Potop/ul a trecut...

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Da, de parca chiar ii pasa cuiva de modul in care tu crezi ca stapanesti jucatorii din trib cu tine, sau de pretentiile aberante pe care le ai.
(

postatoare mangotaru, va intreb public la ce pretentii va referiti si va intreb de ce scrieti ca pretentiile in cauza sunt aberante.
privitor la dubiul pe care l-ati exprimat ca nu exista pasare privind modul in care as crede ca stapanesc jucatorii din trib cu mine ori pretentiile aberante pe care le-as avea, va atrag atentia, cu calm, ca topicul a fost deschis si exploatat destul de extins de alte persoane decat cea pe care o criticati.

Pe de alta parte, cred ca v-ati balacarit destul pe extern.

postatoare mangotaru, va atrag atentia, cu calm, ca nu identific elementele care sa sustina ca m-am ”balacarit” pe forum.
daca dvs. apreciati ca sunt printre persoanele care s-au ”balacarit” pe forum, atunci consider ca era echilibrat sa indicati ca opinia dvs. este ca fac parte dintre persoanele care s-au balacarit pe forum.
consider ca are aceeasi valoare gnoseologica enuntul dvs. pe care vi-l citez mai sus ca si un eventual enunt al meu cu nivel civilizational redus ca destul ati iesit afara in lenjerie intima de culoare inchisa, pe sub haine
 

DeletedUser

din nou am iesit pe aratura (off topic)

OK ...cred ca ar fi timpul ca sa fie inchis si topicul asta... Dezbaterea a fost pe baza a ce sa intamplat in Potop. Acuzatia a fost asupra lui Analist. Acuzatorii am fost restul tribului.
Noi am acuzat si am venit cu dovezi pentru a sustine cele intamplate acolo si sa stie lumea (care stia de potop) ce sa intamplat. Unii arici au intrat si faceau offtopic sau pur si simplu comentau fara sa stie care este treaba. Iar Analist a incercat sa isi sustina parerea prin clasica lui eschivare de la a da un raspuns clar.

Noi ne-am varsat amarul, iar acum topicul tinde sa devina subiect de spam.
 

DeletedUser

Dezbaterea a fost pe baza a ce sa intamplat in Potop. Acuzatia a fost asupra lui Analist. Acuzatorii am fost restul tribului.
Noi am acuzat si am venit cu dovezi pentru a sustine cele intamplate acolo si sa stie lumea (care stia de potop) ce sa intamplat. Unii arici au intrat si faceau offtopic sau pur si simplu comentau fara sa stie care este treaba. Iar Analist a incercat sa isi sustina parerea prin clasica lui eschivare de la a da un raspuns clar.

Noi ne-am varsat amarul, iar acum topicul tinde sa devina subiect de spam.

Stimate postator utopian, sunt de acord ca dezbaterea a fost pe baza a ce s-a intamplat in Potop. Consider insa ca dezbaterea trebuie sa cuprinda si reprosuri ale mele. Mi s-au adus reprosuri de catre mai multe persoane, am si eu de reprosat, vizavi de ce a fost in acele ore. Am reprosat vizavi de unele acuze aduse mie, ca sunt neintemeiate cognitiv si am aratat ca arunca pete asupra acuzatorilor si acuzatoarei. Dezbaterea consider ca inca are loc de expansiune, este abia incipienta.

Enutul dvs. ca Acuzatorii am fost restul tribului.
mi se pare vadit fals, atat din perspectiva informatiilor pe care le-am cunoscut cat si din perspectiva faptului ca in postarile de la acest topic nu s-a aratat ca restul tribului m-a acuzat. Exista si la aceasta ora colegi din trib care imi erau si atunci colegi, am dovezi ca doi membri dintre cei care au iesit nu m-au acuzat pe mine prin mesaje catre mine ori postate pe forumul extern.
Va invit sa retrageti enuntul respectiv si sa il denuntati ca mincinos. Daca il veti proba cu mesaje de la restul tribului Potop, de oriunde ar fi mesajele, va voi considera o persoana demna de elogiile mele si le voi aduce pe acest topic.

Fata de dovezile despre care spuneti ca le-ati adus, opinia mea este ca postarile dvs. nu sunt in masura suficienta dovezi pentru eventuale greseli ce le-as fi comis, ci postarile va prezinta perspectiva dvs. asupra evenimentelor, rationate dintr-o latura.

Analist a incercat sa isi sustina parerea prin clasica lui eschivare de la a da un raspuns clar.
Va solicit, cu dezamagire pentru enuntul dvs., sa (re)postati intrebarea de la al carei raspuns m-as fi eschivat de la a-l da clar. va fac referire la conversatia de pe skype dintre mine si fostul coleg quz0r prin care ii ceream sa treaca la detalii. V-am solicitat sa analizati si dvs. atent pretentia sa de a-i da un ”raspuns corect”. Daca aveti alta intrebare, mi-o puteti (re)adresa aici, pentru a va raspunde.
Daca insa o considerati neraspunsa clar, va rog sa mentionati pe acest topic ca nu sunteti multumit de raspuns ori ca opinia dvs. este ca raspunsul este neclar. Va rog sa nu denaturati sensul gnoseologic al raspunsurilor mele.
 

DeletedUser11848

Am jucat si eu in Potop pe l16, dar nu mai stiu cu cine...
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Subiect 1
Si analist asta. Tu ai facut echipa, tu decizi. Eu nu il vroiam cu mine. Am vazut pe speciala ca nu lasa de la el iar eu am intrat pentru colegi.
Stai linistit. E bine ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu. Abia nu mai pierd vremea.

Subiect 2
Nu stiu...
Vroiam sa cred despre el ca-i un om cu capul pe umeri...insa...m-a dezamagit profund..
Am incercat sa stau de ** cu el..si sa ii inteleg ezitarile, actiunile, modul sau "practic" de-a fi...
N=am reusit..(..)...ci pt ca el..are o mult prea buna parere despre sine..si ne considera net inferiori...

Cam asta-i rezumatul...

Acum:
nu s-a aratat ca restul tribului m-a acuzat.
Crezi ca decizia de a parasi tribul, plus reactiile de dupa sunt din sticla?
Crezi ca noi , tribul , comunicam prin telegrame?
sa nu denaturati sensul gnoseologic al raspunsurilor mele.

Incerc eu sa/ti fac pe plac:
N/as fi vrut sa folosesc alte explicatii din privat, dar iritatia ta ma obliga sa/ti raspund.
Daca mai vrei multe exlicatii, insista.Mai am.Inca nu ai inteles morala acestui topic se vede.Si daca tot vrei s/o dam in academicitate...

Morala se refera la ibidem(Acelasi lucru,acelasi context,acelasi loc), aici ii arunc o corectie si lui Artur -si anume la reflectia asupra comportamentului uman, la reflectia asupra a ceea ce este corect/bine si incorect/rau sa facem. Nu vrea nimeni sa faca propaganda unui anume trib fantoma, pe care dumneavoastra, stimabili domni,nu/l cunoasteti.Aici este vorba despre altceva.
Etica, morala sunt diferite de moralitate: adica acel complex de valori, principii si norme de comportament, care s/au decantat de/a lungul timpului, pentru fiecare comunitate in parte in ritmul si in sensul propriu si care au capatat sau nu o forma explicita in joc.Chiar daca aici vorbim despre strategie si statistica, suntem o comunitate.Chiar daca multi sunt nesatisfacuti de descrierea asta umana si ar fi mult mai fericiti sa joace versus un computer cu memorie si stari artificiale/Se simt mai potenti.
Ceea ce mi se pare si mai penibil este citarea critica a acestor autori precedenti, ca si cum ar detine supremul adevar, desi filosofia morala nu intra in aria lor de competenta sau nu pot fi considerati “cunoscatori” intr’ale eticii Potop si nu ale tribului, ci a trilogiei.Macar.

A introduce distinctia intre spatiul privat si spatiul public in dezbaterea cu privire la ce este moral sa facem, conduce la efecte perverse Bogdane ; si iti aduc aminte in mod special , de citatul exemplar in care ne aminteai noua, cunoscatorilor, cum stimabila Mari fosta ta colega de trib isi ingrijeste copiii- specificand si ca are o gasca de copii.Omiti un lucru, in speta -ca ceea ce face ea, nu face nici un alt om din milioanele care se gasesc pe planeta asta.

parca aveti mai multe fete decat baieti sambata, deoarece auzindu-va pe skype mi s-a parut auditiv ca aud voci subtiri mai mult decat voci mai groase. totusi, parca aveti mai multi baieti decat fete duminica, deoarece auzindu-va pe skype duminica mi s-a parut auditiv ca aud voci mai groase mai des decat voci mai subtiri, toate aceste voci mi s-au parut de copii.”

Si acum sa aduc si elementul meu de exemplu legat de posturile offtopic:
un politician poate spune ca el a actionat moralmente corect atunci cand a salvat de la moarte un om care zacea pe strada (in sfera lui privata opereaza cu alte norme morale decat in spatiul public), insa la fel de corect era si atunci cand a refuzat sa ia decizia de a trimite un comando militar intr-o zona de conflict pentru a salva o clasa de copii prinsi intr-un conflict civil izbucnit peste noapte (binele etic este mult mai important decat binele moral , na!). Insa oare in ambele cazuri nu avem de-a face cu principiu moral care sa ne intemeieze actiunile: respectul demnitatii umane?

Nu cred ca sunt singurul jucator care s/a scarbit de caracterele intalnite in jocul asta in decursul anilor..
Din chestia filozofiei de anul II plecata de la Pupaza din tei, aveti cu totii cateva intrebari legate de jocul in echipa, demnitatea intr/un joc, supunerea si actiunile in cadrul unui forum.

Clasa muncitoare va saluta.

Later edit:

Va solicit, cu dezamagire pentru enuntul dvs., sa (re)postati intrebarea de la al carei raspuns m-as fi eschivat de la a-l da clar. va fac referire la conversatia de pe skype dintre mine si fostul coleg quz0r prin care ii ceream sa treaca la detalii.

Inca o data iti atasez dovada:
[03/11/2012 20.33.20] Sergiu Balaban-qzr: uitam conversatia
[03/11/2012 20.33.20] Sergiu Balaban-qzr: stim amandoi
[03/11/2012 20.33.22] Sergiu Balaban-qzr: ca esti starter
[03/11/2012 20.33.24] Sergiu Balaban-qzr: -
[03/11/2012 20.33.34] Sergiu Balaban-qzr: colegii care au plecat, sunt de acord sa revina.
[03/11/2012 20.33.41] Sergiu Balaban-qzr: si sa ducem Potop acolo unde a ajuns de fiecare data
[03/11/2012 20.33.49] Sergiu Balaban-qzr: impreuna
[03/11/2012 20.33.57] Sergiu Balaban-qzr: tu, ca de fiecare data.vei renunta
[03/11/2012 20.34.05] Sergiu Balaban-qzr: dar , cum au facut si altii pe lumea 16
[03/11/2012 20.34.12] Sergiu Balaban-qzr: noi vom continua
[03/11/2012 20.35.34] Sergiu Balaban-qzr: nu are rost sa ne despartim acum,
..
[03/11/2012 20.35.50] Sergiu Balaban-qzr: si suntem cu totii constienti de asta
[03/11/2012 20.36.46] Sergiu Balaban-qzr: astept un raspuns.cat de curand
[03/11/2012 20.37.03] Sergiu Balaban-qzr: in cazul in care ma lasi in Pom, imi sterg contul pe 31
[03/11/2012 20.37.04] Bogdan: asupra a ce chestiune, la ce intrebare
x2:
[03/11/2012 20.37.37] Sergiu Balaban-qzr: reciteste ultimele fraze
[03/11/2012 20.37.43] Sergiu Balaban-qzr: si da/ti o parere analista
[03/11/2012 20.38.08] Bogdan: nu vad asupra a ce parere analista
[03/11/2012 20.38.14] Bogdan: nu mi-e clar asupra a ce

[03/11/2012 20.38.28] Sergiu Balaban-qzr: renuntam acum, la Potop?
..
[03/11/2012 20.40.42] Bogdan: Sergiu, am receptionat mesajul acesta
[03/11/2012 20.40.44] Bogdan: subscriu la el
[03/11/2012 20.40.52] Bogdan: treci la detalii concrete te rog

[03/11/2012 20.41.02] Sergiu Balaban-qzr: intra inapoi, mergem inainte
[03/11/2012 20.41.10] Sergiu Balaban-qzr: impreuna
[03/11/2012 20.41.14] Sergiu Balaban-qzr: tu, cand o sa/ti vina timpul
[03/11/2012 20.41.19] Sergiu Balaban-qzr: te retragi ca de fiecare data
[03/11/2012 20.41.24] Sergiu Balaban-qzr: si totul e bine si frumos
[03/11/2012 20.41.26] Sergiu Balaban-qzr:
[03/11/2012 20.41.50] Bogdan: Sergiu, sunt de acord cu evaluarea ta
[03/11/2012 20.41.54] Bogdan: treci la detalii

Da' chiar vrei sa/ti desenez?
 
Ultima editare:

DeletedUser

A introduce distinctia intre spatiul privat si spatiul public in dezbaterea cu privire la ce este moral sa facem, conduce la efecte perverse Bogdane ; si iti aduc aminte in mod special , de citatul exemplar in care ne aminteai noua, cunoscatorilor, cum stimabila Mari fosta ta colega de trib isi ingrijeste copiii- specificand si ca are o gasca de copii.Omiti un lucru, in speta -ca ceea ce face ea, nu face nici un alt om din milioanele care se gasesc pe planeta asta.



Din chestia filozofiei de anul II plecata de la Pupaza din tei, aveti cu totii cateva intrebari legate de jocul in echipa, demnitatea intr/un joc, supunerea si actiunile in cadrul unui forum.


nu s-a aratat ca restul tribului m-a acuzat.
Crezi ca decizia de a parasi tribul, plus reactiile de dupa sunt din sticla?
Crezi ca noi , tribul , comunicam prin telegrame?]

spre informarea dvs., postator quz0r, nu am vorbit cu persoana respectiva pe skype sambata si duminica. celelelalte elemente sunt legate logic de lipsa de conformitate a lui ”parca auditiv” cu realitatea. acel parca auditiv era replica in oglinda, in opinia mea a acelui ”parca am avut doua conturi incuiate”. nu comentez activitati pe care le-ar face dansa, de natura domestica. le consider personale, indiferent ca in viata reala face sau nu activitatile referite. in intarire la informatia ca nu am discutat cu dansa sambata si duminica, mentionez ca sg. data cand am discutat audio cu dansa nu am retinut informatii legate de numarul si genul copiilor ce s-ar fi auzit in timpul conversatiei (nu spun ca s-au auzit ori ca nu s-au auzit copii in timpul conversatiei, mi se pare irelevant).
totusi, parca ar avea mai putini ani decat cei anuntati pe forumul intern, dupa voce. (poate fi cu un an mai putin, ori cu mai multi ani in minus).

cred ca nu ati demontat sustinea mea ca restul tribului nu m-a acuzat prin ce ati postat ultima data. suntem in asentiment ca au fost reactii da. insa mi se pare lipsit de inteligenta sa se argumenteze cu privire la restul tribului prin reactiile multor membri.

privitoare la remarcile/reflectiile inspirate pe care le faceti despre jocul in echipa, demnitatea in joc, supunerea si actiunile in cadrul unui forum va multumesc ca ”mi-ati ridicat mingea la fileu” si ma refer la cele doua reprosuri aduse jucatoarei, cu privire la criticarea initiala a unui coleg din conducere pe forumul de anunturi precum si la criticarea pe forum a unui coleg, sub o forma vehementa. acestea sunt reprosurile pe care le am ca plecare la scandal. aceasta este perspectiva mea: reprosurile sale publice, inainte de o discutie privata cu reprosuri. daca aceste nemultumiri ale mele ar fi gasit o solutionare favorabila cred ca un scandal s-ar fi produs mai tarziu, nu asa repede.
 
Ultima editare de un moderator:

quz0r

member
Scor reacție
144
inainte de o discutie privata cu reprosuri. daca aceste nemultumiri ale mele ar fi gasit o solutionare favorabila cred ca un scandal s-ar fi produs mai tarziu, nu asa repede.

Cate print/uri din discutiile trecute vrei sa/TI mai punem?
Eu cu discutia precedenta , chiar am incheiat.

spre informarea dvs., postator quz0r, nu am vorbit cu persoana respectiva pe skype sambata si duminica. celelelalte elemente sunt legate logic de lipsa de conformitate a lui ”parca auditiv” cu realitatea. acel parca auditiv era replica in oglinda, in opinia mea a acelui ”parca am avut doua conturi incuiate”. nu comentez activitati pe care le-ar face dansa, de natura domestica. le consider personale, indiferent ca in viata reala face sau nu activitatile referite. in intarire la informatia ca nu am discutat cu dansa sambata si duminica, mentionez ca sg. data cand am discutat audio cu dansa nu am retinut informatii legate de numarul si genul copiilor ce s-ar fi auzit in timpul conversatiei (nu spun ca s-au auzit ori ca nu s-au auzit copii in timpul conversatiei, mi se pare irelevant).
totusi, parca ar avea mai putini ani decat cei anuntati pe forumul intern, dupa voce. (poate fi cu un an mai putin, ori cu mai multi ani in minus).

Ai un carnetel unde iti scrii toate chestiile astea, banuiesc.

Nu stiu cati dintre voi s/au uitat la ultimul episod din Shrek, unde Pinocchio incerca sa pacaleasca unul dintre asasinii capcaunului.Stiind ca ii creste nasul, formula raspunsurile in asa fel incat sa nu zica nici nu, dar sa fie si adevarate in acelasi timp..faza "mishto" e ca pana la urma, porcul il da de gol..

http://www.youtube.com/watch?v=N9wR-tXavTo

da, este rezonabil reprosul ca nu m-am consultat cu restul conducerii privind eliminarea jucatorului in cauza.
Pinocchio:
mesajCazacprtscren-1.jpg

Refuz sa mai continui discutia.Mi/e scarba, sincer.
 
Ultima editare:

DeletedUser

[03/11/2012 16:10:33] Bogdan: parcurg inca o data postarea ta de la anunturi
[03/11/2012 16:10:39] Bogdan: daca poti sa discutam pe baza ei?
[03/11/2012 16:10:45] Bogdan: acum am citit
[03/11/2012 16:10:45] pulbere: desigur
[03/11/2012 16:11:06] pulbere: te ascult
[03/11/2012 16:12:05] Bogdan: mai intai pe forma cred ca postarea ta pe forum pune in pericol stabilitatea tribului
[03/11/2012 16:12:31] Bogdan: apoi, cred ca postarea ta cu includerea rezervei mele asupra unui membru cu drepturi de conducere este nepotrivita si necolegiala fata de mine
[03/11/2012 16:13:34] Bogdan: iti propun sa discutam asupra celor doua aspecte ridicate mai sus, mai intai
[03/11/2012 16:13:36] pulbere:): acelas lucru ot spune si despre discutiile tale cu dizer postate pe forum
[03/11/2012 16:13:44] pulbere:): voi ati initiat destabilizarea

[03/11/2012 16:15:07] Bogdan: M. (cenzurat)...eu am receptionat ce zici tu despre mesajele primite pe lumea 30
[03/11/2012 16:15:22] Bogdan: si vom discuta si despre asta, ca e important
[03/11/2012 16:16:08] Bogdan: insa eu iti propun sa dezbatem noi 2, nu lung, afirmatia mea ca pune in pericol stabilitatea tribului....postarea ta pe forum
[03/11/2012 16:16:15] Bogdan: contra deciziei mele
[03/11/2012 16:16:42] Bogdan: apoi colegialitatea ta fata de mine prin recursul la rezervele mele asupra unui membru cu dr de conducere
[03/11/2012 16:17:03] Bogdan: tu ai raspuns ca insasi postarea mea pune in pericol stabilitatea
[03/11/2012 16:17:07] pulbere:): colegialitate ati aratat si voi luand anumite masuri fara sa ** cu mine, bogdan

[03/11/2012 16:20:05] Bogdan: M (cenzurat numele)...uite cum privesc eu postarea ta pe forum: este necolegiala fata de mine si subminatoare la adresa tribului
[03/11/2012 16:20:19] pulbere: asa o fi...concediaza-ma
[03/11/2012 16:20:30] pulbere: asa cum o vezi tu pe a mea
[03/11/2012 16:20:32] Bogdan: tu sa imi spui daca esti de acord cu perspectiva mea aici sau ai rezerve, ori vezi diferit total
[03/11/2012 16:20:39] pulbere: am vazut-o eu pe a ta
[03/11/2012 16:20:47] pulbere de stele: si am vrut sa iti dau o lectie

[03/11/2012 16:28:59] Bogdan: M...iti spun cu onestitate ca nu pot continua dialogul daca nu te pronunti fata de criticile mele la adresa ta
[03/11/2012 16:29:00] pulbere: era de baza
[03/11/2012 16:29:05] pulbere: e tot ce pot spune

[03/11/2012 16:30:11] pulbere: se pare ca esti obisnuit ca tu sa intrebi si ceilalti sa iti raspunda sau tu sa dai directive iar ceilalti sa execute aplaudandu-te
[03/11/2012 16:30:20] pulbere: scz, dar asa vad eu llucrurile
[03/11/2012 16:30:29] Bogdan: am receptionat perspectiva ta
[03/11/2012 16:30:30] pulbere: si atata tim cat astepti asta de la mine
[03/11/2012 16:30:47] pulbere: imi pare rau, nu pot continua
[03/11/2012 16:30:54] pulbere: astept sa vina diser

[03/11/2012 16:32:05] Bogdan: o intrebare, probabil ca te deranjeaza iar ca intreb: doresti sa ramana postarea ta pe forum accesibil tuturor? ori esti de acord sa trec acel forum de anunturi cu acces ascuns?
[03/11/2012 16:32:48] pulbere: poti trece la ascuns atata timp cat acel jucator experimentat si cu spirit de echipa o sa vina inapoi
[03/11/2012 16:33:18] Bogdan: multumesc de raspuns
[03/11/2012 16:33:45] Bogdan: mai adresez o intrebare: pana cand acel jucator nu face parte din trib, acea postare sa ramana cu acces tuturor?

[03/11/2012 16:35:41] Bogdan: intrucat am receptionat rezistenta ta de a te pronunta fata de cele doua critici ale mele, trec mai departe
[03/11/2012 16:38:10] Bogdan: cred ca exista decizii care trebuie luate dupa dezbaterea cat mai larga in conducere dar si decizii pe care fiecare din conducere le ia individual
[03/11/2012 16:38:17] Bogdan: o marja de autonomie
[03/11/2012 16:38:38] Bogdan: - nu spunem unui jucator sa plece doar pt ca asa vedem noi lucrurile si intotdeauna planul nostru de dezvoltare este cel mai bun -nu este cazul sa ne supraestimam (citat din postarea dansei de pe forumul anunturi prin care critica un coleg din conducere vehement)

[03/11/2012 16:38:55] Bogdan: M...am citat a doua critica
[03/11/2012 16:39:12] Bogdan: fata de ea raspund ca propunerea mea este mai veche pe forumul conducerii largi
[03/11/2012 16:39:25] Bogdan: nicio opozitie fata de barem si de sanctiunile amintite
[03/11/2012 16:39:41] Bogdan: pe baza acceptului conducerii am luat decizia sanctiunii, de unul sg
[03/11/2012 16:39:53] Bogdan: nimeni nu a propus cai de mijloc pe acel forum

[03/11/2012 16:39:55] pulbere:): stiu de cand e si nu m-am bagat in speranta ca o sa iti dai seama singur ca la 70% din trib nu va fi posibil
[03/11/2012 16:40:03] pulbere: nu tre sa iti atrag atentia la fiecare pas
[03/11/2012 16:40:12] pulbere: vezi singur cum merge farm-ul
acum subliniez raspunsul meu la observatia dansei cu privire la posibilitatea de indeplinire a baremului:
Pentru luni la ora 12 fiecare coleg/a trebuie sa aiba un barem de 200 locuri ocupate in ferma de armata. Scaderea baremului se face pe baza rapoartelor de spike iar daca nu sunt destule, pe studiul ODA/zile. Verificarile se fac luni intre orele 9-12 de catre membrii conducerii. Vi se va comunica din vreme ce membru al conducerii va verifica prin sitter, luni dimineata trebuie sa ii lasati cererea.
Cine nu se incadreaza in baremul de armata la diferenta clara, nejusticat, va fi sanctionat/a.

O membra a conducerii trebuia sa cunoasca decizia conducerii, la care a subscris prin tacere. Baremul acela se ajusta de fiecare membru al conducerii care verifica. Ea pune in discutie indeplinirea baremului, cand anuntul permite rabat.

completare: da, este rezonabil reprosul ca nu m-am consultat cu restul conducerii privind eliminarea jucatorului in cauza. toata conducerea a subscris la barem si neconformarea la decizia conducerii punea in discutie insasi eficienta conducerii si structura interna a tribului. cum trebuia procedat cu un jucator care nu accepta decizia unanima a conducerii? un anunt care a fost expus mai intai pe forumul organizatoric, la care peste 10 membri aveau acces si puteau sa exprime rezerve din timp ( peste 24h)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Inca iti asteptam explicatiile.Pentru ca pe skype ne/ai evitat , pe joc ne/ai blocat. Daca in privat ti/ai permis sa blochezi 33 de jucatori, macar aici in vazul lumii apara/ti autoritatea.

este citat din prima postare.
postator quz0r, denunt enuntul ca am blocat 33 de jucatori, cu referire la mesaje in joc ori skype ca fiind mincinos!
 

DeletedUser

Nu ne-ai evitat in joc? Ciudat ...eu tin minte altceva... tiam trimis un mesaj atunci cand ne-ai blocat accesul pe froum doar la sectiunea "Spam"

eu tin minte ca ti-am trimis un mesaj... defapt doua :)

convnoanswer.png



Pare cunoscut? Presupun ca da... doar lai si citit. Iar cand am vazut ca nu zici nimic...
Pe skype? Serios acum... odata cand nu ai vrut sa iei parte la conferinta... acolo era locul unde ne puteam arunca reprosuri... dar ai decis ca sa amanam...
 

DeletedUser

Nu ne-ai evitat in joc? Ciudat ...eu tin minte altceva... tiam trimis un mesaj atunci cand ne-ai blocat accesul pe froum doar la sectiunea "Spam"

eu tin minte ca ti-am trimis un mesaj... defapt doua :)

convnoanswer.png



Pare cunoscut? Presupun ca da... doar lai si citit. Iar cand am vazut ca nu zici nimic...
Pe skype? Serios acum... odata cand nu ai vrut sa iei parte la conferinta... acolo era locul unde ne puteam arunca reprosuri... dar ai decis ca sa amanam...

Suntem in clara divergenta de apreciere a realitatii. Ca nu am raspuns acelor mesaje nu inseamna, pentru mine, ca v-am evitat. Aveti interpretarea personala si mi se parea decent sa informati cititorii acestei teme ca absenta raspunsurilor mele la mesajele respective, eventual si la altele, inseamna pt. dvs. evitare in general a unei persoane.

Privitor la asertiunea ca acea conferinta era locul unde ne puteam arunca reprosuri, sunt de aceeasi parere ca era locul unde ne puteam arunca reprosuri, dar nu era locul in care consideram ca se pot arunca reprosuri. Intrucat o conferinta putea fi convenita cu un subiect bilateral: aruncare cu reprosuri de ambele parti. Mi s-a comunicat de cate acolitul dvs. quz0r ca acolo eu eram cel care era pus in discutie, eu eram subiectul. Cata vreme subiectul discutiei nu era convenit ca intre parti egale, nu puteam lua in considerare acel loc ca fiind corespunzator pentru reprosuri reciproce.
Un loc pentru reprosuri reciproce putea fi o conferinta in care se convenea sa se discute despre nemultumirile fiecaruia si eventual si pentru o solutionare a tensiunii.

Va invit cu fermitate sa nu mai incercati pe acest topic sa faceti referire la ocazii in care dvs. si acolitii ati incercat sa va plasati intr-un status superior in comunicare si cu privire la care ma criticati ca nu m-am incadrat.
 

DeletedUser

Mah, pana la urma voi de ce va certati ca eu tot n-am inteles?!!! A disparut Potop!!! Asa si?!!!! Care e chestia? Unde e poanta?!!! Legenda continua doar prin filme. Daca eram in locul vostru, eu imi faceam tribul Sandy . Sanky, ca sa fiu la moda. Voi sunteti prea perimati . De vreo 3-4 zile cred ca ma tot uit pe-aici dar sa mor daca am inteles pt ce v-ati sukarit!!! Asta e cioranie pe fata domne ...hahaha
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus