Paladin-idei

  • Autor subiect DeletedUser11655
  • Data de început

DeletedUser11655

M-am gandit,despre paladin,ori sa creasca in level,pe masura ce se lupta,si sa ajunga pana la un level 20,level la care sa fie puternic,ori sa gaseasca armele mai repede daca ataca,sau este atacat.
 

DeletedUser11655

Spionaj la atacuri

Ma gandesc,ca aparatorul,atunci cand este atacat,sa poata spiona atacul.Atunci s-ar spune,dar la ce mai este bun fake-ul.Evident,sa fie nevoie de un numar mare de spioni,proportionat cu distanta trupelor.De exemplu,daca trupele se afla la 60 min dinstanta,sa fie nevoie de 300 de spioni.La 120 de minute,de 600 spioni.
 

DeletedUser

M-am gandit,despre paladin,ori sa creasca in level,pe masura ce se lupta,si sa ajunga pana la un level 20,level la care sa fie puternic,ori sa gaseasca armele mai repede daca ataca,sau este atacat.

Asta e joc de strategie, nu rpg... Progresul catre gasirea armelor e foarte potrivit in felul in care este, primesti 3% pe zi si mai primesti si pentru trupele pe care le omori, cu cat ai mai multe arme cu atat mai putin primesti pentru trupele omorate...

Eu am o idee si mai buna... Toti "juniorii", inainte sa veniti la sectiunea "Propuneri" ar trebui sa va jucati pentru o perioada mai lunga de timp ca sa descoperiti mai multe detalli despre triburile si sa va dati seama ca niste adaugari provenite de la alte jocuri de genul asta l-ar strica numai ;)
 

DeletedUser11655

ce ins o perioada lunga?joc de mai bine de jumatate de an.si nu am jucat asa,usor,putin,am facut peste 20 runde speed,am jucat si la englezi
 

DeletedUser

Faza cu spionatul atacului...sa fim seriosi. Aia e o mare prostie, s-ar distruge tot farmecul jocului. Pana la urma e joc de strategie.
Daca tu stii cu ce atac eu automat vei stii si care sunt nobilii, nu doar fake-urile. Asa dodge e extrem de simplu...poate doresti sa ti se faca dodge si automat, daca tot vrei sa aflii si care sunt atacurile. Si exemplele pot continua... Frumusetea e ca nu stii cu ce esti atacat sau cu ce ataci, asa mai prinzi un pic de adrenalina si jocul devine si unul de strategie:cool: (daca ai o aparare calumea pe sat nici nu iti trebuie asa ceva. O aparare de 20-30k din fiecare pica foarte greu.....daca nu stii sa iti imparti trupele atunci e problema ta)
 

DeletedUser

Faza cu spionatul atacului...sa fim seriosi. Aia e o mare prostie, s-ar distruge tot farmecul jocului. Pana la urma e joc de strategie.
Daca tu stii cu ce atac eu automat vei stii si care sunt nobilii, nu doar fake-urile. Asa dodge e extrem de simplu...poate doresti sa ti se faca dodge si automat, daca tot vrei sa aflii si care sunt atacurile. Si exemplele pot continua... Frumusetea e ca nu stii cu ce esti atacat sau cu ce ataci, asa mai prinzi un pic de adrenalina si jocul devine si unul de strategie:cool: (daca ai o aparare calumea pe sat nici nu iti trebuie asa ceva. O aparare de 20-30k din fiecare pica foarte greu.....daca nu stii sa iti imparti trupele atunci e problema ta)

E foarte usor sa deosebesti fake-urile cu berbeci de atacurile cu nobilli sau de atacurile de curatare (ma refer la situatile la care ai o gramada de atacuri de la acelasi sat printre care ai fake-uri, un atac de curatare si nobili...) numai ca tu nu stii cum :p
 

DeletedUser

E foarte usor sa deosebesti fake-urile cu berbeci de atacurile cu nobilli sau de atacurile de curatare (ma refer la situatile la care ai o gramada de atacuri de la acelasi sat printre care ai fake-uri, un atac de curatare si nobili...) numai ca tu nu stii cum :p

serios? In general dadeam vro 18 atacuri numai de pe satul care avea nobilii, asta pana cand am inceput sa nu mai fac fake-uri cu berbeci ci direct sa trimit nobili (ca am resurse si imi permit sa ii sinucid de aia). Toate atacurile ajungeau in interval de 10 secunde. Un atac normal e configurat din 24 atacuri, la un interval nu mai mare de 10-15 secunde. In prima secunda vine prima curatare, la vro 4-5 secunde a 2-a si inainte de primul nobil cu o secunda ultima curatare. Apoi in 2-3 secunde vin nobilii. Si asta se repeta si pe satele cu fake-uri(in general 2 sate...nu atac la mai mult de 4-5 ore cu nobil) 8 atacuri pe satul tinta real si inca 16 in total pe alte 2 sate. Nu e nevoie sa imi dai tu mie lectii.

P.S. Uitai sa spun si de fake-uri si fake-urile sprijin.... Sa vezi ce frumos e pentru cel atacat.

L.E. Poate ti-ai fi dat si tu seama ca daca stii cu ce esti atacat nu mai are rost sa mai vorbim de fake-uri....comentariul tau n-are nici o treaba cu ce am zis eu.
Inca ceva: cum iti dai tu seama care sunt fake-urile cu berbeci cand sa zicem ca ai intrat la PC cand deja ai toate 24 de atacuri pe tine? Sa te vad atunci ce faci.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

serios? In general dadeam vro 18 atacuri numai de pe satul care avea nobilii, asta pana cand am inceput sa nu mai fac fake-uri cu berbeci ci direct sa trimit nobili (ca am resurse si imi permit sa ii sinucid de aia). Toate atacurile ajungea in interval de 10 secunde. Un atac normal e configurat din 24 atacuri, la un interval nu mai mare de 10-15 secunde. In prima secunda vine prima curatare, la vro 4-5 secunde a 2-a si inainte de primul nobil cu o secunda ultima curatare. Apoi in 2-3 secunde vin nobilii. Si asta se repeta si pe satele cu fake-uri(in general 2 sate...nu atac la mai mult de 4-5 ore cu nobil) 8 atacuri pe satul tinta real si inca 16 in total pe alte 2 sate. Nu e nevoie sa imi dai tu mie lectii.

P.S. Uitai sa spun si de fake-uri si fake-urile sprijin.... Sa vezi ce frumos e pentru cel atacat.

L.E. Poate ti-ai fi dat si tu seama ca daca stii cu ce esti atacat nu mai are rost sa mai vorbim de fake-uri....comentariul tau n-are nici o treaba cu ce am zis eu.
Inca ceva: cum iti dai tu seama care sunt fake-urile cu berbeci cand sa zicem ca ai intrat la PC cand deja ai toate 24 de atacuri pe tine? Sa te vad atunci ce faci.

In legatura cu LE tau, uite aici felul in care poti sa afli ce este fiecare ataca in parte...
 

DeletedUser

In legatura cu LE tau, uite aici felul in care poti sa afli ce este fiecare ataca in parte...

"There is only one way to identify attacks accurately and that involves being online when the attacks are sent. "

'Inca ceva: cum iti dai tu seama care sunt fake-urile cu berbeci cand sa zicem ca ai intrat la PC cand deja ai toate 24 de atacuri pe tine? Sa te vad atunci ce faci."

Si asta am zis eu. Nu ai prins legatura? Deja e prea tarziu sa aflii cu ce atac. Acuma dai cu banul sau incerci metoda dodge. Si daca ai noroc si browserul nu iti face faze poate atunci imi omori nobilii....dar majoritatea nu prea stiu metoda dodge :D + ca trebuie sa dai dodge pe 3 sate...e prea tarziu sa aflii (poate pana la urma ai inteles ce ziceam)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

"There is only one way to identify attacks accurately and that involves being online when the attacks are sent. "

Ii asa de greu sa citesti si mai jos?

"Tactic Seven - Identifying attacks when you weren’t online when they were launched"
 

DeletedUser

- If the player is not experienced it is most likely he will not have disguised his noble trains well and so the most likely attack is probably the noble train. Snipe the attack after the first noble has hit in the noble train.

- If the player is experienced then it gets more difficult. Try to identify the villages the attacks are coming from if there is an attack coming from one village and then 4 from the same village snipe that attack. If there is more than one of these attacks where there is 1 attack from one village, 4 attacks form another, choose the set of attacks at the end.

- If the attack has support after it from an inexperienced player then that is probably the village getting nobled however if it is from an experienced player do not count that it that village getting nobled. This is especially true if there is multiple support coming from the attacking player travelling to different villages that you own. This is an image of an attack coming towards a village.


Ai citit tactica mea macar?
Eu cred ca nu.
Sa iti explic cum functioneaza si chestia de mai sus nu merge.

Avem ora 22:00 de exmplu.
Satul A(satul cu nobilii...trebuie sa fii sigur ca ai si destui berbeci)
Satele B,C(sate de curatare..+satul A pe care pe langa berbeci si nobili mai ai si trupe ofensive)
Satul D(pot fi mai multe...in functie de zona)
Ai ca tinte satele X,Y,Z. Tinta reala sa zicem X(pentru tinta reala exista o alta tactica de inducere in eroare dar intru in alte detalii pe care le tin pentru mine)
Trimiti nobilii de pe satul A(5 nobili) la 22:10-22:11.
De asemenea mai trimiti inca 5 atacuri fake berbeci pe Y si inca 5 atacuri fake berbeci pe Z tot la 22:10-22:11.
Mai trimiti curatarile de pe satele B,C,A (ordinea o alegi in functie de trupele tale) care sa ajunga asa 22:00, 22:05, 22:09. La randul lor trimiti de pe fiecare sat fake-uri pe Y si Z care ajung la aceeasi ora.
Si trimiti si suportul de pe satul D care ajunge pe la 22:12-22:13. La randul sau mai trimiti de pe satul D fake-uri si pe Y si Z care ajung la aceeasi ora.

Ai acelasi numar de atacuri(sprijin) de pe fiecare sat care trimiti pe fiecare sat vizat. Totul e identic. Nimic mai putin, nimic in plus.

Cum te ajuta chestia de mai sus?

L.E. Pana la urma nu va fi asa usor sa te prinzi care e trenuletul. Trebuie dodge pe fiecare, calculat la secunda. Sa nu uitam ca trimit si catapulte deci trebuie sa stii partea cu dodge-ul un pic mai avansata. Si asta trebuie facut pentru fiecare sat in parte. Si iti zic eu ca in general e greu sa iti dai seama ce sat vizez. Cum mai nou folosesc si nobili ca fake in loc de berbeci chiar nu mai ai ce face nici cand esti online.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

- If the player is not experienced it is most likely he will not have disguised his noble trains well and so the most likely attack is probably the noble train. Snipe the attack after the first noble has hit in the noble train.

- If the player is experienced then it gets more difficult. Try to identify the villages the attacks are coming from if there is an attack coming from one village and then 4 from the same village snipe that attack. If there is more than one of these attacks where there is 1 attack from one village, 4 attacks form another, choose the set of attacks at the end.

- If the attack has support after it from an inexperienced player then that is probably the village getting nobled however if it is from an experienced player do not count that it that village getting nobled. This is especially true if there is multiple support coming from the attacking player travelling to different villages that you own. This is an image of an attack coming towards a village.


Ai citit tactica mea macar?
Eu cred ca nu.
Sa iti explic cum functioneaza si chestia de mai sus nu merge.

Avem ora 22:00 de exmplu.
Satul A(satul cu nobilii...trebuie sa fii sigur ca ai si destui berbeci)
Satele B,C(sate de curatare..+satul A pe care pe langa berbeci si nobili mai ai si trupe ofensive)
Satul D(pot fi mai multe...in functie de zona)
Ai ca tinte satele X,Y,Z. Tinta reala sa zicem X(pentru tinta reala exista o alta tactica de inducere in eroare dar intru in alte detalii pe care le tin pentru mine)
Trimiti nobilii de pe satul A(5 nobili) la 22:10-22:11.
De asemenea mai trimiti inca 5 atacuri fake berbeci pe Y si inca 5 atacuri fake berbeci pe Z tot la 22:10-22:11.
Mai trimiti curatarile de pe satele B,C,A (ordinea o alegi in functie de trupele tale) care sa ajunga asa 22:00, 22:05, 22:09. La randul lor trimiti de pe fiecare sat fake-uri pe Y si Z care ajung la aceeasi ora.
Si trimiti si suportul de pe satul D care ajunge pe la 22:12-22:13. La randul sau mai trimiti de pe satul D fake-uri si pe Y si Z care ajung la aceeasi ora.

Ai acelasi numar de atacuri(sprijin) de pe fiecare sat care trimiti pe fiecare sat vizat. Totul e identic. Nimic mai putin, nimic in plus.

Cum te ajuta chestia de mai sus?

L.E. Pana la urma nu va fi asa usor sa te prinzi care e trenuletul. Trebuie dodge pe fiecare, calculat la secunda. Sa nu uitam ca trimit si catapulte deci trebuie sa stii partea cu dodge-ul un pic mai avansata. Si asta trebuie facut pentru fiecare sat in parte. Si iti zic eu ca in general e greu sa iti dai seama ce sat vizez. Cum mai nou folosesc si nobili ca fake in loc de berbeci chiar nu mai ai ce face nici cand esti online.

Scuze de intarziere, mi-a picat curentul de dimineata si scrisesem destul de mult (:( ), dupa aia am fost in oras si n-am mai intrat pe forum decat cate 3 minute dar acum am timp sa scriu...

Asa, in primul rand scuze ca nu am citit cu atentie... Desigur ca nu e usor, dar chestiile scrise acolo te ajuta oarecum... "Trenuletul" de obicei e usor de recunoscut dupa faptul ca sunt 4 atacuri intr-un interval de 1-2 secunde, dar un jucator inteligent face acelasi lucru cu ramurile... In situatia descrisa de tine e foarte greu sa-ti dai seama care este "trenuletul" adevarat asa ca iti raman doua optiuni: "stacking" (=suport masiv) sau intercalarea suportului dupa primul atac (fiindca primul mai contine cateodata ceva trupe ofensive) din fiecare grupa care poate fi "trenuletul"... Unii vor fi "curatati", dar macar nu-ti vei pierde satul...
 

DeletedUser

intercalarea trebuie sa fie de cel putin 2 sate sau sa fie fix la nobili...altfel ai sanse mici. Nu prea rezista un sat defensiv fara zid(vin cu 3 curatari full, la mine prima curatare reprinzata satul pe care nu mai doresc trupe ofensive in general), si fii sigur ca zidul nu prea are sanse sa reziste dupa primul atac.

Oricum nu prea am intalnit persoane care sa cunoasca aceste lucruri..in general lovesc direct in trupe. Pana acuma a dat roade:) atacul de 24 ... la a 2-a curatare cel mult era deja liber pentru nobili:). Dar nu atac niciodata sate care par blindate.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus