Păcăleli pe L5

DeletedUser

sa-mi ajute D-zeu...oricum cel mai tare ma tem la romana scris - subiectul 3.
Acolo este cel mai mult de invatat...lasati-ma sa ma pregatesc de liga campionilor :))


aa...scuze,dar cred ca ai cam gresit rubrica.
succes la bac, dar nu despre asta e vorba in tema asta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11275

Cea mai mare tzeapa pe care am avut-o pe lumea 5 s-a intamplat acum aproximativ 10 luni pe vremea cand pe lumea 5 exista un trib |US| in care eu alaturi de Scorpio23 eram intemeietori...tribul nu era foarte puternic dar rezistam cat de cat si ne intelegeam bine
Aliati aveam tribul Newage Si Menthor(m.t. era aliat de baza al tribului waroom)
Si ce-am zis noi sa facem? o fuziune cu tribul newage din care s-a nascut tribul Anathema (A.T.) Dupa fuziune jucatorii din newage au primit intemeiere si conducere dar lucrurile nu au fost prea placute..noii jucatori veniti au refuzat sa decida alaturi de noi ce trebuie sa facem cu tribul mai departe...toti jucatorii noi au inceput sa ma acuze pe mine de o conducere slaba cand pe forumul conducerii existau teme necitite de nimeni..automat cineva trebuia sa ia initiativa si sa miste carutza..faza era ca toata fuziunea fusese un imens complot...noul intemeietor coleg cu mine, venit din newage ,in 2 luni de functie in trib cu mine a trimis doar 2 circulare de CRITICA si altceva nimic..unii din newage chiar au vrut sa faca treaba dar s=au dat repede pe brazda si toti au intrat in "sillentzio stampa".Cand tribul a fost macinat de aceasta tacere baietzii s-au hotarat sa se retraga in tribul lor de bastina si binentele ca au plecat cu totii foarte fain
Reactia tribului a fost imediat simtita din plin de toti jucatorii ramasi alaturi de mine si restul conducerii...totul a fost un veritabil complot...dupa ce newage s-a reformat binenteles ca am intrerupt diplomatiile la cererea lor si au dat drumul la atacuri...dupa nici 2 zile mt inceteaza alianta cu noi si ramanem inconjurati de "dusmani"...lumea fuge pe unde apuca..3-sla ne declara razboi si totul e pe duca..tribul se dizolva o parte din jucatori ajung in UFO(singurul aliat care nu a complotat impotriva noastra) multi o taie in 3-sla(adik k-uri intregi) cativa in newage..asta e cea mai mare tzeapa luata de mine si un fost trib care a avut incredere in aliati.sa nu uitam ca newage a crescut prin aliante favorabile...cand |US| era deja inchegat pe harta fusese bun sa fie aliatul newage-ului permitand in inconstiienta noastra ca distrugerea noastra sa creasca sub ochii nostrii, acum profita de altii pentru a prinde si mai mult curaj

O alta tzeapa pe lumea 5 a fost razboiul mt vs waroom unde waroom, alias unique au lucrat exemplar la capitolul intimidare atacuri si distrugere de jucatori prin stergere..totul terminandu=-se prin retragerea intemeietorului alexutzu din joc prin a da stergere o buna parte din jucatori, iar restul prin a devenii membrii unique cu acte in regula

O alta tzeapa a lumii 5 este un jucator pe care l-am ajutat de la 100 de mii de puncte prin resurse mokka si introducerea lui printre jucatorii mari ai zonelor mele, totul sfarsind prin a imi forma un dusman redutabil capabil sa influenteze prin orice mijloace triburi intregi

dupa cum vedeti jocul de triburi se comporta exact ca in viata reala..multi lingusitori care cand simt momentul oportun iti dau in cap doar pentru a-ti arata ca ei sunt mai tari. uitand ca fara tine poate nici nu existau astazi

Cam de 10 luni duc un razboi cu un trib destul de mare si sunt multumit ca am reusit sa rezist 10 luni cateodata doar cu trupele mele in fata unei forte care ma depaseste numeric...multi au o impresie proasta despre mine dar nu stiu cati jucatori ar fi putut rezista in fata la mii si mii de atacuri, atacuri dupa care sa nu pierzi decat o mana de sate sau cateodata nimic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16001

mai georgica,mai
iarasi dezinformezi lumea.de cate ori ti-am zis sa spui adevarul si numai adevarul?:p
catalin (cel care a dat 2 circulare,btw,au fost date numai la conducere) nu a avut niciodata intemeiere in AT.asta ar fi prima
-apoi in plenul conducerii nu s-a mai discutat de pe vremea lui Bamses the puncte puncte (daca ti-l mai amintesti cumva).asta e a doua
-nu ai fost acuzat doar de newage de o conducere slaba.-nr 3
-newage nu a crescut datorita tie,newage a crescut datorita conducerii newage care a incheiat acele aliante favorabile:D
-saint-ul ti-a declarat razboi pt ca ai facut fuziune cu tribul lui Mr.Leros parca (o pot confirma cei din vechiul trib)


stiu ca esti o victima,dar..viata nu e dreapta asa ca treci peste,nu te mai macina atata:))
 

DeletedUser4920

O alta tzeapa pe lumea 5 a fost razboiul mt vs waroom unde waroom, alias unique au lucrat exemplar la capitolul intimidare atacuri si distrugere de jucatori prin stergere..totul terminandu=-se prin retragerea intemeietorului alexutzu din joc prin a da stergere o buna parte din jucatori, iar restul prin a devenii membrii unique cu acte in regula



Daca nu stii , te rog frumos nu te baga, pur si simplu am reactionat la niste intimidarii nu a fost problema mea ca cel ce a inceput adica bumbleblee a pierdut razboiul psihologic , stii vorba aia nu te baga unde nu iti fierbe oala... aici a fost greseala lor noi am exploatat-o , scurt si la obiect !
 

DeletedUser

Cea mai mare teapa a lumii 5 e ca nu stati voi toata ziua in fata pcului si nu mai iesiti din casa... :)
 

DeletedUser11275

mai georgica,mai
iarasi dezinformezi lumea.de cate ori ti-am zis sa spui adevarul si numai adevarul?:p
catalin (cel care a dat 2 circulare,btw,au fost date numai la conducere) nu a avut niciodata intemeiere in AT.asta ar fi prima
-apoi in plenul conducerii nu s-a mai discutat de pe vremea lui Bamses the puncte puncte (daca ti-l mai amintesti cumva).asta e a doua
-nu ai fost acuzat doar de newage de o conducere slaba.-nr 3
-newage nu a crescut datorita tie,newage a crescut datorita conducerii newage care a incheiat acele aliante favorabile:D
-saint-ul ti-a declarat razboi pt ca ai facut fuziune cu tribul lui Mr.Leros parca (o pot confirma cei din vechiul trib)


stiu ca esti o victima,dar..viata nu e dreapta asa ca treci peste,nu te mai macina atata:))


si ca mi-ai adus aminte de cea mai mare tzeapa cristina pacat ca trebuie sa imi aduc aminte de domnul gideon79 care avea conducere in us inca de cand se infiintase newage..deci stiati tot ce misca era normal sa faceti combinatzia si sa va distrugeti un aliat.gideon adica sotul tau te informa de tot ceea ce inseamna us

cat despre jucatorii care m-au acuzat pe mine de o slaba conducere aici gresesti foarte tare..nu uita ca mosjcraciun a fost aparat de mine si de jucatorii mei pe atunci cand a fost atacat public intr-un mod vulgar de un jucator si am propus inobilarea interna a unui jucator din conducerea tribului si nimeni nu a comentat in afara de voi , voi care ar fi trebuit sa-i tineti partea..Bamses The First s-a lasat din cauza ca nu avea timpul necesar sa joace triburi si asta se intampla inainte cu mult de fuziunea voastra cu noi..deci automat te dai singura de gol ca stiati tot ce misca in tribul meu:)))))

ce sa mai lungim vorba ma mir cristina ca mai joci, iti doresc succes in continuare de pe toate conturile tale..

pentru rain si unique voi ati jucat exemplar si nu imi puteti zice sa nu ma bag pentru ca pe vremea aia eram in mt si am vazut cum a reactionat mt in razboiul cu voi..FOARTE SLAB..eram prinsi in 2 razboaie cu newage si cu unique pe partea cu unique oamenii se lasau pe partea cu newage eram eu cu 2-3 playeri, iar jucatorii din centrul tribului n stiau ce sa faca..totul a culminat cu spargerea bubei..joc psihologic sau cum vreti sa=-i spuneti
 

DeletedUser

nu-i chiar asa king,nici setzel nu are perfecta dreptate dar cam aia-i ideea de baza.
cea mai mare "pacaleala" pt mine cred ca e episodul desfintarii MT pt mine,pur si simplu ne-am batut joc de un trib care avea destui jucatori foarte buni,jucatori care acum nu mai sunt pe lumea 5 sau joaca altii pe conturile lor:ssskk,nemesys,alexutzu21,blitz,masters si multi altii.
si-mi pare cu atat mai rau cu cat pe atunci eram in conducerea MT dar nu am reusit sa ma fac inteles,ne credeam invincibili pe atunci desi granita cu voi spre newage cam suferea la capitolul sprijin.dar na,ne mai trebuia un razboi (inca unul) cu niste aliati vechi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11275

printule sunt de acord cu tine, de unul singur niciodata nu o sa poti sa schimbi destinul unui trib intreg...daca era vointa poate lucrurile ar fi stat altfel, dar pur si simplu tpoti s-au complacut cu situatia data. doar cativa au ramas fideli si au incercat sa schimbe ceva.degeaba..cand jucatori cu greutate se lasa de joc este greu sa-i inlocuiesti cu altii..pacat dar asta este
 

DeletedUser16001

si ca mi-ai adus aminte de cea mai mare tzeapa cristina pacat ca trebuie sa imi aduc aminte de domnul gideon79 care avea conducere in us inca de cand se infiintase newage..deci stiati tot ce misca era normal sa faceti combinatzia si sa va distrugeti un aliat.gideon adica sotul tau te informa de tot ceea ce inseamna us

cat despre jucatorii care m-au acuzat pe mine de o slaba conducere aici gresesti foarte tare..nu uita ca mosjcraciun a fost aparat de mine si de jucatorii mei pe atunci cand a fost atacat public intr-un mod vulgar de un jucator si am propus inobilarea interna a unui jucator din conducerea tribului si nimeni nu a comentat in afara de voi , voi care ar fi trebuit sa-i tineti partea..Bamses The First s-a lasat din cauza ca nu avea timpul necesar sa joace triburi si asta se intampla inainte cu mult de fuziunea voastra cu noi..deci automat te dai singura de gol ca stiati tot ce misca in tribul meu:)))))



:D
nu cred ca am sustinut vreodata contrariul...numai ca tu i-ai dat conducere lui gideon desi stiai ca impartim acelasi calculator:D
lucru manual,dragul meu,lucru manual.daca ti-a placut atunci nu vad de ce te-ai plange acum :D


si ca sa fiu ontopic:fuziunea US+Newage a fost intr-adevar una dintre cele mai mari tepe,dar nu cred ca a fost un act premeditat.pur si simplu casnicia asta nu a mers:D:D:D treci peste:D
 

DeletedUser11275

ai dreptate casnicia nu a mers cristina..cum nici alte casnicii nu au mers si aici stii tu mai bine :D:D:D:D

pfff this is the life..cand tragi la doua casnicii..pardon la 2 jucatori..pardon la 2 playeri e greu sa fii fidel-A:)
 

DeletedUser16001

daca te referi la a mea afla ca suntem foarte bine,chiar ne gandim sa mai aducem un prichindel pe lume:p
iar daca te referi la joc,atunci tu ai mai multa experienta in ale deceptiilor,tu ai fost parasit de iubitii tai,amicii mei ma sustin 100% ;)
 

DeletedUser11275

care cont ti-l sustin 100% cred ca pe toate no?:D

e bine ca sunteti cu totii bine. asta chiar ma bucura..poate tu crezi ca eu am ceva personal cu voi..daca eu as fi aruncat primul cu pietre mai ziceam, dar stii tu..oamenii fara valoare isi tradeaza toti prietenii pentru a arata ca au "valoare" pardon nonvaloare...

cristina iti spun o chestie sincera..in loc sa ma acuzati si sa va bateti joc de numele meu , mai bine m-ati respecta pentru ca nu oricine ar fi putut rezista la ceea ce am vazut eu pe lumea 5...nu stiu daca tu fiind pusa in situatia mea ai fi facut fatza la atata macel..multi ar fi dat demult stergere, iar acum ca am ramas singur si pe langa voi s-a mai adaugat si scorpio la dusmani..o sa va demonstrez ca practic nu ma puteti invinge orice ati face voi

prin mesajul asta vreau sa te anunt si pe tine si pe tribul tau ca nu ma mai intereseaza ce vreti sa faceti..orice ati face va va fi foarte greu sa ma vedeti jos..poate de-aia mai si joc pentru a va demonstra inca o data , ink de 2 sau de infinite ori ca nu ma faceti chiar daca raman si singur in trib , izolat, trecut la dusmani de toti

o sa vedeti ca o sa va piara cheful de lupte cat de curand, nu amenint dar cam asa va fi..aveti nevoie de tot tribul vostru sa imi fie vecini ca sa puteti sa ma rupeti calumea..genuri de atacuri 3000 la numar am mai vazut si nu ma sperie..atacuri la care am pierdut foarte putine sate si astea doar pentru ca nu am fost de multe ori eu pe cont cand ma atacati voi
au fost actiuni ale voastre la care nici macar nu am avut sitter..imi faceam planul cu 2,3 zile inainte sa dati pe mine si imi aranjam satele..iar sprijin am avut de la putini..veneam acasa si gaseam totul in regula

numai bine cristina..si am uitat..daca sunteti jucatori adevarati de triburi..nu trebuie sa folositi scripturi pentru fake-uri sa ma umpleti de atacuri
oare ce rege a stat sitter la gideon79 cand mi=-ati trimis peste 200 de fulluri in aceeasi secunda?:D

apoi dupa ce te-au deblocat adminii ai incercat sa imi trimiti iar 200 de fulluri in aceeasi secunda dar se vedea clar ca nu folosisei script si atacurile ajungeau mult prea tarziu..nici asa nu ati reusit nimic
bafta:D..ne vedem pe strazi, pardon..va astept la un vin bun in satle mele..ca acum cresc culturile de vita de vie pana la 50:d
 

DeletedUser16001

nu iti mai bate tu capul,noi sa fim sanatosi:p
si stai linistit,vei avea valoare pe triburi cand vei invata sa faci un dodge calumea sau macar un renoble prapadit.
cat timp iti umpli satele cu sute de mii de trupe e cam complicata treaba,ne-ai cam plictisit
acum cautam (eu si tribul meu,a nu se citi newage) un jucator cu care ne putem juca,nu unul care are 500 de sate de aparare...nu are farmec asa:p

asa ca imi pare rau,dar te voi parasi si eu...sa nu plangi,gandeste-te ca toate trec;)
te-am pupat,Marite Rege!
poate ne vom mai intalni pe o alta lume,nu-ti fa tu griji.eu imi voi aduce scripturile iar tu pe cei care se pricep la limbajul DOS:))
si nu ma refer la ms-dos,pt cei cu striatii putine
 

DeletedUser11275

nu conteaza ce bag eu in satele mele..conteaza ca rezist..n-ai scuza aici.. cel mai important este ca rezist:D

si eu m-am plictisit sa vad 1000 de spionaje...sa va dati mesaje intre voi..mama l-am prins pe king descoperit n=-are sprijin hai sa dam..va apucati sa dati si bagati cate 20 30 de atacuri pe cate un sat si de-abia scadeti zidurile..crezi ca eu nu m-am plictisit?:d
 

DeletedUser16001

... va dati mesaje intre voi..mama l-am prins pe king descoperit n=-are sprijin hai sa dam..

iarasi ai vizitat o pe mama omida?
ia spune mi ce am facut eu astazi,cu cine m am intalnit?:)))
de fapt tu ne stii si gandurile,dar mai mesajele
sau stai,lasa ma sa ghicesc:avem securisti printre noi,nu?

draga,cred ca ar trebui sa-ti schimbi numele din King Sinatuo in King Clarviziune! ti se potriveste mai bine ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11275

cristina tu poti sa ramai sa mai vorbesti aici de king clarviziune..chiar in momentul de fatza am o viziune prin care mi se arata cum o sa mai piarda newage cam 12 milioane de trupe in satele mele pe data de 6.08..2009..ne auzim atunci si daca mai am eu vre-o viziune te anunt direct pe tine:D
 

DeletedUser

cea mai mare teapa am luat-o astazi cand nu se pot da nobilii dupa un atac organizat pe crazy ca nu merge serveru. CHIAR ASA MAH ?:)) pfff tot noi :| DC?:(((
 
Sus