pion&3SLA

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

somut trebuie sa te avertizez ca nu vrei sa faci asta...adica e destul de greu de indurat chinul...garantez ca o sa ma cauti sa ma bati dupa ce-ti iau berile si iti dau pozele...ai grija ce-ti doresti! :D
 

DeletedUser

incurci oalele... si vezi cum ** poate e vaide mama ta ca nu pricepi ce citeshti.
atzi luat 1300 de sate BV vou pt asta! dar at trebuii sa tzi cond si cu cine te-ai luptat acolo .(tradatori de azi- vezi atacuri si defensive amuzante ca sa pricepi cu cine te-ai luptat! si majoritatea jucatori gen Light) in fata jucatorilor gen gaby, daniel, krash, madfalcon,ben,prince si multzi alti nu ma apuc sa-i enumar pe totzi, a fost MUULT mai greu de luptat. si asta trebuie sa recunoshti!

razboiul s-a terminat asa ca ma astept sa lasi orgoliu tau deoparte. dc vrei o confruntare cu mine , jucam pe o lume la margine de harta fara ajutor din exterior si vedem :p

vorbe goale...

nu neg ca sunt si jucatori buni in 3-sla, dar a generaliza ca newage a luat sate doar pt ca a avut de-a face cu jucatori "subtiri" e prea mult. si o stii si tu, dar mandria nu te lasa sa recunosti asta.
 

DeletedUser

somut trebuie sa te avertizez ca nu vrei sa faci asta...adica e destul de greu de indurat chinul...garantez ca o sa ma cauti sa ma bati dupa ce-ti iau berile si iti dau pozele...ai grija ce-ti doresti! :D

gaby, las' ca am ochiu' versat si soriciu' gros :) baga pozele si zi-mi unde shipuiesc berile :D
 

DeletedUser10388

Gaby da' stii sa negociezi...7 pct e tot ce am, poti sa ma scuturi ca mai mult nu dau
+ 2 lazi de bere, afacere buna:D
 

DeletedUser

din cat il cunosc eu pe PION stiu ca este un jucator onest, de mult bun simt si niciodata nu insala, ceea ce rezulta ca altii l-au inselat pe el
 

DeletedUser16415

vorbe goale...

nu neg ca sunt si jucatori buni in 3-sla, dar a generaliza ca newage a luat sate doar pt ca a avut de-a face cu jucatori "subtiri" e prea mult. si o stii si tu, dar mandria nu te lasa sa recunosti asta.
ca sa fi tu multumit sa sti ca ati luat 3 sate de la mine! cand eram pe siter.
unele atacuri le-ai dat chiar tu!

din cat il cunosc eu pe PION stiu ca este un jucator onest, de mult bun simt si niciodata nu insala, ceea ce rezulta ca altii l-au inselat pe el

sincer eu NU il cunosc am vorbit odata cu el ceva si acel lucru nu a apucat sa se concretizeze, dar ce pot sa zic este ca are FIXURI! dc i se pune pata pe satu X de la jucatorul Y numai pe ala ataca pana nu mai are sate. dc i se pune pata pe jucatorul X orice face ala NU e bine in ochii lui.
in rest poate ca e jucator bun, si poate si corect, dar pt deciziile care le-a luat suporta consecintele.

eu i-am cunoscut pe ceilalti dupa care s-a luat el : bububo coco si mvaly , de care nu mai vreau sa aud sau sa ii vad pe harta! nu are sens sa le discut caracterul si ce au facut!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu mai are rost sa iti mai raspund legend...eu am demonstrat tie si conducerii in razboiul cu newage ca am avut dreptate.tu ai lipsit undeva la 6 luni de zile de pe joc si nu sti multe.ramaneti voi pana in finala L5.esti multumit si sa fiu eu tradator,refugiat si ce vreti voi.
cel mai ...cedeaza
rog modderatorul sa inchida.
 

DeletedUser10688

daca imi permite colegul...am sa ma folosesc de tema deschisa de el pt a pune o simpla intrebare conducerii 3-sla:

PE CE MOTIVE ATACA JUCATORII PLECATI REGULAMENTAR DE LA EI DIN TRIB?

1.PT CA AU INOBILAT INTERN IN 3SLA?...SI CE...IN REGULAMENTUL TRIBULUI 3SLA NU ESTE PRECIZAT CA LA PARASIREA TRIBULUI TREBUIESC RETURNATE SATELE OBTINUTE PE PARCURSUL SEDERII IN TRIB!
2.PT CA SUNT REFUGIATI?...LA INTRAREA LOR IN UNIQUE NU AVEAU ATACURI
3.PT CA SUNT TRADATORI?...NEEE...AU PLECAT L AALIATI...ALIANTZA DINTRE 3SLA SI UNIQUE S-A RUPT DUPA!
4.PT CA NU AU RESPECTAT REGULAMENTUL?...NEEE....INAINT ESA PLECE BAIETII SI-AU ANUNTAT PLECAREA SI AU SI ASTEPTAT CELE 24-48 DE ORE...NU STIU CAT ERA...DAR PUTETI SA CONCLUZIONATI SINGURI DIN PRINTSCREENURILE ATASATE:p
5.SAU PT CA AU PLECAT IN UNIQUE? SI PT CA 3SLA DOAR SE DADEAU BUNI ALIATI, TIMP IN CARE CAUTAU NOI ALIATI IMPOTRIVA UNIQUE!(REGRET DAR ACEAST AAFIRMATIE NU O POT SUSTINE CU DOVEZI DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU E ADEVARATA SAU CA NU AR PUTEA FI...CONCLUZIONEAZA FIECARE CE VREA)

si ca o concluzie: pt ca s-au facut unele relationari intre ce s-a intamplat cu jucatorii din wanted dupa intrarea lor in 3sla si faptul ca unique si-au continuat atacurile p eunii din ei si situatia jucatorilor recrutati de unique din 3sla!

pai in primul rand 3sla au recrutat dusmani uniqului si jucatori cu atacuri pe ei si nu jucatori dintr-un trib aliat
unique si-a anuntat intentia de a continua atacurile pe ei...nu au atacat fara sa anunte si mai ales noaptea! ca la furatul de gaini:))) sau scz..au anuntat...dar dupa primul val de atacuri;)

Rugayah,

aproape am adormit citind postul tau, de fapt nu prea l-am citit ca stiu forumul. Dar desii vad ca acces la regulament habar nu ai sa il citesti si sa extragi esentialul, sau a fost lectura prea grea ptr tine sau tu interpretezi dupa cum iti convine

Hai sa iti dau eu un paragraf din regulament

5.Spioni si Tradatori
a) Transmiterea oricarei informatii referitoare la trib sau la membri sai unui jucator din afara tribului(fie el si aliat) va fi considerat spionaj.
b) Parasirea tribului fara a anunta va putea fi considerata ca un act de spionaj sau o posibila dorinta de tradare.
c) Parasirea tribului (fie ea si anuntata) si intrarea intr-un trib dusman se va considera tradare, si va va face o tinta prioritara pentru noi

Sanctiuni si Consecinte in caz de nerespectare: : In toate cazurile se va proceda la innobilarea interna cat mai curand posibila.

Deci cum stim ca stimatul nostru fost coleg si pe care il consideram eu personal prieten bububo iti da tie pe tava convorbiri private.

Nu mai punem la socoteala destabilizarea tribului si recrutarea de colegi din trib. Asa ca noi am procedat corect. Iar cand a luat decizia de a parasi tribul stia ce il asteapta. Partea proasta e ca altii au crezut in el si l-au urmat m desii el gresise. Eu am mai spus ...au fost cativa care au fost victime colaterale dar repet a fost decizia lor...nu au fost fortati sa plece

sa nu zici ca nu ma obsesc sa iti raspund....asta ca prea te-ai straduit pe aici sane arati cat de multe stii tu, cand de fapt nu stii nimic

Nu oricine are acces la informatii le si intelege, pentru unii e mai greu :p
 

DeletedUser14300

Rugayah,

aproape am adormit citind postul tau, de fapt nu prea l-am citit ca stiu forumul. Dar desii vad ca acces la regulament habar nu ai sa il citesti si sa extragi esentialul, sau a fost lectura prea grea ptr tine sau tu interpretezi dupa cum iti convine

Hai sa iti dau eu un paragraf din regulament

5.Spioni si Tradatori
a) Transmiterea oricarei informatii referitoare la trib sau la membri sai unui jucator din afara tribului(fie el si aliat) va fi considerat spionaj.
b) Parasirea tribului fara a anunta va putea fi considerata ca un act de spionaj sau o posibila dorinta de tradare.
c) Parasirea tribului (fie ea si anuntata) si intrarea intr-un trib dusman se va considera tradare, si va va face o tinta prioritara pentru noi

Sanctiuni si Consecinte in caz de nerespectare: : In toate cazurile se va proceda la innobilarea interna cat mai curand posibila.

Deci cum stim ca stimatul nostru fost coleg si pe care il consideram eu personal prieten bububo iti da tie pe tava convorbiri private.

Nu mai punem la socoteala destabilizarea tribului si recrutarea de colegi din trib. Asa ca noi am procedat corect. Iar cand a luat decizia de a parasi tribul stia ce il asteapta. Partea proasta e ca altii au crezut in el si l-au urmat m desii el gresise. Eu am mai spus ...au fost cativa care au fost victime colaterale dar repet a fost decizia lor...nu au fost fortati sa plece

sa nu zici ca nu ma obsesc sa iti raspund....asta ca prea te-ai straduit pe aici sane arati cat de multe stii tu, cand de fapt nu stii nimic

Nu oricine are acces la informatii le si intelege, pentru unii e mai greu :p

corect draga...
Nu oricine are acces la informatii le si intelege, pentru unii e mai greu
si da-mi voie sa te citez...degeaba ai acele reguli si le postezi aici daca nu le si intelegi, pt ca nu demonstrezi practic nimic cu ele;) si nici nu demonstrezi ca bububop sau altul din cei plecati au incalcat respectivele reguli...ci doar ca aveti un regulament ambigu si un mod subiectiv de a-l aplica!....

iar daca voi folositi drept probe acele mesaje pe care bububo mi le-a transmis si le-am postat si aici, adica discutia cu tine si gabitzuc ei bine el parasise deja tribul in momentul cand mi le-a trimis si dicutiile chiar erau ulterioare plecarii lui deci nu mai era membru 3sla pt a se supune faimosului vostru regulament;)
plecarea din trib si-a anuntat-o si nu a plecat la dusmani...deci?...ce argumente mai aduci legat de faptul ca ii atacati?...altele decat invidia sau prostia! am uitat de ciuda ca i-a recrutat unique;) voi scadeti aliatii cresc:D
 

DeletedUser

nu e problema ta cum avem noi regulamentul, si oricum bubu a participat la editarea lui....ironic,nu?!
 

DeletedUser10688

nu am eu rugayah regulile, toti din tribul 3-slA le avem
si incercam sa le si respectam majoritatea dintre noi...spre deosebire de altii
 

DeletedUser

nu mi-a placut aia cu "sclavi"...cunosc un trib de pe L7, al carui parcurs a fost unu de exceptie, tocmai din cauza ca era "dictatura"... acolo unde e egalitate..nu prea e loc de progres...practic e valabil in orice domeniu..cineva trebuie sa isi asume realizarile, dar si esecurile..

PS: NU sunt in conducerea 3_SLA....deci sunt un potential "sclav" :eek: ...iti dai seama ce afectat sunt..o sa ma fac emo.. :))
 

DeletedUser14300

nu am eu rugayah regulile, toti din tribul 3-slA le avem
si incercam sa le si respectam majoritatea dintre noi...spre deosebire de altii

in primul rand vreau sa-i multumesc autoarei mizeriei de mai sus ca ne popularizeaza forumul

cateva precizari si completari

- regulamentul postat pe forumul general nu e valabil si in cazul membrilor cu responsabilitati de organizate (ei se supun unor reguli mult mai stricte postate pe ascuns)
- incercarea de destabilizare si scindare a tribului este o actiune ostila si trebuie trata ca atare, se numeste inalta tradare (asta e universal valabila pt orice organizatie)
- daca cineva are rabdare sa citeasca postul lui bubu (cred ca e incercuit) unde isi anunta intentia poate constata cu usurinta ca minte, sublinieaza ca isi va face trib dar in schimb dupa ce a vazut ca nu prea are ce inobila intern fuge sub umbrela unui trib mare

singura mahnire e ca vor fi si victime colaterale, oameni care au fost inselati........asta e viata, alegerile facute iti determina viitorul


adevaratul lider al 3-SLA

PS ma ascund fiindca sunt un las



deci...si prin urmare...va mai contraziceti mult?...ori au toti regulamentul si il cunosc si se aplica la fel la toti...sau aveti un regulament pt slugi si unul pt stapani?...
si apoi da-mi voie sa te mai intreb ceva...toti cei care au plecat si pe care ii atacati au fost conducatori?

pt ca daca nu au fost atunci voi incalcati propriul regulament atacandu-i...pt ca faimosul regulament de pe forumul conducerii nu le-a fost accesibil si lor si atunci in cazul lor se aplica regulamentul postat la parasire trib...si conform lui ei au plecat regulamentar...deci singurii asupra carora va puteti concentra ura sau ce-o fi aia...si pe care aveti dreptul sa ii acuzati de diverse...asta daca intradevar aveti si probe...sunt cei care aveau acces la forumul conducerii;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10688

rugayah scopul nostru pe forum este sa te facem pe tine sa iti pui intrebari...poate asa o sa ne mai lasi si pe noi in pace in timp ce cugeti la ele...ca oriunde e un forum tu te bagi in seama....desi in cele mai multe erai cu totul in afara subiectului
 

DeletedUser14300

rugayah scopul nostru pe forum este sa te facem pe tine sa iti pui intrebari...poate asa o sa ne mai lasi si pe noi in pace in timp ce cugeti la ele...ca oriunde e un forum tu te bagi in seama....desi in cele mai multe erai cu totul in afara subiectului

in afara subiectului esti tu acum si incerci sa te sustragi greselilor pe care le faceti;)
cat despre faimosul regulament de pe forumul conducerii...baliverne...nu aveti acolo decat:
modificare regulament - conflicte interne
Pagina: >1< [2]
acidutzu. în data de 12.08. la ora 10:33 Citat Prelucrare Şterge
aici voi posta parerile voastre urmand a trage impreuna o concluzie


colegi,

deoarece in ultima vreme au aparut tot felul de conflicte din tampenii mai mici sau mai mari si unii au ajuns sa se atace intre ei, va rog opinati cu privire la pedeapsa de introdus in regulament aplicabila acestora.

dupa cum spunea cineva, bunul simt nu primeaza in fata disciplinei. haideti sa facem disciplina atunci.

nu cred ca e cazul sa copiez tot forumul ascuns aici mai ales ca nu e nimic interesant acolo...poate doar o replica sau 2;) care chiar fac referire la parasirea tribului:)

bv48ben în data de 06.09. la ora 21:26 Citat Prelucrare Şterge
intrebare: de ce se tot schimba drepturile unor jucatori. ba e ceva, ba e altceva. si inca ceva, de ce unii ies si intra iar in trib? exista problemeee?
oare nu putem toti juca pt acelasi scop? oare sunt mai imp niste drepturi decat jocul si distractia?
si uitam.... prietenii. pe care i-am format pe acest joc?

Prelucrarea bv48ben în data de 06.09. la ora 21:27
The Duke Dan în data de 07.09. la ora 01:50 Citat Prelucrare Şterge
nu e nicio problema cu astea ;suntem toti pentru unul si unul pt toti;eu sunt fericit ca sunt in acelasi trib cu multi jucatori activi pusi pe atacat adversari.

si ce chestie ciudata...nu mai e bububo in 3sla ca sa mai puteti da vina pe el....dondonel...spor la retras drepturi si inobilari interne! aveti spioni;)
 

DeletedUser

si sa nu uit sate am adus in trib din fostul RW,nu am scos sate din trib.sate de barbari pe care am primit :)ce sa stiti voi cei din conducere...erati cu morcovul in razboiul cu WANTED.si sa va mai aduceti aminte ca pion a fost primul care a votat(ca tot a fost votul ieri ) pt. acea fuziune,poate il resuscitati pe cypryy si daca are caracter va spune si acidutzu care inca mai joaca(sper sa nu aiba memoria scurta).indiferent ce se va intampla cu cei care am plecat,inapoi nu ma intorc sa lupt alaturi de cine ?? de aceia pe care ai ajutat si acum sunt calare pe tine.nu mai prostiti fosti jucatori din SLW sa dea pe noi,nu vreau sa vad cum plang dupa sate.sa nu uitati ca langa noi au crescut in SLW nu in 3-A.


era sa-mi uit parola de cand nu am mai postat pe aici...


pion,
nu intru in detalii despre isotrie. e mult prea lunga si tumultoasa sa disecam acum toate celea. memoria scurta o am din principiu. care principiu imi spune ca este mai importanta viziunea despre viitor decat orice s-ar fi intamplat in trecut.
dar, totusi, imi aduc aminte de cate ori ai avut suportul meu in diferite situatii. si nu cred ca face cazul sa discutam aici, ne mai putem gasi pe alte forme de comunicare in masura in care ne dorim asta.

vis a vis de vot ai dreptate, tu ai fost primul care a votat pentru acea fuziune si eu am fost primul care a votat impotriva ei :). fiecare am avut motivele proprii pentru alegeri. unii mai cred in ideea de elita. dar e nevoie de implicare pentru a o realiza.

vreau sa mai comentez aici si schimbul de replici cu hector. in perioada cand l-ai ajutat standu-i sitter ai avut tot sprijinul colegilor. si nu e fair sa te plangi fata de ceilalti care s-au mai distrat in diferite perioade cu pozitionarea execelenta a acelui cont.


stii ca nu e locul tau acolo. si nici prin alte parti. stii unde ai crescut, unde ai fost ajutat, sustinut si ajutat cand a fost nevoie. manipularea in sine e un proces ok atata timp cat finalitatea este una pozitiva. sper ca mai ai maturitatea pe care am cunoscut-o sa vezi lucrurile asa cum sunt ele cu adevarat. nu cred ca mai ai nevoie de alte detalii pt ca memoria mea scurta imi spune ca nu aveai cum sa te schimbi atat pe coordonata timp cat si pe cea intensitate.


si la final cred ca ar fi oportun sa schimbi numele temei. pion vs 3-sla nu a existat si nu exista. inca imi doresc sa cred ca este vorba de sentiment vs ratiune :).


somn usor sa aveti, eu am adormit deja :)
 

DeletedUser

ciudat si aiurea ce se intimpla aici.este primul si ultimul meu mesaj postat la acest topic.
din cite stiu rufele murdare se spala in familie , nu in public, dar se pare ca lui rugayah ii place pe linga , .vorba lui stelica,,lucrul la oficiul postal":D si sa lucreze la spalatoria ecologica din centrul satului.pacat ca mai mult mozoleste rufele decit sa le spele adecvat.:D

acest lucru l-am mai vazut odata, la inceputul ruperii fostului RW, cind anumite persoane s-au folosit de tot felul de preteste pentru a-si asigura spatele.
altii s-au lasati sedusi de farmecele anumitor persoane de a pleca acolo unde sunt cainii cu covrigi in coada!: :D si acest lucru face parte din razboi, nu tocmai ortodox , dar face parte din razboi.
nu condamn pe nimeni, nu vreau sa fiu inteles gresit,fiecare din punctul meu de vedere , este liber sa fac ce vrea, dar sa fie foarte clar-eu cit timp mai am dusmani pe harta, nu voi ataca vechii amici.


suuces la balacarit, dupa cum am spus , prefer tot timpul sa atac si sa ma ,,balacaresc"-vorba lui aza , cu dusmanii-nu cu amicii, si prietenii care m-au ajutat si i-am ajutat.
 

DeletedUser14300

ciudat si aiurea ce se intimpla aici.este primul si ultimul meu mesaj postat la acest topic.
din cite stiu rufele murdare se spala in familie , nu in public, dar se pare ca lui rugayah ii place pe linga , .vorba lui stelica,,lucrul la oficiul postal":D si sa lucreze la spalatoria ecologica din centrul satului.pacat ca mai mult mozoleste rufele decit sa le spele adecvat.:D


draga...astea nu sunt rufele mele...ai facut o mar econfuzie...sunt rufele voastre si ale jucatorilor vostri care odata plecati sunt balacariti si defaimati...ati uita tcate au facut pt trib! uitati totul...iar faptul ca ei au desfiintat us-ul si au intrat in unique sau chiar ca au parasit 3sla ac sa infiinteze us nu are nici o legatura cu mine;) decizia a fost a lor sau a fost determinata de voi si de reactia voastra al plecarea lor...sau cum i ispuneam si lui dondonel...de concluziile pripit esi acuzatiile nefondate aduse al adresa lui bububo...de unde pana unde l-au scos drept spion?...informatii se pare ca inca am...eu am demonstrat ca nu ma informa bububo postand aici chiar si de pe forumul vostru ascuns al o saptamana dupa plecaree lui...si daca vreti si peste o luna...

Inca un post de pe forum la noi si bag o poza sexy

fapte nu vorbe ... cat despre poze sexy de al mare...presupun ca pui poze cu scumpul vostru lider dansand cu dusmanul ca mai sexy ca alea nu gasesti;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus