Pachet grafic

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ar mai exista vreo cale de ami face harta cum a fost acum cateva luni? printr-un pachet grafic sau alceva...daca exista vreo cale va rog sa mi-o spuneti si mie.

Astăzi, vă prezentăm: Meniul hărţii!

Versiunea Triburile 7.0. aduce multe noutăţi interesante, iar unele dintre ele sunt o noutate absolută. Meniul pentru hartă este una dintre acestea. Navigarea pe hartă nu a fost niciodată atât de uşoară. De acum înainte, nu va mai fi nevoie să deschideţi pagina de prezentare a fiecărui sat, pentru că veţi putea face aproape totul direct pe hartă din meniul hărţii.

Deci care vor fi opţiunile? Aveţi de ales să trimiteţi direct sprijin sau atac pe un sat, sa-i trimiteţi resurse, să îl rezervaţi, să îl treceţi la Favoriti, să mergeţi la Privirea generală asupra satului sau la cea Grafică; practic se poate face orice direct din acest meniu. Se poate chiar deschide un nou Tab pentru diferite acţiuni, în mod direct, astfel că nu va mai fi nevoie să reveniţi mai întâi la Privirea generală.


la asta ma refeream....
 
Ultima editare de un moderator:

Adenauer

member
Scor reacție
105
NU stiu exact la ce te referi....
Dar in meniu la setari poti avea optiunile astea...
Grafică clasică: Mod grafică clasică, în care sunt dezactivate noile elemente grafice.
Stil grafic clasic: Layout clasic (Triburile 6.5)
Meniu principal: Meniu principal vizibil întotdeauna


Poate te vor ajuta. Bafta.
 

DeletedUser

daca a avut pp ala free harta era setata default pe 9x9 si nu cred c-a marit-o el sau daca a facut-o habar nu are de ce se marise , altceva vrea el . poate se refera la meniul context sau scoaterea lui ( meniul context este in dreapta jos sub harta mica )
 

DeletedUser

viewer.php
[/URL][/IMG]

acum sigur intelegeti :) cum fac sa nu mai apara alea.
 

DeletedUser

da
multumesc frumos oricum pana la urma am gasit.

Meniu aditional!
Prima schimbare majoră a hărţii este introducerea unui Meniu adiţional.Ce? Apăsaţi pe orice sat de pe hartă şi vor apărea câteva opţiuni care înainte erau valabile doar după ce apăsaţi pe sat şi se încărca pagina cu informaţiile satului.
Dacă consideraţi că Meniul Adiţional nu este pe placul dumneavoastră există opţiunea dezactivării lu
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus