Planificator atacuri excel?

  • Autor subiect DeletedUser40428
  • Data de început

DeletedUser40428

Am avut mai demult un planificator de atacuri in excel, si eram foarte multumit de el insa acum m-am apucat din nou de triburile si nu il mai gasesc. Ma intrebam daca are cineva sau stie unde pot gasi ceva asemanator.

In excelul pe care il aveam eu introduceam coordonatele unui sat, ora la care sa ajunga atacul si coordonatele mai multor sate ale mele. Iar el imi calcula la ce ora trebuie sa trimit atacul de pe fiecare sat (in functie de cea mai inceata unitate).

Am incercat sa-l refac eu folosind formula sqrt((X1-X2)*(X1-X2)+(Y1-Y2)*(Y1-Y2))*viteza unitatii, dar nu stiu cum sa transform rezultatul in timp (ore, minute, secunde)
 

DeletedUser

planificatorul asta e pentru cand te apuci prima data de joc . el se apuca a 2 a oara... deci poate trece la nivelul avansat :))))
 

DeletedUser40428

planificatorul asta e pentru cand te apuci prima data de joc . el se apuca a 2 a oara... deci poate trece la nivelul avansat :))))
Defapt a 5a sau a 6a oara.. Joc pana la 200-300k apoi ma plictisesc si fac pauza juma' de an ^_^

twmentor e bunicel, dar as prefera un excel, imi adaug in el si backtime, notite etc, nu imi place a umbla cu 100 siteuri sa ma incurc in ele.
 
Sus