Povestea continua - Last

  • Autor subiect DeletedUser36524
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser36524

Stimati colegi si jucatori de triburile

Am sa va prezint in aceasta seara o scurta poveste a unui trib de pe L20, un trib onorabil, de care jucatorii isi aduc aminte cu nostalgie, aliatii cu drag si dusmanii cu respectul si mandria de a fi luptat cu el.

Daca veti vedea ca numele meu este des pomenit in aceasta scurta, scurta poveste sa nu credeti ca imi hranesc orgoliul dar s-a intamplat ca in aceast basm de o clipa sa am si eu un rol mai mult decat modest.

In primele zile ale lumii 20, un anume jucator a infiintat tribul ~~V~~ in care am avut onoarea sa intru si eu dupa cateva saptamani de la inceperea lumii. La inceput un trib de o modestie ipocrita a devenit cu timpul un trib de-a dreptul idiot fara activitate pe forum, fara organizare si fara sa isi motiveze jucatorii sa lupte pentru el. Si totusi existau in trib cativa jucatori activi care traind intr-un mediu atat de plictisitor (si se stie ca mediul influenteaza omul mai mult decat viceversa) s-au simtit, la un moment dat asfixiati de rutina si anxietatea care ii navalira. Atunci eu, precum un erou al basmelor scrise pe hartia igienica (scuzata sa imi fie proasta gluma) m-am gandit la o vorba celebra: "Lucrul important este acesta: Sa fi capabil sa risti tot ce ai pentru ce ai putea sa devii" Asadar dupa o actiune indrazneata am luat doi jucatori si am format, amestecati printre jucatorii ~~V~~ un nou trib numindu-l mai mult din impuls The LAst Legion. In doua zile am mai adunat cativa jucatori si in mai putin de doua saptamani am farmat si curatat toate satele ~~V~~ si ~V~A~ (academie tribului respectiv). Dupa aceea am inceput sa castigam tot mai mult teren si tot mai multi jucatori si dupa alianta cu ~SPQR~ am devenit o forta in jur. Din pacat, eu, a trebuit sa ma mut din Romania in Franta la facultatea Sorbona si pentru cateva luni am avut un program EXTREM de aglomerat si nu am mai putut sa ma ocup de trib. Desi Last a avut jucatori excelenti prea putini dintre ei aveau experienta de conducatori si a devenit foarte greu sa fie tinuti impreuna. Datorita ela1 si Logofat Palade tribul Last a mai supravietuit un timp dar apoi, ca orice poveste frumoasa, si-a atins sfarsitul, azi ramanand doar doi jucatori care mai amintesc ca demult, candva, pe L20 s-a nascut o familie, un trib, o poveste cum putine au fost pe acest server romanesc.

In urma cu 14 zile m-am reintalnit cu Logofat Palade si am decis ca impreuna cu ce vom mai gasi din vechiul Last sa renastem acest minunat basm pe L26. O sa intram in forta inca din primele minute ale lumii si impreuna cu vechii jucatori, noii nostri prieteni de pe L25 si o mana de jucatori de pe L22 o sa formam un nou Last care speram noi va dainui pentru totdeauna ( sau macar pana se desfiinteaza L26 ) Cu toti suntem jucatori cu ani de experienta in spate, care nu ataca cu lancile doar pentru ca ne-au murit spadele, care nu trimit fake-uri facute din spionaje si care nu intreaba cum se da sitter.

Recrutam jucatori experimentati care la fel ca noi se simt orfani si singuri si care vor sa isi faca un nume pe aceasta lume, asa cum, in alte vremuri, au avut o demnitate si o mandrie pe alte lumi.

Principii:
-nu ne bazam pe dictatura fiind un trib in care ABSOLUT fiecare voce este ascultata si in care liderii sunt mai mult decat negustori de sperante
-suntem un trib strict; la noi nu exista loc pentru amatori, lasi, ingrati, pupincuristi, jucatori pentru puncte ETC. Ne permitem sa ne selectam membrii pentru a crea un mediu propice pentru dezvoltarea celorlalti jucatori.
-avem o traditie si ne bazam pe prietenie
-nu aplicam tactici futurise si organizari militare "a la Navy Seals" ci pur si simplu jucam de placere, ne ajutam cand suntem atacati, macelarim cand atacam si luptam pana pierim.
-NE DISTRAM !!!

ALEGE CALEA CORECTA
joinus.jpg


AVEM NEVOIE DE TINE
us_poster2.gif


joinUs.png


Si nu uita:
2hs6gdu.jpg


Postati aici sau cautati-ma pe L25 la numele de Cezar Borgia
Respect si o Duminica frumoasa
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Salut

Bafta cu tribul..suna foarte foarte bine :),sunt sigur ca o sa reusiti sa (re)creeati un nou "basm" o noua "poveste".
 

DeletedUser36524

Adica prietene, care nu mai au un loc al lor, un trib la care sa se intoarca mereu cu placere... O familie unde sa fie ei insasi fara sa se teama ca vor fi judecati si unde vor fi acceptati asa cum sunt ei.
 

DeletedUser35320

ela1 a tinut cat a putut tribul in frau cand sa spart alianta cu ~SPQR~ multi jucatori foarte buni au fugit la ~SPQR~ si am ramas cativa in last si dupaia intr-o saptamana sa dus totul de rapa
eu am fost printre cei care au ramas si dupa o vreme am cedat satele unui fost coleg din last pentru ca nu mai avea nici un rost.

cand incepe L26???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser36524

@memo111 planul initial era ca tribul nostru sa fuzioneze cu ~SPQR~, asta-i tot ce-am mai reusit sa aranjez cand m-am reintors pentru cateva zile dar nu stiu ce s-a intamplat ...

@nokia nu cumva ai jucat Kingsage?

@iurka nu am gasit-o pe ela dar o sa facem tribul si poate va intra si ea pe L26. Nu a fost cu noi de la inceput dar Domnul imi e martor cand spun ca este unul dintre cei mai buni lider pe care i-am intalnit in toti anii mei de joc

@destroyer, cred ca il vom face in S-V... dar avand in vedere ca vom incepe inca din primul minut, vom fi mai aproape de mijloc...
 

DeletedUser35320

cand incepe L26?? sa intru si eu alaturi de voi.
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Startul lumii 26, cu setări asemănătoare lumii 3, este planificat pentru data de 17.08.2011, între orele 10:00 şi 15:00.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
vai ce aiurea! sunt plecat atunci..o sa ratez startul! :(:(

va rog frumos amanati-l pana ma intorc si eu! pleaseeeeee!!! :(:(:(
 

DeletedUser

eu cred ca imi amin plecarea in concediu. pfff da ce zic eu.. eu cred ca nu ma mai duc deloc.!!!
 

DeletedUser

Lasati, bre, concediile, ca L26 e mai importanta... :mad:
In concedii mai aveti timp sa va duceti, L26 se deschide doar o singura data :rolleyes:
 

DeletedUser

Lasati, bre, concediile, ca L26 e mai importanta... :mad:
In concedii mai aveti timp sa va duceti, L26 se deschide doar o singura data :rolleyes:

=))) asa-i. in concediu te duci in fiecare an =)))
eu as propune sa te duci in concediu o data la 10 ani.. ca sa ii apreciezi adevarata valoare
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus