[OUT] vs. TRY, TRY* si TRY-A

  • Autor subiect DeletedUser12768
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

nuria, vad ca nu-ti convine deloc ca m-am intors si dai vina pe mine pt ca au inceput sa discute oamenii... nu vad unde erau discutiile civilizate si cu ce s-a schimbat tonul de cand am revenit.
sau vroiati sa luati in continuare satele gratis si acum cineva se oftica ca nu mai merge asa ?
pacat, am crezut ca vreti sa jucati cinstit...
apropo de grobiani- vezi cum denumeste satele magnu- alias mitica dragomir- v-am mai spus asta , nu e prima data; deoarece de la voi primeste felicitari, inseamna ca ii impartasiti convingerile - adversarul se injura, nu se felicita.
si ca sa vedem cu ce ne ajuta adminii, revin cu un bug care se intampla mereu cand sunt atacat mult timp - uitati cat ii trebuie zidului sa ii revina, la niv 1, cu principala la 24...
bugtribzid.jpg
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
intrerupi cladirile si dai comanda din nou...asta se intampla pt ca ti-a fost spart zidul de la un nivel destul de mare in timp ce tu il refaceai, dupa timp cred 10-15 si a ramas timpul de atunci...mi s-a intamplat si mie acelasi lucru...
 

DeletedUser

pai da, am sesizat bug-ul asta de vreo 3-4 luni, am dat si aceasta solutie ( pe care o consider inca provizorie) insa adminii imi spun ca e de vina browser-ul meu! ceea ce e imposibil, pt ca azi am dat drumu la pc si aveam inca 1 ora si 38 de min ca sa ridice zidul la niv 1 ! si am 3 browsere diferite!
evidenta nu se tine pe pc, jocul ruleaza pe server nu pe pc-urile noastre!
si in cazul in care ai sute de atacuri si zeci de sate atacate, ce naiba faci? nu este normal...
 

DeletedUser

Pentru mine e clar: toate sunt impotriva ta!!! Pana si serverul se blocheaza la tine!!! O fi asta vreun semn?!?!?!

Cred ca DA.....semnul ca trebuie sa cautzi in setari o rubrica speciala!!! Poti s-o gasesti?
 

DeletedUser

Sa fie vorba de butonul ala pe care de vreo 4 ori in ultimele 3 luni ai tot amenintat ca-l apesi?
Nu ai curaj!
 
Ultima editare de un moderator:

PUSKI-ILIE

member
Scor reacție
4
radudragos: Acel "bug" se întâlneşte la orice jucător pe satele în care se construieşte zidul şi în acelaşi timp sunt atacate, zidul fiind din nou dărâmat.
Soluţia e simplă: Întrerupi comanzile de construcţie a zidului(alea care durează mai mult decât ar trebuii) şi le reiei, vei vedea că a doua oară durata e cea corectă.
Pentru astfel de probleme poţi să îmi trimiţi mesaj privat sau să ceri soluţii la secţiunea întrebări sau secţiunea spam.
Acum, vă rog reveniţi la subiectul acestui topic, sau voi fi nevoit să trec la sancţiuni.
 

DeletedUser29175

nuria, vad ca nu-ti convine deloc ca m-am intors si dai vina pe mine pt ca au inceput sa discute oamenii... nu vad unde erau discutiile civilizate si cu ce s-a schimbat tonul de cand am revenit.
sau vroiati sa luati in continuare satele gratis si acum cineva se oftica ca nu mai merge asa ?
pacat, am crezut ca vreti sa jucati cinstit...
apropo de grobiani- vezi cum denumeste satele magnu- alias mitica dragomir- v-am mai spus asta , nu e prima data; deoarece de la voi primeste felicitari, inseamna ca ii impartasiti convingerile - adversarul se injura, nu se felicita.


N-am spus nicaieri ca nu-mi convine, am facut doar o observatie despre turnura pe care o iau discutiile cand apari tu. In general critici, judeci si pui etichete.
Sa ne intoarcem la situatia descrisa de tine: cand un jucator e inactiv, n-ai cum sa nu observi; cand joci impotriva lui nu ai iar cum sa nu observi ca s-a schimbat stilul, si nu poti nega ca ai avut sitter pe cont, a fost clar ca lumina zilei. Si fiind adversar, iar nu ai cum sa nu profiti de situatia asta, la fel faceti si voi cand observati la noi pe cineva inactiv, ba chiar recomandarea lui samurayX catre colegi a fost sa-si observe vecinii, o recomandare de bun simt, de altfel. Satele n-au fost luate gratis, nu a golit nimeni de la voi, ai lasat om care nu a stat on suficient. Daca de maine lipsesc cateva zile si voi prindeti de veste si incepeti sa dati iama prin sate se numeste ca luati sate gratis? Comme on...
Offtopic: Magnu primeste felicitari de la noi pentru satele luate, pt stilul de joc, pt rezultate - ce denumire pune nu este treaba conducerii, este optiunea personala a fiecarui jucator, respectiv a omului din spatele contului. Daca ele depasesc o anumita limita, esti liber sa raportezi adminilor.
Observ la tine o tendinta catre generalizare: deoarece de la voi primeste felicitari, inseamna ca ii impartasiti convingerile - adversarul se injura, nu se felicita - iti recomand sa nu faci astfel de afirmatii generale, pentru ca daca le faci, vei primi feedback si de la alti jucatori din trib, care iti pot spune f clar si indreptatit "n-ai de unde sti care-s convingerile mele doar pentru ca faci o eroare de logica". Daca copilul meu injura este posibil sa fi invatat comportamentul din casa dar la fel de probabil este sa-l fi invatat de la anturaj, colegi, prieteni...pe principiul asta o gramada de romani ar putea veni la usa sa-mi reproseze ca nu-l educ insa ar face aceeasi eroare de gandire daca ar presupune ca-i impartasesc convingerile copilului meu. Pot eventual sa-mi asum o greseala a rolului de parinte dar s-ar putea sa-ti dau peste nas ca-ti permiti sa emiti niste ipoteze despre convingerile mele ;)
P.S. :
1.Sa nu incepem o dezbatere despre convingerile mele dintr-un motiv f simplu, nu le cunosti :) - asupra colegilor nu imi permit sa ma pronunt.
2.Cunosc cel putin 3 jucatori de la noi care si-au felicitat adversarii din TRY cand au pierdut in favoarea lor, pe unul dintre ei il stii si tu foarte bine – de situatia asta se pare insa ca nu-ti aduci aminte.

...si acum intr-o nota mai vesela, din studiul documentelor:
- fii atent la baterica laptopului
- mess-ul e inchis...tztztztz
- ai mesaje necitite, rapoarte nedeschise, forumul necitit :) - urat obicei
- pt ai nostri: va asteapta o sanctiune, doar 48 de atacuri? :D
- ai ales aceleasi icon-uri ca si mine pt scripturile de aparare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Radule de cand ai revenit este cineva care a reinceput sa se planga pe extern.
Gen "mami X ma batut".
Tradus pentru tine: "Mami Iluzie imi ia satele".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am zis ceva de iuzie pana acum? Bravo tie, ai timp si suficienti colegi disponibili - dar ce ai zice daca satele luate de la tine le-as denumi idiot - papagal - senil - bosorog s.a.?
personal, cat am fost in conducere ( nu numai pe lumea asta), nu am permis colegilor sa-si bata joc de adversari nici prin denumiri de sate si nici prin mes, santiunea repetarii unor astfel de gesturi fiind in final excluderea.
Poate nuria are dreptate (in felul ei)- haide sa vad de la un hot numai partea buna a lucrurilor- a furat de la altii nu de la mine ( numai ca exemplu), deci pe mine nu ma intereseaza, treaba lui, cu mine se poarta cinstit - insa credeam ca OUT are o conducere - daca nimeni nu-si asuma raspunderea, treaba voastra, la un moment dat se va purta asa si cu voi.
PS- Parintele este raspunzator pentru faptele copilului minor ( daca vrei iti dau si temeiul legal), chiar daca nu-i impartaseste convingerile-asa ca nu incerca sa te ascunzi dupa deget .
 

DeletedUser

nuria, vad ca nu-ti convine deloc ca m-am intors si dai vina pe mine pt ca au inceput sa discute oamenii... nu vad unde erau discutiile civilizate si cu ce s-a schimbat tonul de cand am revenit.
sau vroiati sa luati in continuare satele gratis si acum cineva se oftica ca nu mai merge asa ?
pacat, am crezut ca vreti sa jucati cinstit...
apropo de grobiani- vezi cum denumeste satele magnu- alias mitica dragomir- v-am mai spus asta , nu e prima data; deoarece de la voi primeste felicitari, inseamna ca ii impartasiti convingerile - adversarul se injura, nu se felicita.
si ca sa vedem cu ce ne ajuta adminii, revin cu un bug care se intampla mereu cand sunt atacat mult timp - uitati cat ii trebuie zidului sa ii revina, la niv 1, cu principala la 24...
bugtribzid.jpg



unu la mana esti noob mare de tot si tu si ciumpalacu ala din Regal !

fi atent cat de redus poti fi omule ...

aia te ataca , iti doboara zidu si tu ai vrea sa ti se refaca de la 0 la 17 din prima , sari peste etape :))

si culmea noobismului tu ai mai depus tichet la admini :))

doi la mana , magnu si mitica au dreptate !

cum ai ajuns taicule tu pe primu loc la agresori ? eu numai inteleg nimic din jocu asta !

doyaru va face cum vrea muschiu lui pe toti , iar voi il bagati in trib , ii dati conducere si culmea nu va pleaca jucatorii !

aveti toti cate 10 conturi in tribu asta , altfel nu-mi explic , maine la toti va fac tichet !
 

DeletedUser29175

Poate nuria are dreptate (in felul ei)- haide sa vad de la un hot numai partea buna a lucrurilor- a furat de la altii nu de la mine ( numai ca exemplu), deci pe mine nu ma intereseaza, treaba lui, cu mine se poarta cinstit - insa credeam ca OUT are o conducere - daca nimeni nu-si asuma raspunderea, treaba voastra, la un moment dat se va purta asa si cu voi.

Nu, nu ne asumam sa-l sanctionam pt modul in care-si denumeste satele, pentru asta exista un regulament si daca adminii considera ca este nevoie va fi sanctionat pentru asta.
Revenind la exemplul cu copilul: daca copilul a spart geamul si-i spun ca nu iese afara 2 zile, apoi nu-l cert intr-una aceste doua zile pentru ca ar insemna sa-l sanctionez de 2 ori pt ce a facut.
Am enumerat pentru ce il apreciem, daca vrei sa intelegi bine, daca nu (si probabil ca nu) este iarasi bine.


PS- Parintele este raspunzator pentru faptele copilului minor ( daca vrei iti dau si temeiul legal), chiar daca nu-i impartaseste convingerile-asa ca nu incerca sa te ascunzi dupa deget .

Uite cum inca odata confirmi cele spuse de mine...ai un mod foarte simplist si absolutist de a vedea lucrurile...ori e alba ori e neagra. Pentru tine de fapt problema este ca noi ca si trib nu ne asumam raspunderea vis-s-vis de modalitatea in care magnu isi denumeste satele.
N-ai inteles nimic din exemplul meu, nu m-am referit la vinovatie si pedeapsa (desi se pare ca tie numai vinovatia iti sare in ochi, ai o predispozitie pt asta), m-am referit la convingeri, pe scurt am spus ca nu este obligatoriu sa-i impartasim/aprobam, ca si conducere, modul in care isi denumeste satele. Asta nu-l face mai putin valoros ca si jucator.
In plus, eu fac parte din categoria parintilor care indiferent de ce face copilul, nu-l reneaga si-i trage o mustruluiala in public, de tipul sa-l punem in piata publica, sa aruncam cu rosii in el, sa-l certe si matusa si unchiul si vreo 2-3 vecine certarete si carcotase.

PS. Probabil ca daca ar fi procedat asa cu Midnight Lady, in particular (repet, in particular) as fi intervenit si i-as fi sugerat sa schimbe denumirea satelor. Ghicesti de ce? Ei bine, nu pentru ca este femeie (nu in primul rand) ci pentru ca prin comportamentul ei nu a incurajat cu nimic acest mod de a comunica prin denumirea satelor. In schimb tu da, si cauta in urma, pe vremea cand un anumit cont prins inactiv si apoi a fost "mutat" in TRy. Denumirile satelor de atunci au facut deliciul publicului ... si cam atat despre acest subiect.

Te-ai intrebat de ce numai anumiti jucatori din echipa adversa au parte de un astfel de comportament? Eu as face un exercitiu de sinceritate cu propria persoana si mi-as pune aceasta intrebare ;)

Fiecare iesire a ta pe forumul extern a fost una in care sa critici adversarul, sa-l judeci si sa-i explici tendentios unde a gresit, cat de mult a gresit, cat persista in greseala, cat de murdar joaca, cum fura la statistici, cum este marioneta DMC-ului, cum "exista o monstruoasa coalitie" etc.

In viziunea ta de fiecare data cand [OUT] a luat sate de la TRY a "egzistat o explicatie" (pe care o vad ca o justificare - care apropo este un mecanism de aparare):
*proprietarul lipsea si deci asadar si prin urmare nu se pune sau versiunea imbunatatita si adaugita - proprietarul isi vedea de viata lui nu ca obsiedatii de pe aici (ce-si au salasul si cuibul unde altundeva decat in [OUT] - acest loc al pierzaniei de pe L13)
*actiunea a fost marsava si rezultata ca urmare a unei diabolice colaborari ...culmea cu un aliat - si nu oricum ci pentru ca suntem marionetele acelui trib.
*valeleu satele nu a fost luate...ci cel mai probabil cedate si vandute pe argintii lui Iuda

Intreaga strategie de lupta (virtuala sau nu) este bazata pe aparente si schimbarea perspectivelor, nu am spus-o eu ci un altul mult mai invatat decat mine. Iti recomand sa recitesti Arta Razboiului, sunt convinsa ca ai citit cartea, doar ca razboiul tau “personal cu [OUT] ti-a schimbat cumva perspectiva.
 

DeletedUser

Radule, ai o varsta.
Fii barbat si asuma-ti consecintele propriilor fapte! Nu sa te plangi ca o don'soara clorotica!:rolleyes:

PS: problema cu timpul zidului nu o ai doar matale!:rolleyes:
In schimb, tu esti singurul care face propaganda din asta.
Tu esti singurul dezavantajat...:rolleyes:
 

DeletedUser

Nuria, putem filozofa pe tema pedepsei si vinovatiei mult si bine....ai deviat discutia spre copii si nu asta era intentia- si eu am si e treaba fiecaruia cum ii educa.
Dar am pus o intrebare la care iluzie nu a raspuns, deci o retranspun catre tine: daca un sat luat de la tine ( sa zicem un xy) le-as fi redenumit "hoasca batrana" , "papagalita" s.a.m.d. ti-ar fi placut?
Eu cred ca nu.
Cat despre admini... dupa cum vedeti, acest comportament este incurajat.
Atunci, daca injuriile fac parte din acest joc, eu aleg sa nu mai fac parte din aceasta comunitate.
Poti lupta cu lancii, spade, topoare... insa cu prostia si nesimtirea nu exista arme.
 

DeletedUser29175

Dar am pus o intrebare la care iluzie nu a raspuns, deci o retranspun catre tine: daca un sat luat de la tine ( sa zicem un xy) le-as fi redenumit "hoasca batrana" , "papagalita" s.a.m.d. ti-ar fi placut?


:rolleyes:Cand am pierdut un xy, unul dintre colegii tai l-a denumit initial in stilul satelor mele (ironic...insa nu exagerat). Daca l-ar fi redenumit in stilul propus de tine, sa zicem "hoasca batrana" probabil l-as fi intrebat "te referi la tine, nu?" dupa care ii depuneam tiket, simplu.

In nici un caz nu m-as fi asteptat sa-l urecheze Midnight Lady, nici macar nu as fi discutat cu ea aspectul asta si in nici un caz nu m-as fi gandit ca acest stil de exprimare este incurajat in trib si de aici sa fi extins cu o generalizare asupra TRY. ;)
 

DeletedUser26763

daca este vorba despre mine...(p.s. nu era sat pierdut doar ca nu ai reusit sa-l ei..) eu nu insult playerii chiar daca sunt dusmani e totusi un joc...uneori da is sarcastic da nu exagerat...
in orice caz daca daca se insulta prin numele satelor solutia este simpla depui ticket is ia ban pe atacabil cel putin 6 ore dupa ce apare ca numele satului a fost modificat de team triburile
on topic :

Side 1:
Tribes: TRY
Players:

Side 2:
Tribes: [OUT]
Players:

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2
Tabăra 2: 17
Diferență: 15

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 20,408
Tabăra 2: 182,115
Diferență: 161,707

image.php
 

DeletedUser29175

da, bv, bv - cand e, e :)))
nu-s carcotasa

...(p.s. nu era sat pierdut doar ca nu ai reusit sa-l ei..)

si de fapt era sat devenit barbar...pe care am pierdut ceva fulluri sa-l curat si ai venit tu tzup-tzup pe final doar pt desert :D

Pe viitor foloseşte opţiunea edit!


Ups...s-au actualizat statisticile midas :))

Side 1:
Tribes: [OUT]
Players:

Side 2:
Tribes: TRY
Players:

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 22
Tabăra 2: 2
Diferență: 20

image.php
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

"Prostia", "Idiotenia", "retard@tul", "Luat de la un nesimtit" astea ce sunt, Radule?
Si cele cu noob?
Cuvinte de lauda pentru satele de barbari?
Hai ca dai semne de ipocrizie!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca este vorba despre mine...(p.s. nu era sat pierdut doar ca nu ai reusit sa-l ei..) eu nu insult playerii chiar daca sunt dusmani e totusi un joc...uneori da is sarcastic da nu exagerat...
in orice caz daca daca se insulta prin numele satelor solutia este simpla depui ticket is ia ban pe atacabil cel putin 6 ore dupa ce apare ca numele satului a fost modificat de team triburile


Spune-ti singur tzie si lui marku despre numele date la satele atacate de mine sau de printesa spre exemplu (la care sunteti voi doi siteri)!!!! Si inca o chestie - altceva decat sa gasiti scuze mai stiti???? Pentru ca eu am ajuns la concluzia clara si neechivoca(dupa ce am citit acest forum) ca voi pierdeti din cauza numelor satelor si a bug-urilor care le aveti numai voi ca urmare a conspiratiei malefice si a flacarei violet!!!

In concluzie, la tine in trib,cam 2 sate de la fiecare membru care a fost atacat vreodata de mine imi poarta numele cu vitejie in diverse exprimari!!! Ce ar trebui sa fac???? Poate doar sa va atac in continuare....altceva nu imi vine in minte!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Spune-ti singur tzie si lui marku despre numele date la satele atacate de mine spre exemplu sau de printesa (la care sunteti voi doi siteri)!!!! Si inca o chestie - altceva decat sa gasiti scuze mai stiti???? Pentru ca eu am ajuns la concluzia clara si neechivoca(dupa ce am citit acest forum) ca voi pierdeti din cauza numelor satelor si a bug-urilor care le aveti numai voi ca urmare a conspiratiei malefice si a flacarei violet!!!

In concluzie, la tine in trib,cam 2 sate de la fiecare membru care a fost atacat vreodata de mine imi poarta numele cu vitejie in diverse exprimari!!! Ce ar trebui sa fac???? Poate doar sa va atac in continuare....altceva nu imi vine in minte!!!

chivulet treaba cu numele la sate vad ca e celebra in DMC.oare asa se arata valoarea??? cu nume jignitoare la sate??? sincer daca ar fi la mine ar fi la interne cu prima ocazie.
barthez56-ar fi primul pe lista.e un joc care se joaca pe sate nu pe nume la sate sau mai stiu eu ce jigniri.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus