OtV, Realitatea L2, etc.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Stiri, dezvaluiri socante, dedesubturi ale politicii L2. Toate acestea, pastrand in acelasi timp decenta. :D
 

DeletedUser

pai chemati-i la rampa pe marile vulpi , gt...fiecare cu armele lui baieti :D
 

DeletedUser

asa sint eu ,mai batrin si mai ramolit :) nu mai pot tine pasul cu cei mai tineri :)
 

DeletedUser

cam pustiu pe aici...chiar nimeni nu detine date despre miscarile 'murdare' care au influentat politica, strategiile, aliantele, tradarile si razboaiele din L2?
 

DeletedUser

Voi incerca sa realizez un foileton cu elemente de interes care au marcat cumva 'istoria' L2 si care se pot incadra in tema topicului.
I. Alcovul si politica
doar pentru curiozitatea publicului, cateva cupluri care s-au cunoscut si realizat in joc si care au facut ceva politica la vremea lor.
1. iuliants-alexanderw
- au incheiat pace in razboiul Circ-Hell
- au stat la baza 'razboiului lumilor', radacina majoritatii razboaielor de acum
- au dus la reorganizarea Hell si cresterea lui pana la primul loc
- au dus la caderea Circ
- au pus umarul la desfiintarea familiei WWizz si la disparitia familiei IRC, SOD
- au 'ajutat' multi jucatori sa plece din joc
Paradoxul este ca, acum, Hell este condus de fosti WWizz
2. Shine of Maya-Lordofcarpatianforest
- impreuna au participat la desfiintarea MK/MW
- neintelegerile dintre ei ca urmare a cedarii contului Mayei lui lordof... au condus la razboiul Acv!la-GT, dar si gelozia excesiva a lui lordof, care se orienta spre eliminarea tuturor prietenilor Mayei (ex cel mai clar - collina)
- razboiul Acv!la- Falou2 se datoreaza in mare parte lor
-tot haosul si anarhia din Acv!la din acest moment
 

DeletedUser

nu.
nu stiu de ce voi, cei de acolo, aveti impresia ca intreg universul graviteaza in jurul vostru.
sunt doar un reporter de investigatie specializat in OTV. ceea ce este acest topic.
 

DeletedUser4901

Voi incerca sa realizez un foileton cu elemente de interes care au marcat cumva 'istoria' L2 si care se pot incadra in tema topicului.
I. Alcovul si politica
doar pentru curiozitatea publicului, cateva cupluri care s-au cunoscut si realizat in joc si care au facut ceva politica la vremea lor.
1. iuliants-alexanderw
- au incheiat pace in razboiul Circ-Hell
- au stat la baza 'razboiului lumilor', radacina majoritatii razboaielor de acum
- au dus la reorganizarea Hell si cresterea lui pana la primul loc
- au dus la caderea Circ
- au pus umarul la desfiintarea familiei WWizz si la disparitia familiei IRC, SOD
- au 'ajutat' multi jucatori sa plece din joc
Paradoxul este ca, acum, Hell este condus de fosti WWizz
2. Shine of Maya-Lordofcarpatianforest
- impreuna au participat la desfiintarea MK/MW
- neintelegerile dintre ei ca urmare a cedarii contului Mayei lui lordof... au condus la razboiul Acv!la-GT, dar si gelozia excesiva a lui lordof, care se orienta spre eliminarea tuturor prietenilor Mayei (ex cel mai clar - collina)
- razboiul Acv!la- Falou2 se datoreaza in mare parte lor
-tot haosul si anarhia din Acv!la din acest moment

esti cam prost informat...familia sod sau irc niciodata hell nu a ajutat la desfiintarea ei...mitical si EW au desfiintato....
wwizz au ales sa dea delete la cont...si nu cred ca din cauza hell asta...iar hell nu e condus de fosti wwizz...unul singur e in conducere si anume cuarci in rest conducerea e in totalitate din hell
 

DeletedUser

Multumesc pentru completari, aspirator!
Te rog, totusi, sa citesti cu mai multa atentie textul meu, in special titlul. Si acorda mai multa atentie nuantelor.
NU MA REFEREAM LA TRIBUL HELL, CI LA ALTCEVA!
Am luat cunostinta despre disponibilitatea ta pentru comunicare. Sper ca vei accepta invitatia mea cand vom face o 'emisiune' despre motivele pentru care a parasit jocul colegul tau WarChiefTrall.
 

DeletedUser

Ca o completare la tema 'Alcov si politica', cele 2 cupluri nu mai sunt de actualitate acum.
Lordof si Shine of au parasit jocul, 'scarbiti'. Si s-au parasit unul pe altul.
iuliants face in continuare politica Hell, alexanderw face in continuare politica Circ. Independenti, desigur.
Si o omisiune ce trebuie corectata: si Acv!la este condusa de fosti MK.
 

DeletedUser8253

Multumesc pentru completari, aspirator!
Te rog, totusi, sa citesti cu mai multa atentie textul meu, in special titlul. Si acorda mai multa atentie nuantelor.
NU MA REFEREAM LA TRIBUL HELL, CI LA ALTCEVA!
Am luat cunostinta despre disponibilitatea ta pentru comunicare. Sper ca vei accepta invitatia mea cand vom face o 'emisiune' despre motivele pentru care a parasit jocul colegul tau WarChiefTrall.

WarChiefTrall nu a parasit jocul din pacate :( ! El joaca binemersi sub alt ID.
Cat despre cei din conducerea Hell pot spune doar atat :"Lupu`si schimba parul da` naravul ba"
 

DeletedUser

simpatic jucatorul asta ,care are atat de mult timp liber incat sa faca investigatii de acest gen.Ca sa-i usurez munca o sa-i zic motivul pt care am parasit jocul ,si anume certurile interne care erau la vremea aia in HELL.Nu prea e asa bombastic motivul,nu? DAR am ales sa ma las fara surle si trambite,fara declaratii lacrimogene pe forum ,fara insulte la adresa lui x sau y,cum e obiceiul pe aici.In fine ,spre dezamagirea colegului velsadicu pe care vad ca in continuare il mananca limba ,am revenit in joc pe contul honorr ,multumita lui cuarci,unde probabil ca voi mai ramane o perioada destul de buna.In caz ca ma decid sa plec promit DD-ule ca iti voi da mesaj privat in care voi relata pe larg motivul plecarii.Iar vis a vis de afirmatia cum ca HELL e condus de fostii WWIZZ , asta e facuta de un om care nu poate trece peste divergentele din trecut dintre cele 2 triburi (si nu-mi place sa zic asta,dar am zis de multe ori ca jocul asta scoate la iveala ce e mai urat din oameni).Cei care au mai ramas din WWIZZ si au venit in HELL beneficiaza de toata increderea mea si as da si ultimul soldat sa ii ajut.Conflictul s-a incheiat de mult timp asa ca nu vad de ce inca se mai parlamenteaza pe treaba asta.Si daca faptul ca ma sfatuiesc cu ei inseamna ca ei conduc tribul,atunci da ei conduc tribul,cine stie poate fac chiar o treaba buna.Asa ca mai bine dragi colegi hai sa ne vedem de joc in continuare si sa terminam cu campaniile astea rasuflate ,marca stim noi cine...

PS velsadicule tata ,odata drac totdeauna un drac,sau mai bine zis diavol?!? asa ca poti plange pana nu mai poti :D
 

DeletedUser1647

Si o omisiune ce trebuie corectata: si Acv!la este condusa de fosti MK.

Din pacate cei pe care tu ii numesti "fosti MK", nu mai au nimic de la MK, nici macar comportamentu... au devenit acv!le in totalitate si se complac cu tot ce se intampla acolo. Daca erau oameni stateau lucrurile total diferit... dar nu, ei sunt genul de oameni care daca pentru ei e bine asa ramane, nu prea se gandesc la altii, cat despre Maya-Lordofcarpatianforest, as avea de scris o gramada, cred ca nu imi ajung caracterele. :D


Ca sa nu mai fie discutii:
Tribul [M~K] a fost infiintat de mine si de Fitzosul pentru prima data pe l2 [Se vede si aici]. Apoi eu am fost banat si mi-a fost sters contul asa ca am inceput din nou la margine in K53 departe de nucleul [M~K] care era format in K46. Pentru ca eu eram in K53 iar restul colegilor erau in K46, am zis sa intram in Wrath pentru ca tot se anunta atunci un mare imperiu condus de Spaker. Asa ca am intrat in acest imperiu. Eu am intrat intr-un trib numit EW-K53 iar restul colegilor au intrat in EW-K46. Aici nu ne-a placut ce face Spaiker pentru ca facea exact ce a facut in Acv!la domnul Lordofcarpatianforest, adica comunism. Asa ca intr-o noapte 3 triburi au iesit din Marele Imperiu Wrath. Tribul EW-K46 care a devenit RWIZZ[Academie Wwizz], tribul EW-K35 care a devenit HELL si EW-K53 care a devenit [M~K]. De restu nu conteaza sa continui sa va povestesc ca va plictisiti va spun doar ca Rwizz-ul a intrat in Wwizz intr-un final iar apoi stiti ca si-au dat stergere cont majoritatea, iar HELL-ul e cel pe care il vedeti si acum.
In [M~K] eram unic intemeietor de la inceput asa ca am incercat sa il fac mare si frumos [ceea ce isi doreste orice intemeietor]. Am acaparat 3-4-5 tribulete mici am mai recrutat de pe ici de pe colo..si uite asa [M~K]-ul a ajuns in top 20. Apoi am recrutat 2 jucatori de valoare, pe Mixaj si pe Alint. Dupa un timp acestia au devenit oamenii mei de baza, au primit drepturi si toate alea. Am luptat in stanga, am luptat in dreapta... ne-am facut si cateva academii [din care mai tarziu aveam de gand sa le unim si tot sa le unim pana raman 2 si bune]. Tribul crestea rapid, recrutari de prin academii.. Darkwiz se certase cu cei din tribul T[M~K] asa ca l-am adus in [M~K]. Apoi intr-o zi am facut o recrutare jos in K63. Pe Shine of Maya[deci atunci a venit Maya in [M~K], dupa ce s-au intamplat toate astea].
Cand a intrat Maya in [M~K] si era membru doar cu drept de circulara, tribul arata cam ASA!. Asta ca sa intelegeti constributia ei la tribul [M~K]
Maya a venit in [M~K] dintr-un trib numit C.V.. Aici de cand a intrat a inceput sa ma bombardeze cu mesaje cu informatii pe care sustinea ca le are despre unu si altul si cum e mai bine sa facem. Asta era Maya in [M~K] - un simplu membru.. Dar mixaj si alint s-au lasat din lipsa de timp si asta chiar cand si eu aveam de invatat ca eu era treaba cu bacul. Asa ca aveam nevoie de cineva care sa ma ajute. Si Maya cum tot se baga si imi dadea measje ca ala e asa ca aia vor razboi ca etc... am prins incredere in ea [Abia prea tarziu sa imi dau seama ca de fapt... dhaa ea e psiholog, s-a bagat pe sub pielea mea cum a stiut mai bine]. Si ok, am incercat sa lucrez cu ea in lipsa celor 2 alint si mixaj. De cand s-a vazut cu drepturi ea tot a inceput sa zica pe la triburile cu care vorbea ca e diplomat, apoi general suprem si pana la urma a zis la toata lumea ca e egala in drepturi cu mine, desi eu am ridicat [M~K]-ul, eu am format toate academiile [dupa cum se vede si aici]. Dar in fine, din lipsa de timp nu am zis nimic, am lasat-o sa zica ce vrea numai sa ma ajute, nu ma interesa ce zicea lumea din exterior, insa cei din interior stiau adevarul [la cei vechi ma refer]. Toate astea cu Maya leader alaturi de mine s-au intamplat in ultimile 2 luni ale [M~K]-ului.


In fine... speram sa nu se ajunga aici dar dupa cat am ajutat-o si normal si ea m-a ajutat, pentru ca nu aveam timp de unele chestii, dar dupa toate astea pe motiv ca nu e de acord cu mutarea celor activi din [M~K] in GT, s-a lasat si crezand ca imi face mie in ciuda a lasat satele lui Lordofcarpatianforest, leaderul Acv!la cu care [M~K]-ul se lupta din greu.

Deci Maya cand s-a lasat a lasat satele lui lordofcarpatianforest. Campaniile cu atacurile pe Acv!le le facea ea si doar ea stia orele si tintele, nici macar eu nu le stiam..le facea publice cu cateva ore inainte de atacuri. Stau eu si ma intreb... de ce toate satele de la acv!la care le atacam noi erau blindate si nu cuceream nimic? Dar de ce toate satele pe care ne atacau Acv!la erau goale si trupele erau acolo unde a zis Maya ca trebuie sprijin?


In fine, pentru cei care au avut rabdarea sa citeasca tot, felicitari. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Multumesc tuturor celor care au facut precizari necesare: Gangster Ray, Velsadicu, WarChiefTrall.
De fapt asta era si scopul 'emisiunii'.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus