pion&3SLA

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Buna dimineata,

Avand in vedere urmatoarele fapte :

- innobilarea interna masiva in detrimentul participarii la razboiul impotriva new age
- participarea la acest razboi mai mult de forma si cu rezultate sub orice asteptare
- transmiterea de informatii si mesaje private catre conducerea unui alt trib
- destabilizarea zonei prin neacordarea de sprijin in timp util a colegilor care efectiv au luptat in razboiul cu new age
- retragerea sprijinului si parasirea zonei de conflict avand deja discutata diplomatia cu newage.

Conducerea tribului declara razboi incepand cu ora 02:00 AM duminica 22 Noiembrie 2008, grupului de jucatori care au parasit tribul formand un nou trib, US si ulterior s-au refugiat in UNIQUE.
De asemenea va rugam sa aveti in vedere ca vom declara razboi si celor care au parasit tribul dupa expirarea celor 24 de ore anuntate in circulara anterioara.

La acesta ora sunt in desfasurare atacuri sustinute impotriva celor enumerati mai sus.

Avand in vedere cele de mai sus va rugam sa participati efectiv la acest efort si la eliminarea jucatorilor duplicitari.
Va rugam sa pregatiti satele de atac si trupele de sprijin.

Va multumim.
Conducerea 3-SLA

Nu s-a facut o lista pentru ca vor mai fi cativa.

Luati legatura cu un membru de conducere pentru a primi detalii ref# la tinta.

dondon75 la care aliniat ma incadrezi ?
sa le luam pe rand
-cine a inobilat mai mult in timp ce noi aveam razboi cu newage ?
-cine a partricipat mai mult de forma(aici poate se gasesc din newage si pot sa spuna)
-pion nu a tradat nici un trib din care a facut parte
-de sprijinit am sprijinit tot k50(sunt destui care pot confirma)
-de retras am retras tarziu de tot,mativul pt. care am si pierdut un sat,trupele erau deja pe drum.
acum se vede cine a stat la scut si a batut taleri
razboiul cu newage a fost pierdut(ca nr de sate ma refer)pt. ca voi nu ati ascultat de aceia care au fost in granita si ati confundat newage cu wanted.
spune si motivul real pt. care au plecat jucatori din 3SLA si vor mai pleca,daca tot suntem la momentul adevarului.
 

DeletedUser10688

pion cred ca tu si inca cativa ati fost dezinformati de bububo si de aceea ati plecat. Ei aveau alte moitve decat voi si v-au tarat si pe voi in asta.

Eu nu iti reprosez nimic de newage, singurul repros pe care ti-l pot adresa este ca te-ai luat dupa ei si ai ales calea cea mai usoara plecarea in alt trib. Cred ca in acest conflict vei fi victima colaterala: atata tu cat si alti 2-3 fosti colegi.

Acum fiecare om duce povara alegerilor facute.

Pot spune ca mi-a facut placere sa joc alaturi de tine, pacat ca acum suntem pusi in postura de a ne infrunta...sincer eu nu am dorit-o , alegerea a fost numai a voastra
 

DeletedUser

nu am fost dezimformat Krash,dar felul in care am fost tratat spune multe.tie nu am ce sa iti reprosez,dar aceia care au fost parsivi fata de mine vor avea de suferit.nu se stie cand ma intalnesc pe harta.eu am stat sitter la unul din conducere in razboiul cu wanted si acum zice ca sunt nus cum(nu vreau sa folosesc cuvinte urate).sunt mai multe la mijloc...dar nu ca sunt refugiat sau tradator.in dexul meu nu apar asemenea cuvinte
 

DeletedUser

nu vreau sa ma bag, doar o simpla intrebare...st si eu curios..

cei din wanted care s-au refugiat in 3-sla cum se numesc, si ce masuri ar trebui luate impotriva acelor jucatori ?
 

DeletedUser

mda, ce se stie se stie, dar sunt multe care nu se stiu - si eu pot multimi multora care m-au ajutat, inclusiv tu krash, dar pe parcursul timpului s-au strans multe dar ultima care m-a deranjat au fost amenintarile - pana la urma este un joc si trebuie jucat de placere nu sub imperiul amenintarilor - sunt cativa care m-au ajutat si le multumesc, dar indiferenta altora si felul in care pun problema lasa de dorit si stiu asta pt ca eu sunt pe granita si m-am lovit de tot felul de chestiuni ( bune dar si rele ) nu este posibilil ca interesul tribului, pana la urma sa fie tratat cu dezinteres si cu interese personale - eu cel putin asa inteleg acest joc - iar in ultimul timp presiunile ( prin mesaje ) al celor din wanted si deciziile care se iau in fuctie de ceea ce dicteaza ei m-au deranjat ( si astea ), pe urma regulamentul care se aplica in functie de interesele unora - adica egalitate pt .....conform proverbului - mie nu-mi facfe placere sa ma razboiesc cu cei care m-au ajutat, dar pana la urma daca nu am ce face.....asta este - trdator ? nu am cum sa fiu - m-am incadrat in conditiile din circulara amenintatoare ( care asta m-a si determinat pana la urma sa plec ) - nu m-am foffilat niciodata cand a fost vorba sa actionez impotriva celor din newage, deci....pana la urma este un joc si trebuie jucat cu respect - pt toti -
 

DeletedUser

este singurul post care il pun aici pentru ca nu fac parte din aceasta cearta.doar atit vreau sa spun:unii ziceau ca aberez si ca incerc sa bag srimbe in tribul 3-sla dar se pare ca am avut deptate in cea ce priveste dictatura unor sefi din 3-sla :).
 

DeletedUser10688

multumim vmihai, sper sa iti si tii aceasta promisiune, nu ac celelate de pe alte topicuri
aici , chiar nu ai ce posta, esti cu totul in afara sbiectului.

daca cineva stie subiectul atunci sunt chiar cei implicati, mebrii 3-sla si fostii membrii care au parasit tribul

PS. Niciodata conducerea unui trib nu va putea multumii toti membrii sai, tocmai ptr ca sunt destule personalitati si niciodata nu vor putea fi multumiti toti.

Ce pot spune ca intotdeauna conducerea a incercat sa ia deciziile cele mai bune ptr trib
 

DeletedUser

este corect ce zici Krash nu poti multumi pe toata lumea,dar aici a fost ** de 4 jucatori de baza din trib si care au fost la fel de activi si receptivi.de cate ori s-a trecut peste ei in K-urile din care faceau parte fara macar sa fie intrebati ce si cum.K40 a fost singurul K 100% 3sla,eu personal pe unde am mai jucat nu am gasit...
 

DeletedUser

un semn de intrebare trebuie sa fie si faptul ca unii au plecat in newage, nu neaparat in unique - cred ca si aceea sunt tradatori, dar este mai dureros sa-ti plece colegi de trib la fostii dusmani, actualmente PNA - si faptul ca unii deja se grabesc sa atace este un semn de intrebare, dar.......cred ca acesta discutie devine sterila si nu stiu cat de importanta mai este
 

DeletedUser18437

Deci o scurta comentare...Nu stiu prea multe lucruri despre 3-sla dar de ff mult timp coco2007 si bububo miau atras atentia cu ceea ce fac :) ... nu stiu cat au sprijinit colegii dar nici nu ma intereseaza deloc.Amandoi au crescut prin innobilare interna.90% din satele lor sunt primite moca/luati de la inactivi/luati de la colegi de trib :D Iar langa acest lucru lui bububo ii place de tot sa joace cu multi-account ... am fost martor,am citit eu personal mesajul in care a cerut amanarea platei,trimiterea anumitor pp pe un alt cont din motivul ca inca n-a primit salariul si nare bani.Deci pe scurt a luat conturi cu pp.sunt sigur ca pentru multi n-o sa-i placa acest lucru dar asta-i adevarul...
 

DeletedUser14300

daca imi permite colegul...am sa ma folosesc de tema deschisa de el pt a pune o simpla intrebare conducerii 3-sla:

PE CE MOTIVE ATACA JUCATORII PLECATI REGULAMENTAR DE LA EI DIN TRIB?

1.PT CA AU INOBILAT INTERN IN 3SLA?...SI CE...IN REGULAMENTUL TRIBULUI 3SLA NU ESTE PRECIZAT CA LA PARASIREA TRIBULUI TREBUIESC RETURNATE SATELE OBTINUTE PE PARCURSUL SEDERII IN TRIB!
2.PT CA SUNT REFUGIATI?...LA INTRAREA LOR IN UNIQUE NU AVEAU ATACURI
3.PT CA SUNT TRADATORI?...NEEE...AU PLECAT L AALIATI...ALIANTZA DINTRE 3SLA SI UNIQUE S-A RUPT DUPA!
4.PT CA NU AU RESPECTAT REGULAMENTUL?...NEEE....INAINT ESA PLECE BAIETII SI-AU ANUNTAT PLECAREA SI AU SI ASTEPTAT CELE 24-48 DE ORE...NU STIU CAT ERA...DAR PUTETI SA CONCLUZIONATI SINGURI DIN PRINTSCREENURILE ATASATE:p
5.SAU PT CA AU PLECAT IN UNIQUE? SI PT CA 3SLA DOAR SE DADEAU BUNI ALIATI, TIMP IN CARE CAUTAU NOI ALIATI IMPOTRIVA UNIQUE!(REGRET DAR ACEAST AAFIRMATIE NU O POT SUSTINE CU DOVEZI DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU E ADEVARATA SAU CA NU AR PUTEA FI...CONCLUZIONEAZA FIECARE CE VREA)

si ca o concluzie: pt ca s-au facut unele relationari intre ce s-a intamplat cu jucatorii din wanted dupa intrarea lor in 3sla si faptul ca unique si-au continuat atacurile p eunii din ei si situatia jucatorilor recrutati de unique din 3sla!

pai in primul rand 3sla au recrutat dusmani uniqului si jucatori cu atacuri pe ei si nu jucatori dintr-un trib aliat
unique si-a anuntat intentia de a continua atacurile pe ei...nu au atacat fara sa anunte si mai ales noaptea! ca la furatul de gaini:))) sau scz..au anuntat...dar dupa primul val de atacuri;)


gabytzuc în data de 17.11. la ora 08:25
v-ati luat jucariile si ati plecat dar, daca de astazi primeste cieva din 3-SLA invitatie la voi, va fi razboi...oricum cred ca va fi ca nu cred ca veti accepta cedarea satelor ce au apartinut 3-SLA. pleci di trib cum ai intrat!

bububo în data de 18.11. la ora 09:36
ce bine ar fi sa plec cu ce am intrat...
K40, K41, K50 si K51, cu astia am intrat...nu influentez pe nimeni fiecare este liber sa aleaga

bububo în data de 18.11. la ora 09:37
cand intri suna-ma pe skype si vorbim

gabytzuc în data de 18.11. la ora 09:45
50-51 le-ai adus si le-ai si nenorocit...asta e adevaru...nu caut scandal dar eu asa vad zona. si cand am zis ca pleci cu satele cu care ai venit ma refer la satele tale...dam statistica bububo vs 3sla si diferenta o poti lua cu tine...chiar daca nu ti se pare logic cam asa ar trebui...sper sa vorbim diseara pe skype ca acum fac cateva ore in loc la colegamea la lucru

bububo în data de 18.11. la ora 09:51
nu eu le-am nenorocit ci felul in care stie sa ceara ajutor cand si unde, cum crezi ca sa stabilizat granita ?
si daca tu crezi ca ma rog de cineva sa vina dupa mine...nu ma cunosti

bububo în data de 18.11. la ora 09:51
....

Mesajele acestea au fost trimise de către bububo mai departe.


Krash Slayer în data de 16.11. la ora 23:37
daca te-ai gandit bine si ai luat aceasta decizie eu o voi respecta

dar sa stii ca toate satele luate din innobilari interne de catre tine de la membrii tribului vor trebui cedate inapoi

acest lucru este valabil si ptr coco

o seara placuta

bububo în data de 18.11. la ora 08:53
aici te inseli, satele pe care le-am luat sunt ale mele si nu le-am luat de la trib...spun asta deoarece la intrarea mea in trib au intrat dupa mine peste 50 de milioane de puncte, asta se poate verifica calculand K-urile care au intrat odata cu mine K40, K41, K50 si K51

Krash Slayer în data de 18.11. la ora 10:40
adi
fiecare jucator a intrat prin decizia lui proprie, nu ai intrat tu cu 50 milioane puncte au intrat jucatori care cumulat au avut acele puncte. tu nu poti vorbi in numele lor

eu ma refeream la satele luat de la jucatori din 3-sla : inactivi. Si asta mi se pare un lucru de bun simt, tinand cont ca toate satele luate de tine in ultima perioada au fost luate numai din innobilari interne

stii bine acest lucru, nu uita ca acest lucru l-ai zis si tu despre altii care ieseau din trib....in cazul tau nu trebuie aplicat?

bububo în data de 18.11. la ora 10:45
ai dreptate, dar daca pleaca si iei cu mine ????

bububo în data de 18.11. la ora 10:47
...

Mesajele acestea au fost trimise de către bububo mai departe.


reg3sla.png


parasiretrib.png


bubud.png


parasire2.png


parasire3.png


parasire4.png


parasire5b.png


parasire6.png


parasire7.png


parasire8.png


parasire9.png


parasire10.png
 

DeletedUser

Nici platit in euro nu faceam chestia asta =))) thoamne ce`ai rezolvat ma :)) hai sa`ti dau sa copii si de la ascuns :))
 

DeletedUser

sa nu uite 3-A de fuziunea cu SLW...de acolo avem sate,voi din conducere ati inobilat din fostul SLW si la fosti membri ce sate ati dat din inobilari interne ?? si la cine??ati luat numai voi la greu,acesta este adevarul.vreau o statistica cu satele care am luat eu din 3-A.atunci noi am venit sa va ajutam si voi acum dati la greu pe noi...nu poti sa faci rau si sa astepti bine :)vine randul la fiecare
 

DeletedUser14300

multumesc...dar imi iau singura;) asta cand veti posta ceva cu adevarat interesant...deocamdata e mai interesanta "vocea poporului" sau a "sclavilor" cum bine le zice vmihai;)
 

DeletedUser

multumesc...dar imi iau singura;) asta cand veti posta ceva cu adevarat interesant...deocamdata e mai interesanta "vocea poporului" sau a "sclavilor" cum bine le zice vmihai;)

nu e precizat acolo :))) dar acolo e valabil doar pentru cei fara drept de forum ascuns :d (acolo e alt regulament pt ei) colegi nostri au avut si acum suporta consecintele :D dar rugzi dansatoarea nu stie :D
 

DeletedUser

si sa nu uit sate am adus in trib din fostul RW,nu am scos sate din trib.sate de barbari pe care am primit :)ce sa stiti voi cei din conducere...erati cu morcovul in razboiul cu WANTED.si sa va mai aduceti aminte ca pion a fost primul care a votat(ca tot a fost votul ieri ) pt. acea fuziune,poate il resuscitati pe cypryy si daca are caracter va spune si acidutzu care inca mai joaca(sper sa nu aiba memoria scurta).indiferent ce se va intampla cu cei care am plecat,inapoi nu ma intorc sa lupt alaturi de cine ?? de aceia pe care ai ajutat si acum sunt calare pe tine.nu mai prostiti fosti jucatori din SLW sa dea pe noi,nu vreau sa vad cum plang dupa sate.sa nu uitati ca langa noi au crescut in SLW nu in 3-A.
 

DeletedUser3919

Ruga... nu te-ai obisnuit pana acum ca dondon75 una zice si alta face? Nu i-a zis si lui rainn ca nu face fuziune cu WANTED ci o ia pe artificie si inca cativa? Si asta in timp ce artificie trimitea circulare ca a negociat cu dondon75 fuziunea...
ALIAT e inca printre noi... reincarnat :D
 

DeletedUser

Ruga... nu te-ai obisnuit pana acum ca dondon75 una zice si alta face? Nu i-a zis si lui rainn ca nu face fuziune cu WANTED ci o ia pe artificie si inca cativa? Si asta in timp ce artificie trimitea circulare ca a negociat cu dondon75 fuziunea...
ALIAT e inca printre noi... reincarnat :D

Poate este...dar nu sub numele dondon :D mai cautati :D
 

DeletedUser28354

QUOTE=danielzmau;527033]nu e precizat acolo :))) dar acolo e valabil doar pentru cei fara drept de forum ascuns :d (acolo e alt regulament pt ei) colegi nostri au avut si acum suporta consecintele :D dar rugzi dansatoarea nu stie :D[/QUOTE]


poate esthi inapoiat daca crezi asta dragos trebuia sa ne dea refugiati imadiat atunci rein putea sa ne dea afara ca refugiati acum dupao saptamina vati trezit sory dati acum mai trz nu se stie daca maiaveti timp
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus