Poveste - WALL

DeletedUser

Era o zi frumoasa de primavara, mireasma mugurilor te imbata pe loc.
Cativa dintre membrii tribului WALL se trezesc sa priveasca rasaritul.

21ydn4.jpg


Setzel: In sfarsit au venit si vremuri mai bune.
iurka: Eu ma bucur ca a venit caldura sa nu ne mai bei tu tot rom-ul si vinul ca sa te incalzesti.
iurka: ISeeNoobs unde e?
MirifiCu: Instruieste trupele, se zvoneste ca s-au unit noobii din sud si din est impotriva noastra
iurka: E bine, trebuie sa fim vigilenti.
Setzel: Hahaha s-au rasvratit noobii impotriva noastra.Ce sanse au impotriva Zidului?
MirifiCu: Daca nu suntem atenti si facem ce ai facut tu toata iarna, adica sa bei si sa dormi in primul sant intalnit, putem fi prinsi pe picior gresit.
Setzel: Cum iti permiti? Eu sunt conducatorul vostru.
MirifiCu: Vad ca te supara adevarul...mai bine incheiem discutia aici.
Setzel: Nu tac, NU vreau sa tac (tipa spre MirifiCu)
MirifiCu infuriat se ia la tranta cu Setzel si il baga cu capul intr-o caldare:
2qv830m.jpg


Dupa un timp lucrurile se calmeaza, Setzel si MirifiCu se impaca (ca doar sunt prieteni vechi)...intre timp soarele isi face aparitia in totalitate pe cer.
2hhhjjs.jpg


La crasma satului isi fac aparitia si ISeeNoobs, methalelf, h3rIfL3...

ISeeNoobs: Gata, am terminat cu antrenatul trupelor deocamdata.
methalelf: E bine, dar am auzit ca un asa numit "Cavalerul Negru" strange triburi cu ajutorul carora sa distruga Zidul.
h3rIfle: Pai si cine e acest misterios?
MirifiCu: Am auzit si eu multe zvonuri, se pare ca acest cavaler vrea sa ne distruga cu orice pret...probabil l-am suparat cu ceva.
Setzel (cu o voce de vinovatie): E posibil sa fie vina mea.Cand am plecat in calatorie pentru a-mi convinge fratii de cruce sa ni se alature m-am oprit la o carciuma aparent linistita.
Eram foarte insetat si infometat si am uitat ca nu am nici o bucata de argila pentru a plati...dupa ce m-am ospatat a trebuit sa fug fara sa platesc si am luat cu mine si o femeie de acolo.
MirifiCu: Pai si cine era acesta femeie?
Setzel: Aparent o simpla localnica, dupa am aflat ca este nevasta unui om cu care nimeni nu are curajul sa se incurce, si se pare ca individul o tinea cu forta amenintand-o ca o omoara
daca il paraseste.
MirifiCu: Am inteles.Si acum unde este aceasta femeie?
Setzel: Ea este lady lil, eu am scapat-o de tirania Cavalerului Negru iar ea a fost de acord sa jure credinta Zidului.Acum ce facem? O aparam si ne infruntam cu Cavalerul sau i-o inapoiem?
MirifiCu: Hmm...
ISeeNoobs: Cum sa o inapoiem, asta ar insemna sa o condamnam la moarte...noi suntem eroi, o vom proteja.
Toti cei prezenti: Da, suntem de acord.
MirifiCu: Cred ca asa e cel mai bine, acum sa ne pregatim de lupta...Dar inainte sa mai ciocnim un paharel.
2ceg9w8.jpg


Totul pare sa fie bine pentru moment, membrii tribului WALL se relacseaza si organizeaza strategii...dar cele mai tari organizarii ale lor sunt cele cu rom, vin, whisky si bere.

2ngrgiw.jpg


-Sfarsit Partea I-
Probabil va urma...
 

DeletedUser523

Mai nu mai spuneti muritorilor de rand ce se intampla dupa ZID:rolleyes::cool:
mister total trebuie sa pastram
si doar zvonuri sa imprastiem
ale noastre fapte de vitejie
invaluite in ceata trebuie sa fie
si despre ZID nimeni
nimic sa nu stie
 
Sus