Pariuri , bere & pronosticuri la inceput de joc .

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început

DeletedUser706

Maine pe vremea asta expira protectia ...
Asa ca vin si propun un thead cu pronosticuri despre si cu triburile / jucatorii din L5 .
Pronosticurile vor ramane aici , ca o dovada a priceperii si intuitiei dvs .
Premile constau in :

Premiul 1. O lada de bere
Premiul 2 .Continutul lazii de bere
Premiul 3 .Capacele si ce mai ramane prin halbe


Premile vor fi platite de catre organizatorii jocului , doar dupa ce ve ti implini varsta de 56 de ani .

Iata programul complet a l pronosticurilor.

1.Cati membri va reusi sa stranga cel "eficent mamut" ?
[aveti voie doar cifre intre 1000 si 5000...la peste 5000 se pune handicap 2 si se plateste dublu]

2.Cate mesaje de "ajutor sunt atacat" va primii liderul unui mamut in intervalul orar 12.00-22.00 din cursul zilei de maine ?
Confirmarile vor fi facute chiar de catre "regii mamuti" care ne vor anunta maine castigatorii .

3.Cate "declaratii de razboi" vom avea maine pe forum , si se ofera cota de 2.80 pentru declaratie de razboi intre doi mamuti !

4.Premiu Special :
Se acorda o bicicleta cu patine pentru cel care va ghici cati dintre "regii mamuti" vor cere in primele 5 zile suport de 5 lanci de la trib , deoarece sunt atacati si nu pot sa se dezvolte , deoarece[ i mi place cuvantul] a trecut unul si a scris pe zid FERMA ?

5.Premiul Special 2:
Se acorda o parasuta [ daca vrea ea sa vina ] celui care va ghici ce va construii prima data un rege mamut . Zid nivel 15 sau CU ?
Bonus : Cel care va ghici exact si numarul de regi mamuti si nivelul zidului i se va acorda dreptul sa darame primul cu berbecii zidul buclucas .

6.Premiul special 3:
Se acorda doua bilete de meci la Campionatul European de Fotbal 2004 pentru urmatorul pariu :
Cate topoare au in acest moment un trib de 1200 de membrii ..
[Cifra trebuie sa fi e intre 1 si 1000 [ pardon 10 ca nu le au nici pe alea ]]

Acesta este concursul propus de TW si Stalyebets in colaborare cu berea Stejar si Ulm [ nu stim daca combinate]
Asteptam pariurile , si ne bazam pe seriozitatea dovedita a dvs ..avand certitudinea ca nu ve ti glumii cu lucruri atat de serioase .
 

DeletedUser

Pronosticurile Mele:



1. 4322 Membri

2. 670 Mesaje De Ajutor

3. a) 3 Declaratii De Razboi
b) Intre Mamuti Merg "X" Pauza "X" Final (cota 2.10)

4. DaniMaxxx


5. Targul La Level 20

6. 11 Topoare (+/-2)
 

DeletedUser

1. 2500
2. 2499...al 2500-lea va fi al lui catre aliati
Corectie: mai mult de 2500, unii vor trimite de 2 ori, si va primi si de la aliati.
3. maxim 3: cei mai multi regi triburilor mamut nu frecventeaza forumul.

5. va face tot posibilul sa produca nobili. Deci va produce orice seamana a cladire principala, fierarie, targ. Pariul meu merge pe targ, pt ca e cel mai ieftin dupa ce ai fost farmat.

6. 120 => 0.1 topoare/jucator.


Acestea fiind spuse, maine voi fi atacata de triburile ale caror lideri citesc forumu asta.

Cu stima,
M.D., viitoare ferma
 

DeletedUser

in primul rand vreau sa salut aceasta initziativa de laudat as putea spune. in al doilea rand (coincidentzele dracu', ptiu), as dori locul 2, sau, (si mai a dracu' ptiu ptiu) special 2.

pronosticuri... o sa mai astept, acu' am scos abacu' sa fac umpic de geometrie noneuclidiana si chiar fractala (baaaa!!!! care nu umple halbele cu bere?).
unde ramasesem, mmmmm... aaaa.... gal gal... aha ok
io as mai adauga cate miscari osciloscopico sinuisodale se vor face intre maimutzi si catzi noi maimutzi o sa apara. catzi vor da inceput nou, nu inainte de a inmana un mesaj de iubire si pretzuire provocatorului acest desazstru' asupra psihicului si vietzii personale.

[zgomot de om cazut sub masa]

baaaa!!!! luatzi-l pe incompetentul asta d'aci!!!!

scuzatzi interferentzele. va urez numai bine, inpliniri maretze si anul nou sa va aduca tot ce va doritzi. pastetzi fericitzi!!!
 

DeletedUser

1) 3200 membri

2) 300 de mesaje

3) 4 declaratii

4) 3 lideri

5) minele

6) 100 topoare

vreaaaaau naveta de bereeeeeee
 

DeletedUser

1. cred ca de acum inainte o sa scada nr lor pt ca multi o sa abandoneze :D
merg pe 1400

2. cred ca un nr de mesaje egal cu nr de membrii din trib =)) deci regele mamut cel mai tare va primii sigur cele mai multe ;)

3. ma intre ei nu cred ca o sa declare razboi dar probabil vor declara impotriva celor care ii ataca asa ca o sa declare razboi tuturor

4. cred ca toti monarhii mamuti =)) vreau bicicleta cu patine =)))

5. cred ca nu o sa apuce nici zid 15 nici academie :D se pare ca m`am ales cu parasuta =))

6. facand un calcul rapid ( sunt bun la mate :D ) imi da cu virgula ... e o valoare subunitara =)) .... pacat ca nu am timp sa ma pregatesc pt campionatul european din 2004 dar promit ca pana la ala din 2000 sunt gata ;)
 

DeletedUser706

De ce nu sunteti seriosi ...
Noi discutam foarte serios aici ...
Adica ce vreti sa spuneti ca triburile mamut sunt subiecte de gluma ??
Las ca vedeti voi maine , cand vor trimite fiecare jucator din trib cate 10 CU ..
Sa va vad eu cum rezistati la 1400 [membri]X10 CU=14 000 de CU

PS:Rog un baiat sa traduca pentru regii mamut abrevierea CU ...[ in nici un caz nu este Curatator de Umbrele]

Deci terminati cu glumele pe acest thead si raspundeti la pronosticuri !
 

DeletedUser

Cum sa fim seriosi??? Pana acum "triburi mamut" era sinonim cu "triburi de madalini"...din cate am vazut pe forumu asta, este un nume anecdotic...:D
 

DeletedUser

nu traduceti va rog.
Am o propunere pentru ei.
sa faca plata si le spun eu.
Sau sa ma cheme la ei in trib si sa ma faca intemeietor:">
 

DeletedUser

De ce nu sunteti seriosi ...
Noi discutam foarte serios aici ...
Adica ce vreti sa spuneti ca triburile mamut sunt subiecte de gluma ??
Las ca vedeti voi maine , cand vor trimite fiecare jucator din trib cate 10 CU ..
Sa va vad eu cum rezistati la 1400 [membri]X10 CU=14 000 de CU

PS:Rog un baiat sa traduca pentru regii mamut abrevierea CU ...[ in nici un caz nu este Curatator de Umbrele]

Deci terminati cu glumele pe acest thead si raspundeti la pronosticuri !

intre timp am ajuns la un rezultat (transformata laplace asta bat-o norocu')

1. numarul maxim de membrii in jurul zilei de martzi va fi de 500 (nu, nu am tras nici o tzigara ciudata pe nas)
2. calculatorul meu a luat-o razna. imi arata litere acu'. ce ie aia E ?
3. daca prin urari pioase de bine indreptate spre cei vi si mortzi se intzeleg declaratzii de razboi cifra va fi in jurul lui 267 spre lideri, 1368 spre useri
4. aceiasi care in acest moment cer cate o (1) resursa de fiecare trimisa separat sa nu ingreuneze targovetele.
5. nu intzeleg intrebarea. ce ie ala zid?
6. topoarele trebuie facute sa strangem mai mult lemn trimitzandu-le in padurea din apropierea satului nostru?
 

DeletedUser1959

eu merg asa

1.Peste 2000
2.Pai cel putin 800
3.5-6 declaratii
4.2 lideri...dau si numele danimaxxx si cuka =))
5.zidul nu o sa apuce sa il faca pentru ca nu ii vor lasa berbecii vecinului...merg pe varianta mine(ma aquilla sa nu te superi)
6.se poate da si o cifra cu minus? fie 10...dar si alea cu semnu intrebarii
 

DeletedUser

1. cam pana in 1800 de oameni o sa ajunga un trib mamut

2. la tribu' de 1400+ o sa fie in jur de 300-500 de mesaje pt ca vreo 300 sunt inactivi, intre primii 100 nu o sa fie multe atacuri o parte nu o sa dea...o parte o sa posteze pe forum ...deci cam atatea mesaje o sa primeasca intemeietorul

3. depinde cati intemeietori vor fi atacati

4. e foarte greu de rasp la asta adica este o cota foarte mare posibil sa fi cerut deja aparare sa nu mai fie nevoie maine sa se trezeasca la ora 11 =))

5. ascunzatoare lev 10

6. au cel putin 500 de topoare
 

DeletedUser

am gasit un pariu nou.
cum se pot face 150 puncte in 6 ore? vezi cine ie pe locul 1. observat ieu ieri. ierea omu la 40 puncte in spatele meu si a ajuns la 100 si ceva in fatza.

rezultat:
totul este relativ, deci si timpul. cota.

pariurile:
1. descoperirea gaurii de vierme (0.00)
2. a inceput primavara astronomica (-0.00)
3. bah asta care ai facut pariu!!!! ori iesti bou ori iesti beat!!! (1.00)
cu variantele 1 - (0.00), 2 - (0.00), X - (10.00)
 

DeletedUser1959

cred ca ar trebui sa depui un tiket daca tu crezi ca e imposibil.Eu nu ma bag...ma depaseste situatia
 
Sus