Pentru divertisment :(

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Mda si tu membru AVALON

gresesti ...nu sunt membru Avalon...AM FOST MEMBRU AVALON pana am parasit lumea1dar asta nu ma impiedica ca fiu obiectiv.

@cheguevarra - ma bucur ca nu faci parte din LEON dar tot raman la parerea ca esti subiectiv ai mesajele (trebuie doar sa le citesti atent ) ai un rezumat de la Lizard si daca corelai cu ce am spus mai sus anume " ca sunt sigur ca nu numai asta e motivul conflictului cu uscatelu " ai fi vazut ca nu stau lucrurile cum crezi tu ......ca ai tu un cui impotriva lui barony e alta poveste care sincer nu ma intereseaza dar nu face pe martirul pe forum balacarind lumea doar de dragul de a face atmosfera. Pana una alta el a adus dovezi tu doar supozitii


P.S.
Acum ai cuvantul meu ca nu am vb cu barony inainte dar uite ce a vrut el sa faca:
1. jucatori buni + conducere proasta = dezastru
2. CA = triburi foarte puternice cu conditii de recrutare foarte severe ( de aia si domina L1 )
3. LEON devine veriga slaba in CA
4. Solutia logica pt a nu micsora puterea CA - eliminarea conducerii proaste si redistribuirea jucatorilor buni in alianta
5. S-a asteptat ca Uscatelul sa calce pe bec ...ceea ce a si facut :)

Parere personala - o lovitura buna data de Barony si o miscare logica in urma situatiei
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Radule ca prieten iti recomand sa iei o pauza de forum lasa-i si pe altii sa se streseze...priveste jocu ca pe un joc nu iti dedica toata energia inutil.

Barony ca jucator mai ai un pik si ma intreci la ce combinatii faci tu pe harta :)
Din ce am citit aveti minusuri multe in familia CA care v-au cam rupt in 2, RIP Avalon deoparte TLD, Diablo si cu cei ramasi din Leon de cealalta parte. Cum a-ti fost odata nu veti mai fii, imi miroase cam la fel cum a fost si cu LF. In situatia de fata nu pot sa-ti dau dreptate. S-a distrus un trib care nu merita sa-i fie asta soarta dupa parerea mea personala. Nu poti sa muti tu jucatori la margine dupa cum stabiliti voi in conferinte ca nu jucati doar tu cu sorin si lue jocul asta. Cum v-ati fii simtit voi sa fiti licitati in felul asta cum a-ti facut voi cu el. Sincer desi vreau TLD jos ca daia suntem in razboi cu ei nu am cum sa nu le dau dreptate in situatia asta. Chiar imi pare rau ca esti desemnat sa postezi pe forum...simpatii nu cred ca mai atragi de mult. Daia iti zic ca prieten lasa pe altcineva in locul tau pe forum. Diplomatia o poti face si fara forum extern.
 

DeletedUser

Decizia in leg cu uscatelul a luat-o Barony singur, si nu impreuna cu tot Ca-ul. Daca decizia era luata impreuna atunci Uscatelul nu mai era invitat in TLD. Asa ca lasa-ne Barony cu povestile despre CA. Pana acum s-a vazut numai pozitia ta aici. Nu am vazut sa zica si conducatorii celorlalte triburi nimic in leg cu acest conflict.

Ar trebui sa ii multumesti lui uscatelul pt. cresterea in puncte si juc in ulimele 24 de ore.
 

DeletedUser

Radule ca prieten iti recomand sa iei o pauza de forum lasa-i si pe altii sa se streseze...priveste jocu ca pe un joc nu iti dedica toata energia inutil.

Barony ca jucator mai ai un pik si ma intreci la ce combinatii faci tu pe harta :)
Din ce am citit aveti minusuri multe in familia CA care v-au cam rupt in 2, RIP Avalon deoparte TLD, Diablo si cu cei ramasi din Leon de cealalta parte. Cum a-ti fost odata nu veti mai fii, imi miroase cam la fel cum a fost si cu LF. In situatia de fata nu pot sa-ti dau dreptate. S-a distrus un trib care nu merita sa-i fie asta soarta dupa parerea mea personala. Nu poti sa muti tu jucatori la margine dupa cum stabiliti voi in conferinte ca nu jucati doar tu cu sorin si lue jocul asta. Cum v-ati fii simtit voi sa fiti licitati in felul asta cum a-ti facut voi cu el. Sincer desi vreau TLD jos ca daia suntem in razboi cu ei nu am cum sa nu le dau dreptate in situatia asta. Chiar imi pare rau ca esti desemnat sa postezi pe forum...simpatii nu cred ca mai atragi de mult. Daia iti zic ca prieten lasa pe altcineva in locul tau pe forum. Diplomatia o poti face si fara forum extern.


Cu prima parte iti dau dreptate.
Cu barony cred ca sunt departe de combinatiile tale.
Sper sa te pot contrazice si sa va dovedim ca vom iesi din asta mai uniti. Familia va ramane pentru ca atat timp cat sunt respectate regulile dupa care ne ghidam nu ne vom dispersa. Iar cu forumul ... Crezi ca daca mai era altcineva suficient de sadomasochist ca mine in tot Avalonul imi mai pierdeam timpul pe aici? Daca vrei poate imi gasesti tu in Elite pe cineva purtator de cuvant.:)
 

DeletedUser

Din ce am citit aveti minusuri multe in familia CA care v-au cam rupt in 2, RIP Avalon deoparte TLD, Diablo si cu cei ramasi din Leon de cealalta parte. Cum ati fost odata nu veti mai fi, imi miroase cam la fel cum a fost si cu LF.

Crede-mã cã n-ai citit cum trebuie. Iar dacã CA se va destrãma vreodatã va fi din cauza noastrã, nu a "analiºtilor" ºi a provocatorilor de pe forumul extern.

In situatia de fata nu pot sa-ti dau dreptate. S-a distrus un trib care nu merita sa-i fie asta soarta dupa parerea mea personala. Nu poti sa muti tu jucatori la margine dupa cum stabiliti voi in conferinte ca nu jucati doar tu cu sorin si lue jocul asta. Cum v-ati fi simtit voi sa fiti licitati in felul asta cum ati facut voi cu el.

1. Soarta Leon nu am stabilit-o noi, ci ei, când au refuzat sã rãspundã repetatelor noastre apeluri de a încerca în vreun fel sã redreseze corabia. Nu voi intra în polemicã în legãturã cu acest subiect cu nimeni, oricum decizia nu a fost luatã cu uºurinþã, ºi doar când s-a constatat cã nu se mai poate face altceva.
2. Ba se poate muta un jucãtor la margine foarte bine în conferinþe, e o formã de comunicare ca oricare alta. Nu a licitat nimeni, doar ne exprimam pãrerea într-un context (care ar fi trebuit sã rãmânã pentru totdeauna privat).
 

DeletedUser

Crede-mã cã n-ai citit cum trebuie. Iar dacã CA se va destrãma vreodatã va fi din cauza noastrã, nu a "analiºtilor" ºi a provocatorilor de pe forumul extern.



1. Soarta Leon nu am stabilit-o noi, ci ei, când au refuzat sã rãspundã repetatelor noastre apeluri de a încerca în vreun fel sã redreseze corabia. Nu voi intra în polemicã în legãturã cu acest subiect cu nimeni, oricum decizia nu a fost luatã cu uºurinþã, ºi doar când s-a constatat cã nu se mai poate face altceva.
2. Ba se poate muta un jucãtor la margine foarte bine în conferinþe, e o formã de comunicare ca oricare alta. Nu a licitat nimeni, doar ne exprimam pãrerea într-un context (care ar fi trebuit sã rãmânã pentru totdeauna privat).

Deja iei in calcul aceasta posibilitate a destramarii CA...ciudat e prima oara cand scrii asa ceva.
Cum v-ati dat voi seama ca nu se mai poate face nimic daca voi a-ti incercat doar prin mesaje?
Cand un lider dintr-un trib renunta asta inseamna ca acel trib dispare in conceptia voastra? Daca Sorin nu mai are timp de Avalon crezi ca pika Avalonu? Sau daca chiar tu nu te mai ocupi de trib crezi ca dispare RIP? Eu nu cred.Sunteti cele mai puternice triburi de pe harta si nu a-ti gasit un lider din vreunul din triburi sa preia fraiele Leonului pana la stabilizarea situatiei?
Eu cred ca a fost premeditata caderea Leonului parerea mea personala.

MA INTREB CE TRIB MAI ARE INCREDERE SA INTRE IN CA.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Deja s-a spus asta.
Totul a fost premeditat, se cauta doar un motiv.
 

DeletedUser

uscatelul în data de 01.02. la ora 22:29
Tin sa va anunt ca incepind cu Luni o4.02 2008 conducerea triburilor din CA au hotarit sa ne excluda din CA .De aceea vreau ca toti cei care vor sa ma urmeze sa vina cu mine in ~TLD~.
Imi pare rau ca s-a ajuns la aceasta situatie neplacuta dat s-a datorat mai multor probleme aparute pe parcurs.
Sincer imi pare rau de acest aspect.
Cu stima!UACATELUL.

Circulara din ~Leon~
 

DeletedUser

nu vad rostul acestui tread.... vad ca Avalonul incearca sa conduca L1 din culise :) sau ma rog unii membri ai acestui trib :(

clar la peste 100 de sate mas arunca si eu ca o hiena :D, barony savureaza placera asta
 

DeletedUser

avalonul nu incearca sa conduca lumea pentru ca ne stim limitele si pozitia. sunt alte triburi de anvergura care joaca triburile in mod profesionist. ele au dreptul sa conduca lumea. noi cerem doar sa fim tratati ca oameni nu ca jucatori. ne putem intelege mai usor asa.
 

DeletedUser4663

avalonul nu incearca sa conduca lumea pentru ca ne stim limitele si pozitia. sunt alte triburi de anvergura care joaca triburile in mod profesionist. ele au dreptul sa conduca lumea. noi cerem doar sa fim tratati ca oameni nu ca jucatori. ne putem intelege mai usor asa.

asculta-ti prietenul si nu mai posta aberatiile astea, se vede clar din discutii si mesaje ce ai incercat sa faci, si daca si aliatii tai zic la fel, mergi si trage un pui de somn, lasa vrajeala ca nu mai tine....fa pe razboinicul luminii in alta parte.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1282

Asa cum se spunea, CA va incepe sa se destrame, mai devreme sau mai tarziu
Candva, cumva, cineva ....
Nu o sa mai fie de acord cu modul in care ceilalti vad situatia pe harta, mai ales ca nu toti pot beneficia de aceleasi avantaje in cazul politicilor comune. Unii cresc mai mari si se dezvolta in detrimentul celorlalti, moment in care vor incepe sa apara nemultumiri.
Personal consider RIP cel mai puternic trib de pe harta in acest moment. sunt curios daca TLD si AVALON se vor impaca cu asta. Iar daca ei se vor impaca cu asta sunt curios cand ii vor faulta RIP :D:D:D

Ce a patit Uscatelul nu doresc nimanui, sa fi impartit intr-o conferinta de fostii tai aliati, e odios... atentie actuali sau viitori membrii CA

In acelasi timp nu pot sa nu recunosc ca noua ne-ar prinde bine un conflict in interiorul CA si asigur pe aceasta cale de totala noastra cooperare tribul care va iesi de acolo... Sper ca si celelalte triburi angrenate in acest razboi cu CA sa faca acelasi lucru.
 

DeletedUser4663

Asa cum se spunea, CA va incepe sa se destrame, mai devreme sau mai tarziu
Candva, cumva, cineva ....
Nu o sa mai fie de acord cu modul in care ceilalti vad situatia pe harta, mai ales ca nu toti pot beneficia de aceleasi avantaje in cazul politicilor comune. Unii cresc mai mari si se dezvolta in detrimentul celorlalti, moment in care vor incepe sa apara nemultumiri.
Personal consider RIP cel mai puternic trib de pe harta in acest moment. sunt curios daca TLD si AVALON se vor impaca cu asta. Iar daca ei se vor impaca cu asta sunt curios cand ii vor faulta RIP :D:D:D

Ce a patit Uscatelul nu doresc nimanui, sa fi impartit intr-o conferinta de fostii tai aliati, e odios... atentie actuali sau viitori membrii CA

In acelasi timp nu pot sa nu recunosc ca noua ne-ar prinde bine un conflict in interiorul CA si asigur pe aceasta cale de totala noastra cooperare tribul care va iesi de acolo... Sper ca si celelalte triburi angrenate in acest razboi cu CA sa faca acelasi lucru.

al doilea jucator adevarat care stie sa posteze ceva frumos si normal, sincer ma bucur sa vad si astfel de jucatori pe serverele romane, ca de alde razboinicul luminii.....poate ca i se trage din al doilea razboi mondial, cand romanii au intors armele....si tot aiurea au facut-o ca nu s-au ales cu nimic, deh....daca acesti oameni inteligenti nu au invatat nimic de acolo.....
au ramas pe din afara la istorie si la strategii de razboi....
un ultim sfat pentru marele razboinic al luminii:
un om inteligent si puternic, un adevarat barbat stie sa se retraga cat inca nu este pus la pamant( idela este cand este in avantaj dar nu este cazul lui) nu sa revina sa mai posteze o vrajeala ....ca cea dinainte......asta zice totul despre cat de barbata ( si nu este o greseala de tastare, este barbata si nu barbat) esti;)
 

DeletedUser

In acelasi timp nu pot sa nu recunosc ca noua ne-ar prinde bine un conflict in interiorul CA si asigur pe aceasta cale de totala noastra cooperare tribul care va iesi de acolo... Sper ca si celelalte triburi angrenate in acest razboi cu CA sa faca acelasi lucru.

nu cred ca ai colabora tu cu orice trib din CA:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus