Poveştile lumii 5

  • Autor subiect sexy-sadik
  • Data de început

DeletedUser

mai bine ar scrie cineva povestea lui
cred ca e mai interesant
 

DeletedUser

cat despre sot si sotie pe joc
sincer mi se pare trist
sa vi acasa de la munca si sa te bagi fiecare cu calculatorul lui pe joc si dupa barfa legata de joc
eu vad altfel familia
cat si despre cei care stau noaptea pe joc sau se scoala la 3 4 dimineata pentru un atac---- jalnic

cat de istorie numai de phx nu am o parere buna
ca sa evite un razboi m-au dat afara pe mine si pe 2 prieteni ca sa isi salveze diplomatia
 

DeletedUser18538

Buna seara draga "familie" ...

[...]

Imi cer scuze daca am jignit anumite persoane dar am considerat ca si restul tribului sau "familiei" ... sa vada aceste statistici




am intrat in posesia acestei circulare, zic eu...si mi s-a parut funny

In primul rand cum de ai intrat tu in posesia acestui mesaj?

In al doilea rand de ce a trebuit sa il scrii pe forumul extern?

In al treilea rand chiar nu mi s-a parut "funny" pt ca era o problema care chiar trebuia dezbatuta pt ca distribuirea satelor nu a fost corecta.

ps:SexySadik estii cel mai jalnic om pe care il stiu.

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mai, nici eu nu o am la suflet, insa o admir ca se straduieste!
Sa nu spuneti ca o pupacesc, dar, din cate vad, ea este cea mai activa!
 

DeletedUser

In primul rand cum de ai intrat tu in posesia acestui mesaj?

In al doilea rand de ce a trebuit sa il scrii pe forumul extern?

In al treilea rand chiar nu mi s-a parut "funny" pt ca era o problema care chiar trebuia dezbatuta pt ca distribuirea satelor nu a fost corecta.

ps:SexySadik estii cel mai jalnic om pe care il stiu.

de ce te dai de gol?..sexy-sadic nu a pomenit nici expeditorul nici destinatarul mesajului..
..oricum, nu e nimic rusinos in acel mesaj..e doar o parte a istoriei lumii 5..chiar interesant..nu e ceva ce te-ar supara..

ps: sexi-sadic, tine-o tot asa..faci o treaba buna :)
 

DeletedUser3919

de ce te dai de gol?..sexy-sadic nu a pomenit nici expeditorul nici destinatarul mesajului..
..oricum, nu e nimic rusinos in acel mesaj..e doar o parte a istoriei lumii 5..chiar interesant..nu e ceva ce te-ar supara..

ps: sexi-sadic, tine-o tot asa..faci o treaba buna :)

Tu ai impresia ca suntem prosti? Ia vezi cate nickname-uri sau dat acolo... este suficient sa cauti pe statistici si sa vezi din ce trib vine circulara.

Nu mi se pare deloc OK sa fie publicate pe forumul extern mesajele si circularele ce privesc problemele interne ale unui trib, oricare ar fi el... aliat sau dusman. Cu atat mai regretabil e faptul ca acel mesaj a fost postat chiar de un moderator care ar trebui sa fie impartial cand e vorba de desfasurarea evenimentelor pe L5 si sa nu le influienteze in nici un fel.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18538

Propun ceva:Sa scriem toate problemele triburilor din care facem parte sa stie toata familia.
lol
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@Megara, te aştept cu o poveste, te rog. Am auzit numai lucruri frumoase, în special începuturile. Sincer, consider că este cea mai bună idee de pe forum şi sunt individios că nu a fost mea.
@trifrazvy, tu în ce fel eşti implicat în acel mesaj ? Asta dacă nu este atât de secret şi actual încât să dăuneze cumva, vorbim totuşi de istorie aici. Cât despre problemele triburilor, acestea se regăsesc în P&P, iar acolo tocmai asta se face, se spală rufe murdare pe forumul extern. Este plin acel thread de astfel de circulare si mesaje, astfel că dorinţa ta ironică s-a îndeplinit.

Politicos ar fi să răspunzi la întrebări, apoi să adresezi altele, nu ? Întrebarea ta oricum are răspuns în postul meu : citeşte P&P L5, vei afla toate problemele triburilor. Nu crezi ?
 
Ultima editare:

DeletedUser18538

@Megara, te aştept cu o poveste, te rog. Am auzit numai lucruri frumoase, în special începuturile. Sincer, consider că este cea mai bună idee de pe forum şi sunt individios că nu a fost mea.
@trifrazvy, tu în ce fel eşti implicat în acel mesaj ? Asta dacă nu este atât de secret şi actual încât să dăuneze cumva, vorbim totuşi de istorie aici. Cât despre problemele triburilor, acestea se regăsesc în P&P, iar acolo tocmai asta se face, se spală rufe murdare pe forumul extern. Este plin acel thread de astfel de circulare si mesaje, astfel că dorinţa ta ironică s-a îndeplinit.

Am si eu o intrebare:E normal sa se discute problemele tribului pe forumul extern?
 

DeletedUser3919

@Megara, te aştept cu o poveste, te rog. Am auzit numai lucruri frumoase, în special începuturile. Sincer, consider că este cea mai bună idee de pe forum şi sunt individios că nu a fost mea.

Cred ca altcineva are intaietate... asta daca nu isi ia iar ban de la vreo moderatoare antipatica de pe podium.


INSA, in K 44 aparea un trib puternic, cu pretentii la conducerea lumii, marele si atotputernicul IMMO!!!!!!
Il descrieti voi? Numai care stie!
 

DeletedUser

cred k povestea tribului NOI ar fi una interesanta ...dar cred k stranutelu e in CROAZIERA:p
 

DeletedUser20126

ce mai faci ma gygy? mai traiesti?care mai e viaza ta?..uiete la mici razboinici sa vezi povesea mea..hai ca e-am pupat
 

DeletedUser

Povestea mea..
Ei bine..m`am apucat de triburile absolut din greseala..din intamplare am gasit un banner cu triburile , am intrat , si mi`am facut cont pe L clasica..
Am jucat acolo cateva saptamani , apoi am plecat intr`un turneu in Franta , timp in care am pierdut contul..
In perioada cand m`am intors , L5 debia se deschisese..avea 2-3 saptamani..
Un prieten de`al meu juca aici , in tribul KOMURA..asa ca , cu noi forte am intra si eu..
Am nimerit pe K24..total n00b..invatam din mers..dar cu oarecare daruire , am inceput sa inteleg cum merg lucrurile..
Eram singurul din KOMURA in zona respectiva..am reusit intr`un fel sa`mi formez o mica ``echipa`` sa zic asa..jucatori destul de buni..(cert mai buni ca mine) am jucat in KOMURA pana la app.10.000 pct...cucerind doar sate de barbari(deh..cati n`ati facut asa in prima lume?)
KOMURA..o perioada frumoasa..am cunoscut oameni de treaba aici..singurul care mi`l amintesc dupa nick acum este colegul meu in WANTED..safiron(respect)

Am ales sa`mi continui drumul alaturi de tribul HIGH , trib dominant in K25 , cu multi membri si in K24..oameni fain..(amintim ulalala distrug tot , wazz)
Insa , dupa doar cateva saptamani , tribul s`a destramat..si am ramas la 25.000 de pct.singur singurel..
Vecinii mei erau cuceriti rand pe rand de jucatori din NOI , care se apropiau si de mine..cu mult noroc am intrat si eu in NOI..si aici a fost cea mai frumoasa perioada de pe triburile..
NOI..un trib mamut pentru unii , o familie pentru altii..
Multi oameni de treaba , multi au fost cei care m`au ajutat cu sfaturi..
Am cunoscut persoane demne de tot respectul..gygypytok , Atheon ,aikon , diaralex , airborne..stranutelu(da boss..si tu) tyger3001 ,tzuni8..
Am luptat alaturi de NOI cum am putut..poate ca n`am fost eu buricul pamantului..n`am avut nici o data drepturi in NOI..dar m`am simtit bine..
Ajuns in jur de 1.000.000 , NOI s`a destramat(nu vreau sa`mi amintesc)..asa ca , impreuna cu aikon am decis sa formam un nou trib..HOPE..frumoasa perioada si aceasta..eram intr`un timp pe 13..organizasem destul de bine..dar sub anumite conjuncturi sa zic nefavorabile , am fuzionat cu WANTED..
Aici a inceput , si continua accensiunea mea..
Am ajuns la aproape 4.000.000..
To be continued...
Edit1
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

chiar merita, rko e un om frumos. doar ca nu ii place lui cand ne distram si vorbim prea mult :)
 
Sus