(Pokemonii) Gentle vs Green

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Salutari verzilor,cei mai buni troli,atatea pp-uri consumate si sa pierzi......trist.
Trist sa duci grija noastra avand in vedere ca in ultimele luni va tot certati si va banati intre voi. Ati aratat valoare!
Meanwhile...
giphy.gif
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
patroane, inamicii invinsi ca atacator i-am facut ca m-am atacat singur ca altii? ia uita-te si la aparator sa vezi ca abia am cateva mii de trupe ca aparator :))
am participat la fiecare organizat cu cat am avut. nu e vina mea ca erau 30k din fiecare si eu am trimis 5 fulluri si am omorat cate 5k din fiecare. pana una alta cand CEREAM AJUTOR DE LA COLEGII MAI MARI sa CUCERESC INAMICI eram ignorat. dar n-am cum sa-ti dovedesc asta pentru ca forumul e sters. poate mai gasesc niste mesaje trimise candva. concluzia a fost ca "de ce sa sparg fullurile mele pentru altu sa ajunga in granita si sa faca si el ceva pentru trib, cand pot sa le sparg pentru mine ca doar ce mare is eu si sa cuceresc tot ca poate primesc si eu niste interne.
daca esti atata dă dăștept, o sa iti dai seama de ce pe statistica de razboi n-am reusit sa iau nici un sat si nici sa fac sute de mii de inamici invinsi. daca nu, mira-te ca dupa 3 organizate si 15 fulluri date pe sate blindate am reusit doar 10k. :)

tu pana una alta vndhl ai primit ferme de aparare peste ferme si tot ce aveai de facut era sa verifici daca ai destula aparare. eventual pe unele sate sa mai trimiti niste atacuri in "inima" greenului ca poate prinzi ceva moca si innobilezi si tu ceva. (nu sustin green in continuare. sa nu se inteleaga gresit)

2 sate luate deja de la gentle ca si "interna care sta pe spatele altora"..bineinteles au fost goale ca unii deja se cred la caldurica.. dar nu se stie niciodata cand o sa fie ei internele. atata noroc ca mi-am spart fullurile pe punctele rosii ce au mai ramas pe harta si n-am stat cu trupele-n sat degeaba, ca poate mai luam unul asa, din scurt. deci m-am linistit, o sa dea bine la statistica cum ca 2 mari jucatori care au facut atatea intr-un razboi au pierdut 2 sate luate de un amator. daca erai in zona mea stai linistit ca iti luam si tie unul vndhl, asa, ca-mi permit

Tinere(vad ca ai 19 ani)...lasa jocul asta,ca nu e de tine......mai putin si faceai 1 an pe server si nu ai trecut de 25 sate,adica daca as cuceri 2 sate/luna as creste mai mult ca tine.Cat despre ce am avut eu de facut ,intreaba-i pe verzisori,acum cateva pagini se plangeau ca nu am viata personala si ii spionam noapte de noapte.Cat despre jocul meu,verifica daca ai cunostinte si vezi ca nu am fost in familia Gentle de la inceputul lumii ca tine si nu am facut OD-ul ala ajutat cu ferme peste ferme.
Trist sa duci grija noastra avand in vedere ca in ultimele luni va tot certati si va banati intre voi. Ati aratat valoare!
Meanwhile...
giphy.gif


Iar tu,vad ca la valoarea ta,ti-ai luat si masina noua acum :
es2.jpg
 

DeletedUser40602

asa cum am pus la varsta 19 ani, asa bine pot pune si 25 sau 35. e total irelevant
dar sunt convins ca atunci cand "tipai" dupa ajutor pe forum si pierdeai sate, te aparai cu trupele tale proprii si personale. nu cu fermele primite de la colegi.
ca NU sunt atata de "dedicat" jocului incat sa imi pierd nopti pe care le pot dormi sau le pot petrece cu prietenii sau cu familia si "NU" ma tine buzunaru sa bag 10000 de ppuri ca sa ma dezvolt intr-un an asa, instant cu x sate, este fix problema si alegerea mea. ma joc triburile ca sa dau doua trei clickuri si sa ajut colegi cu sprijin. n-am bagat in viata mea bani in jocul asta si nici nu o sa bag, doar de dragu de a demonstra ce? ca am mai multi bani ca x-ulescu de bagat intr-o chestie total irelevanta? la fel si cu noptile pierdute. in cel mai bun caz o noapte pierduta pentru un atac care sa ajunga fix cand expira bonusul de noapte dar cam atat. in rest drumuri bune. cand o sa imi permit pe o lume sa bag 100 de euro in ppuri si sa mai strang si echivalentu a 100 de euro prin depozitu premium, atunci o sa vreau sa vad cam ce o sa poti face tu sau alte "elite" daca incepem cu totii de la 0. sunt convins ca o sa se vada acolo "cine e mai bun" *cough cine are portofelu mai adanc cough*
ce-a fost a fost si cu asta basta. nu e treaba ta daca am vrut sau nu sa cuceresc sate. joaca tu cu 200 de sate si fara CP. intr-un razboi. sa te vad atunci cat esti de periculos si cum te descurci "singur fara ferme de la colegi" :))
saloot
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Iar tu,vad ca la valoarea ta,ti-ai luat si masina noua acum :
es2.jpg
Cred ca voiai sa te lauzi cu a ta in imaginea asta, dar mie nu-mi trebuie masina. Vezi tu eu stau intr-o tara civilizata unde masina nu e necesara. Dar iti doresc asfixiere placuta in monoxizi si dioxizi!
Iar atunci cand am nevoie de masina, iau cu tot cu sofer! :eek:
 

DeletedUser29124

Dar voi astia care nu sunteti in top 20 inca sperati sa terminati lumea in jantle? :) Inca sperati sa nu va "debranseze" doamna Carmen sau seful cel fara de renume? :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser48152

Dar voi astia care nu sunteti in top 20 inca sperati sa terminati lumea in jantle? :) Inca sperati sa nu va "debranseze" doamna Carmen sau seful cel fara de renume? :)

vine psihologul de cartier sa dezbine Gentle... :))

las-o balta... se vede ca n,ai fost atent cand am dat si lectia asta drag elev... ti-am scris ca o sa va pice si spionul... mai e timp suficient... nu mai da din clopote...
 

DeletedUser48152

ce scrie acolo??? Sorin08 Game Support??? ti s-a dat si tie drept de latrat???

la orele mele se numeste Sterge Tabla Support...
 

DeletedUser29124

vine psihologul de cartier sa dezbine Gentle... :))

las-o balta... se vede ca n,ai fost atent cand am dat si lectia asta drag elev... ti-am scris ca o sa va pice si spionul... mai e timp suficient... nu mai da din clopote...

Mi-as fi pierdut mai mult timp cu tine aratandu-ti unde-ti este locul...dar findca tu nu esti decat un hot de conturi nu merita sa ma cobor atat de jos explicandu-ti...Pa!
 

DeletedUser48152

Mi-as fi pierdut mai mult timp cu tine aratandu-ti unde-ti este locul...dar findca tu nu esti decat un hot de conturi nu merita sa ma cobor atat de jos explicandu-ti...Pa!

vad ca ti-am scos psihologia din cap si tie... treci si tu in prima banca elevul meu, sa inveti ceva util...

si înainte sa-mi areti tu unde mi-e locul, realizează tu ce am creat eu pe L37... elev esti, elev ramai!
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Adevarul e ca green-ul a jucat cu prea multi spioni in Gentle ..

Au realizat pana la urma ce au de facut, pentru ca erau mai multi spioni, decat membri in echipa ...

Oricum, si spionii la fel de lasi ca si echipa , de altfel ..

Nu au avut destul sange sa isi sustina echipa pana la final, asa ca au ramas in "echipa de backstaberi", ca sa aiba un loc si ei in Hall of Fame, diferit de restul valorilor care au sters contul... pentru ca asa au vrut ei.

:eek::eek::eek:

Oricum, important e cand se termina cu : si-au trait fericiti, pana la adanci batraneti...
 

DeletedUser48526

ce pot sa zic legat de gentle,o conducere de ra.at,ahtiata dupa interne si barbare sa creasca cu cate 20 sate pe zi,a fost bine cat cei slabi le-au sprijinit satele in special lui stamatescu care era blindat pana peste cap,nu mai aveam nicio trupa in sate,toate erau la el si apoi cand cei din green au dat stergere ce-a zis,prea multi,hai sa o dam cu spionii chiar daca am castigat lumea,sa mai cernem din ei,cine nu a fost pe placul lui,mai cu un pseudonim asa ca al meu care provoaca greata,mai unul nesimpatizat,ma asteptam sa ma excluda in ultimele 2 zile din trib dar probabil nu mai avea activitate si a inceput mai devreme.Nu mi-am pierdut noptile cum si-au pierdut unii jucatori ( tot respectul pentru ei, au avut si timpul necesar si probabil fara copii acasa si serviciu) dar cand a fost nevoie am facut-o,chiar daca atacam la 8 dimineata si pierdeam tot si apoi venea cineva din conducere si culegea roadele, dar nici nu s-a specificat de catre conducere,avem nevoie de oameni disperati sa renunte la viata de zi cu zi si sa se dedice acestui joc pana ficatul va ceda. Nu imi iau viata ca m-a dat afara din trib un antisocial,care nu are nicio treaba cu realitatea,sta zi de zi in fata calculatorului,sparge seminte si bea cola,se ingrasa precum porcul pana in ajun si apoi se vede mare conducator de trib :))) ia uite ce am realizat eu,am castigat o lume si am reusit sa dau afara toti jucatorii care pretuiesc mai mult berea cu prietenii la o terasa si care joaca doar de distractie si nu se enerveaza pentru niste sate virtuale,care reusesc sa glumeasca chiar daca si-au spart toate trupele si nu au castigat nimic,importanta a fost participarea si faptul ca s-a creat o prietenie intre anumiti jucatori si chiar daca pe alta lume vor ajunge in triburi diferite si se vor razboi o vor face de placere si vor iesi a doua zi dupa organizat la o bere sa-si povesteasca pierderile si castigurile.Acestea fiind spuse ii doresc mult prea cultivatului conducator de trib gentle felicitari pentru castigarea lumii
 

DeletedUser40602

nu ca o sa vina vndhl si o sa-ti arate ca abia ai si tu un milion doua de inamici invinsi si iti da o poza cum ca ai omorat ca atacator 20-30 de mii de inamici :)) nu e ca si cum pana si acuma in ultima clipa ai avut trupe in sate la colegi cum am avut eu. daca stiam le retrageam din timp sa aiba si asta cu ce interna sa se bata. da-le pace flegma, ca "o sa primeasca" mai multe ppuri daca-s mai putini in trib :)) nu mai primeste lumea 400 de fiecare ca primeste 600. eu zic ca merita, ar trebui sa faca cum ziceau verzii astia, sa ramana 20 de bucati ca poate poate primesc si ei cate 1500 de fiecare pe langa ce primesc ca-s in top =)))
pana una alta pe twstats scrie ca am cucerit 2 sate din gentle ca interna. nu sunt multe, as fi putut si mai multe daca nu imi rupeam trupele de atac cu o saptamana inainte pe inamici ca sa-i curat si sa aibe barbarii ce cuceri ca pt mine erau prea departe. avand in vedere cat sunt de elite unele persoane de pe acolo, sa aiba 2 sate in minus din trib luate de un nemuric care a dat din scurt doar ca sa-si sparga trupele, e RUSINOS. da e ok, eu am stat pe spatele altora, nu mi-am cucerit singur satele si nu am trimis nici eu sprijin la colegi :))
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
nu va pasa dar muriti de ciuda :D du-te nene la munca daca ai familie si nu ai timp,nu te tine nimeni pe triburile
 

DeletedUser45667

nu ca o sa vina vndhl si o sa-ti arate ca abia ai si tu un milion doua de inamici invinsi si iti da o poza cum ca ai omorat ca atacator 20-30 de mii de inamici :)) nu e ca si cum pana si acuma in ultima clipa ai avut trupe in sate la colegi cum am avut eu. daca stiam le retrageam din timp sa aiba si asta cu ce interna sa se bata. da-le pace flegma, ca "o sa primeasca" mai multe ppuri daca-s mai putini in trib :)) nu mai primeste lumea 400 de fiecare ca primeste 600. eu zic ca merita, ar trebui sa faca cum ziceau verzii astia, sa ramana 20 de bucati ca poate poate primesc si ei cate 1500 de fiecare pe langa ce primesc ca-s in top =)))
pana una alta pe twstats scrie ca am cucerit 2 sate din gentle ca interna. nu sunt multe, as fi putut si mai multe daca nu imi rupeam trupele de atac cu o saptamana inainte pe inamici ca sa-i curat si sa aibe barbarii ce cuceri ca pt mine erau prea departe. avand in vedere cat sunt de elite unele persoane de pe acolo, sa aiba 2 sate in minus din trib luate de un nemuric care a dat din scurt doar ca sa-si sparga trupele, e RUSINOS. da e ok, eu am stat pe spatele altora, nu mi-am cucerit singur satele si nu am trimis nici eu sprijin la colegi :))

Nu o sa comentez aici decizia luata de Alin, i-am spus deja parerea mea despre asta. In legatura cu ce spui ca ai fi putut lua mai multe sate din postura de "interna" daca aveai fulluri acasa, nu uita sa pui la socoteala si faptul ca unii dintre noi am preferat sa nu atacam pe cei care ati fost dati afara din trib. Tu aveai multe sate intre ale mele, puteam sa te las repede fara ele. Dar in semn de protest fata de decizia luata, am ales sa nu rezerv si sa nu atac pe nimeni dat afara din trib, cu exceptia lui maressalo care mi-a cedat mie satele :)
 

DeletedUser40602

poi ideea e in felu urmator. daca tot sunt la interna, nu ma ataci tu care protestezi, ca ma ataca altu. ori eu oricat de "interna" am fost, cu oricate sate intre fosti colegi, n-am fost sters de pe harta pana nu am luat macar UN sat de la fostii colegi. doar asa, simbolic. gandeste-te ca daca nu iei tu, iau altii care poate nu-s de acord da se tem ca poate ajung si ei interne. si cand stai cu morcovu in "punga" ca sa nu zic altcumva, nu te mai intereseaza pe tine de colegu ala cu care si asa n-ai schimbat o vorba si are doar..10 sate. ceea ce am vrut eu sa spun e ca mi-am rupt trupele de atac pe inamici, adica pentru a ajuta restul lumii care LA RANDUL EI NU M-A AJUTAT CAND VOIAM SA IAU SATE DE LA GREEN si asa am ramas cu..1000 de topoare si 300 de usori pe sat. si am cucerit 2 sate din postura de interna simbolic. ca sa se vada frumos pe statistica, 2 sate sau si de trimiteati toti din prima full cu nobili, tot luam minim UN sat. cata vreme aveam sate la 30 de minute iar unele dintre ele erau efectiv goale,inevitabil luam ceva.
ma rog, ce mai vreau sa subliniez este faptul ca indiferent ca am avut ca dovada faptul ca aveam inca trupe de aparare prin sate la colegi (adica n-am stat pe spatele maretului si glorioooosuluui ci am trimis fulluri de aparare la colegi) si indiferent de faptul ca am jucat alaturi de la inceputul lumii pana la sfarsit, am ajuns la interne pe motiv ca..nu stiu. probabil arata prea urat 5 pagini de barbare pline..mai trebuie sa arate pe twstats cat de cat, 2 pagini de barbare, 3 sate de la playeri de la interne, inca o pagina de barbare etc. satele mele sunt cum sunt, nu m-am chinuit sa fac splituri, stiu ce inseamna sa fii interna si imi asum faptul ca poate maine/poimaine nu mai exist pe harta. it's part of the game pana la urma. n-am investiti bani si timp incat sa ma oftic ca pierd satele ca are chef unu sa ma zboare. nu, ma oftic si scriu aceste randuri pentru ca acela pe care l-am considerat conducator si coleg dă trib, mi-a dat cu jet fara nici o explicatie. s-a inteles acuma ce vreau de fapt sa spun? sau o sa mai apara unu sa imi mai dea niste poze de la statistica cum am doar 1.5 mil ca atacator si 20 de mii ca aparator? ma rog, acuma am vreo 300 de mii ca mi-au spart colegii...pardon, mi-au spart gentelmanii trupele ce le mai aveam prin sate.
concluzia la care am ajuns: nici pe triburile nu mai poti avea incredere in oameni. dupa 8 ani de zile de triburile, asta o fost cea mai josnica chestie pe care am intalnit-o. si in cazul meu si in cazul celorlalti care au ramas fara trib din cauza ca au avut chef 2 prințișori sa innobileze niste playeri mai mici ca s-au plictisit sa se bata cu barbarele. sfat: pentru senzatii extreme si sa stati ca si cum ati da pe un jucator blindat: atacati barbarele cu tren fara nici o trupa. daca le luati din prima sunteti periculosi ;) =))

ce s-a intamplat intre green si gentle ramane intre astia care stiu despre ce e vorba, eu n-am fost prezent pe nici o conferinta de skype ca nu m-a interesat desi eram in ceva conferinta si discutiile astea nu ma privesc personal. asa ca doresc sa nu fiu inclus in "backstab" in "tradare" si alte sinonime de genul. si cred ca vorbesc si in numele celorlalti fosti colegi care efectiv n-au facut decat sa recruteze si sa atace, fara sa se implice in diplomatia triburilor.
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Alin triaza echipa pentru urmatoarea lume, jucatorii care au facut scandal nu mai intra cu el.
@GriguParazitu32
@flegma
Ce sa va fac daca v-ati luat non stop de deciziile lui pe chat si pe forum :rolleyes:

O sa fie ironia suprema la cate magarii a facut Alin pe lumea asta, sa fie tot cu numele de Gentleman pe urmatoarea. Dar probabil tradatorilor ca el nu o sa i se para nimic aiurea.

Hmm.....ce zici tu ma nene ? :
Contributia ta la razboi :
KZTMy1rhRu6rrZKAN7tLaA.png

OD-ul tau general:
Ri6Cnpc8QQOmCQ5zHFOdZw.png


Dar nah,vorbim sa ne aflam in treaba.....Salutari verzilor,cei mai buni troli,atatea pp-uri consumate si sa pierzi......trist.

nu va pasa dar muriti de ciuda :D du-te nene la munca daca ai familie si nu ai timp,nu te tine nimeni pe triburile

Unitate mare a fost in Gentle :D :D
Respect imens intre jucatori :D

oxsdOjA6SSS5phHMWwC7eA.png


I-as pune si statistica de razboi, dar e inexistenta :D :D :D

ce s-a intamplat intre green si gentle ramane intre astia care stiu despre ce e vorba, eu n-am fost prezent pe nici o conferinta de skype ca nu m-a interesat desi eram in ceva conferinta si discutiile astea nu ma privesc personal. asa ca doresc sa nu fiu inclus in "backstab" in "tradare" si alte sinonime de genul. si cred ca vorbesc si in numele celorlalti fosti colegi care efectiv n-au facut decat sa recruteze si sa atace, fara sa se implice in diplomatia triburilor.

Asta e ca in politica, votam aceeasi hoti la nesfarsit si dupa aia ne spalam pe maini ca nu a facut altcineva nimic, iar apoi ne miram ca nu le pasa de noi ;)
Discutiile astea chiar te privesc personal pt ca, ce sa vezi? Tradatorii si-au tradat o parte din jucatori :D :D Noi cand va trimiteam toate discutiile, marea majoritate ati preferat sa ignorati ca stateati bine la caldura.

toti din Gentle vor termina lumea

Cum era vorba aia? In franele de la Dacie si in cuvantul lui dl. Carmen Stamatescu sa nu ai incredere? :rolleyes:
 
Sus