Politica si propaganda. Turma.

  • Autor subiect DeletedUser38023
  • Data de început

DeletedUser

Oh la la... Cati colegi a avut Jade cand erau pereche? :p hai bre, aminteste-ti vroiam sa te abordez si pe l23 dar m-a luat cu lopata vortexu si ete ca picai amu langa Lee ;)

sincer nu imi dau seama...dar, cu riscul de a ma repeta..cu ce nick ai jucat pe L9..sigur nu cu nickul de pe L23...cred ca mi-as fi amintit..
 

DeletedUser

tu vezi ce spui? prin explicarea unor metode de a trisa oare nu se incurajeaza trisatul? sau se incurajeaza un joc curat si fara multiconturi :p:p:p
PS: inseamna ca si criticile aduse adminilor sunt de fapt imnuri de lauda la adresa lor ;):cool:

cat despre radu cu multicont? asta chiar nu am mai auzito :p:p:p

hai ca te vad un pic mai serios fata de multi altii...raspunde-mi si mie la o intrebare,fa-o sincer te rog,daca nu abtine-te.


Raducu nu joaca cu multi.,nu te contrazic nici nu te aprob ca nu pot sti sigur.

dar sa faci o echipa cu cel putin un multicont...atata timp cat despre unul se stie se pot banui multe(sper ca integi ce vreau sa zic) contra altora care "au multiconturi" ti se pare corect?ce dovedeste prin asta?
 

DeletedUser38023

Oh la la... Cati colegi a avut Jade cand erau pereche? :p hai bre, aminteste-ti vroiam sa te abordez si pe l23 dar m-a luat cu lopata vortexu si ete ca picai amu langa Lee ;)

Cam suspecta asezarea voastra acolo .. Sigur nu ati fost pusi cu mana de cineva?
 

DeletedUser

nu ai pus "q" :D l-ai mancat

fir-ar sa fie, acum am observat (LOL nu ma uitam la mesajul original) ..cred ca m-am lins pe bot de whisky :(((... apropo de L9, cred ca si tu ai jucat pe acolo ceva...sau ma lasa rau de tot memoria

LE: am reparat :)
 

DeletedUser

Cam suspecta asezarea voastra acolo .. Sigur nu ati fost pusi cu mana de cineva?

Ba da, ai auzit de optiunea "In mijlocul tribului"? Eu acum am probat-o si uite ca functioneaza!!! :))
Mai pune-te si tu la curent Radookoo sau iar te faci de cacao cu acuze nejustificate la adresa adminilor? Pentru ca citatul de mai sus suna ca una indirecta, deoarece ai folosit "mana" la singular daca vad bine.

@madfalcon81 ai dreptate, nu am jucat cu acest cont, si acela l-am si pierdut... am incercat cu Jade sa-l recuperez... dar avand in vedere ca nu am tinut la el si (acum) am vazut ca mai e si activ nu are "farmec" :) oricum nu-mi placea
 

DeletedUser

tu vezi ce spui? prin explicarea unor metode de a trisa oare nu se incurajeaza trisatul? sau se incurajeaza un joc curat si fara multiconturi :p:p:p
PS: inseamna ca si criticile aduse adminilor sunt de fapt imnuri de lauda la adresa lor ;):cool:

cat despre radu cu multicont? asta chiar nu am mai auzito :p:p:p

nici nu trebuie sa o auzi tu sau alcineva!

cu asa ceva nu prea te lauzi! si mai ales ca lui ca mare si tare conducator(intemeietor) ii strica reputatia!

macar mine a avut tupeu si a zis exact asa cum a fost si cred ca mai mult trebuie respectata ea pentru ca a avut 2 conturi...unu la dat la cineva sa joace pentru ca nu avea ce sa faca cu el!

crezi ca sta cineva pe 70 de conturi sa joace si sa farmeze ca disperatul!

crezi ca daca intri cu 10 conturi esti mult mai tare ca ceilalti!?

da te intreb.... crezi ca mine daca are un prieten care joaca cu multi cont se pune sa il dea afara ca vezi doamne ca ea e corecta!?

Fiecare joaca cum vrea si nimeni nu a incurajat pe nimeni!

Aratami un mesaj in care mine zicea in felul urmator : Cei ce intrati pe L23 in Turma va rog ca sa aveti cel putin 5 conturi !

si atunci te cred ca mine a incurajat multi contul
 

DeletedUser24244

Am venit si eu la sfarsit, si dupa ce am citit vreo 15 pagini pot sa trag cateva concluzii. Nu zic ca ce au facut cei cativa jucatori e gresit, din punctul meu de vedere poate va da de gandit jucatorilor pe viitor cand mai vor sa isi faca un multicont. Ceea ce mi se pare aiurea e ca sunt luati ca si cum ar fi singurii trisori de pe acest joc cand de fapt cam 70-80% din jucatori folosesc multiconturi ca doar asa suntem noi romanii, ne place sa fim cei mai cei...poate de asta am ajuns sa ne scaldam din ce in ce mai mult in mediocritate si vedem la tot pasul analfabetism,incultura si cocalareala. Pe de o parte ati demonstrat ceva, pe de alta parte ati pierdut ceva prieteni...Jocul asta din pacate nu inseamna sa fi cel mai bun, asa crezi la inceput insa pe parcurs iti dai seama ca e vorba de cu totul altceva iar cei care au inteles in timp lucrul asta stiu despre ce vorbesc. Ce satisfactie poti avea ca esti cel mai cel, cand pentru lucrul asta ai calcat in picioare prieteni si ai tradat increderea unora...mai pe scurt fara scrupule. Jucator mare e ala despre care se aduce vorba si nimeni nu are nimic de spus in privintza lui si din pacate sunt foarte putini acestia, care si-au castigat respectul cinstit si fara tertipuri de tot felul. Si mai aiurea e faptul ca ii auzi pe unii ca ei vor sa scape de trisori cand de fapt si unii din ei sunt la fel...si aici ma refer in general, un fel de "Hotul striga hotii" tipic romanesc...MERITAM SA FIM RASUL TUTUROR.

P.S. Ma duc sa iau o bere si sa urmaresc in continuare ce se mai intampla pe aici, sper sa nu fiu injurat prea mult...
 

DeletedUser

vortexbrain astăzi la ora 22:42
mine în data de 15.12. la ora 15:21
bre, sa imi dai rapoarte cand spargi pe cineva... sau mesaj cu astia pe care ii spargi. nu ii farmez, ca-s ai tai, dar sa nu ma plimb aiurea cu spionii sa cred ca imi dau dodge, sau sa pierdem amandoi timpu cu trupele pe drum si sa nu luam nimic.
la fel o sa fac si eu... eu de fel imi fac grupe si ii colorez, ca stiu pe care dau eu, pe care dau vecinii si pe care mai e de dat

pupaceli

vortexbrain în data de 15.12. la ora 15:25
am spart doar cativa inactivi... cateva lanci si niste paladini. de luni cred ca voi avea catapulte si o sa sparg doar pe astia lipiti care reprezinta un real pericol. in rest sper sa avem ce innobila cand vor iesi nobilii.

mine în data de 15.12. la ora 15:31
aveti cativa aproape si destul de maricei... au oamenii grajd, asa ca tre sa ne apucam de spionat si sa futem tot ce e pe atac... sa nu ne trezim cu vreo surpriza

vortexbrain în data de 15.12. la ora 15:32
am sa tin cont de fermele tale... in zona mea porti farma orice, nu ma deranjeaza.

mine în data de 15.12. la ora 15:36
nu e vorba de deranj... da' ma plimb aiurea si nu iau nimic... asa dau in alta parte. vezi ca pe vasi ala de langa tine parca e dudu, sa nu dai pe el inainte sa il intrebi, sa nu futem suporti aiurea :p

vortexbrain în data de 15.12. la ora 15:39
credeam ca este vasy, adminul

mine în data de 15.12. la ora 15:45
nope, ala e vasy899, sau ceva de genu... ca l-am luat la misto ca are multicont langa mine =))

vortexbrain în data de 15.12. la ora 16:09
stim sigur ca e dudu pe contul ala?

mine în data de 15.12. la ora 16:12
il intreb acum, parca asa mi-a zis

mine în data de 15.12. la ora 16:34
mine astăzi la ora 16:13
bre, pe vasy pana la urma esti tu? sau e liber de futut?

blackdude astăzi la ora 16:26
e liber de futut..ca n-am chef sa-l cresc..numai ca am trupe..

mine astăzi la ora 16:27
nu e de asta... da' sa stim daca e rosu pe bune sau nu :p
ridica-i minele, da-l in plm, macar are si gura noasta ceva de farmat cand te saturi de el :p


o discutie destul de relevanta pentru voi???
 

DeletedUser

in sfarsit

draga turma, draga anti-turma

va cunosc pe toti. sunt acel 'jucator din umbra'. numele meu poate nu este cunoscut, sau poate asociat cu anumite calitati negative...

abia am asteptat ziua in care mine sa fie detronata. pe fiecare lume m-am certat cu ea :)).....ca orice jucator speram sa ader la tribul lor, dar de fiecare data primeam replica 'pupa P**** lu mine' mai pe romaneste pupa-i in c** pe conducatori si poate ai sanse ....

in sfarsit ma bucur...
 

DeletedUser38023

Ba da, ai auzit de optiunea "In mijlocul tribului"? Eu acum am probat-o si uite ca functioneaza!!! :))
Mai pune-te si tu la curent Radookoo sau iar te faci de cacao cu acuze nejustificate la adresa adminilor? Pentru ca citatul de mai sus suna ca una indirecta, deoarece ai folosit "mana" la singular daca vad bine.

Inceput in mijlocul tribului inseamna sa trasezi linie intre fiecare punct extrem al poligonului si sa nimeresti in aria lui care inseamna mai mult de 2 k-uri tinand cont ca voi aveti si jucatori la 50 de ore.. Nu inseamna neaparat sa nimeresti in mijlocul poligonului.. Nu ma fac deloc de cacao, inapto.. Stiu ce vorbesc, spre deosebire de tine care esti turmentata in momentul de fata.. Am un echilibru..

mine în data de 13.12. la ora 16:45
bre, se accepta spaga, dar sa ai pe alt cont un cocktail de lancii cu spade in caz de nevoie. toti jucam pe atac si in caz ca li se pune astora pata sa faca ceva mai cu cap, o cam belim ca nu avem de unde sa strangem... decat de prin suporti si ce il mai lasa pe fiecare sa isi mai faca prin sat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3192

hai ca te vad un pic mai serios fata de multi altii...raspunde-mi si mie la o intrebare,fa-o sincer te rog,daca nu abtine-te.


Raducu nu joaca cu multi.,nu te contrazic nici nu te aprob ca nu pot sti sigur.

dar sa faci o echipa cu cel putin un multicont...atata timp cat despre unul se stie se pot banui multe(sper ca integi ce vreau sa zic) contra altora care "au multiconturi" ti se pare corect?ce dovedeste prin asta?

Nu e corect si poate nici moral.... dar asa cum am lasat sa se subanteleaga: din ce am observat scopul lui a fost inca de cand a intrat pe aceasta lume sa distruga turma :p si cand el are un scop de obicei si-l atinge chiar daca pentru asta trebuie sa se foloseasca de mijloace imorale (atentie nu interzise de regulament) si pentru asta il apreciez: este un joc de razboi si in razboi nu este o onoare: doar oroare si haos! Nimic altceva!
 

DeletedUser

raducule...cred ca deja asta nu e ceva nou...ceva nou ar fi sa ne explici cum de jucator/i de ai tai practica acelasi "sport"....
 

DeletedUser17854

Din nefericire, orice minune dureaza prea putin ...

E moderatoru aici pe topic, o sa inchida threadul si o sa dea cu bilete spre Bora Bora :(
 

DeletedUser

Nu e corect si poate nici moral.... dar asa cum am lasat sa se subanteleaga: din ce am observat scopul lui a fost inca de cand a intrat pe aceasta lume sa distruga turma :p si cand el are un scop de obicei si-l atinge chiar daca pentru asta trebuie sa se foloseasca de mijloace imorale (atentie nu interzise de regulament) si pentru asta il apreciez: este un joc de razboi si in razboi nu este o onoare: doar oroare si haos! Nimic altceva!

pai tu esti admin,e legal multicontul?:eek: unul a fost prins...poate altii nu au avut sau au fost mai isteti....daca tu ca admin zici ca nu se incalca regulamentul vezi ca si tu incurajezi asta.
 

DeletedUser38023

raducule...cred ca deja asta nu e ceva nou...ceva nou ar fi sa ne explici cum de jucator/i de ai tai practica acelasi "sport"....

Nu joaca cu multicont si stii de ce? pentru ca mie asa mi-au zis.. Si nu sunt jucatorii mei .. Sunt ai lor .. Mie imi sunt prieteni si nu exista o ierarhie intre noi..
 

DeletedUser3192

pai tu esti admin,e legal multicontul?:eek: unul a fost prins...poate altii nu au avut sau au fost mai isteti....daca tu ca admin zici ca nu se incalca regulamentul vezi ca si tu incurajezi asta.

eu nu vorbesc de poda sau ceilalti! eu am vorbit doar de radu! Nu incurajez de nici un fel multicontul !
 

DeletedUser

Am venit si eu la sfarsit, si dupa ce am citit vreo 15 pagini pot sa trag cateva concluzii. Nu zic ca ce au facut cei cativa jucatori e gresit, din punctul meu de vedere poate va da de gandit jucatorilor pe viitor cand mai vor sa isi faca un multicont. Ceea ce mi se pare aiurea e ca sunt luati ca si cum ar fi singurii trisori de pe acest joc cand de fapt cam 70-80% din jucatori folosesc multiconturi ca doar asa suntem noi romanii, ne place sa fim cei mai cei...poate de asta am ajuns sa ne scaldam din ce in ce mai mult in mediocritate si vedem la tot pasul analfabetism,incultura si cocalareala. Pe de o parte ati demonstrat ceva, pe de alta parte ati pierdut ceva prieteni...Jocul asta din pacate nu inseamna sa fi cel mai bun, asa crezi la inceput insa pe parcurs iti dai seama ca e vorba de cu totul altceva iar cei care au inteles in timp lucrul asta stiu despre ce vorbesc. Ce satisfactie poti avea ca esti cel mai cel, cand pentru lucrul asta ai calcat in picioare prieteni si ai tradat increderea unora...mai pe scurt fara scrupule. Jucator mare e ala despre care se aduce vorba si nimeni nu are nimic de spus in privintza lui si din pacate sunt foarte putini acestia, care si-au castigat respectul cinstit si fara tertipuri de tot felul. Si mai aiurea e faptul ca ii auzi pe unii ca ei vor sa scape de trisori cand de fapt si unii din ei sunt la fel...si aici ma refer in general, un fel de "Hotul striga hotii" tipic romanesc...MERITAM SA FIM RASUL TUTUROR.

P.S. Ma duc sa iau o bere si sa urmaresc in continuare ce se mai intampla pe aici, sper sa nu fiu injurat prea mult...

Valy ai tot respectul meu!

Tot ce ai spus e adevarul pur!

Sunt foarte multi care joaca cu multi cont si cum ai zis si tu...."Hotul striga hotii"

Noi romanii suntem un neam tare prost! din toate punctele de vedere!

ne mancam unii pe altii !
 

DeletedUser

Inceput in mijlocul tribului inseamna sa trasezi linie intre fiecare punct extrem al poligonului si sa nimeresti in aria lui care inseamna mai mult de 2 k-uri tinand cont ca voi aveti si jucatori la 50 de ore.. Nu inseamna neaparat sa nimeresti in mijlocul poligonului.. Nu ma fac deloc de cacao, inapto.. Stiu ce vorbesc, spre deosebire de tine care esti turmentata in momentul de fata.. Am un echilibru..

Radu, sa inteleg ca aceasta este o acuza cum ca 1-2-3-4-... mi-au facilitat orientarea pe Lume? sunt mai grea de cap si nu ma prind... Ia zi Raducule?
 
Sus