Petitie Anti Scripturi

DeletedUser

De ceva timp,am tot vrut sa propun macar o lume in care scripturile sa fie ILEGALE

Mie unul,imi e dor de jocul dinanite,in care chiar trebuia sa iti pui tuga la contributie si sa gandesti putin,sa calculezi cu hartia si pixul in mana,sa ai o groaza de caiete cu asa calcule ,sa transpiri,sa gresesti in calcul o secunda ,sa iti vina sa arunci calculatorul pe geam,dar in final sa zici cu mandrie,ASTA E FACUT DE MINE,CU CAPUL MEU,nu cu niste scripturi care automatizeaza jocul si joaca pentru mine.

Toti ne plangem ca jocul a devenit banal,INNO,venind insa cu updateuri ,cu noi fete pentru joc ,noi "facilitati" pentru contul premium...dar nu aici e raspunsul

Jocul devine banal ,fiindca la un moment dat acesta devine "mecanic"

Exemplu:

"Intri pe joc,ai numele si parola salvate....doar dai login...ai 500 de sate,cu CP evident

cum intri,vezi ca ai 10 atacuri,te gandesti,eh le notez imediat cu scriptu ;)

ai resursele pe rosu ,eh 3 clickuri si scriptul imi recruteaza si bate toti talerii ;)

ai o armata de atac si aparare bine definita,pe care o faci iar si iar cu ajutorul preabunului script...eu imi amintesc,faptul ca inanite stateam toti sa recrutam manual,si ieseau fel de fel de combinatii,niciodata nu atacai cu aceeasi armata,si mereu rezultatul era diferit ,la fel si cu satele de aparare.

bun,terminai si cu alea,sa vad satele atacate,eh nici nu ma mai obosesc sa le caut dupa coordonate,sunt niste desene minunate cu 2 sabiute,pe harta care imi arata direct ce sate sunt atacate...

gata si cu atacurile,hai sa i dau niste fakeuri la fraier sa l deprim putin,scot scriptul de farm de la naftalina,bagi vreo 500 de fakeuri in 5 minute ,ii trimiti mesaj de amenintare ,prin care il "inveti minte" sa nu se puna cu tine,eventual bagi si un t-train mic acolo,prin care dai 4 atacuri cu diferenta de 200 milisecunde intre ele.LUCRU IMPOSIBIL PENTRU UN OM

dai un salut pe forum,si intr un final logout.

A doua zi repeti procesul,si a 3 a..si a 200 zi...daca nu te plictisesti pana atunci


Vedeti voi,daca nu erau scripturile ,pana acum pana si cel mai bun jucator era mandru de ce a facut,si desi i a luat mai mult timp,poate sa zica EU AM FACUT TOATE ASTEA,NU UN SCRIPT


Sincer,cel mai mult timp iti ia recrutarea,si probabil scritpul asta chiar trebuie sa fie implementat,dar scripturi in care poti da sute de atacuri in cateva minute,si alte balbatanii,eu cred ca nu isi au rostul in acest joc unde cel din spatele monitorului ar trebui sa faca diferenta,nu scripturile.


Stiu ca foarte multi,sunteti dependenti de scripturi si ca fara nu ati putea juca,insa mai sunt si ceva jucatori mai vechi cei mai multi,care probabil ar fi foarte incantati de o lume fara scripturi,o lume...bruta ca la inceput..

Aveti 25 de lumi,toate cu scripturi incluse,oare ar fi prea mult sa cer o a 26 a lume fara ele?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

foarte buna ideea..singurul script pe care il folosesc e cel de farm,da renunt fara probleme la el daca o face toata lumea..
 

DeletedUser24244

Si de pe acelasi ip sa se poate face un singur cont...atunci sa vezi frumusete
 

DeletedUser11365

inca n-am ajuns la 1000 de sate..300 am avut,si recrutam manual,si calculam atacurile pe foaia..cat timp toata lumea face asta,e o idee geniala..nu te obliga nimeni sa bati taleri din 10000 de sate..azi bati din 50..maine din alte 50..cat timp e acelas teren pentru toata lumea,nu vad un impediment..asa s-ar vedea adevarata valoare a jucatorilor
 

DeletedUser

problema ,scripturilor e ca le foloseste toata lumea

pe o lume unde toti folosesc scripturi,cel fara e in dezavantaj clar

de aceea ,pe o lume unde scripturile ar fi ilegale toti ar fi egali...

edit:si va garantez eu ca fara scripturi,nu va mai fi o asa explozie de sate

o sa ia ani ,pana cand cineva sa ajunga la 1000 de sate

nu ca acum...unde oricine are 500 de sate in 6 luni
 

DeletedUser27462

cristi,stii si tu foarte bine ca in jocu asta,unul din lucrurile care conteaza cel mai mult este sa ai satu de atac/aparare full cat mai repede. ai fi dispus sa pierzi zilnic cate 4-5 ore numai ca sa recrutezi pe fiecare sat in parte?

problema ,scripturilor e ca le foloseste toata lumea

pe o lume unde toti folosesc scripturi,cel fara e in dezavantaj clar

de aceea ,pe o lume unde scripturile ar fi ilegale toti ar fi egali...

edit:si va garantez eu ca fara scripturi,nu va mai fi o asa explozie de sate

o sa ia ani ,pana cand cineva sa ajunga la 1000 de sate

nu ca acum...unde oricine are 500 de sate in 6 luni

si pe acea lume,toti s-ar lasa dupa 100 de sate.
toata lumea se plange ca jocu nu are un final,ca dureaza mult prea mult...si tu prin asta vrei sa il lungesti?
 

DeletedUser11365

mai mult de jumate de ora pentru recrutari,nu as pierde..dar cine vrea sa piarda timpu facand asta,nu are decat..are un avantaj in fata mea,da macar stiu ca o transpirat pe scaun in timpu asta..dupa ce are trupele gata,daca e bun,nu are decat sa ma atace si sa-mi ia satele,cu mai putine trupe decat a lui
 

DeletedUser

ce final vrei sa aiba mith?vrei sa iti dea bani?sau sa apara un filmulet cu AI CASTIGAT?

eu sincer,nu inteleg de ce unii mai joaca acest joc

jucam ,ca sa pierdem timpul ,ca sa avem un hobby,nu ca sa inchidem nimic,nu ca sa finalizam,nu ca sa castigam ceva

doar sa pierdem timpul si sa demonstram ca suntem mai buni...

si fara scripturi am putea demonstra asta...
 

DeletedUser

eu nu am folosit niciodata scripturi si rercutez manual aproape 1800 de sate, si bat taleri pentru nobil tot manual.
scripturile sunt utile, mie imi e usor fara, poate e doar obisnuinta...

sunt CONTRA propunere

p.s: vrei sa le folosesti bine, daca nu iarasi bine pentru ca nu esti obligat :p
 

DeletedUser

eu unu' sunt contra sau daca e petitie nu o semnez... andrei eu nu cred ca tu ai ajuns sa ai mai mult de 100 sate din cate se pare

hai sa o luam cum zici tu ...ai 500 sate te chinui p-acolo prin cont sa mai bati taleri una alta si te pui sa te culci,deh ai facut prea mult te pui sa te culci...a doua zi te trezesti cu 2-3000 atacuri .... fara sa poti recruta in masa mai scapi din sate sa recrutezi(doar nu esti robot si poate ai si viata personala sa nu pierzi toata ziua pe triburi),deci automat te dezavantajezi singur ... bun sa zicem ca pierzi doar 5-60 sate si zidurile pe majoritatea satelor la 10-11 sau deloc iar armata ioc..tu ai mai sta sa recrutezi in parte pe fiecare sat si sa ridici cladiri(exista riscul ca data viitoare tot tu sa fii tinta)??sau mai stii, daca triburile ii viata ta cine stie:confused:

acum sa luam partea financiara ... tu crezi ca jocul asta ar mai functiona daca nu si-ar putea plati angajatii/intretinerea sv-lor si sa aiba si profit?citeam un interviu cu baietii ce au pus bazele inno si cum la inceput prietenii le cumparau CP-ul numai sa-i ajute... daca s-ar intampla ce zici tu multi jucatori nu si-ar mai cumpara CP, in ziua de azi timpul costa bani fara nici o aluzie la nimic, asta e adevarul

si acum sa fim seriosi, nici un jucator pe lumile dezvoltate nu ar semna asa ceva, si-ar da singuri cu toporu' in cap ... eu ma intreb de ce nu ai propus sa ne debransam toti de la electrica/eon/rds/romtelecom si sa traim ca in preistorie...si asa imediat vom trai in voievodate, ce mai conteaza acolo in plus lipsa curentului, putem vedea si la lumanare :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13449

Eu unul nu as fi de acord fara scripturi nu sunt dispus sa pierd timp prea mult pe joc asa ca scripturile sunt ideale...sunt prea putini care prefera fara scripturi eu acum ** din punctul meu de vedere si la cat de avansata e lumea clasica cred ca toti ar fi de parere cu mine, clar pe o lume avansata unde media punctelor pe trib e undeva la 10-20 milioane majoritatea si jucatorii din top 20 au de la 45 milioane in sus...e cam imposibil...
 

DeletedUser2821

Nici eu nu sunt de acord sa joc fara scripturi . Si asa se pierde destul timp .

Mai bine s-ar gasii o finalitate pe un server , ofinalitate care sa se poata atinge in 6 luni maxim !
 

DeletedUser

nu am zis niciodata ca sunt contra CP ului,ci doar contra scripturilor care permit jucatorilor sa efectueze actiuni supraomenesti

cum ar fi trimiterea a 1000 de atacuri in 20 de min ,sau trimiterea a 4 atacuri,cu o distanta de 100 ms intre ele

REPET,NU SUNT OCNTRA CP ULUI
 

DeletedUser13449

Nici eu nu sunt de acord sa joc fara scripturi . Si asa se pierde destul timp .

Mai bine s-ar gasii o finalitate pe un server , ofinalitate care sa se poata atinge in 6 luni maxim !


Nu stiu daca e in interesul inno sa faca asta ..ar trebui premiati prea multi jucatori intr-un timp scurt..la final de 6 luni...
 

DeletedUser35823

nu am zis niciodata ca sunt contra CP ului,ci doar contra scripturilor care permit jucatorilor sa efectueze actiuni supraomenesti

cum ar fi trimiterea a 1000 de atacuri in 20 de min ,sau trimiterea a 4 atacuri,cu o distanta de 100 ms intre ele

REPET,NU SUNT OCNTRA CP ULUI

parca cu chevyx am mai avut discutia asta. de unde pana unde a trimite un trenulet in 300 ms este o actiune supraomeneasca? se poate da foarte usor si fara scrip sau "t". manual,cu enter+2 .
 

DeletedUser

Ar fi o chestie si o lume asa, dar tot mai raman lucruri care dezechilibreaza jocul, gen injumatatirea pentru PP, etc.

Si nu stiu ce vorbiti voi de jucatori buni. Un jucator bun e un jucator care-si pierde cat mai mult timp pe triburi sau are un sitter care sa faca asta. Ca in rest, sa faci trenulet si sa scoti trupele din sat nu-i mare vrajitorie, toata lumea stie asta. Plus ca scripturile ajuta mult, calculeaza si distanta, dai 1000 de atacuri in juma' de ora toate... deci ce inseamna jucator bun la voi?

Oricum, fara ele mi-ar placea mult, sa fie si asa o lume, dar pentru cei de la INNO nu ar fi deloc profitabil.
 

DeletedUser

nu am zis niciodata ca sunt contra CP ului,ci doar contra scripturilor care permit jucatorilor sa efectueze actiuni supraomenesti

cum ar fi trimiterea a 1000 de atacuri in 20 de min ,sau trimiterea a 4 atacuri,cu o distanta de 100 ms intre ele

REPET,NU SUNT OCNTRA CP ULUI

si jucatorii de ce cumpara CP?fara cp nu poti avea scripturi(nu toate) deci e o pierdere de vreme sa mai cumperi CP...eu din privesc din punctul de vedere al unui jucator care nu are timp sa recruteze pe 1000 sate intr-o zi...ce imi mai trebuie mie CP daca tot il cumpar degeaba ... tu nu intelegi ca triburile ii o afacere pentru ei...cum iti castigi tu banii asa ii castiga si ei iar o afacere sa mearga trebuie imbunatatita in continuu,sa vii pe piata cu noi oferte, in cazul nostru cu adaugarea acount managerului, reducerea timpilor de constructie..poti sa mai deschzi n topicuri,poti trimite n mail-uri celor de la inno si iti garantez ca nu te baga nimeni in seama pe tema asta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40272

nu am zis niciodata ca sunt contra CP ului,ci doar contra scripturilor care permit jucatorilor sa efectueze actiuni supraomenesti

cum ar fi trimiterea a 1000 de atacuri in 20 de min ,sau trimiterea a 4 atacuri,cu o distanta de 100 ms intre ele

REPET,NU SUNT OCNTRA CP ULUI

sa dai atacuri cu diferenta de 100 ms intre ele iti trebuie script? daca este script pentru asa ceva te rog sa mi-l dai si mie, chiar mi-ar fi de folos

mai ales ca acum s-a legalizat t-train-ul, unii reusesc si fara t-train si nu e vorba de script.

nu sunt nici pro nici contra, insa o lume ca aceasta ar muri foarte repede, multi sunt implicati pe alte lumi, unde au si acolo destula treaba, dupa ce ajungi la 100 sate te lasi, pentu ca devine foarte greu.
 

DeletedUser

Stiu ca foarte multi,sunteti dependenti de scripturi

nu cred ca este definitia corecta . unii folosim scripturi pentru ca cei cativa euro lunari ni se par o pierdere acceptabila comparativ cu timpul pe care ar trebui sa il investim in joc fara pp. doar nu-s tampit sa investesc zeci de ore zilnic in ceva virtual care nu-mi aduce absolut nici un beneficiu . ori fara scripturi care este rolul pp-ului , sa ai poza la profil si harta marita ? dupa cum cred ai observat deja in setarea default a jocului se introduc unele scripturi .

privind propunerea ta as fi de acord contra unor scripturi si nu detaliez care pentru ca nu are sens insa ma abtin la a ma pronunta clar intrucat inno nu va accepta niciodata crearea unui server care sa nu ii aduca profit .
 
Ultima editare de un moderator:
Sus