Petitie pentru rezolvarea bug-urilor de joc

DeletedUser

Da man da conteaza si marimea hartii si sa pui 3 cladiri la facut in acelasi timp... contul premium iti face viata mult mai usoara. Adminilor sa ma faceti si pe mine admin ca va fac rost de bani aici.

marimea hartii:discutabil,exista alte solutii

3 cladiri in queque:inutil,aici oricum tre' sa fii activ,si daca esti,atunci nu vad rostul
:p
 

DeletedUser6

Cel mai important lucru pentru mine e marimea hartii si nu vreau sa ma risc cu scripturi ... Da poate ai si tu dreptate cu quaqul da imi place ca ma descurc mult mai repede cu premium
 

DeletedUser

pai cand cand ai ca unii 100 de sate ce faci ca atunci depaseste marimea hartzii nu???:D
 

DeletedUser

mah la momentul ala tu ai o harta in mintea ta cu satele tale,daca stii cum sa le denumesti(te ajuta foarte mult)...iar daca nu ai asta in cap,atunci tre sa te duci sa-ti dai un reboot si reinstalezi softul,upgradezi HHD-ul
....:p
:D
 

DeletedUser6

Ok aveti dreptate in w 4 folosesc si eu un sistem numeric sa ma ajute mai mult. Cred ca am devenit prea dependent de premium o sa incerc sa ma las:rolleyes:
 

DeletedUser

mah la momentul ala tu ai o harta in mintea ta cu satele tale,daca stii cum sa le denumesti(te ajuta foarte mult)...iar daca nu ai asta in cap,atunci tre sa te duci sa-ti dai un reboot si reinstalezi softul,upgradezi HHD-ul
....:p
:D

adik sa beau o noapte ca chiorul si sa nu mai stiu cum am ajuns acasa? .... asta numesti tu resoftare/formatare ..... :D
 

DeletedUser

Carmi, este nevoie de ajutor ?

Salut,
carmi,hades123,milka

Cautam de ieri informatii despre cele 2 bug-uri (atacul/simularea) si spionii. Vroiam sa dau mail si am cautam pe forum poate este ceva.

Azi cand am vazut mesajul ca bug-ul cu spionii a fost rezolvat chiar am fost curios. ... mai asteptam putin poate poate

Eu am cont premium si stau sa ma gandesc daca mai merita. Rar pun 3 articole in que iar simularea o fi buna dar de ce atacul/apararea nu sunt corecte? Ptobabil la configurare s-au inversat niste linii si in loc de simulare proasta pentru conturi sa inversat cu atac/aparare in joc. Si acum e destul de aiurea sa restartezi cu atati utilizatori si se cauta solutii. S-ar putea porta datele din baza de date intr-o lume noua.

Carmi, eu sunt programator si am cativa ani experienta ... daca aveti nevoie de cineva sa ajute .... vorbim.Fac transferuri de date si tot felul de nebunii pe DB. Chiar imi place jocul asta ... m-a prins si mi-ar face placere sa functioneze cum trebuie. Pun umarul la nevoie ....
 

DeletedUser37

Subscriu la ceea ce a spus hades.Bravo Knight.Sper sa accepte ajutorul a mai multora si sa putem juca cum trebuie:)
 

DeletedUser

Din nou pe pagina principala a fost postat cum ca s-au rezolvat bug-urile.
Este cineva care a verificat ?
Merg spionii cum trebuie ?
Sint calculate corect atacurile ?

Acuma o sa trimit si eu spionii
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
104
Bunã dimineaþa!

ªi mã bucur cã este bunã.Dupã cum am scris ºi pe pagina principalã ºi aþi vãzut ºi voi, problemele au fost rezolvate! Trebuie sã mã scuz încã odatã în numele teamului pentru cã a durat atâta, dar greºeala a fost o greºelã ascunsã care s-a strecurat la resetarea jocului.
Mulþumim pentru încredere!

carmi
 

DeletedUser

Carmi iti multumim pentru ajutor.
Din ceea ce am testat pana acuma:
1. SPIONII functioneaza perfect - nu am testat daca la procente mai mici functioneaza cum ar trebui pt ca pe unde am trimis mi s-au intors toti :p
2. ATACURILE sint calculate acuma corect. Adica ceea ce este in simulator este in procent de 99% corect. Intr-un atac destul de mare, singura diferenta intre simulator si atacul efeciv a fost de 1 topor pierder in plus la atac fata de simulator . Ceea ce este extraordinar. Voi incerca sa mai testez acest aspect din mai multe unghiuri. Desi cred ca s-a rezolvat si acesta complet.
3. BONUSUL DE NOAPTE - nu am reusit sa tesstez, ca e lumina mare afara. Dar acesta ar fi cel mai putin important, iar absenta sau prezenta lui nu m-ar deranja de loc.

In concluzie, o treaba foarte buna din partea team-ului triburile.
Va multumim si sper ca si pe viitor, daca vor mai aparea astfel de probleme (sper sa nu :p) le veti rezolva la fel de rapid.

PS. De asemenea, rog pe cei care mai gasesc astfel de bug-uri sa le posteze si aici. Si sa le trimita si lui Carmi, CU EXPLICATII DETALIATE.

Inca o data iti multumesc Carmi ;)
 

DeletedUser177

subscriu la ce a scris milka, multumiri carmi si tuturor adminilor de la triburile.ro pt promptitudinea lor si pt rezolvarea problemelor existente.
 

DeletedUser177

a da, si sa nu uit, va multumesc si pt banarea player-ilor care folosesc mai multe conturi, ink mai sunt astfel de jucatori dar sper k aceasta situatie se va rezolva.
 

DeletedUser

Tocmai am mai descoperit o problema legata de joc, care de asemenea mi se pare EXTREM de grava.
Eu sincer nu am mai jucat jocul asta, am jucat doar travian si utopia, asa ca s-ar putea sa ma insel.

In cazul in care nu am dreptate, va rog frumos sa ma corectati si sa uitati de postul meu.

Problema este:
Atunci cand trimiti spioni si adversarul NU ARE spioni, in mod normal NU AR TREBUI sa stie ca spionii tai il spioneaza. Corect ?
Ei bine, in aceasta versiune a jocului, in momentul in care spionez pe cineva si acesta NU ARE spioni, vede totusi atacul si mai si primeste un raport cum ca a fost spionat.
Sint de acord sa stie ca a fost spionat cand are proprii spioni sau minim unul.
Dar in momentul in care nu are spioni .... cum sa stie ca este spionat.

Cel putin in Travian acest lucru este imposibil.
Inainte de a prezenta acest aspect suportului tehnic, rog pe cei mai versati in ale jocului ca mine sa imi spuna daca pe celelalte lumi se intampla acest lucru sau nu.

Multumesc anticipat.
 

DeletedUser

aaa ai jucat prea mult travian..si eu am jucat..vreo 2 ani
iar cand am trecut la tribal,si mie mi s-a parut ciudat fata de travian

DAR ASTA NU E TRAVIAN....e alt joc,asa a fost facut de nemti
:)
 

DeletedUser

Asta am inteles si eu, multumesc :p
Dar nu mi-ai raspuns la intrebare.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus