
 

DeletedUser31557

T-J,am observat eu cativa de pe 19:) ,va salut prieteni si totusi nu vad pe Lordi21, jeanina, in schimb vad capul rautatilor :) Artemis and Addy
 

DeletedUser42424

Am mai vazut si triburile R.S , [H] , Terror , Sith , n00b , Hrv , ~NBZ~ care mie personal mi-au sarit in ochi :)

Motiv pentru care m-am alaturat unui trib din ele , asemenea si tribul tau poate ca va avea un impact , si sper sa aiba .

Aveti jucatori buni si imi pari un tip ok , si mie mi-au sarit in ochi acele triburi de care ai pomenit , o parerea prea buna despre L31 nu mi-am facut , la capitolul plagiere romanii profita din plin , se folosesc n intemeitori/conducatori sa isi alimenteze triburile cu membri inca de pe acum , cu nume atractive , si mesaje date in stanga si dreapta sa aiba un start bun .

Am fost in T-J pe L19 , am o parere buna despre ei , au un trib mare si o academie deja , daca le vor coordona bine vor avea un start foarte bun .

Wa uratule:)) in care trib te`ai bagat?? Vezi ce faci pe l30, cum reinvii ca te crap daca uiti de lumea aia!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11083

Ktulu va fi aici; nici n-am cu cine sa ma cert.
Ne intrecem cu noi insine...
\:))...
 

DeletedUser

T-J,am observat eu cativa de pe 19:) ,va salut prieteni si totusi nu vad pe Lordi21, jeanina, in schimb vad capul rautatilor :) Artemis and Addy

Te salutam si aici!
Nu degeaba sunt BAU-BAU :)))
Suntem mai multi T-J-eristi ai lumii 19, unii din ei si-au mai schimbat nick-urile. T-J r este un trib oarecum pestrit, ni s-au alaturat si alti colegi de pe alte lumi, de pe l19 avem si cativa din fostii dusmani. Am considerat ca nu e cazul sa ne uram pana la moarte ci ca atata timp cat sunt jucatori buni, merita increderea noastra.
Mai nou avem si o academie, desi n-am intentionat asta.

Infarct daca te referi la tribul nostru, iti multumim pentru aprecieri. O sa incercam sa ne coordonam in stilul nostru caracteristic. Speram sa facem si aici o figura frumoasa.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus