PDLO 20.00 [Povestea de la ora 20.00]

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început

DeletedUser706

Si pentru ca postarile de pana acum au fost exclusiv off-joc , am sa creez " o poveste de la ora 20.00 " si pentru jocul triburi .

Va reamintesc ca aceasta poveste este un pamflet , si trebuie tratat ca atare . Orice asemanare cu personaje sau intamplari , reale , este pura intamplare

Va rog sa tratati acest topic exclusiv ca o pagina de umor [ poate slab calitativ ...dar simplu umor ] , si sa nu va lansati in discutii despre fapte sau personaje reale


In ultimele zile am observat ca s a discutat obsesiv despre datele lumii 6 ..
Viteza ...triburi ...

Suntem in masura sa va informam ca am reusit sa intram in posesia datelor lumii noua ...
Deci iata cum va fi lumea noua ...
Comunicatul a fost un secret pana acum ...

" În data de 31.06.2008 deschidem lumea 9 [lumea noua]!

Datele lumii:

- viteza serverului:

viteza servarului va fi egala cu viteza planetei impartita la meridianul locatiei in care va aflati + tangeta din tropic ...

pamantdq6.jpg


Suntem absolut siguri ca liderii triburilor maxx au cunostinte temeinice de geografie si matematica astfel incat nu este nici o problema pentru ei calcularea vitezei !
Astfel se trece de la speed 1 , 1,5 , 2 ...la viteza aceasta incredibila , care speram sa multumeasca absolut toate persoanele ..

Pentru a mari insa viteza jocului , care presupune viteza de constructie a cladirilor , a trebuit sa facem cateva modificari esentiale care determina aceasta viteza incredibila ...

1.Cladirea principala va fi inlocuita cu un cort de carpa pentru a ajunge la costuri cat mai mici ...
2.Zidul a fost inlocuit cu sarma ghimpata ...tot pentru a se elimina costurile .

- viteza trupelor: 42,41 Km / min

knight7hzet8.jpg


O viteza cu adevarat superba , spunem noi , dar din pacate are si cateva inconveniente ...

Soldatii nu pot mentine viteza asta decat pe o perioada scurta de timp ...
De aceea va trebui sa atacati cu pauze ...
Adica ..
Cand atacati un sat ...la mijlocul drumului trebuie sa face ti o pauza de 5 minute pentru a va odihni trupele ...
Pentru cei care ataca cu lancieri ..
Nu trebuie sa faceti pauza ..
Nu trebuie sa i odihniti ...
Se vor odihni dupa aceea ..



- transportul de resurse numai în cadrul jucatorilor cu acelasi IP

comercializare1ik6.jpg


Pentru ca admini nostri au facut o statistica si sa ajuns la concluzia ca sunt mai multe conturi duble decat cele de pe un singur IP ... s a considerat ca este mai lejer sa se reglementeze aceasta situatie .
Daca tot se chinuie omul sa joace de 7-8 conturi ...macar sa poata transporta si resurse .

- se va putea alege directia satului la început

Mai mult ...
Jucatorii care sunt mereu , si mereu cuceriti ...
Au dreptul sa si aleaga si locul pe harta cand da restart ..
I si poate alege chiar in mijlocul hartii ...
Ce conteaza ...?
Oricum in 2 saptamani sunt din nou boboci ....

numãrul de membri în trib va fi nelimitat

- in schimb se vor limita numarul de triburi

Deoarece in lumea 5 niste nesimtiti au contestat dreptul jucatorilor de a juca toti in acelasi trib , se va limita numarul de triburi la doua !
Din care unul va fi obligatoriul Academie ...

Sa vedem noi cine ne mai vaneaza ? !

- sate bonus

images22hr2.jpg


Pentru ca unii jucatori , desi conduc triburi de cateva sute de oameni nu sunt in stare sa cucereasca un sat , decat prin inobilare interna , pentru a se evita aceasta situatie jenanta ....liderii de trib vor primi din start 3 sate bonus care vor fi trecute in acte pe numele lor ..

Consideram ca decat sa si inobileze propii colegi ...propile sate de pe alte conturi ...mai bine acordam din start sansa acestor lideri de a avea mai multe sate !

-- bonus de noapte activ

images23rd0.jpg


singura problema insa va fi cu stabilirea orei ..
Datorita vitezei foarte mari , ora sevarului va fi in functie de continentul pe care aveti satele ...
Astfel cand pe K44 va fi seara pe K56 va fi dimineata ...
Ne pare rau de acest incovenient dar dvs a ti vrut viteza mare ..

Vã dorim distracþie plãcutã!
Echipa Trimburile.ro

--------------------------------------------------------------------------

PS: Acest material este un pamflet si trebuie tratat ca atare .
 

DeletedUser

Nu stiu de ce am citit "ciudat" nu "barbat" anyway,povestile sunt geniale...
 

DeletedUser706

Diamant negru dintr-o pisica moarta!

pisicaneagrahr4.jpg


Ca orice om sau animal muritor, o pisica americana, de 11 ani, si-a dat duhul fara a fi macar bolnava, lasand multa tristete in urma sa.

Socat, stapanul pisicii, pe care o chema Sooty, s-a consolat dupa pierderea animalului transformandu-l intr-un diamant negru foarte rar, cu ajutorul unei firme, din Chicago, care face pietre pretioase din cenusa oamenilor si a animalelor.

Acesta este considerat primul diamant negru creat din cenusa.

--------------------------------------------------------------------------
Sincer ..
Sunt un tip tare superstitios ...
Daca mi a taiat pisoiul calea[ si negru !!] ...e de rau ...
2 strazi si 3 cartiere ocolesc ...
Dar ....
Stirea asta .....
Pai cum ma tata ....din pisica poti face diamante !!??
E tare ...pe cuvant ...
Ce alergau astia , pana acum , pisicile cu masina , cand le taia calea ...
Acum intra pe trotuar dupa ele ...
Cum naiba de le a venit ideea asta cu diamantele ?
Sa intelegem ca defapt Elodia este acum un diamant frumos ....??

Copil scos la licitatie pe Ebay

bebe1gifmc7.png


O tanara mama dintr-un orasel din Germania si-a scos copilul la licitatie pe Ebay pe motiv ca nu ii mai suporta zgomotele.

Femeia a inceput licitatia de la 1 euro si a dat numeroase detalii in legatura cu copilul: "un baietel nou, in stare perfecta, de 70 de centimetri".

Sub poza bebelusului mama a notat ca doreste sa scape de acesta pentru ca "a devenit prea zgomotos".

Ca bonus pentru cumparator transportul este gratuit.
--------------------------------------------------------------------------

Sa radem .....sau sa plangem ?
Hai sa ne amuzam pentru ca acest site este un pamflet , dar stirea in sine ...e de plans .
Habar am de Ebay ..
Am auzit de el , dar nu sunt un vizitator ...
Saptamana trecuta , insa , am citit o stire ...ca un cretin i si vindea nevasta pe Ebay ..
Acum o "isteata " i si vinde copilul ..
O fi sotia la cretin ?
Dar ce a mai tare faza este chestia cu transportul ...
Femeia facea dicount ......deci era "in foame" mare !
Sa intelegem ca era cumparatori care interesati de "marfa" nu aveau transport ?
Hai ca nu are rost ...
Nu e de gluma ..


Papagalul ratacit isi stia adresa


yosukezr3.jpg


Papagalul familiei Nakamura, Yosuke, evadat din colivie, a disparut in urma cu doua saptamani. El invatase sa isi spuna numele si adresa exacta, lucru care l-a si salvat.

Politia a salvat un papagal african de pe acoperisul unei case, din apropierea orasului Tokyo. Dupa ce si-a petrecut noaptea in gara, a fost trimis unui veterinar de la un spital din apropiere. In tot acest tip, politia ii cauta stapanul.

Cat a stat in arestul politiei, papagalul nu "a ciripit nimic", dar dupa cateva zile a inceput sa vorbeasca cu veterinarul.

"Sunt Yosuke Nakamura" a ciripit papagalul. Dupa ce si-a spus numele, Yosuke i-a spus veterinarului si adresa de acasa, dupa care a incercat sa amuze audienta prin cantari artistice.

--------------------------------------------------------------------------

In sfarsit si o stire serioasa ....
Ce intelegem noi din aceasta stire ??

1.Papagalul nu "a ciripit" nimic la politie ..
Deci a fost de incredere , nu era "un sifon" .
Probabil a fost crescut in Sicilia

2.Dupa ce le a mancat mancarea la fraieri 2-3 zile ...
Le a spus si unde sta ...
Putea sa o faca de la inceput...dar unde mai era distractia ..
Pana la urma cine erau papagalii ..si cine politistul ?
 

DeletedUser9038

Din aceeasi categorie, doar lumea necuvantatoarelor fascineaza in continuare....
Sursa: www.juridice.ro

Prefectura Politiei din Paris a decis dotarea cainilor politisit cu sosete cu talpa de cauciuc impenetrabila pentru a le proteja labele sau pentru a pastra intacta scena crimei.
Sosetele au fost confectionate de serviciile tehnice pentru cainii politiei de proximitate.


shoespinkandblue.jpg


No comment. Mare-i gradina...
 

DeletedUser

O stire mai veche... legata de animale si politie... Caii politiei engleze poarta scutece :D
 

DeletedUser706

Sexul oral e pe primul loc, cand pastrezi linistea in bloc!

sexoralmicva0.jpg


De multe ori, vecinii de prin blocuri au probleme cu acele cupluri care se manifesta zgomotos in timpul actului sexual.

E adevarat ca cei mai multi dintre “protestatari” au trecut prin aceste momente, iar acum varsta nu le mai permite sa recidiveze in acest sens.

Si atunci te intrebi… ori ii roade invidia, ori unii tineri exagereaza atunci cand “gusta din placerile carnale”?

Oricum, unii au gasit o solutie pe cat de placuta, pe atat de tacuta: sexul oral!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Interesant ...
Deci pensionari sunt suparati pe "zgomote"....
Acum ce sa spun ...
Adevarul este la mijloc ...
Pai daca vezi tata , ca iubita ta trezeste blocul...
Incerci cu una gonflabila , ca poate nu face atata galagie ...
Pe de alta parte ...
Trebuie sa inteleaga si tataie ...ca e de munca ...
Si unde e de munca ...sunt si incurajari ...
Ca doar trebuie sa sustii femeia la munca grea care o depune ..
Asa ca mai tipi tu , mai tipa ea ...
Care este problema ??
Important este sa ai pe cine sa tipe ...
Si sa merite !

Un american socheaza: Am facut dragoste cu peste o mie de masini!

ixrbct8ys6.jpg


Un barbat din Statele Unite sustine ca iubeste masinile si ca pana acum a facut sex cu o mie de autovehicule. Edward Smith, care 'traieste' la ora actuala cu un Volkswagen Beetle pe nume Vanilla, insista ca nu este bolnav si ca nu doreste sa-si schimbe preferintele sexuale prea curand.
'Apreciez frumusetea in general si normal ca nu pot ramane indiferent la frumusetea unei masini. Simt nevoia pur si simplu sa imi exprim dragostea.

--------------------------------------------------------------------------
Ce spunea omul ...
Ca era sanatos ?
Corect !
Totusi ca un mare noobs ce sunt in sexul cu masini am si eu cateva intrebari pentru el ...

1.Facea sex cu prezervativ ...sau "neprotejat"...?
Pentru ca ar fi fost pacat sa se imbolnaveasca de de vre o boala venerica , sau si mai rau sa ramana insarcinata ...
V a da ti seama ce copil a r fi iesit ?!

2.Facea sex , doar , normal ...sau si oral ..
Si daca da ...cum ?

3. 1000 !!
Fratioare daca a s atinge macar 25% din "performanta" lui cred ca m i s ar apleca ...
Bineanteles ca alaturi de femei ...nebunilor !
La ce va gandeati ?!
Perversilor !

4.Cine este mai nebun ...
El ...sau noi ca vorbim de el ?

S-a inventat un spray nazal care ne scapa de timiditate

d6wrfeqci5.jpg


Oamenii de stiinta de la Universitatea din Zurich afirma ca au descoperit un posibil tratament pentru trac si teama de relationare cu semenii. Sub forma unui spray nazal care contine 'hormonul dragostei', oxitocina, remediul ar putea sa ajute oamenii sa aiba incredere in semenii lor si timizii sa relationeze mai usor.
Cercetatorii au descoperit ca persoanele care inhalasera respectivul hormon au avut incredere sa imprumute bani chiar si unor oameni care ii inselasera in trecut.

------------------------------------------------------------------------
Tare rau ...
Lasa naibi stirea cu spreyul care vindeca timiditatea ...
Aia nu se vindeca ....
O spun pe pielea mea ...
Dar de nota 10 ultima fraza :
"Cercetatorii au descoperit ca persoanele care inhalasera respectivul hormon au avut incredere sa imprumute chiar si unor oameni care ii inselasera in trecut."
Pai ..tata ...
Sprayul ala nu e pentru timizi ...
Ala e pentru escroci ...
Vin la tine :
- Prietene da mi si mi e 5000 $
- Pai ti am dat 3000 $ acum o saptamana si nu mi i ai inapoiat !
Si atunci ...bufff..cu sprayul ..
si omul :
- A da cum sa nu ...scuza ma ...5000 $ ? da uite 10 000 poate ti trebuie mai multi ..
 

DeletedUser706

Azi doresc sa fac un mic experiment ...
Voi publica 4 fotografii ...
Dar nu voi publica nici un comentariu .....
Voi lasa ca fiorii amuzamentului sa vina de la voi !
Pentru ca numai si gandindu va pentru 5 minute ce comentarii puteti posta , ve ti zambi singuri ..
Si a r fi un succes asta !

Deci sa vedem comentarile dvs :
Precizez ca pentru acest experiment am fost ajutat de o buna prietena , Simona Diaconu ...

Sa vedem daca cititori acestei pagini , au si ei la randul lor simtul umorului !

1. Parizer in fund de vaca

att153153zk9.jpg


2.Garajul cu surprize

att153152sr6.jpg


Fara comentarii ..

att153161on7.jpg


SECRETARA BUCLUCASA ....

att153158uv6.jpg
 
Ultima editare de un moderator:
Sus