postul zilei

Adenauer

member
Scor reacție
105
Am facut acel topic in speranta ca cineva va putea argumenta superb un raspuns bun. Si iata, dupa muuulte postari placute sau mai putin placute, postul zilei de azi, in opinia mea. :)

Foarte interesante calitatile jucatorului perfect. Cred ca una dintre principalele calitati ar fi sa aiba o gura foarte, foarte mare pe forum si o gasca foarte, foarte mare. Altminteri nu imi explic cum anumiti jucatori care au facut mari valuri pe extern, nu mai departe de L26, au aruncat cu noroi peste tot dupa ce li s-a stricat "jucaria" cu toate cele XXX academii, sunt nominalizati aici ca fiind aproape de perfectiune. Reclama e totul!

Pe de alta parte, un jucator de talia lui doeion, tot de pe lumea 26 (nu il cunosc deloc, e doar un exemplu), pe care nu prea il auzi dandu-se in barci pe forum, reuseste sa demonstreze ca poate juca o lume pana la final, pentru ca apoi sa o poata lua de la capat, cu aceleasi performante - si evident nu il pomeneste nimeni in discutia asta dintre mari maestri ai luptelor cu fundul pe scaun la PC.

Iar calitatile "morale" ale jucatorilor in general sunt destul de dubioase si greu de pus in balanta, ce este corect pentru unul, este incorect pentru altul... Nu poti fi un jucator bun si "moral" in acelasi timp; sincer, cati copii de 12 ani v-au scris mesaje in care plangeau ca le-ati stricat satucul, iar voi i-ati luat la misto? Si eu in egala masura, pentru ca asa merge jocul asta.
Suntem sensibili, drepti si generosi, nu-i asa, cu amicii nostri din joc, usor servili chiar cu cei de prin fruntea clasamentului, dar extrem de ironici si agresivi cu tot ce nu corespunde standardelor noastre.

Deci, jucatorul de triburi perfect cred ca ar trebui sa aiba:
1. gura mare
2. indiferenta la tot ce il inconjoara si iese din sfera lui de interese
3. atitudine "de gasca" in tribul lui
4. bucuria de a a castiga calcand peste altii (stapanii imperiilor de sate barbare nu intra in discutie)
5. o rabdare de fier.

Frumos. :)
 

DeletedUser40902

hai ca o dati de gard acum...
alt subiect de cearta nu ati gasit?
ma asteptam sa vad statistici si discutii despre "Razboaiele lumii 26" si cand colo dezbatem lingvistica si definitii....
sunteti patetici si vreti sa va denumiti razboinici


multumesc
 

DeletedUser

Am ras cu lacrimi .

http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=41290


In urma scumpirii punctelor premium din ultimii ani au aparut si noi anunturi in ziare cu privire la acestea.
Unul dintre acestea fiind
l7115.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser37659

Trist...

Oferta mea ramane valabila cu testele iq si de cultura generala:) ma si pariez mai mult..daca vrei iesim aman2 de manuta pe strada si intrebam din militari pana in colentina toate fetele de pe strada care dintre noi e mai frumos si mai bine facut..si presimt un rezultat unanimitat:) te cred,esti mai bun ca mine pe jocul asta..dar in realitate te invat ce vrei tu prietenas,ce vrei tu:*
PS: daca te deranjeaza posturile mele..stii ce usor e sa nu le citesti? nu ti se pare ca un om inceteaza atunci cand il ignori,nu cand ii dai apa la moara? sau trebuie sa te invat si asta

http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=992821&postcount=470
 

DeletedUser

Discutie despre litera i si utilizarea ei. :rolleyes:


Bld3 a spus:
Intemeetori sunt
[player]Bld3[/player]
[player]Gonadar[/player]
Conducere
[player]miksizapacita[/player]

Neddhu a spus:
Bld3 a spus:
Intemeetori sunt
[player]Bld3[/player]
[player]Gonadar[/player]
Conducere
[player]miksizapacita[/player]

ce este acela un "intemeetor" ?

shmadman a spus:
Glumesti cu intrebarea asta

Neddhu a spus:

shmadman a spus:
intemeetor este cel care a creat tribu

blackarows a spus:
Ai vazut ca ..se raspunde :)))?

Neddhu a spus:
aha deci e un rang... credeam ca inseamna ceva... ca n-am mai vazut cuvantul asta pana acum in special la profilul unui trib.
La mine in trib pe 7 scria Intemeietor si de obicei inseamna fondator, creator, făuritor

shmadman a spus:
:)))ma gandeam ca ai chef sa faci caterinca

Neddhu a spus:
nu am chef de caterinca ... poate cei care nu sunt din trib cu noi. :)

Bld3 a spus:
pai cine nu este din trib cu noi?

Neddhu a spus:
Shpionii :)

Schimba si tu te rog la profilul intern. cuvantul ce iti desemneaza functia ... adica baga-l corect ca e cam naspa la ditamai tribul care suntem.

Bld3 a spus:
Adica ce vrei sa spui???cu ce este gresit ceea ce am scris?

Neddhu a spus:
ok uita ce am zis... sa revenim la oile noastre... vorbeste si tu cu seful din picii sa ne bage in forum la loc cu SOD sa mai urmarim si noi razboiul cu what..ca eu chiar am chef sa piarda what-ul :)

Bld3 a spus:
Neddhu a spus:
ok uita ce am zis... sa revenim la oile noastre... vorbeste si tu cu seful din picii sa ne bage in forum la loc cu SOD sa mai urmarim si noi razboiul cu what..ca eu chiar am chef sa piarda what-ul :)

nu schimba subiectu spunemi ce trebuie schimbat ca nam inteles

Neddhu a spus:
singular - intemeietor
plural - intemeietori

Hai ca ma bag la somn ca am fost 13 ore la munca...

Noapte buna.
 
Sus