Petitie Anti Scripturi

DeletedUser

exact cum ma asteptam,toti spuneti ca va manca timpul o lume fara scripturi

daca nu jucati pentru a pierde timpul,atunci pentru ce jucati?care are timp joaca pana la sfarsitul lumii,care nu se lasa ,asta e legea junglei :D
 

DeletedUser5809

Si eu as fi de acord fara scripturi, le folosesc ca stiu ca le folosesc altii si imi vine mai usor, dar daca as sti ca nu este voie chiar nu m-ar deranja.:X
 

DeletedUser13449

Acest joc ca multe altele e o afacere pentru cei de la inno si niciodata nu vor fi de acord cu asa ceva...discutiile pot fi numeroase si sa ne intindem 3 zile si 3 nopti...pe mine unul nu mai convins:p ...prefer sa recrutez la 13.000 sate in 30 minute decat sa stau zile in sir sa dau doar la trupe:)) si multe alte facilitati oferite de pp in combinatie cu scripturile:)
 

DeletedUser40272

exact cum ma asteptam,toti spuneti ca va manca timpul o lume fara scripturi

daca nu jucati pentru a pierde timpul,atunci pentru ce jucati?care are timp joaca pana la sfarsitul lumii,care nu se lasa ,asta e legea junglei :D

eu cred ca pe multi de pe acest joc (la cei care au ceva timp de cand joaca) prieteniile legate aici ii mai tine sa joace, daca faci un sondaj cu asa ceva o sa vezi ce iese


Multi zic ca triburile nu e un joc in care satele sunt cele mai importante, eu le dau dreptate...poate intelegi de ce.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
In 7.2 se va introduce si scriptul de recrutare, este posibil ca si cel de sortare sau selectie pe tag-uri sa fie implementat mai tarziu. Sunt facilitati pentru cei cu CP, care elimina nevoia de scripturi. Problema este ca atunci cand combini un script cu autoclick-erul se creeaza un atu foarte mare pentru cel care il foloseste, si in dezavantajul proprietarului jocului (in masura in care realizeaza ca se pierd jucatori care joaca corect).

Din pacate, in lipsa unor metode de detectie a scripturilor (ilegale) ar creste insa arbitrarul in adminare, ne amintim ce haos s-a creat la t-train.
 

DeletedUser24788

eu nu am folosit niciodata scripturi si rercutez manual aproape 1800 de sate, si bat taleri pentru nobil tot manual.
scripturile sunt utile, mie imi e usor fara, poate e doar obisnuinta...

sunt CONTRA propunere

p.s: vrei sa le folosesti bine, daca nu iarasi bine pentru ca nu esti obligat :p

si eu la fel doar ca eu am doar 300 de sate:D
on topic ... pro as vrea sa vad o lume de asta unde ca sa zic asa ne mai calim putin :D
 

DeletedUser17342

ar fi interesanta o astfel de lume. ar fi frumos, dar poate si cu completarea ca sa fie doar 4/16 continente
 

DeletedUser

in primul rand,multi ati luat aceasta propunere ca fiind globala(adica pentru toata lumile)

Recititi ce am scris,in niciun caz nu am zis asa ceva...doar o lume speciala fara scripturi,nimeni nu va obliga sa intrati sa jucati,mai aveti inca 25 de lumi doar pentru voi in care sa jucati cu ttrain si scripturi pana va saturati

La inceput cand nu erau scripturi nu stiu sa se fi plans careva,dar na cum au aparut dintr o data scripturile nu mai puteti juca fara ele.

Si repet,CP ul la baza nu avea scripturi si garantez ca va avea profit si in absenta lor,deoarece CP ul totusi ofera o groaza de avantaje
 

anomaly23

member
Scor reacție
0
ai mare dreptate...este de ajuns sa ai CP pentru o astfel de lume

cat despre scripturi nu am folosit si nici nu voi folosi vreodata,bineinteles ca la 100-110 sate renuntam la lumea respectiva din cauza timpului
 

DeletedUser35823

pai normal ca renuntai din cauza timpului,daca iti lua 5 ore numai sa recrutezi.
 

DeletedUser35823

pai,300 de sate. da gandeste-te cum e la 1000,sau 2000,sau 5000.
 

DeletedUser

ce ma amuza e ca multi ziceti ca dati stergere la 100 de sate :)

dar totusi aveti nevoie de scripturi care sunt folositoare de la 100 de sate in sus,interesant :)
 

DeletedUser

Eu sunt PRO cu propunerea si vreau sa se faca un sondaj in legatura cu chestia asta, adica una din lumile care vin sa fie anti-script . Nimeni nu te obliga sa joci pe ea, poti sa sari peste pur si simplu . Sunt curios ce o sa iasa .
 

DeletedUser

Vis erotic :D

Joc de dinainte de aparitia recrutarii in masa(cred, sau nu stiam eu/noi de existenta lui) dar "profesorii" mei de atunci deja m-au invatat sa fac sate standard si trupe standard exact sa pierd cat mai putin timp cu munca mecanica, asa am putut sa duc 100+ sate fara CP, dar la primul razboi/atac pe mine mai serios am activat instant :)

Sa trimiti 1000-2000 de atacuri in 20 minute e poveste de adormit copii(aia iti ia ore bune) si numai pentru ca incarcarea paginilor si jocul nu te lasa (nu am retineri sa am 100 taburi deschise deci nu e de la mine :D )

O buna parte din scripturi si cele mai ilegale sunt externe jocului (cine pune un script de farmare automata in bara de scripturi e bolnav cu capul daca o luam logic)

Propunerea asta e pentru cei care nu isi permit CP sau o caruta din timpul lor e mai ieftin decat CP, scripturile legale fac un singur lucru, iti scurteaza timpul petrecut pe joc cu munca repetitiva mecanica...

Nu gasesti script care sa trimita atacuri in locul tau sau nobili dupa curatari (ca unele te bipuie cand e timpul sa intrii pe pagina si sa trimiti nobii/atacul e alta treaba, dar si alea numai iti atrag atentia ca e vremea sa opresti filmul sau orice altceva faceai asteptand)

Pe conturi cu 3-10-20 sate poti juca si joc fara CP implicit fara scripturi dar asa vrea sa vad ce faci la 6000+ sate cand numai sa gasesti un sat atacat fara CP iti ia 3-5 minute pana rasfoiesti toate paginile cu sate :p


In concluzie cine vrea sa piarda timpul aiurea, sa nenoroceasca soarecele si tastatura e alegerea lui...

PS: lumea respectiva probabil ar fi si lumea scripturilor ilegale folosite in masa :D
 

DeletedUser8140

de ce nu ? pro, sa joace cine vrea, o sa fiti vreo 10 playeri :) succes
 

DeletedUser431

de ce nu ? pro, sa joace cine vrea, o sa fiti vreo 10 playeri :) succes

Nu cred că o să fim doar 10 jucători. Sunt mult mai mulţi care, poate împărtăşesc aceeaşi idee, dar nu frecventează forumul sau nu-şi pot spune părerea pentru că nu sunt înregistraţi (Membri online: 105 (33 Membri şi 72 Vizitatori)).

Eu unul sunt de acord cu interzicerea script-urilor, am fost de când au apărut.
Din câte am auzit şi am citit în descrierea contului premium, acesta a integrat anumite script-uri.

Dacă acestea sunt legale de ce Greasemonkey a fost interzis?
 

DeletedUser24788

nu cred că o să fim doar 10 jucători. Sunt mult mai mulţi care, poate împărtăşesc aceeaşi idee, dar nu frecventează forumul sau nu-şi pot spune părerea pentru că nu sunt înregistraţi (membri online: 105 (33 membri şi 72 vizitatori)).

Eu unul sunt de acord cu interzicerea script-urilor, am fost de când au apărut.
Din câte am auzit şi am citit în descrierea contului premium, acesta a integrat anumite script-uri.

Dacă acestea sunt legale de ce greasemonkey a fost interzis?


era gratis si reproducea in proportie de 60% facilitatile unui cp care costa bani!
 

DeletedUser

si la germani de ce e legal?

a da romanii au o groaza de bani...uitasem...
 
Sus