Planificator de înnobilări

DeletedUser16039

Propunere "Planificator de înnobilări"

Intai imi cer scuze daca ma repet, in sensul ca poate a mai fost propunerea asta facuta ... sincer n-am cautat prea bine, doar am aruncat un ochi printre postarile mai vechi ... sper sa nu fi fost.

Deci, in legatura cu acest planificator ... e mult mai indicat ca dupa ce rezervi un sat, sa ai termen, nu stiu, 5 zile sa il iei ( in functie de cat hotaraste intemeietorul ) si dupa alea 5 zile, daca nu ai luat satul, timp de 2-3 zile sa nu-l mai rezervi. Zic asta pt ca mi s-a intamplat personal sa stau dupa un mosmondit 2 sapt sa cucereasca niste sate, termenul de rezervat fiind 3 zile.
Ii expira rezervarea ... hop imediat o reinoieste.
Cred ca ar fi in ajutorul tuturor ... am auzit destui care se plang ca patesc asa ceva.

Salutari,
kidLukas.
 

DeletedUser

Propunere "Planificator de înnobilări"

Intai imi cer scuze daca ma repet, in sensul ca poate a mai fost propunerea asta facuta ... sincer n-am cautat prea bine, doar am aruncat un ochi printre postarile mai vechi ... sper sa nu fi fost.

Deci, in legatura cu acest planificator ... e mult mai indicat ca dupa ce rezervi un sat, sa ai termen, nu stiu, 5 zile sa il iei ( in functie de cat hotaraste intemeietorul ) si dupa alea 5 zile, daca nu ai luat satul, timp de 2-3 zile sa nu-l mai rezervi. Zic asta pt ca mi s-a intamplat personal sa stau dupa un mosmondit 2 sapt sa cucereasca niste sate, termenul de rezervat fiind 3 zile.
Ii expira rezervarea ... hop imediat o reinoieste.
Cred ca ar fi in ajutorul tuturor ... am auzit destui care se plang ca patesc asa ceva.

Salutari,
kidLukas.

CONTRA

Acest lucru poate fi stabilit in interiorul tribului de catre conducator cu sanctiunile aferente nerespectarii regulii.
 

DeletedUser

Daca sunt multe rezervari nu stai sa tii minte ca ala a rezervat X.Pro,e buna propunerea...
 

DeletedUser16039

CONTRA

Acest lucru poate fi stabilit in interiorul tribului de catre conducator cu sanctiunile aferente nerespectarii regulii.


Un scurt exercitiu de imaginatie ... Ai la interne 2 jucatori cu peste 100 sate . Ce faci in cazul in care se rezerva abuziv ?! Cum ii gasesti pe aia care au rezervat si n-au luat satele sa ii pedepsesti conform regulilor tribului?
 

DeletedUser

m-ai bine s-ar face un sondaj pe forumul asta si s-ar trece ca setare implicita rezultatul votului sa nu mai treaca fiecare dupa bunul plac sau conducatorii sa nu mai favorizeze anumiti playeri
 

DeletedUser24788

nu o reinoiesti cand expira ci cand mai sunt stiu eu 2 ore :)
contra
 

DeletedUser

ar fi o idee...
o rezervare sa tina minim 3 zile, dupa ce trec 2 zile de rezervare sa numai poti sa (reinoiesti) rezervi satul 48 de ore
 

DeletedUser

ar fi o idee...
o rezervare sa tina minim 3 zile, dupa ce trec 2 zile de rezervare sa numai poti sa (reinoiesti) rezervi satul 48 de ore

atunci il rezervi zilnic (la cum ai calculat/propus tu se poate face asta), sunt si pro si contra, va inteleg "amarul" insa sa zicem ca te bati cu unul si din 10 sate rezervate la 2-3 poate te snipe-uieste sau orice, dupa ce pierzi o gramada de armataa si timp tot nu-ti convine sa vina unu sa ia sate moca
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

PRO .

sa poti seta cat timp nu se mai pot rezerva aceleasi sate la fel cum setezi satele si zilele
 

DeletedUser16039

Sper sa se si implementeze pe lumea viitoare ... e chiar folositoare.
 

DeletedUser31550

E o chestie de logica...sunt destule sate de luat pe lumea aceea nu numai 2-3 sate pe kre le tine unu rezervate pana le ia...asta poate hotari intemeietorul/conducatorul.Daca s-ar face asa cu innobilariile interne la 100-200 sate va dati seama si singuri ce s-ar intampla.CONTRA!
 
Sus