Personalitati lumea 13

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser19202

cum se face ca DMC nu merita sa existe pe harta si totodata este singurul trib care "incearca sa organizeze ceva"
Sa mai specific ca e tribul care ti-a luat aproape 300 sate in 3 saptamani?

tu sa cam taci ca daca ii aratam un anume mesaj sefului tau de trib...dat pe la noi acum ceva vreme numai erai sa ne povestesti.
in locul tau mi-ar fi si rusine sa mai scot capul din pamant....ce tot comentezi tu ca daca si cu parca...e strict parerea mea..nu-ti convine..asta e...poti sa pleci
astept ca asa cum eu nu-mi dau cu parerea de prostiile care le-au scris altii in topicul asta nici ce-am scris eu sa nu fie comentat..chiar nici atata lucru nu poti?

macar asa de bun simt naiba...
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
la cei mai dezamagitori jucatori poate trebuia inclus si adenauer dar atunci cand pici o data mai revii ca sa pici iar...si tu zici de altii deja nu mai are rost sa il bagam in seama..oricum adenauer stai linistit i-am zis lui mine sa inceapa lectiile cu tine...ca esti prea noob..pe bune:)))

Am plecat de pe lumea 13 respectat de adversarii directi, oameni corecti pe care la randul meu ii respect. Tu nu vei fi niciodata respectat de nimeni, esti prea "supravietuitor"...dar am impresia ca s-au pus baietii din DMC pe tine :D, oare cat mai rezisti pe harta supravietuitorule?

Cat despre L21, facem offtopic, imi merge bine oricum.
 

DeletedUser28165

eu cred ca acum esti putin frustrat pentru pierderea satelor...
Despre mesajul dat la suparare lui iluzie stie toata conducerea pentru ca am avut onoarea sa le-o arat personal.

E parerea ta , nu ti-am dat in cap pentru ea , ti-am pus o intrebare intr-un mod civilizat (asa consider)...

Iar despre faptul ca nu ma pot abtine...nu ma pot abtine la toate aberatiile pe care le tot scrii "ca dmc joaca in culise , ca ne ajuta adminii...." , astea sunt acuzatii directe si nu voi tace niciodata din gura...

Edit: si tu ai avut admini prin preajma totusi si niciunul de la noi nu te-a acuzat vreodata de joc murdar...daca un admin ne este coleg suntem corupti?
Reformulez , daca un roman fura , atunci toti romanii fura?


ce a fost pana acum , a fost o joaca , vei vedea de acum inainte ce inseamna sa fii tinta saptamanala a minim 2000 de atacuri reale...
 

DeletedUser27688

chiar daca nu-l simpatitez pe pandev...apreciez faptul ca in ultimul timp a decis sa nu se mai ia de toti.bravo lui isi vede de treaba lui si atat.

si il ultimu rand...este parerea lui in legatura cu clasamentele pe care le-a dat in acest topic.nimeni nu poate sa-i bage cu forta alcuiva idei...sau pareri.fiecare este cu parerea lui.sa nu uitam acest lucru pentru acest topic.


O seara buna.
 

DeletedUser28165

Cele mai bune triburi
1-CL
2-PCA
3-~DMC~ (pentru faptul ca unele persoane chiar muncesc la organizarea lui)
4-Smile:)

Cele mai dezamăgitoare triburi
1-CL - pentru faptul ca unii nu au suportat sa fie granita si au incercat sa supravietuiasca
2-WOG
3-

Cei mai buni jucători in aparare
1-vis3z
2-keithos
3-sebastos1 - din auzite.

Cei mai buni jucători in atac

1-206cc
2-chivulet
3-superpandev (doar pentru modul lui de a juca , nu si pentru prostiile care le debiteaza zilnic)

Cei mai dezamăgitori jucători
1-prisson
2-superpandev
3-

Cei mai buni lideri
1-Conducerea ~DMC~ (raj* & chivulet) - pentru intelepciunea cu care sunt luate toate deciziile.
2-cavalery
3-Nuria & iluzie : au stiut mereu sa ceara maxim de pe harta : fostul TRY , tot ts-ul..si altele.(cel din urma neserios in urma unor discutii xD)

Cei mai dezamăgitori lideri
1-Muhamad Ali - multe vorbe...
2-wannda
3-

Cel mai popular trib
1-....


Cele mai sugestive embleme
1-~DMC~
2-=nbz=
3-

Cea mai distractivă emblemă de trib
1-PCA


Cel mai bun avatar/semnătură
1-
2-
3-
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pandev a pierdut satele pe care le-a pierdut fiind atacat masiv rau...ceea ce e dovada de organizare din partea dmc-ului nu dovada de slabiciune din partea lui pandev.

aprecierile asupra valorii se fac la 1vs1.

........
daca cineva se crede in stare sa reziste la 3500 de atacuri fara sa piarda sate nu stie ce vorbeste.
 

DeletedUser27688

sa stii ca au existat persoane care au avut 3500 de atacuri reale...si nu au pierdut niciun sat.bineinteles ca a fost si ajutat de trib.

nu fac nicio remarca rautacioasa...sper sa nu-mi sara nimeni in cap.doar am dorit sa precizez pentru paradox.
 

DeletedUser25686

eu zic sa faceti precizari despre topic....pt orice alte precizari exista spam land...
 

DeletedUser

Cele mai bune triburi
1- [OUT]
2- B~B
3 - TRY ca si durata de timp cred ca inca intrece si OUT dar si DMC la un loc (prin cate schimbari au trecut cele 2 triburi)

Cele mai dezamăgitoare triburi
1-DMC
2-FP
3-FUN!

Cei mai buni jucători
1-Nuria
2-magnu
3-cam0rra

Cei mai dezamăgitori jucători
1-chivulet(e de-a dreptul penal)
2-Alex Kenji
3-Mytra(ma mir ca inca mai exista pe L13)

Cei mai buni lideri
1-Panzy
2-mircea gogosu
3-akarafeo

Cei mai dezamăgitori lideri
1-chivulet
2-doyaru26
3-coloratu20

Cel mai popular trib
1-B~B~
2 OUT
3 TRY

Cele mai sugestive embleme
1-TRY
2-[OUT]
3-=NBZ=

Cea mai distractivă emblemă de trib
1-PCA (Pui de Curca Abandonati)


Cel mai bun avatar/semnătură
1-
2-
3-
 

DeletedUser

Ma bag si eu aici.. :))

Cele mai bune triburi
1) angry - pentru ca erau cei mai agresivi in perioada de inceput, aveau jucatori, aveau echipa, aveau conducere, aveau de toate.
2) ~B~B~ - pentru ca au stat mult si bine pe primul loc, cand toata harta era impotriva lor - felicitarile mele!
3) Evident Regalul meu de suflet. Niciodata nu a existat o echipa asa unita ca in Regal, oricine ar spune orice despre tribul asta, nu poate contesta faptul ca am fost cea mai unita echipa de pe lume.

Cele mai dezamagitoare triburi..
1) SW-ul. Tribul meu drag din lumea a 7-a, in care am acceptat sa bag Regalul atunci.. si care a intors armele impotriva noastra.
Plecase zetul de la conducere, TV1000 plecase si el, a ramas pe mana unor incapabili, si s-a si vazut - dupa 2 saptamani l-am ras complet de pe harta, cu tot cu academie. Dezamagire crunta, desi toti imi spuneau ca uneltesc si vor intoarce armele, nu am crezut asa ceva. Si-au meritat-o..
2) TOD. Aceeasi situatie ca la SW - doar ca nu i-am avut asa tare la suflet.
Ma stiam cu intemeietoarea, credeam ca e suficienta o relatie de amicitie pentru a fi convins de bunele intentii ale aliatilor, nu ma gandeam ca vor trada..
3) ~B~B~. Desi e un paradox, ca i-am mentionat si la cele mai bune triburi, ei s-au batut singuri, nu i-au batut aliatii. Conflictele intre jucatori au fost decisive..

Cei mai buni jucatori.
1) de departe crashday, alaturi de care am construit Regal-ul. Ataca omul incontinuu, avea satele goale, ma sculam la 3-4 dimineata sa dam atacuri, ataca si cu 100 de topoare, doar sa atace, sa ia sate.. E o optiune personala, fata de un jucator pe care l-am cunoscut.
2) blackhell. Nu zic de cate ori m-a ajutat, faptul ca m-am intors o perioada sa joc iar pe lumea 13 i se datoreaza exclusiv. Mi-a tinut contul atat cat a putut, l-am ajutat si eu mereu cat am putut.. cu toanele si intransigenta lui, e un adevarat prieten. Putini sunt ca el..
3) toata echipa Regal-ului - doar jucatori cu un caracter frumos. Unii au fost noobi sadea, imi trimiteau sprijin topoare, dar au invatat repede, si s-au luat la bataie cu "profesionistii" fara sa cracneasca..

O mentiune speciala pentru paradocşi. :D foarte organizati amandoi, meticulosi, cu atentie la detalii. Bravo lor..

Cei mai dezamagitori jucatori..
1) cei care au fost in Fire!!! si dupa fuziunea din care s-a creat Regal au plecat la vreo 2-3 saptamani.. pentru ca "devenise ~B~B~ un pericol, isi muta jucatorii buni - muhamad ali &Co la granita cu Regal, trebuia facut ceva urgent!". Si au facut.. au dat bir cu fugitii, si ne-au lasat noua, celorlalti razboiul lor cu angry.
Aaa.. da, si eu eram un leader arogant, care nu-i respecta. Asta asa e.. ma recunosc si ma regasesc in caracterizare :D
2) andreiuntaru - care se dadea prieten si ma ataca de pe sittere, pana am aflat.
E adevarat, putem vorbi despre amicitia noastra, daca e si pe .net, discutam in engleza acolo.. :D
si dupa aia sa ne si atacam pe la spate de pe sittere.. de putut se poate, doar ca nu vreau eu.
Tipic romanesc as spune..

Cei mai buni lideri..
1) - pentru mine personal au fost in aceeasi masura pe primul loc - sefii NBZ, OUT si DMC.
Nu ma intereseaza actualele conflicte, OUT m-au ajutat ca sa ii ajut, au o echipa super.. si lideri deschisi la minte.. iluzie, nuria, mircea, alex, marku, si toti ceilalti - nota 20.. :)
NBZ m-au ajutat fara sa primeasca de la mine acelasi ajutor in zona lor - total neconditionat acest ajutor. Ii respect si poate o sa le intorc vreodata serviciul...
Toata stima pentru albinuka, akarafeo si cavalery.. si nebunu' de sebica. Conducator-neconducator.. imi e simpatic. Carnita de la frigider, daca mi-o iau, aia e, e opinia mea.
DMC - se vede ca au fost condusi cu mana forte, sunt pe val.. cum s-ar spune. Este meritul conducerii in mare parte.

2) mentiune aparte pentru muhamad ali si baghera09 - bebelusii tre' sa le faca statui ca la paladini. Pentru tribul lor au fost super conducatori..
3) imperialboys. A reusit el sa ameteasca pe toata lumea, a uneltit, a facut, a dres, a spart conturi, si-a luat pedeapsa pentru asta.. nu s-a potolit, om nebun. Cum necum, a facut. Pentru tribul lui..

4) blackhell. E foarte autoritar.
Oricum nu-l ascultam mereu :p dar e singurul sub sefia caruia am acceptat sa joc.. si chiar nu-mi pare rau. :)

Cei mai dezamagitori lideri
1) nu mai stiu fostii din SW.. dupa ce se lasasera OlderZ si TV1000 - cred ca erau doua doamne de sex feminin.. da' nu-s convins.
2) tigerlili
3) sanyi.. nu ca e slab ca jucator.. sau ca am ceva impotriva lui, dimpotriva - chiar imi e simpatic.
Doar ca nu l-am inteles..

Cel mai popular trib - cred ca a fost PCA.
Au fost cei mai laudati, oricum.. stiu sa se distreze oamenii.

Cele mai sugestive embleme - emblema Regal am desenat-o eu cu manutzele mele, mi-a luat o ora intreaga, evident ca e frumoasa si sugestiva.. :p

Cea mai distractiva emblema - Nu stiu ce sa zic, m-au distrat aia de la Cartoon Network - CN, ulterior angry.
Si, evident, PCA..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1) de departe crashday, alaturi de care am construit Regal-ul. Ataca omul incontinuu, avea satele goale, ma sculam la 3-4 dimineata sa dam atacuri, ataca si cu 100 de topoare, doar sa atace, sa ia sate.. E o optiune personala, fata de un jucator pe care l-am cunoscut.
2) blackhell. Nu zic de cate ori m-a ajutat, faptul ca m-am intors o perioada sa joc iar pe lumea 13 i se datoreaza exclusiv. Mi-a tinut contul atat cat a putut, l-am ajutat si eu mereu cat am putut.. cu toanele si intransigenta lui, e un adevarat prieten. Putini sunt ca el..
3) toata echipa Regal-ului - doar jucatori cu un caracter frumos. Unii au fost noobi sadea, imi trimiteau sprijin topoare, dar au invatat repede, si s-au luat la bataie cu "profesionistii" fara sa cracneasca..

O mentiune speciala pentru paradocşi. :D foarte organizati amandoi, meticulosi, cu atentie la detalii. Bravo lor..

Multumim de apreciere cavallers :)

Intr-adevar, Regalul a fost cel mai unit trib pe care l-am intalnit eu pe L13 :)

Razboiul cu voi, din punctul meu de vedere, a fost cel mai frumos si cel mai greu iar crash cu blacku faceau o echipa extraordinara in offence :) ... nu mentionez organizatele lor ca mii se zbarleste pielea :eek:

Imi pare rau ca ai renuntat la lumea asta iar daca o sa ai candva destul timp, desi stiu ca nu asta a fost motivul retragerii tale, ar fi frumos sa revii ... in orice trib doresti cu orice granita :) ... pentru mine nu asta e important
 

DeletedUser36199

cavaleras ti am mai explicat ca atat timp cat cineva imi ataca colegii nu tin cont ca sunt prieten cu el.

asta e jocu ce vrei,pe 13 inamici pe lumea 50 aliati

Tot ce e rosu eu atac,nu fac PNa uri personale ,si nu mai dramatiza atat ca in primul te am atacat de pe un sitter unde ti am si zis ca sunt eu,si in al doilea rand au fost doar 5 fulluri SI ALEA PENTRU RECUPERAREA UNUI SAT DE L LUASEI TU

DECI TERMINA CU ACUZATIILE,CINE A JUCAT CU SAU CONTRA MEA STIE CUM MA PORT SI CATA ONOARE AM .

BAFTA PE 21 !
 

DeletedUser

nu mi-ai zis tu, mi-au zis altii :)) ce-i drept, ai recunoscut cand te-am intrebat ca esti tu.. ;)

Asta e o diferenta de gandire intre noi probabil.. :) eu niciodata n-o sa-mi atac prietenii, indiferent de tribul din care fac parte..
Sa ma dea afara din trib, cui nu-i convine, sa fiu innobilat intern.. mi-e perfect indiferent. Triburile vin si se duc, prietenii si obrazul fin conteaza. Alea-s optiunile mele, nu mi le schimb.. de asta e facut topicul, ca sa ne dam cu parerea, nu? :)
Bafta si tie..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pandev cu mine nu cred ca ai avut prea mult timp de 'razboi" deoarece cam la 2 sapt dupa inceperea razboilui am "renuntat" si am predat contul poate sa iti confirme si Vero prietena noastra comuna :>
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
nu mi-ai zis tu, mi-au zis altii :)) ce-i drept, ai recunoscut cand te-am intrebat ca esti tu.. ;)

Asta e o diferenta de gandire intre noi probabil.. :) eu niciodata n-o sa-mi atac prietenii, indiferent de tribul din care fac parte..
Sa ma dea afara din trib, cui nu-i convine, sa fiu innobilat intern.. mi-e perfect indiferent. Triburile vin si se duc, prietenii si obrazul fin conteaza. Alea-s optiunile mele, nu mi le schimb.. de asta e facut topicul, ca sa ne dam cu parerea, nu? :)
Bafta si tie..



Perfect de acord cu tine in ceea ce priveste atacurile contra prietenilor cu mentiunea ca prieteni nu sunt toti membrii unui fost trib in care ma aflu la un moment dat...
 

DeletedUser36199

cavaleras da e parerea ta,iar eu am zis o parere despre parerea ta :))

in fine ramane la latitudinea ta sa iti dai seama cine are dreptate
 

DeletedUser28540

Cele mai bune triburi
1-=NBZ=
2- [OUT]
3-~DMC~


Cele mai dezamăgitoare triburi
1-TRY
2-LS (lost souls)
3-~B~B~

Cei mai buni jucători in aparare
1-206cc
2-superpandev
3-sebastos1 - din auzite.

Cei mai buni jucători in atac

1-206cc
2-chivulet
3-Iluzie

Cei mai dezamăgitori jucători
1-Cam0rra
2-doyarul26
3-Coloratu20

Cei mai buni lideri
1-Conducerea ~DMC~ (raj* & chivulet) - pentru intelepciunea cu care sunt luate toate deciziile.
2-cavalery
3-Nuria & iluzie : au stiut mereu sa ceara maxim de pe harta : fostul TRY , tot ts-ul..si altele.(cel din urma neserios in urma unor discutii xD)

Cei mai dezamăgitori lideri
1-Muhamad Ali
2-Cam0rra
3-Marku

Cel mai popular trib
1-....


Cele mai sugestive embleme
1- =nbz=
2-~dmc~
3-[out]

Cea mai distractivă emblemă de trib
1-PCA


Cel mai bun avatar/semnătură
1-1Paradox1
2-
3-
 

DeletedUser28540

am luat cate putin de la fiecare ca mi-a fost lene sa scriu dar 50 % e modificata daca observi
 

Magie Noire

member
Scor reacție
3
Cele mai bune triburi
1- DMC (cea mai spectaculoasa ascensiune intr-un interval scurt de timp - 1 luna! )
2- CL (a fost mereu in top cu un numar mic de membri - maxim 30)
3- PCA

Cele mai dezamăgitoare triburi
1- BB
2- PCA
3- Die

Cei mai buni jucători:

in atac

1- Rakanishu & marioleu - fac o echipa aproape perfecta, n-am vazut o sincronizare mai buna a atacurilor!
2- Chivulet & raj* - afirm asta pentru ca joc alaturi de ei (nu pentru ca sunt liederii DMC, deci nu incerc sa "perii" pe nimeni, nu sunt genul)
3- Your Lord (am facut echipa cu el cat era in CL, foarte bun jucator)

in aparare

1- keithoss
2- chivu`s`princess (mi-a fost sitter la una dintre campaniile asupra mea cu peste 3500 de atacuri; n-a pierdut niciun sat!)
3- Chivulet


Cei mai dezamăgitori jucători
1- keithoss
2- superpandev
3- motisor

Cei mai buni lideri
1- Chivulet & raj - pentru viziunea strategica si pentru ca au reusit sa mentina o disciplina in trib
2- Iluzie & nuria
3- dorm doze - foarte bun strateg (numai ca i s-au pus bete-n roate, motiv pentru care a fost nevoit sa renunte)

Cei mai dezamăgitori lideri
1- wandda
2- vis3z
3-

Cel mai popular trib
1- fiecare a fost "popular" la vremea lui. Acum este, evident, DMC-ul ;)


Cele mai sugestive embleme
1- DMC
2- nbz
3- OUT

Cea mai distractivă emblemă de trib
1- CL


Cel mai bun avatar/semnătură - n-am avut timp sa le studiez pe toate, asa ca nu ma voi pronunta :)
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus