Pagina oficiala a tribului HELL

  • Autor subiect Warchief Thrall
  • Data de început

DeletedUser

In primul rand vreau sa salut toti jucatorii care lupta ,inca ,pe fronturile de pe lumea 2 ,fie ei aliati,dusmani sau neutri.In al doilea rand vreau sa explic deschiderea acestui nou thread ,referitor la tribul HELL.L-am deshis pentru a explica anumite detalii despre politica de expansiune a tribului , anumite schimbari din diplomatie ( bineinteles ,voi expune aici si diplomatia noastra ,precum si o scurta explicatie a fiecarui pact incheiat) .Totodata ,daca exista neclaritati cu privire la orice aspect care priveste tribul HELL,vreau sa le discutam aici (avand in vedere tendinta tot mai la moda de a dezinforma , ca sa nu zic a minti ),cu alte cuvinte vreau transparenta totala in ceea ce priveste tribul HELL.Fac apel la colegii cu care impart harta , sa mentina tonul discutiilor in sfera bunului simt ,in primul rand ,si a subiectelor ce se discuta (pt sicane exista mesajele private).Va multumesc.


Voi incepe in primul rand prin face o scurta prezentare a directiei de expansiune a tribului.Momentan razboiul principal,dupa cum probabil se stie ,este cel cu tribul GT,ceea ce inseamna ca expansiunea va privi partea vestica a hartii, adica imediata vecinatate a continentelor k35 ,k45 si chiar k44 si/sau k34.Statutul de dusman pe care l-am atribuit tribului GT,este unul pe perioada nedeterminata,insa cu siguranta cand si DACA se va schimba status quo-ul voi reveni cu amanunte.Familia Land Warrios ,mai exact tribul C.A.G se bucura si ei de acelasi statut ca cei din GT,statut bineinteles atribui tot pe perioada nedeterminata.Deocamdata la atat se rezuma planul de expansiune,bineinteles ,discutii sunt,insa nu le pot divulga pana nu s-a luat o decizie ,pt ca asta nu ar mai fi transparenta,ar fi direct divulgarea secretelor de stat :).

Poti folosi butonul "Edit" pentru a face multi-posting. Multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu comentez pt ca nu vreau sa dau nastere la discutii inutile ,poate ca sint eu mai ,,incuiat" dar deobicei tin minte ce am discutat ,iar ce am discutat nu e conform realitatii :)
 

DeletedUser

Continui cu o scurta prezentare a diplomatiei tribului .

Aliante :

Ghimes - cea mai veche alianta a noastra,o alianta la care eu personal tin foarte mult si pe care multi ,dar foarte multi au incercat sa o rupa,insa nu le-a mers.E de prisos sa spun ca este definitiva si irevocabila.

Circ - la fel ca si cea de sus,este o alianta destul de veche,colaborarea stransa din ultimele luni , a intarit si mai mult relatiile dintre noi.Alianta incheiata pe perioada nedeterminata.

Fam. Emperors Wrath - HELL are o istorie veche cu EW, nsa pana acum distanta dintre noi nu ne-a permis sa oficializam alianta.HELL a fost la un moment dat trib,parte integranta din EW,avea chiar denumirea de [EW] ,parca,si tribul se numea Emperors Wrathk35,insa contextul politic (cum zic unii :) ) nu ne-a permis sa continuam sub acelasi nume ,HELL devenind trib independent.De asemenea o alianta definitiva si irevocabila.

DBD + academiile - o alianta incheiata in timpul razboiului cu WWIZZ.Ulterior ,comunicarea buna de care am avut parte cu liderii tribului,mi-a revelat faptul ca sunt de cuvant si mai ales de incredere,o calitate rar intalnita in acest joc,din pacate.De asemenea o alianta definitiva si irevocabila.

HPR - de asemenea o alianta incheiata in perioada razboiului cu WWIZZ.Alianta incheiata pe perioada nedeterminata.

Acvilla Fraternitas (ambele triburi ,pt a nu exista confuzii)- alianta nou incheiata,datorita contextului politic in care se afla 3 parti HELL,Acvilla si GT.De asemenea alianta incheiata pe perioada nedeterminata.

PNA

Singurul PNA pe care il voi mentiona este cel cu triburile care fac parte din familia LEONE.Acest PNA ,a fost transformat dintr-o alianta, motive strict obiective determinand schimbarea relatiei de diplomatie.

Dusmanii oficiali ai tribului sunt GT , »GT si C.A.G. .Parerea mea ca este de prisos sa explic pozitia tribului fata de cele 3 .
 

DeletedUser

nu comentez pt ca nu vreau sa dau nastere la discutii inutile ,poate ca sint eu mai ,,incuiat" dar deobicei tin minte ce am discutat ,iar ce am discutat nu e conform realitatii :)

Apreciez gestul tau,de a nu da nastere la discutii aiurea,insa sincer sa fiu,s-a ivit o ocazie favorabila de a continua ce vroiam sa incetam si am profitat de acea ocazie.Stiu ca suna urat,dar este adevarul.Si o spune unul dintre cei care a fost de acord cu incetarea ostilitatilor dintre noi.
 

DeletedUser

iarta-mi incultura :) cine se ocupa de tribull hell ? tu sau iulia ,asta ca sa nu mai existe confuzii ,si sa stim si noi cu cine de fapt trebuie sa vorbim ,nu ca asta ne-ar ajuta foarte mult dar noua celor din GT nu ne place sa fim mintiiti in fata ci preferam adevarul dar ,,dintr-o voce oficiala " ca atare acea voce esti tu Warchief Thrall sau iulia ?
 

DeletedUser

Bun,sa o luam cu inceputul:

1.De tribul HELL se ocupa o echipa intreaga de oameni,incepand de la diplomat,generali,responsabilul cu revendicarile etc, (sunt chestii usor de identificat de oricine,la o scurta privire aruncata asupra profilului).Deci nu doar eu sau doar Iulia.

2.Dupa cum am spus mai sus,scrie clar pe profilul tribului cine trebuie contactat pt diferite probleme ,fie ele revendicari sau diplomatie.INSA ,faptul ca acea persoana este contactata,in speta Iulia ( vorbim de diplomatie) nu inseamna ca decizia apartine strict ei.Dupa cum am zis ,conducerea va lua decizii in privinta diplomatiei,deci nu o singura persoana.

3.Nu cred ca am mintit pe nimeni in jocul asta,asa ca nu stiu despre ce vorbesti cand faci referire la acest fapt (daca vrei sa-mi dai mai multe detalii fa-o te rog pe privat) insa eu am declarat de fiecare data clar intentiile cu toate triburile.Nu am negat niciodata ca v-am declarat razboi in momentul in care v-ati infiintat si nu o voi face nici acum.Nu am negat ca am vrut acum cateva zile incetarea ostilitatilor ,INSA nu pt ca ne leaga vreo prietenie ,sau subit am prins drag de tribul GT (nu ma intelegeti gresit ,cu mici exceptii ,nu am absolut nimic cu nici unul din voi,si cand zic mici exceptii,fac referire la anumite metode abordate de unii dintre voi) ,ci pur si simplu pt ca era un razboi fara finalizare (tocam sute de mii de trupe de ambele parti pt cateva sate ) ,in concluzie fara randament.Cand Acvila si-a anuntat pozitia oficiala de razboi impotriva voastra,bineinteles ca am fost de acord cu continuarea ostilitatilor.Dupa cum am zis,nu am mintit si nici nu voi minti pe nimeni,oricat de neplacut ar fi adevarul.

4.Vocea oficiala in acest thread voi fi strict eu.Vocea oficiala din trib,in ceea ce priveste problema diplomatiei ,va fi in continuare Iulia
 

DeletedUser13259

iarta-mi incultura :) cine se ocupa de tribull hell ? tu sau iulia ,asta ca sa nu mai existe confuzii ,si sa stim si noi cu cine de fapt trebuie sa vorbim ,nu ca asta ne-ar ajuta foarte mult dar noua celor din GT nu ne place sa fim mintiiti in fata ci preferam adevarul dar ,,dintr-o voce oficiala " ca atare acea voce esti tu Warchief Thrall sau iulia ?

asta este o mica idee cu intentii rautacioase...aruncata ca marul discordiei :D
 

DeletedUser

Ma vad nevoit sa explic situatia nou ivita in tribul nostru si anume trecerea colegului aspirator in academie.Acestuia i s-au luat momentan drepturile de conducere si functia detinuta in trib,pe perioada nedeterminata ,pt limbaj neadecvat adresat colegilor de trib.Mentionez faptul ca a fost alegerea sa de a trece in academie.Rog sa nu se mai speculeze pe acest subiect.Va multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser896

Multumesc vechiului meu "prieten'' Warchief Thrall pentru onoarea pe care ne-o face.
E o situatie pe care ne-am dorit-o si-i multumesc ca ne-a indeplinit visul. Credeam ca nu o sa se mai intample.
Dezamagiti suntem doar de faptul ca nu am fost bagati in seama si cu o declaratie oficiala de razboi, in joc, asa cum se cuvenea.

Nu cred ca am mintit pe nimeni in jocul asta
spune prietenul nostru.
Hai sa fim seriosi, as spune eu.

Dusmanii oficiali ai tribului sunt GT , »GT si C.A.G. .Parerea mea ca este de prisos sa explic pozitia tribului fata de cele 3 .
Pozitia fata de tribul meu , C.A.G. cred ca ar fi interesant sa fie explicata. Chiar foarte interesant :).
 

DeletedUser

Consider ca faptul ca am facut publica , relatia conflictuala cu tribul C.A.G. este mai mult decat suficient , mai ales avand in vedere faptul ca tribul C.A.G. a inceput ostilitatile cu HELL.

Vizavi de sinceritatea mea fata de voi,cum am spus mai sus ,imi poti da mesaj si iti pot explica pt a nu stiu cata oara cum s-a intamplat.Si chiar si atunci nu am garantat ca vom fi aliati pana la finele lumii.As aprecia daca ai inceta sa vorbesti despre mine . Cum am zis la inceput acest thread nu este destinat atacurilor la persoana.

Pozitia fata de tribul C.A.G. a fost luata in urma atacurilor asupra unui jucator de-al nostru.Nici un motiv personal nu a stat la baza acestei decizii,dupa cum se poate vedea ca sunt putini cei din HELL care va ataca.Acei jucatori pur si simplu au ripostat la atacurile voastre.

Daca mai sunt alte detalii care vrei sa le afli despre trib posteaza-le aici , daca in continuare vrei sa faci atacuri la persoanea mea ,fa un alt thread si distreaza-te acolo cat vrei.Multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser896

Imi pare rau dar nu pot respecta dorinta amicului meu Warchief Thrall atat timp cat continua sa prezinte denaturat adevarul.

In consecinta ma simpt obligat sa fac urmatoarele precizari:
1. Interventia mea, desi oarecum ironica, nu a fost un atac la persoana ci doar un raspuns la afirmatiile facute. Atat timp cat a fost amintit numele tribului pe care il conduc, iar anterior existau discutii asemanatoare, consider ca aveam dreptul sa intervin.
2. Situatia conflictuala dintre cele doua triburi nu este recenta ci este veche si a fost generata de tribul Hell.
3. Ostilitatile nu au fost incepute de tribul C.A.G. ci de Hell. Nu C.A.G. au atacat HELL ci Hell au atacat C.A.G. la mai putin de 24 ore de la anuntarea ruperii unilaterale a aliantei existente , cu o motivatie mai mult decat puerila.
4. Tribul C.A.G. recunoaste rezultatele bune obtinute in joc de tribul Hell si implicit de conducatorii acestuia insa considera ca mijloacele utilizate nu au fost intotdeauna onorabile. In consecinta consideram ca situatia actuala este una normala, naturala as spune.
5. Sper ca aceasta discutie sa se finalizeze aici, sa nu mai fie nevoie sa intervin din nou.
 

DeletedUser

Dragul meu discutia nici nu a fost inceputa.Consider ca este de mult timp un subiect inchis.Ti-am zis parerea mea despre ce s-a intamplat,chiar nu vreau sa transform acest thread intr-o polemica pe baza conflictului HELL - C.A.G. .Nu conteaza cred asa de mult ce a fost acum un an si ceva ,conteaza ceea ce se intampla acum si acum avem razboi,nu ar fi primul si nici ultimul , asa ca hai mai bine sa lasam actiunile sa vorbeasca ,ca de parlamentat s-a cam saturat lumea.Cat despre onoare ,observ ca e un nou trend sa fie acuzata lumea si implicit eu ca nu avem onoare ,ca nu suntem onorabili s.a.m.d..Oameni buni e un joc de razboi , nu este hi5 ,nu este vreun site de matrimoniale ,nu este facut sa socializam si sa traim fericiti pana se termina lumea.NU ,este un joc de razboi in care cel mai bun castiga prin orice mijloace.Acum ca se mai intampla sa ramai prieten cu anumite persoane din joc e partea a doua ,insa FACETI o distinctie clara intre joc si ceea ce unii numesc real life.Cei care trebuie ,stiu ce fel de jucator sunt , ca om ma stiu maxim 4-5 persoane din acest joc,asa ca afirmatiile tendentioase pe care le faci tu si altii ,crede-ma ca ma lasa rece.Ca tine , au fost ,sunt si vor mai fi , jucatori care incearca sa iasa in fata ,asa ca nimic nou sub soare.Multumesc.

PS Am sesizat ironia ,insa sunt satul de atata aer cald.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

In lipsa lui Warchief Thrall, voi prelua eu indatorirea acestui topic.Cu siguranta Hell a suferit o pierdere la care nu se astepta.Sa speram ca am invatat ceva, in rest toata diplomatia ramane in picioare.
 

DeletedUser8253

Si marmota ce facea? Da halatul ... cat e halatul?
(O mica ironie nu strica)
 

DeletedUser

Aproape ca am ras!Ironii ieftine din partea unora care au cam iesit din schema!
 

DeletedUser

Inamici învinşi (Triburi)
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Porecla Cucerit
1 Gasca Trasnita 103,88 Mio.
2 Acv!lla Fraternitas 72,53 Mio.
3 HELLRAISERS 60,54 Mio.
4 Emperors Wrath K66 52,83 Mio.
5 White Wizards 52,11 Mio.
6 Death Before Dishonor 47,46 Mio.



Inamici învinşi
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Porecla Cucerit
1 Asasin Platit 9,89 Mio.
2 velsadicu 7,96 Mio.
3 n00buL 7,26 Mio.
4 aceco1980 7,25 Mio.
5 Gangster Ray 6,87 Mio.
6 cuarci 6,35 Mio.
7 lunganul 6,27 Mio.
8 Condorul 6,18 Mio.
9 trib-nord 6,13 Mio.
10 Mitical 6,09 Mio.
11 alexys 5,72 Mio.
12 oq13 5,67 Mio.
13 777HOME 5,56 Mio.
14 uscatelul 5,35 Mio.
15 aspirator 5,09 Mio.
16 hatzu1 5,06 Mio.
17 nikynk 5,05 Mio.
18 horhel 4,95 Mio.
19 lordofcarpatianforest 4,73 Mio.
20 cicatel 4,50 Mio.
în jos >>>


cred ca si de la tine se vede la fel ca si de la mine :) e un joc de razboi iar aici e clasamentul adevarului :) comentariile sint de prisos ...
 

DeletedUser

Sa iti raspund elegant si la asta!Poate alti nu au timp sa stea 24/24 pe joc,cum faceti voi,nu va fie rusine sa recunoasteti,ca noi stim adevarul,dar cand li se pune pata stim noi ce se intampla!Si ca sa probez acest lucru cu fapte am niste statistici foarte interesante!

Side 1: HELL

Side 2: GT

Timeframe: Ultimele 3 luni



Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 300
Tabăra 2: 129
Diferență: 171

image.php




Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,329,541
Tabăra 2: 1,405,647
Diferență: 1,923,894

image.php

--------------------------------------------------------
Si una din ultima saptamana:

Side 1: HELL

Side 2: GT

Timeframe: Săptămâna trecută


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:





Tabăra 1: 60
Tabăra 2: 10
Diferență: 50

image.php




Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 644,235
Tabăra 2: 108,031
Diferență: 536,204

image.php


Si acuma concluzia pentru cei mai putin inzestrati-Noi atacam putin si bine voi mult si prost!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu ai inteles :) voi atacati juc de la noi inactivi (doar aveti antrenament in asta ) noi atacam ce ne deranjeaza ,daca voiam sa joc singur jucam AOE

si apropo de cit timp stam pe joc :) esti invidios ? :))
 

DeletedUser

nu ai inteles :) voi atacati juc de la noi inactivi (doar aveti antrenament in asta ) noi atacam ce ne deranjeaza ,daca voiam sa joc singur jucam AOE

si apropo de cit timp stam pe joc :) esti invidios ? :))

Chiar deloc..Putin imi pasa ce faci cu viata ta mister!Razboiul e intre GT si Hell nu intre inactivi din GT si Hell,si nu sunt chiar asa de inactivi,sunt doar slab pregatiti....Numai bine
 

DeletedUser

cred ca si de la tine se vede la fel ca si de la mine :) e un joc de razboi iar aici e clasamentul adevarului :) comentariile sint de prisos ...

Mai degraba e clasamentul inaptilor, al celor care nu se stiu apara decat blindand sate si nu stiu ataca decat cu 100 de sate pentru a lua unul singur, atacuri fara nici o strategie. Parerea mea e ca acest clasament nu are absolut nici o semnificatie, decat, poate, pentru cei care nu se pot lauda cu altceva.

Scuze pentru interventia in acest topic.

O seara buna!
 
Sus