Pastila albastra

  • Autor subiect DeletedUser1079
  • Data de început

DeletedUser1079

Pasiuni fierbinti in Ciudad de Triburilos

:)
Valurile marii ma cheama. Tanjesc dupa racoarea apei care mi-a mangaiat de atatea ori trupul! Arunc privirea spre conacul lui Don Intelaction si, cu un oftat plin de invidie, imi strang pantalonii peticiti si plec fluierand. Odata ajuns pe plaja raman cum m-a facut mama si sar in valurile inspumate. Fac pluta cu greu cand zaresc o minune: Blacklady! Frumoasa ca o poezie statea si ma cantarea din priviri. Imi strang boarfele si plec. Nu e de nasul meu. Ce sa vada o conita la un biet pescar? Tulburat de intamplare si cu gandul aiurea ma izbesc de un cal.
- Que pasa, cabron! tipa de la inaltimea calului imbrancindu-ma Aquilla, temutul stapan al familiei Getos.
- Nada. zic strangand din dinti.
Mai bine ma duc la bunicu' Valiusha sa-mi mai spuna o poveste ca se pare ca azi nu e ziua mea!

VA URMA
:)
 

DeletedUser1079

:)
- Sar' mana, mos Valiusha!
- Holla, Balieca! Ce mai faci, nepoate?
- Nimic! Am venit sa-ti aduc pastilele albastre de care ai nevoie.
-Gracias! Hai sa-ti zic o poveste!
-Parla!
- Dupa cum sti tu esti infiat. Te-am gasit pe faleza unde te-a abandonat denaturata si disgraciada de ma-ta. Nu se stie cine este,dar sigur este o panarama din Ciudad de Triburilos. Oricum altceva am vrut sa-ti zic. Sa te feresti de Aquilla Getos! Este nemilos si foarte puternic pe aici. Are relatii si s-ar putea sa ai probleme cu argatii lui. Stiu ca ai o slabiciune pentru femeile din Getos, dar eu te sfatuiesc sa stai in banca ta.
- Soi inamorato de una altra! Blacklady!
- No poso creer! Trebuie sa-ti marturisesac ceva. Este sora ta. Sangre din sangrele meu!
-Dar parca eram infiat?
-A! Da ! dar tot nu este legal. Nici cu Fausta sau Gelebiza sa nu te bagi.
-Porque?
-Asa este mai bine!

Bulversat de cele aflate plec sa dau o tura pe la barul Bandidos. O sticla de tequilla mai tarziu ma tarasc pana acasa si dorm. Un vis minunat m-a invaluit

VA URMA
:)
 

DeletedUser1079

:)
Tolanit pe covorul aramiu de frunze moarte priveam la franturi de cer printre crengile stejarilor. Trilurile pasarilor brazdau padurea. Un sentiment de implinire ma invaluia facandu-ma sa uit de lumea asta. Vantul lagana copacii facand frunzele ruginite sa planeze ireal ingrosand stratul de nefiinta de pe jos. Aud pasi. Fara sa tresar ma ridic si scrutez departarea. O superbete de fata se apropie! Ma prind la orice femeie ca sunt latin, ce pana mea, dar asta chiar este fara pereche. Parul negru ca taciunii se revarsa peste umerii usor dezgoliti, talia suptirica te imbie sa o cuprinzi, buzele rosii si carnoase te atrag sa le gusti, ochii verzi parca taie din inima ta agitata. Drumurile ni s-au intalnit intamplator, iar vietile nu ne vor mai fi la fel. Mut de uimire si blocat ca un scolar scos la tabla tocmai cand nu stie nimic nu pot spune nici macar un buenos dias. Ea zambeste rautacioasa constienta de puterea ei si pleaca mai departe savurandu-si victoria.

Sar din pat cu rauri de transpiratie rece siroind pe mine.
-Cine o fi fata din visul asta ciudat?

VA URMA
 

DeletedUser

esti un adevarat scenarist:) . pe knd pe acasa.tv telenovela? tine-o tot asa si numai de bine:)
 

DeletedUser1079

:)
"Vine o zi cand totul se va sfarsi. Cand cei doi metri cubi de pamant te vor apasa atat de tare incat nici nu vei baga de seama." Cu astfel de ganduri sinistre mergeam pe drumul prafuit sutand din cand in cand in cate o piatra care iesea din anonimatul pietrisului. Ajung acasa si fara sa-mi pese de codrul de paine de pe masa, desi sunt lihnit, imi iau chitara si bag una de corason albastru. " Soi mucho inamorato- la la la la la... Uno mundo ingrata-la la la la... Mucho passion-la la la la"! Ma rog, o piesa proprie foarte reusita!
Deodata apare vara-mea Alina;)
- Holla!
-Holla, mia ermana! (e ca o sora mai mare pentru mine).
- Ce mai faci, varutule?
- Sufar, draga mea! M-am saturat sa tot iubesc si sa fiu neconsolat. Una-i sora-mea secreta, alta ma ignora, alta-i sora cu sora-mea, alta-i o matusa, Mi-e frica sa nu aflu intr-o zi ca una despre care credeam ca-i sora cu mine e defapt frate cu mine!
-Pai , ti minte ca erai verisor cu Dezbracata? Se pare ca defapt ar fi un Dezbracat!
-Que!!!:eek: :eek: :eek:
Ma prabusesc deznadajduit!
:D :D
 

DeletedUser1079

:)
In drum spre Mos Valiusha ma prinde ploaia. Siroaie reci mi se scurg pe spatele-mi lat. Camasa alba, impecabila mi se lipeste de trupul atletic. Pieptul perfect epilat ( Nu puteam fi paros intr-o telenovela decat daca eram personaj negativ) se intrezareste prin transparenta inului. Parul negru ca pana corbului se revarsa in bucle pe umeri. Cate o fetiscana suspina pe la ferestra la vederea mea. Mai suspina si cate una maritata, dar doar cele care nu s-au casatorit din dragoste. Suspina si babele cu gandul la anii de mult trecuti ai tineretii. Eu imi sterg un muc discret si grabesc pasul. E bine sa fi mariachi!:cool:
:)
 

DeletedUser

:)
.... Pieptul perfect epilat ( Nu puteam fi paros intr-o telenovela decat daca eram personaj negativ) se intrezareste prin transparenta inului. ...... Eu imi sterg un muc discret si grabesc pasul. E bine sa fi mariachi!:cool:
:)

Te rog, lasa-ma sa traiesc...de mult n-am mai ras in halul asta :d
 

DeletedUser

Balieca...

deja am inceput sa-ti strang paragrafele, iar cand o sa am de ajuns o sa fac un capitol. Astept continuarea, pt ca-mi trebuie sa am o continuitate in ideile din capitol. O sa am grija sa dau un inteles intregului, asta dak esti de acord si dispus. Dak nu, atunci nu mai copiez paragrafele, dar astept in continuare postarile tale. Bafta la scris...:)
 

DeletedUser1079

:)
Am ajuns si la Valiusha ud pana la piele , dar perfect frezat!:cool: Aici fac o paranteza. Bunelu', albit de atatea griji, este un barbat in putere. Mustata ingrijita ii da un aer nobil, inalt, lat in spate si din auzite mare gagicar. Daca am pleca impreuna la agatat ne-am face concurenta serioasa unul altuia. Acum il vad abatul.
- Ce s-a intamplat, bunicule?
- Am fost concediat de Don Intelaction!
- De ce?
- Firma de pescuit oceanic este in pragul falimentului!
- Cum asa?
- Are probleme cu piratii!
:D :D :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1079

:)
Bulversat de atatea crosee ma intind pe o lavita si ma fura somnul. (visul tinde sa devina un laitmotiv).
Apare un personaj hamletian.
- Eu sunt Hades!
- E ceva putred in Triburilos! bangui eu tamp.
- Farmeaza tot! imi comanda vocea
- Adica? incerc eu sa aflu mai multe.
La fel de fantomatic cum a aparut spectrul dispare.
Ma trezesc asa cum ma trezesc de la o vreme: Transpirat! Fuck! Incerc sa ma dezmeticesc, dar in usa sta un get care racneste:
- Branza, viezure, manz!
Asta a pus capac la toate. Vazand ca sunt total debusolat mos Valiusha se simte dator sa precizeze:
- Nu-l baga in seama, e prostu' satului!
:D :D :D
 

DeletedUser

Balieca..!!?

Nu stiu dc, dar stilul tau de scris imi aduce aminte de un drag scriitor al copilariei mele: Chiril Tricolici. Scria carti de aventura si jur ca ai stilul lui. Multumim mult pt pastilele de descretit fruntea. (http://www.librarie.net/autor/439/Chiril-Tricolici) Sper sa nu considere cineva ca fac reclama, acest link este pus numai cu titlu informativ.
 

DeletedUser

Rolls-Royce, tare mult mi-a placut. Multumesc ca mi-ai amintit de ea.
 

DeletedUser

Cu placere!

Pacat ca nu sunt multi care sa fi cunoscut opera marelui scriitor. Eu imi amintesc cu drag de noptile in care citeam cu lanterna sub patura romanele sale. Balieca imi aduce aminte f bine de stilul acestuia...
 

DeletedUser1079

:)
E noapte. Un artist inspirat a poleit cu aur bolta de smoala. Mii de stele licaresc tainic printre frunzele maslinilor. Stau tolanit si astept sa-mi vina inspiratia. " mala muher...- la la la . Nu ,nu e bine. Mala muher...- la la la la. Asa da! " Cantecul e viata mea si sunt fericit ca sunt talentat.
Apare si Nienna.
- Holla, mi amor!
- Holla, mi corason! raspund incantat.
- Ce mai faci?
Bla-bla, bla-bla, dupa cateva minute de banalitati, mangaieri, saruturi, aproape sex si nimic imi da duma:
- Soi embarasada!
- Que? Como esta posibile? Cine-i disgratiadu?
- No lo so! Soi verhina!
:eek: :eek: :eek:
 

DeletedUser1079

Episod interzis minorilor!

:)
Ca in orice telenovela care se respecta trebuie sa apara si o scena de amor! Suta la suta latin: eu si Fausta! Nu ne iubim, este ceva carnal. Amandoi stim ca nu e bine ce facem, dar ne lasam condusi de hormoni!
Dar sa trec la subiect!
O apuc de umeri ferm si o trantesc in fan. (se poarta brutalitatea macho)! Buzele ni se ating usor. Mint! Mai am putin si o inghit. Ambele trupuri se zvarcolesc intr-un mol (termenul din rugby nu din chimie) al pasiunii. Rochia zboara. Sutien nu poarta. Mai mult nu zic de frica ban-ului. Dupa un minut suntem intinsi pe spate. Eu transpirat ea imbracata. Ma simt obligat sa mint:
- Jur ca asa ceva nu mi s-a mai intamplat!
:rolleyes:
 

DeletedUser

In sfarsit! s-a lasat noaptea peste muntii nostri si cade in falduri grele peste palat si peste satul din vale. O muzica dulce se inalta dinspre colibele si casele din Triburillos si sunetele ei se risipesc ca visul in zorii scaldati de roua. Da, e Balieca...si ca altadata al nostru Orfeu, pare ca farmeca si jivinele codrului, si caii nostri inspumati dupa lupta, si brazii nostri falnici...da, si fetele, care seara cauta orice pretext ca sa iasa sa il asculte, fie si pentru o clipa...Pacat ca nu vorbim, si asta de cand unchiul lui s-a facut traficante...l-am vazut o data, cand era mic, si venea pe la palat cu mama lui, care spala rufe pentru femeile familiei...Tin minte ca aveam un fluier de argint, dat de unchiul Aquilla, si intr-o zi l-am vazut la el. Nu, nu am spus nimanui ca il furase, in mainile lui fluierul inflorise si ziua a fost mai frumoasa dupa ce el a cantat...L-o mai avea?...acum e mariachi, cine stie...

Ma striga Maphy, baia e gata, trebuie sa dau jos armura asta si sa spal praful si sangele inainte sa merg la templu. Da, unchiul meu a facut bine ca m-a crescut ca pe cei 10 baieti ai lui. Dar de ce insista acum sa il iau pe unul dintre ei? Sunt voinici, dar ca piatra din munti...Bendis, ajuta-ma, doar acum la moda e feminismul, cine isi mai bate capul cu razboinicii nostri cand si noi putem cuceri sate ca si ei...

Cantecul din vale se inalta odata cu fumul...Ma intreb la ce se gandeste Balieca acum...
 
Sus