Pe cine ai vrea sa ai coleg de trib?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Cum forumul L12 se rezuma in ultimul timp doar la declaratii beligerante si mesaje "nervoase" privind "triburi mari" si "dominarea lumii" si strategii care mai de care mai interesante sau poate lipsite de sens... ei bine printre toate astea exista si o parte UMANA a jocului - avem in fata (uneori ca adversari, alteori drept colegi) tot oameni. Fiecare cu calitatile lor, cu defectele lor, cu stiinta sau cu nestiinta pe care stiu sau nu sa o ascunda in spatele mastii, cu satele lor pe care le pot face de 12 154 (sau 12 168 daca tin neaparat sa aiba sate mari) sau de 9 335 puncte, asadar printre toti acestia, adversari sau colegi, sau poate pur si simplu jucatori din cealalta parte a hartii cu care este probabil sa nu ne intersectam niciodata, sunt probabil OAMENI cu care am vrea sa fim colegi de trib si poate uneori ne-am gandit si la asta - Ce trib bun as face daca as fi in aceeasi echipa cu X sau cu Y sau cu Z.

Asadar:

Pe cine ai vrea sa ai coleg de trib de pe L12?



Si o sa dau eu o prima lista. Nu o sa imi motivez alegerile deoarece ar insemna deja un topic opener prea lung. O sa scriu numai jucatori ai altor triburi pentru ca ar fi probabil o lista prea lunga a colegilor cu care as vrea sa tot fiu coleg de aici inainte.

choice
adytza007
Dredx
Lord Adex
edy4vali
jon berbec
bantu africa
CrazYyEsco
stralucescu
Sebysan
pelasgus
Bunica din Cuba
romeld69
barbulex
neneak
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Asta ma duce cu gandul la acea propunere privind o confruntare intre jucatorii diverselor lumi. Parca a fost o propunere in acest sens sa se aleaga un numar de jucatori de pe fiecare lume si sa se infrunte cumva.
Oricum, multumesc pentru nominalizare, sincer nu stiu ce am facut pentru a merita camaraderia ta, dar te cred pe cuvant.

Si eu as vrea sa fiu coleg cu tine ca sa alegi o echipa buna (inteleg ca nu ne alegem actualii colegi). As mai adauga niste nume pe lista oricum si as echilibra putin in sensul ca mai trebuiesc si cei "ce cara pianul".
 

DeletedUser

Nominalizarile nu sunt intamplatoare, insa nu o sa le motivez pe fiecare in parte deoarece ar duca mult si unele argumente sunt poate mult prea subiective.

Cat despre nevoia de membrii care sa duca greul unui trib - "munca de jos" - intrutotul de acord. Nu poti crea un trib numai cu conducatori (/membrii "cu spirit de conducator"). Motivele sunt multe. Conteaza insa raportul dintre cele doua categorii si cooperarea lor - masura in care autoritatea liderului/liderilor este acceptata de restul si increderea deplina in colegul de alaturi.

O echipa precum cea de mai sus nu va exista si pe termen lung pe o lume nici nu o vad avand viitor chiar daca ar exista. Singura posibilitate sa reziste ar fi un scop comun foarte puternic (ex trib romanesc pe tribalwars.net).


PS: rugamintea este totusi (sa incercam) sa ne abtinem de la offtopicuri aici. Putem cu ocazia asta sa vedem si cata lume (nu) mai citeste acest forum.
 

DeletedUser

Tinand cont ca n-am avut tangente cu nordul pana acum,voi alege numai din sud, pot spune asa:
Chelul audi si cioc2000(cand erau in BTV)
birloiu
BaDNewz
Neluhome
Crazyesco
 

DeletedUser

coleg :D

choice
adytza007
Dredx
Lord Adex
edy4vali
jon berbec
bantu africa
CrazYyEsco
stralucescu
Sebysan
pelasgus
Bunica din Cuba
romeld69
barbulex
neneak

pe toti caci sunt jucatori cu adevarat buni, pacat ca uni nu mai exista si tot respectul pentru ei.

aaa si mai vreau un coleg pe MisterA nu de alta, dar vreau sa-l trec la inobilari interne :)) :D
 

DeletedUser

neuro
dredx
cioc2000
tripleD
birloiu
crazyyesco
bianca7
bebedeian
si cred ca pe cel ce ne-a parasit prea curand Dwyde :)
 

DeletedUser29241

Eu am sa pun jucatorii cu care am contacte la granite:
Bebedeian
Costea99
Lord Adex
Georgicuta
markthebest(in forma lui de pe L 11)
Neuro
Eva222 (In forma de pe L 11)
Lord Catau (cand exista EoA pe L 12)

Si cativa cu care nu am legatura insa stiu ca joaca bine...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

un singur jucator imi doresc sa am alaturi in trib , e vorba de Deathrazor cu rugamintea sa ma invete si pe mine , sa/mi impartaseasca din vechea lui experienta pe acest joc. glumeam bineinteles :))
 

DeletedUser25042

Eu tare i-as vrea inapoi ca si colegi pe radu15,-McRos-,bogdan25808
 

DeletedUser

eu ias vrea pe:
shtephanutz94
eu1122
dobrovicialexandru
vaii
filcau


mai sunt si altii doar ca sunt deja intrib cu mn:D
 

DeletedUser

sallajan
MisterA
Alexei2009
haiduc101
redl
nebumb
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus