Pastila albastra

  • Autor subiect DeletedUser1079
  • Data de început

DeletedUser1079

:)
Am treierat graul. Dumnezeu a fost milostiv anul acesta si a dat ploaie cand a trebuit si soare cand a trebuit. Siruri intregi de carute leaga ogorul golas de sat. Caii bine hraniti misca atelajele aparent fara efort. Lacuste disperate sar din miriste pe tine de parca ar vrea sa te doboare. Multe guri vor avea cu manca anul acesta! Copii zburda pe camp alergand in carduri galagioase. Femei rumene in obraji merg la rau sa spele leganand rotunjimi pe sub ii. Departe cerul atinge pamantul intr-un sarut insangerat: soarele coboara incet. Cat as vrea sa merg acasa si sa fac din sabie plug! Sunt totusi printre putinii care stiu ca belsugul de anul acesta, pe langa apa luata ca tribut, cere si sange! Bunastarea noastra va fi platita cu sange de altii!
:(
 

DeletedUser1079

:)
Oare in lumea lor micii luptatori sunt constienti ca cineva le conduce viata si le stabileste moartea sau cred in liberul arbitru?
:confused:
 

DeletedUser1079

:)
Oare nobilul se duce intr-un loc mai bun dupa ce a cucerit satul?
:confused:
 

DeletedUser

Tu...

trebuia sa scrii romane, frate. De multe ori ma gandesc sa-ti pun toate aceste postari intr-un .doc si sa cautam un editor. asta la sfarsit, bineinteles.....Astept cu nerabdare restul romanului.
 

DeletedUser1079

:)
Pentru toti cei farmati de mine, pantru toti cei care nu au fost ajutati de mine (desi poate le promisesem), pentru toti cei impotriva carora am uneltit (chiar daca in cazul unora a ramas la stadiul de intentie), pentru toti cei carora le-am distrus trupe,pentru toti cei carora le voi lua satele, pentru toti cei care au avut de suferit ca mi-au fost prieteni, pentru toti cei care si-au pus sperante desarte in mine, pentru unul din fostele mele triburi (ZNA), pentru AlinC, pentru bsij, pentru Laura si nu in ultimul rand pentru Printesa- un sincer IMI PARE RAU!
:(
 

DeletedUser1079

:)
Razboi! Cad satele candva prospere ca spicele in fata combinei! Mircea ne conduce cu o mana de fier (am schiumbat tribul din nou!:D )! Si el se trage din aceiasi zei nordici. Dar daca Valiusha il are ca inaintas pe Odin, Mircea se trage din Tyr ,zeu al razboiului, cel ce hotaraste cine invinge, zeu al cerului si al pamantului. Intr-o asa companie selecta eu, care ma trag din familia Minamoto, direct din shoguni, ma simnt insignifiant!
:D :D
 

DeletedUser1079

:)
Ploua de trei zile fara intrerupere. Halal permisie am prins si eu! Trebuia sa aduc nevestii lemne pentru la iarna, dar nu se poate trece dincolo de rau cu caruta. Stropi uriasi cad in milioane de rotocoale prin baltile drumului. Suvoaie frante se preling pe ferestre incercand zadarnic sa sape canioane in sticla. Tigla rapaie linistitor. Nevasta-mea sta pe un scaunel si priveste pierduta pe geam. Carlionti aurii, lungi ii incadreaza fata rumena. Genele lungi falfiie hipnotic. Pieptul plin urca si coboara in ritmul respiratiei. Acum va las ca pe vremea asta mai bine ii fac un fratior lui George!
:p
 

DeletedUser1079

Are bebe mic, ma! Oricum un singur lucru iubesc mai mult decat copiii: moldovencele frumoase!:cool:
 

DeletedUser1079

:)
Sa fim seriosi! Ce poate fi mai sexy decat o mamica tanara:confused:
 

DeletedUser

Îmi plãcea conþinutul acestui thread, dar o daþi în off-topic. Vã rog continuaþi la secþiunea potrivitã.

Mutat la off-topic !
 

DeletedUser1079

:)
Cand noaptea isi arunca stelele una cate una pe bolta si intunericul ca de smoala invaluie valea ne adunam in jurul focului si sporovaim. La o ulcica de vin totul pare mai frumos! Povesti uimitoare ne sunt spuse de cei mai in etate. Toate insa au ceva care astazi imi pare de neconceput- onoare! Luptatorii aveau idealuri, conducatorii principii, cuvantul dat era respectat! Azi insa machiavelismul primeaza.
Asa nu ma mai joc!
:(
 

DeletedUser465

Respect

Toata stima pentru balieca. Continua sa ne descretesti fruntile... esti singurul care o face pe acest forum. :D
 

DeletedUser1079

:)
Fiti pregatiti pentru o surpriza! O super telenovela de la casa de productie Triburile, in regia lui balieca, scenariu balieca, in rolul principal balieca, cu participarea unor jucatori consacrati in roluri secundare!
:D :D :D :D :D
 
Sus