Politica si propaganda. Turma.

  • Autor subiect DeletedUser38023
  • Data de început

DeletedUser4166

@cucumucu daca nu ma insel si Machiavelli are o "arta razboiului"
@auilla: nu am preferinte, orice ca oricum il indoi cu cola
@ yul.....(ceva cu nume imposibil de retinut)...prietene nu te cunosc nu ma cunosti, deci nu stii cum joc.. singurul meu regret in actiunea celor cativa e ca nu am apucat sa iti matur eu trupele .....

LE: sigur are Nicollo Machiavelli o "Arta razboiului". Pe coperta scrie asa:
"un stat nu isi poate intemeia securitatea decat pe armele proprii"; "constrangerile nu au generat niciodata soldati buni"; "celui care castiga o batalie i se iarta toate greselile". Pret: 67.000 lei (vechi :p)

sincer, si eu regret ca nu te-am curatat mai demult :) dar sa nu dezgropam mortii, deja e cam tarziu.
 

DeletedUser

De ce ai zis despre radu nu comentez decat atat: NICIODATA Radu nu cred ca a considerat pe mine sau pe cineva din turma (in afara de cei care au fost in actiune alaturi de el) prieteni...mai multe nu pot spune deoarece sunt subiectiv in aceasta privinta pentru ca ma consider a fi prieten cu radu!
Cat despre distractia din TURMA? :eek::eek::eek: nu stiam ca e distractiv sa fi intr-un trib al carui intemeietor incurajeaza public trisatul si incalcarea regulilor si chiar da sfaturi cum sa eviti sa fi prins!
Cand e vorba de criticat adminii ca nu isi fac datoria se pare ca aproape toti jucatorii sunt uniti: cand e vorba de un jucator care triseaza si incurajeaza trisatul din postura de conducator al unui trib care se vrea a fi de top...vad ca se schimba regulile!
Pacat: adminii pot foarte putin sa schimbe situatia serverelor de care va plangeti atata ca sunt pline de multiconturi: cel mai mult puteti voi jucatorii sa schimbati aceasta situatie .... doar trebuie sa refuzati sa jucati alaturi de jucatori care triseaza...sau macar sa incercati asta!
Metode de evitare sa fie prins sunt destule si se cunosc...dar colegii de trib stiu foarte bine cine triseaza si cine nu si asta se numeste complicitate ...doar ca nu e pedepsita de regulament(nici nu cred ca ar avea cum sa fie)


Aha bun...nu ia considerat prieteni dar o luna de zile stii ce a facut....
2246.gif


mine nu a incurajat nici o trisare! fiecare joaca cum vrea!
ea doar a incercat sa le explice ca daca joaca cu multi cont macar sa o faca cu cap pentru ca afecteaza tribul!

si foarte multi care sunt in top joaca cu multi cont ca si radu si altii care zic pe aici ca nu o fac!
 

DeletedUser

ESTE ADEVARAT CA VA PLACE ACEST FILM ? Cum ati aflat ca premiera este pe lumea 23? Eu cred ca actorii nici nu au scoala de actorie , dar si-au jucat ireprosabil rolurile :p Credeti ca merita sa primeasca aplauze pt prestatia lor din film?
 

DeletedUser

sincer, si eu regret ca nu te-am curatat mai demult :) dar sa nu dezgropam mortii, deja e cam tarziu.

Man ai avut ocazia (poate), ai ratat-o, (poate) asa e la razboi. Singurul motiv pentru care te sicanez este aroganta ta, aroganta pentru care meriti ce ai primit. Asta imi aduce aminte de niste intamplari (nu prea) vechi de pe L21 sau 22, cand am cerut invitatie in tribul de pe locul 1, iar jucatorul caruia ii cerusem mi-a dat un mesaj de genul: "astept sa ajunga ceva atacuri pe tine; e prea tarziu sa intri la noi, deja esti ferma". Saracu ce surpriza neplacuta a avut la 08:00:00 dimineata cand toate trupele lui se odihneau la 2 metri sub pamant (desi eu aveam o armata net inferioara lui).
Tu cu ce esti diferit fata de jucatorul de care am povestit eu ?
 

DeletedUser4166

Asa cum ai zis si tu, nu ma cunosti. Poate sunt arogant, dar daca te uiti in oglinda nu vezi acelasi lucru?

Spionii mei se plictiseau si i-am trimis pe la tine, nu cred ca eu am fost cel care a sarit cu gura. La capitolul aroganta ma depasesti.
 

DeletedUser

nu l-am vazut pe radu pupand pe cineva in partea dorsala. :) asta e o interpretare rautacioasa.

iar partea cu multi cont si trisatul...seamana cu "hai sa ne scarpinam cu mana dreapta in partea stanga".
adica: nu-l incurajeaza, dar cine are multi cont sa aiba grija cum le foloseste.
 

DeletedUser

Asa cum ai zis si tu, nu ma cunosti. Poate sunt arogant, dar daca te uiti in oglinda nu vezi acelasi lucru?

Spionii mei se plictiseau si i-am trimis pe la tine, nu cred ca eu am fost cel care a sarit cu gura. La capitolul aroganta ma depasesti.

IuLyNhO în data de 20.12. la ora 23:13
ai satul atat de prost dezvoltat inca nici macar ferma nu meriti sa fii..

IuLyNhO în data de 20.12. la ora 23:15
pai da, nu merita sa te fac ferma, tu fa puncte in continuare, ca tot pe la mine va ajunge satul tau, iti voi transmite si multumiri dupa :D

No (other) comment !!
 

DeletedUser4166

IuLyNhO în data de 20.12. la ora 23:13
ai satul atat de prost dezvoltat inca nici macar ferma nu meriti sa fii..

IuLyNhO în data de 20.12. la ora 23:15
pai da, nu merita sa te fac ferma, tu fa puncte in continuare, ca tot pe la mine va ajunge satul tau, iti voi transmite si multumiri dupa :D

No (other) comment !!

madfalcon81 în data de 20.12. la ora 23:09
Inca un curajos ?

IuLyNhO în data de 20.12. la ora 23:11
?

madfalcon81 în data de 20.12. la ora 23:12
esti curios sa vezi ce am in sat...asta i-a cam costat pe cam toti, indiferent pe lumea pe care am jucat.. poate tu esti mai breaz

:O ?

aici cine e tare in gura?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3192

mine nu a incurajat nici o trisare! fiecare joaca cum vrea!
ea doar a incercat sa le explice ca daca joaca cu multi cont macar sa o faca cu cap pentru ca afecteaza tribul!

si foarte multi care sunt in top joaca cu multi cont ca si radu si altii care zic pe aici ca nu o fac!


tu vezi ce spui? prin explicarea unor metode de a trisa oare nu se incurajeaza trisatul? sau se incurajeaza un joc curat si fara multiconturi :p:p:p
PS: inseamna ca si criticile aduse adminilor sunt de fapt imnuri de lauda la adresa lor ;):cool:

cat despre radu cu multicont? asta chiar nu am mai auzito :p:p:p
 

DeletedUser

Salutare madfalcon81...

madfalcon81 în data de 20.12. la ora 23:12
esti curios sa vezi ce am in sat...asta i-a cam costat pe cam toti, indiferent pe lumea pe care am jucat.. poate tu esti mai breaz


eu cred ca vazui pe L9 ceva... cat jucai p'acolo cu Charlie, sper sa nu confund lumile, oricum stiu sigur ca nu m-a costat nenea :)

pfiu... dar acum cand m-am uitat pe twstats observai ca-mi mai exista urma mea pe acolo... dar ca am ajuns in RAI??? :-o
 

DeletedUser

Salutare madfalcon81...

madfalcon81 în data de 20.12. la ora 23:12
esti curios sa vezi ce am in sat...asta i-a cam costat pe cam toti, indiferent pe lumea pe care am jucat.. poate tu esti mai breaz


eu cred ca vazui pe L9 ceva... cat jucai p'acolo cu Charlie, sper sa nu confund lumile, oricum stiu sigur ca nu m-a costat nenea :)

pfiu... dar acum cand m-am uitat pe twstats observai ca-mi mai exista urma mea pe acolo... dar ca am ajuns in RAI??? :-o

nick pe L9 ?
 

DeletedUser

Oh la la... Cati colegi a avut Jade cand erau pereche? :p hai bre, aminteste-ti vroiam sa te abordez si pe l23 dar m-a luat cu lopata vortexu si ete ca picai amu langa Lee ;)
 
Sus