[OUT] + OUT-A vs. L13

  • Autor subiect dark labyrinth
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

mare dreptate ai alin.

Se lauda smecherii ca eram 5 jucatori pe granita cu ei nici de aia nu au putut trece.

Cand am venit eu si cu restul pe granita NBZ si ne am pus sa jucam calumea au luat de nu au mai putut.

doar de la zeynet au luat sate ca au aflat ca a dat stergere,DAR cum am venit eu pe contul ei cum au inceput sa moara nobilii si satele sa stea pe loc.

Macar de ar sta in banca lor sa nu se mai dea zei pe extern
 

DeletedUser25686

eu nu ma dau zeu. daca ai avea un mic...ceva....in partea de sus a corpului, ai observa ce am scris. nu scriu sa ma dau mare jucator. spun doar atat(sa fac un rezumat celor ce nu citesc printre randuri si sunt mari jucatori) "NBZ este un trib unit, fara inactivi, daca doriti sa aflati inactivi cati avem, intrebati un membru al conducerii". Nu comentati ce poate/nu poate face tribul atat timp cat habar nu aveti despre ce e vorba.

PS: statistica a pus tot despre razboiul dintre noi.
PS2: atat timp cat sunteti refugiati nu stiu de ce aveti curaj sa comentati.
PS3: atat timp cat eu IN NICI UN POST NU M-AM DAT mare jucator, de unde s-a dedus ca ma dau zeu pe extern?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

suntem refugiati a?
ma faci prost ?
nu v ati dat voi NBZ mari jucatori pe extern?

bine cum doresti taicule ,te astept pe harta ;)
 

DeletedUser

eu nu ma dau zeu. daca ai avea un mic...ceva....in partea de sus a corpului, ai observa ce am scris. nu scriu sa ma dau mare jucator. spun doar atat(sa fac un rezumat celor ce nu citesc printre randuri si sunt mari jucatori) "NBZ este un trib unit, fara inactivi, daca doriti sa aflati inactivi cati avem, intrebati un membru al conducerii". Nu comentati ce poate/nu poate face tribul atat timp cat habar nu aveti despre ce e vorba.

PS: statistica a pus tot despre razboiul dintre noi.
PS2: atat timp cat sunteti refugiati nu stiu de ce aveti curaj sa comentati.
PS3: atat timp cat eu IN NICI UN POST NU M-AM DAT mare jucator, de unde s-a dedus ca ma dau zeu pe extern?

dar nici statistica nu inseamna nimic

PS: statistica a pus tot despre razboiul dintre noi.


te cam contrazici singur :)

"Refugiati" sunt in toate triburile. Ia spune-mi, la tine in trib nu exista niciun refugiat? :) ... sunt sigura ca exista, cativa cunosc chiar si eu. Iar conducatorii tribului tau au fost atat de enervati in ultimul timp, stii de ce? ... ai asa, o vaga idee? ...

... hai sa-ti spun ... pentru ca niciun refugiat de genu` nu a vrut sa vina la voi in trib :)

Iar ei, cei veniti din tribul ~B~B~ consider ca au dreptul sa comenteze despre ce poate/nu poate tribul vostru din moment ce au avut razboi ceva timp cu voi si stiu de ce sunteti/nu sunteti in stare :)
 

DeletedUser

am eu o intrebare.

cati prosti dau pumni in pereti din cauza jocului astuia?

pusky..n-ai de ce sa-mi dai avertisment, nu e nimeni destul de ratat sau fara viata ca sa puna atata insemnatate pe un joc sau pe oamenii din el, nu?:)
 

DeletedUser

intrebare pentru alin09 si andreiuntaru. VOI SUNTETI MARI JUCATORI?!:confused:
 

DeletedUser29611

intrebare pentru alin09 si andreiuntaru. VOI SUNTETI MARI JUCATORI?!:confused:

nu stiu cum de ai reusit sa ii pui impreuna, poate daca ii puneai separat putea sati rapunda cineva ce crede depsre nivelul fiecaruia:))
iar faza cu refugiatii ati fost cei mai tari(nu zic ce ca iau ban):))) e mare oftica intelegem, dar asta e oamenii au ales dupa principii, si atat de inalte valori promovati in nbz incat nimeni nu a vrut sa auda nimic despre voi cand ne-am aflat in situatia sa fim nevoiti sa ne batem cu toata harta,
daca colegii nostri nu ar fi fost pusi in situatia de a alege unde sa mearga, ts-ul era inca pe harta, asa am decis de comun acord sa facem fuziune cu OUT
o seara angelic de cuceritoare va doresc
 

DeletedUser27688

nici macar nu a inceput razboiul...si deja incep sa iasa scantei pe aici.nu e bine...si nici frumos.
Fiecare cu tribul lui...cu oamenii lui...cu ce incalzeste pe o persoana...ca in tribul celalalt sunt sau nu inactivi.am dat doar un exemplu.Nu inteleg de ce va tot ganditi la tribul inamic.Fratilor conteaza doar gradina/curtea ta!
Haideti sa terminam cu chestiile astea care nu au niciun rost.
 

DeletedUser25686

dark
1. nu ma contrazic, ai luat citate care nu ai inteles nimic din ele. DMC-ul a avut tot razboiul statistica negativa, si exista, pe cand BB....
2. la mine in trib nu exista...a fost o discutie, OUT a intrecut masura(ca si in cazul TRY - daca nu stii despre ce e vorba, nu comentati)
3. da, nu avem inactivi de care sa nu stim. fiecare e inactiv o perioada(nu imi spune ca tu stai online tot timpul, 24/7). dar cine pleaca are loctiitor.

andrei
nu te fac in nici un fel. dar, daca erati asa jucatori buni, totul se rezuma la BB vs L13


deci inainte sa atacati fara argumente, va rog sa verificati exact ce scriu si sa nu comentati in necunostiinta de cauza; mai mult, daca tot iei citate(dark)....nu le ciunti cum vrei tu in asa fel incat sa para ca spui adevarul....din ce cititsem pe alte topicuri, erai mai echilibrat, nu te vedeam in felul asta....
 

DeletedUser

dark
1. nu ma contrazic, ai luat citate care nu ai inteles nimic din ele. DMC-ul a avut tot razboiul statistica negativa, si exista, pe cand BB....
2. la mine in trib nu exista...a fost o discutie, OUT a intrecut masura(ca si in cazul TRY - daca nu stii despre ce e vorba, nu comentati)
3. da, nu avem inactivi de care sa nu stim. fiecare e inactiv o perioada(nu imi spune ca tu stai online tot timpul, 24/7). dar cine pleaca are loctiitor.

andrei
nu te fac in nici un fel. dar, daca erati asa jucatori buni, totul se rezuma la BB vs L13


deci inainte sa atacati fara argumente, va rog sa verificati exact ce scriu si sa nu comentati in necunostiinta de cauza; mai mult, daca tot iei citate(dark)....nu le ciunti cum vrei tu in asa fel incat sa para ca spui adevarul....din ce cititsem pe alte topicuri, erai mai echilibrat, nu te vedeam in felul asta....

Da, ~DMC~ul a avut aproape tot timpul statistica nefavorabila, la inceput din cauza fazei cu Die! pe urma unele au fost reale ... au mai fost acuze despre niste conturi cumparate si innobilate, nu mai stiu exact, nu e interesant.

"Deci, in momentul in care va exista o statistica negativa impotriva noastra(dar nici statistica nu inseamna nimic: vezi statisticile DMC) atunci sa comentati."

Asta e tot citatul :) ... din care eu inteleg ca statistica nu conteaza in cazul de fata pentru ca oricum ~DMC~ul impreuna cu aliatii au castigat razboiul, chiar daca aveau statistica nefavorabila pe aproape tot parcursul razboiului. Asta am inteles eu, lamureste-ma in cazul in care inteleg pe dos.
Si sunt deacord cu tine, statistica inseala de multe ori :) ... poti sa prinzi un cont inactiv sau pe stergere si sa dai pe el, faci statistica favorabila pentru trib dar nu demonstreaza aproape nimic.

PS: statistica a pus tot despre razboiul dintre noi.
Si continui sa consider ca te-ai contrazis :) ... adica, statisticile ~DMC~`ului sunt 'eronate' dar ale voastre nu? ... de ce? pentru ca a le lor sunt nefavorabile?

**

Ba stiu de cazul TRY, probabil ca voiati sa impartiti membri tribului :) ... ca in cazul TRY :) ... asa s-a vrut si cu cei din Regal, ah si apropo ... vezi ca sunt refugiati la voi in trib ... cu ceva timp inaintea desfiintarii Regalului au intrat ceva membri la voi in trib :)

**

De la a nu avea inactivi de care sa nu stiti pana la a nu avea deloc e cale lunga. Nu, nu stau online 24/7 ... am o viata si-un partener de cont ... viata mai usoara spre deosebire de multi dintre voi :p


PS:
erai mai echilibrat

echilibrata*, multumesc :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28165

@dark labyrinth : nu stiu cine esti sau cu cine votezi , dar vei vedea ce inseamna DMC ;)
 

DeletedUser

Crede-ma ca abia astept :) ... doua saptamani de interne sunt destul de urate :)

Si n-am contestat niciodata faptul ca nu sunteti buni, nu trebuie sa incepi cu amenintarile :) ... in special cand "nu stii cine sunt sau cu cine votez".

N-am avut razboi cu voi pana acum deci nu stiu de ce sunteti in stare. Multi din vechiul ~B~B~ spun ca sunteti mai buni ca =nbz=. Si cativa dintre voi fac afirmatii de genul ... si aici nu ma refer doar la noii veniti :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25686

dark, in primu rand scuze, echilibrata :)
apoi, in cazul DMC-ului nu a contat pentru ca, dupa cum ai spus, erau pe minus de la DIE, dar BB-ul tot spunea ca uite ce facem noi cu ei.....etc...

in cazul nostru si al OUT-ului, pentru ca asa ceva nu s-a intamplat, vezi unde s-a ajuns...

=> cine a facut calculele granitei in DMC pentru fuzionarea cu DIE le-a facut perfect si nimeni nu stia ce se intampla si care va fi exact granita.


"Ca multi dintre noi" - sa nu exageram, nu cunosti nici jumatate din jucatorii din tribul tau, nu vorbii de restul ca nu e frumos. Fiecare trib are dependentii lui....dar ca orice viciu...e treaba fiecaruia cat timp isi aloca. Daca vrei, adauga-ma la prieteni in joc, sa vezi cat stau on.

Iar treaba cu regalul, daca nu esti informata cum trebuie, nu o aduce in discutie....
 

DeletedUser28165

@dark labyrinth nu a fost o amenintare , a fost o afirmatie , o constatare , o concluzie , 3 in 1 :)
 

DeletedUser

dark, in primu rand scuze, echilibrata :)
apoi, in cazul DMC-ului nu a contat pentru ca, dupa cum ai spus, erau pe minus de la DIE, dar BB-ul tot spunea ca uite ce facem noi cu ei.....etc...

in cazul nostru si al OUT-ului, pentru ca asa ceva nu s-a intamplat, vezi unde s-a ajuns...

=> cine a facut calculele granitei in DMC pentru fuzionarea cu DIE le-a facut perfect si nimeni nu stia ce se intampla si care va fi exact granita.


"Ca multi dintre noi" - sa nu exageram, nu cunosti nici jumatate din jucatorii din tribul tau, nu vorbii de restul ca nu e frumos. Fiecare trib are dependentii lui....dar ca orice viciu...e treaba fiecaruia cat timp isi aloca. Daca vrei, adauga-ma la prieteni in joc, sa vezi cat stau on.

Iar treaba cu regalul, daca nu esti informata cum trebuie, nu o aduce in discutie....

Erau pe minus de la die! ... dar nu si in statisticile cu time frame o saptamana, 24 de ore sau puse, asa cum le puneam eu, din data in care ~B~B~`ul a inceput razboiul cu toata harta ... 13 nu stiu cat, a 4a mi se pare :)

"Ca multi dintre voi" ... ma refeream la faptul ca am partener de cont, suntem doi pe un cont ... nu la timpul pe care-l petreceti pe joc :)

Imi cer scuze daca m-am exprimat gresit

Iar treaba cu Regalul ... sunt informata extrem de bine, ba chiar eram in Regal pe timpul destramarii .. dar nu ma refer la momentu` in care cei din conducere hotarasem sa ne alegem un trib si sa plecam impreuna din Regal, ma refer la timpul dinaintea acestei hotarari :) ... atunci cand incepusera sa plece membri la voi, membri care nu erau chiar asa de legati de trib, de noi :)
Dar care se numesc .. refugiati, cred, nu? :)

@dark labyrinth nu a fost o amenintare , a fost o afirmatie , o constatare , o concluzie , 3 in 1 :)


Asa a sunat :p
 

DeletedUser25686

pai atat timp cat unii au ales sa vina la noi inaintea terminarii razboiului, nu cred ca ii putem numii refugiati, nu?
Eu prin refugiat inteleg: unu care vede ca si-o fura si se duce in tribul care l-a casapit.
Atat timp cat o data cu aceste recrutari, regalul a picat....nu cred ca se pot numi refugiat.


In legatura cu timpul...puteti sa fiti si 5pe cont :)
Atat timp cat unii din jucatori stau maxim 2ore pe triburi(cat sa bata taleri/sa faca armata etc)...iar altii stau 23 din 24....e fiecare cu treaba lui...
Iar despre statistica, da, am observat ce puneai tu, dar dupa cum ai observat ma refeream la BB si cum interpretau statisticile....de aia am spus ca exista si razboaie in care nu conteaza :)


PS(in legatura cu refugiatii): daca nu aveati legaturi stranse cu membri vostri....nu e vina noastra ca ei au cautat un trib mai unit....la fel de bine puteau sa isi faca un trib separat....
 

DeletedUser

pai atat timp cat unii au ales sa vina la noi inaintea terminarii razboiului, nu cred ca ii putem numii refugiati, nu?
Eu prin refugiat inteleg: unu care vede ca si-o fura si se duce in tribul care l-a casapit.
Atat timp cat o data cu aceste recrutari, regalul a picat....nu cred ca se pot numi refugiat.


In legatura cu timpul...puteti sa fiti si 5pe cont :)
Atat timp cat unii din jucatori stau maxim 2ore pe triburi(cat sa bata taleri/sa faca armata etc)...iar altii stau 23 din 24....e fiecare cu treaba lui...
Iar despre statistica, da, am observat ce puneai tu, dar dupa cum ai observat ma refeream la BB si cum interpretau statisticile....de aia am spus ca exista si razboaie in care nu conteaza :)


Au ales sa vina la voi atunci cand lucrurile mergeau prost si noi inca mai trageam de timp pentru ca nu ne induram sa renuntam la trib, deci nu era chiar roz situatia atunci ... refugiatii sunt cei care pleaca la dusmani de frica sau pentru ca pur si simplu nu mai rezista pe granita.

Daca suntem 5 iese cu bataie, cine sta pe cont, cine da atacuri, cine trimite sprijin, cine face trupe :)) ... cateodata ne batem si-n doi pe cont :eek:

Statistica nu e niciodata 'oglinda' razboiului, sau ma rog ... depinde de persoana. Unii in statistica vor sa vada satele luate pe merit, altii vor doar sa vada doar daca au avansat in granite ... in ultimul caz, statistica le ofera acest lucru.

Pe mine una ma intereseaza doar cat s-a avansat in granite, nu de la cine s-a luat, nu daca X a fost sau nu activ atunci cand a pierdut satele :) ... s-a avansat sau nu, asta e esentialu` in razboi ... sa nu pierzi teren.

'PS':Nici tu nu crezi ce spui :))) ... pe forum se vorbea constant, insa nu poti obliga pe cineva sa-ti posteze sau sa citeasca spamul. Sunt membri in fiecare trib care nu prea stau la 'barfe' asa ca nu se creeaza aceleasi relatii :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus