ossian vs xblaandy

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

zic sa declaram topic inchis (asa cum este si ossian, pe buna dreptate sau nu),oricum nu o sa o scoateti la capat cu cearta asa ca mai bine nu mai aveti unde sa va certati.
Bine...fie...oricum m-am scarbit de toate subterfugiile astea...astia luptatori mareti...te injunghi pe la spate:rolleyes:
 

DeletedUser8715

O intrebare pentru domnul xblaandy: Aici nu se aplica regula:
2.3. Discutiile între doar doi jucãtori trebuie purtate prin intermediul mesageriei interne, nu pe forum.
?

In alta ordine de idei, asteptam primul raport din aceasta confruntare, nu vorbe.
 

DeletedUser

acelasi lucru a patit si becksman01 de la noi...avea inca un cont la impartirea legaturii de internet ( conturile nu au interactionat in niciun fel ) . Indiferent al cui este contul ( catel , purcel , soacra , mama , tata etc. ) NU AI VOIE SA FACI LOGGARI LA DISTANTE MAI MICI DE 1 MIN mi se pare pentru ca altfel esti banuit ca si celalalt cont este tot al tau si rezulta in blocarea playerului . Probabil tu nu stiai de acest mic aspect , iar loggarile de pe contrul tau si de pe celalalt cont s-au desfasurat la intervale de cateva secunde ;)

Asta este probabil motivul pentru care ai fost blocat...asta e , tragi invatatura iar pe viitor incepi o noua lume cu 2 conturi "cu lectia invatata"

bafta
Inseamna ca ar trebui scris in regulament, de unde sa stie omul daca nu e informat?...trebuie sa o pateasca intai ca sa stie?
..............................................................................................................................................................................
§2) Mai mulţi jucători cu aceaşi legătură de internet

În timp ce jucătorii împart o conexiune la internet (şi 24 de ore după aceea) nu este permisă absolut nici o interacţiune între conturi. Nu sunt permise transferurile de resurse, să-şi trimită suport sau atac reciproc, atacuri coordonate sau orice altă interacţiune între conturi. împartirea conexiunii trebuie anunţată (setări -> împărţirea conexiunii) şi orice interactiune între conturi este interzisă. Pe Speedserver (SDS) este interzis, ca mai multe conturi să fie jucate de pe un singur computer.
Explicaţii detaliate:
Regula este pentru toţi utilizatorii care joacă pe acelaşi computer sau în acelaşi network. Prin network se înţelege joc în aceeaşi casă, acelaşi loc de muncă sau şcoală unde computerele sunt legate între ele. Toti jucătorii care folosesc o reţea trebuie să declare acest lucru la împărţirea conexiunii
Exemple:
Este interzis să folosiţi un cont pentru a aduce profituri de orice fel altui cont care foloseste aceeaşi reţea.
Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unul altuia
Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unui al treilea jucător. Jucătorilor care folosesc aceeaşi legătură de internet nu le este admis să sprijine sau să livreze resurse către un al treilea jucător care nu foloseşte aceeaşi legătură de internet. Folosirea unui cont sau a mai multor conturi intermediare pentru transfer de resurse între 2 conturi ce împart aceeaşi legătură la internet este interzisă. Toate conturile implicate incalcă regulamentul.
Jucătorii cu o legătură comună de internet au voie să atace acelaşi trib.
Este interzisă utilizarea unui cont în beneficiul unui alt cont ce împarte aceeaşi legătură la internet.
..................................................................................................................................................................................

Atata scrie.
Rog pe cine stie sa citeasca, sa-mi arate unde scrie ca am gresit.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Primul atac si singurul asupra lui era demn de Atacuri Amuzante.:D Oricum domnul ossian de fapt se razboia cu colegul meu Eddie 19 si acuma ca l-au descoperit domnii admini cu ce se ocupa in timpul liber incearca sa arunce cu noroi in mine. Eu nu ma supar atata il rog daca el doreste sa aduca si probe ca eu nu joc corect sau ceva sa o faca in schimb daca nu are dovezi in acest sens ar fi bine sa taca.
P.S. Daca tot suntem acuzati pe degeaba noi moderatorii vreau sa va spun ca pe L13 joaca 4 moderatori in 4 triburi diferite, toate triburile se afla in Top 20 si chiar in tribul din care face parte domnul ossian joaca o moderatoare.:D
 

DeletedUser15142

iartai prietene si nu le da ban ca nu stiu ce fac...

cam aasa ceva ar trb sa le spui...xblaany nui lua in seama pe astia ca pana si eu am luat destule avertisemnete si o vacanta mi se pare de la tine dar nu fac 100 de topicuri in care sa spun jos cu tineee

sunt dezgustat de astia..
 

DeletedUser5596

iartai prietene si nu le da ban ca nu stiu ce fac...

cam aasa ceva ar trb sa le spui...xblaany nui lua in seama pe astia ca pana si eu am luat destule avertisemnete si o vacanta mi se pare de la tine dar nu fac 100 de topicuri in care sa spun jos cu tineee

sunt dezgustat de astia..

Iarta-ma prietena dar vorbesti despre ceva ce nu ai intales.Aice se vorbea de faptu ca chiar in momentul cand ossian ataca si era si atacat de catre xblandy si cei din infern i-a fost blocat contul.Pentru ce?pentru ca sotia lui juca si ea de pe acelasi calculator.pai atuncia daca nu ti se pare nimica iesit din comun ai sa banam pe toti care isi impart legatura de internet.Si asta cu blocatu nu e singura chestie la ossian,ia-u disparut rapoarte,nu se putea loga pe 12 etc,etc.Asa ca nu mai vorbi doar sa te afli in treaba.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Primul atac si singurul asupra lui era demn de Atacuri Amuzante.:D Oricum domnul ossian de fapt se razboia cu colegul meu Eddie 19 si acuma ca l-au descoperit domnii admini cu ce se ocupa in timpul liber incearca sa arunce cu noroi in mine. Eu nu ma supar atata il rog daca el doreste sa aduca si probe ca eu nu joc corect sau ceva sa o faca in schimb daca nu are dovezi in acest sens ar fi bine sa taca.
P.S. Daca tot suntem acuzati pe degeaba noi moderatorii vreau sa va spun ca pe L13 joaca 4 moderatori in 4 triburi diferite, toate triburile se afla in Top 20 si chiar in tribul din care face parte domnul ossian joaca o moderatoare.:D
...atacuri amuzante?:confused:...rog colegii la care le-am transmis rapoartele sa le posteze...amuzante ptr cine?
...si rog adminii daca tot au vazut conversatia...sa o posteze...sa vedem cine se milogea de cine...chiar nici mie nu mai mi se parea amuzanta treba...chiar mi s-a facut mila.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser523

Ce fain a inceput saptamana asta:Doricum stiti ca doar prin tiket puteti discuta cu adminii si eventual rezolva ceva,nu:confused:;)dar continuati va rog aici pana va opreste un moderator sa mai avem si noi ceva palpitant de citit ca doar un nobil e pe toata harta:)...
 

DeletedUser

snoops fara suparare se pare ca si tu esti pe langa subiect. Eu nu am avut nici un atac de la ossian si singurul meu atac asupra lui a fost in urma cu 2 zile asa ca ce spui tu cu referire la mine este nefondat. Si daca respectivul crede ca poate sa joace de pe mai multe conturi deodata se inseala. Colegul meu Eddie 19 a purtat o discutie cu ossian si din discutia aia colegul meu si-a dat seama ca ossian stia prea multe despre alt cont asa ca a facut asa cum ar trebui sa faca orice jucator care observa ceva suspect, adica a anuntat pe cineva din conducerea tribului si s-a facut un ticket in care s-a cerut verificarea a doua conturi considerate de noi suspecte si anume ossian si noobul suprem. Iar domnul ossian a picat la verificarea facuta de catre admini dupa cum a precizat chiar el motivul fiind mai mult decat clar. Daca mai aveti si alte acuzatii va rog sa le prezentati celor care au dreptul sa stabileasca daca cineva se face vinovat de ceva si anume adminii. Cu asta putem incheia subiectul acesta.
 

DeletedUser

snoops fara suparare se pare ca si tu esti pe langa subiect. Eu nu am avut nici un atac de la ossian si singurul meu atac asupra lui a fost in urma cu 2 zile asa ca ce spui tu cu referire la mine este nefondat. Si daca respectivul crede ca poate sa joace de pe mai multe conturi deodata se inseala. Colegul meu Eddie 19 a purtat o discutie cu ossian si din discutia aia colegul meu si-a dat seama ca ossian stia prea multe despre alt cont asa ca a facut asa cum ar trebui sa faca orice jucator care observa ceva suspect, adica a anuntat pe cineva din conducerea tribului si s-a facut un ticket in care s-a cerut verificarea a doua conturi considerate de noi suspecte si anume ossian si noobul suprem. Iar domnul ossian a picat la verificarea facuta de catre admini dupa cum a precizat chiar el motivul fiind mai mult decat clar. Daca mai aveti si alte acuzatii va rog sa le prezentati celor care au dreptul sa stabileasca daca cineva se face vinovat de ceva si anume adminii. Cu asta putem incheia subiectul acesta.
...aici te inseli...cu noobul suprem chiar nu am avut nici impartire de legatura...nici mod de vacanta...am organizat un atac comun atata tot...cum poti tu sa comunici cu colegii de trib exact asa putem si noi...deci asta chiar e o acuza nefondata...iar motivul chiar nu este clar deloc de vreme ce nu este stipulat in Regulament.
 

DeletedUser5596

snoops fara suparare se pare ca si tu esti pe langa subiect. Eu nu am avut nici un atac de la ossian si singurul meu atac asupra lui a fost in urma cu 2 zile asa ca ce spui tu cu referire la mine este nefondat. Si daca respectivul crede ca poate sa joace de pe mai multe conturi deodata se inseala. Colegul meu Eddie 19 a purtat o discutie cu ossian si din discutia aia colegul meu si-a dat seama ca ossian stia prea multe despre alt cont asa ca a facut asa cum ar trebui sa faca orice jucator care observa ceva suspect, adica a anuntat pe cineva din conducerea tribului si s-a facut un ticket in care s-a cerut verificarea a doua conturi considerate de noi suspecte si anume ossian si noobul suprem. Iar domnul ossian a picat la verificarea facuta de catre admini dupa cum a precizat chiar el motivul fiind mai mult decat clar. Daca mai aveti si alte acuzatii va rog sa le prezentati celor care au dreptul sa stabileasca daca cineva se face vinovat de ceva si anume adminii. Cu asta putem incheia subiectul acesta.


deci recunosti ca la-i atacat,si la fel recunosti ca si el ataca pe cei din infern...nu stiu ce sa spun dar mi-e chestia asta mi se pare prea cusuta cu ata alba.:)
 

DeletedUser

ossian, xblaandy v-as ruga sa va puneti muschii pe harta.
ossian daca exista vreo problema cu acele conturi (al tau si al sotiei), puteti vorbi cu adminul care s-a ocupat de caz.
daca nu sunteti multumit de raspunsuri puteti cere o reevaluare.
tema se va inchide, deoarece se da in diverse deja
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus