Pacea de sarbatori

  • Autor subiect DeletedUser3507
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Numarul trupelor pierdute in aceasta incurcatura este irelevant. Sunt doar niste valori absolute. Voi vorbiti de mii....pentru un jucator cu un singur sat pierderea unui nobil si a 1000 de lanci poate insemna ajungerea la marginea hartii. Amploarea daunelor este destul de greu de calculat: pentru ca pe langa trupele respectivem care trebuiesc corelate cu numarul de puncte, nimeni nu cred ca este in stare sa cuantifice valoarea sanselor si oportunitatilor pierdute. Pentru astfel de situatii neprevazute avem asigurarile in viata reala, avem Corpul Expertilor care sa poata face o expertiza. Aici este un joc si trebuie sa ne multumim cu explicatiile pe care le primim si sa speram ca pe viitor lucrurile vor merge mai bine.
 

DeletedUser

Numarul trupelor pierdute in aceasta incurcatura este irelevant. Sunt doar niste valori absolute. Voi vorbiti de mii....pentru un jucator cu un singur sat pierderea unui nobil si a 1000 de lanci poate insemna ajungerea la marginea hartii. Amploarea daunelor este destul de greu de calculat: pentru ca pe langa trupele respectivem care trebuiesc corelate cu numarul de puncte, nimeni nu cred ca este in stare sa cuantifice valoarea sanselor si oportunitatilor pierdute. Pentru astfel de situatii neprevazute avem asigurarile in viata reala, avem Corpul Expertilor care sa poata face o expertiza. Aici este un joc si trebuie sa ne multumim cu explicatiile pe care le primim si sa speram ca pe viitor lucrurile vor merge mai bine.

Subscriu..adica perfect de acord
 

DeletedUser

si eu

This forum requires that you wait 30 seconds between posts. Please try again in 6 seconds.
 

ste68

member
Scor reacție
1
de parca ar fi prima data

Am pierdut eu 15mii de trupe si 4 nobili in urma acelei erori. Si nu ai pierdut nici tu nici eu din cauza "unui moderator". Raspunsul la intrebarea ta se afla in alt thread pe care nu stau sa il caut acum sa ti-l arat dar daca tot esti atat de interesat ai putea sa il cauti tu. Si sa sti ca mai sunt si jucatori care se ofera sa te lamureasca, asa ca daca gabi23 nu este moderator ar trebuii apreciata intentia, caci moderatorii poate au mai multe pe cap. Deci un jucator informat e la fel de "in masura sa raspunda" ca si un moderator avand in vedere ca ai primii acelasi raspuns. In concluzie nu mai fi atat de intzepat ca te joci cu focul si e posibil sa te arzi:rolleyes:

sa dea domnul sa ai parte in acest joc numai de astea si atunci sa vedem cine e mai intepat
 

DeletedUser3643

Numarul trupelor pierdute in aceasta incurcatura este irelevant. Sunt doar niste valori absolute. Voi vorbiti de mii....pentru un jucator cu un singur sat pierderea unui nobil si a 1000 de lanci poate insemna ajungerea la marginea hartii. Amploarea daunelor este destul de greu de calculat: pentru ca pe langa trupele respectivem care trebuiesc corelate cu numarul de puncte, nimeni nu cred ca este in stare sa cuantifice valoarea sanselor si oportunitatilor pierdute. Pentru astfel de situatii neprevazute avem asigurarile in viata reala, avem Corpul Expertilor care sa poata face o expertiza. Aici este un joc si trebuie sa ne multumim cu explicatiile pe care le primim si sa speram ca pe viitor lucrurile vor merge mai bine.

am inteles in mare parte ...dar totusi ce e ala Cortul Expertilor?
 

DeletedUser

Exista Registrul National al Expertilor. Si exista diferite categorii de experti: conatbili (reuniti in CECAR Corpul Contabililor Autorizati din Romania) Experti Tehnici, arhitecti, programatori etc etc. Acesti experti sunt solicitati in diferite cazuri pentru a face expertize: intrun proces de ex. Sa presupunem ca un user da in judecata Triburile.ro si cere daune din cauza erorii produse cu pacea de Craciun. Un judecator nu ar avea de unde sa stie daca are dreptate sau nu pentru ca nu are cunostintele tehnice necesare. In schimb va apela la un expert sau un grup de experti care sa constate cine se face vinovat de greseala: adminii, userii, innogames sau poate a fost un caz de forta majora si nimeni nu este vinovat. Pe baza raportului de expertiza se va lua o decizie.
 

DeletedUser523

Mah da nu mai incetati o data cu discutiile astea:confused:hai gata, k au trecut!lasati-o balta!!
 

DeletedUser

pai s-a terminat...ti se pare ca nu s-a terminat? ceea ce ai vazut mai sus a fost un exemplu ca omu sa inteleaga ce este cu expertii....nevermind
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus