Povestea mea pe triburile

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Dupa cum spune si numele temei, aici va puteti expune fiecare propria "istorie" de pe triburile. Cum ati descoperit jocul, cine v-a indrumat, experiente amuzante sau neobisnuite, momente de impas, etc.
Sper ca va veti deschide mintea si sufetul si vom realiza aici ceva memorabil. :)
 

DeletedUser

Incepe tu Iadule :)
Mai ales ca esti jucator de top 10 pe 18.Asa le dai curaj si celor mai mici sa-si spuna povestea :)
 

DeletedUser

Bun atunci,hai ca incep eu.
Nu mai stiu ce anotimp era..dar nu ploua sau ningea,probabil era o primavara:)).Acu vreo 4 ani unchiumiu imi zicea ca daca nu am jucat pana acum triburile nu sunt om,am intrat am vazut ce porcarie este:))la prima vedere pare o porcarie sa fim sinceri si am inceput sa joc la caterinca cu 2 fosti colegi de liceu,iar din caterinca am ajuns sa joc pe bune si sa nu dorm noptile.Am uitat sa mentionez ca prima lume a fost L5 pe care am jucat vreun an jumate,apoi nu am putut sa ma mai las si stric o gramada de bani pe contul premium fara de care nu pot juca si le tin in spate triburile astora:)).
Nu mai zic nimic,acum sa vad altul cu povestiri de noapte.
 

DeletedUser33563

ma gandeam ca poate te stiu dar erai in cealalta parte a hartii..deja fac off-topic :)
 

DeletedUser

daca aici ati spus ca putem posta si experiente de pe Triburile sa va arat eu una:sefu 2010 în data de 25.01. la ora 16:22
ii dau la unul 25 de lei si iti sterge contul
este administratorul site-ului
sau pt 25 de lei te innobileaza el trimite 4 atacuri cu nobili
 

DeletedUser

Hai sa incep eu cu lauda :)

Am inceput pe serverul german ( nu mai stiu exact ce lume ca sunt cam 4 ani daca nu ma insel, sub numele de Velni ), norocul meu de atunci este ca picasem exact langa viitorul cel mai bun jucator de pe acea lume ( Vermi daca nu ma insel), omul asta avand in jur de vre-o 40 de ani sa imprietenit cu mine datorita faptului ca nick-urile noastre se asemanau.
M-a invatat multe , chiar pot spune ca de la el am invatat sa joc, am luat cam 10 sate ( ceea ce mi se parea extraordinar de mult, noob fiind), m-am lasat rapid dupa asta din cauza timpului prea mare care il ofeream jocului.

Pe l3 am jucat iarasi dar f f putin cam 3 sate.
Ei bine pe l4 tot cu Velni , am jucat in union apoi in master, am cedat contul actualului admin datorita vitezei groaznic de incete a lumii.
L5 -> tot cu Velni ( facuse noul proprietar contul dar evoluam eu) in tribul +SAS+, chiar la inceputurile acestui trib, f multe probleme atunci cu un trib rival ( mai era putin si se intalneau real pt a se bate ), la fel am cedat contul si aici a luat sf numele de Velni care il detineam.

Am jucat pe l7 in TSL cu pisuiubi ( cont pt distractie ), chiar al 3 membru intrat, dupa mine a intrat mason darkmagic, lippi, ).

In fine l8 (cea mai placuta lume pe care am jucat-o vreodata), am inceput in Burn cu o amica pana intr-o zi cand am fost atacat de colegi (numele il tin minte Flick si nici nu te uit ), din acesta cauza si din ambitie am creat contul Nokia1100 ( era telefonul meu de atunci ) pt a ajunge sa intru in contact cu Burn-ul.
Fiind cu Nokia1100 eram micut si vai de capul meu pe cand potentiali mei dusmani aveau deja 10-12 sate, m-am dezvoltat usor usor si impreuna cu inca 4 colegi si buni amici ( aeryn, rohann, ayanna ( lady hay) si luceafarul bland, toti jucatori f buni de pe l clasica), am creat tribul ME ( mica elvetie) trib format pt a avea rosu' de jur imprejur.Toate bune si frumoase insa in acest trib nu se recruta si nu intra nimeni usor, doar dupa convorbiri ce se intindeau pe o durata de o saptamana , prin sitter etc...
Pot spune ca am avut f multi dusmani pe acesta lume cu acest tribulet,nu eram mai multi de 30 dar 30 in care te puteai baza si f activi.
Am cedat si acest cont dupa ce am ajuns pe la 1800000 de puncte (nu mi-a placut niciodata sa ma incurc in propriile mele sate ).

De aici pauza pana pe l13 cand iarasi facandu-mi un nou cont de data asta Kasai, am inceput in +SaS+ insa sa desfiintat
M-am imprietenit cu quzor si cam atat am realizat in acest trib.
Vantul imi batea pe la ureche si am intrat in ~BB~...dupa mult timp petrecut aici ( fiind si prin conducere), am decis sa ma las din cauza unor probleme personale, aveam pe atunci in jur de 2400000 ; aaaaaa...nu v-am spus de Wandaa, o daaa, f bun jucator cred ca cei care au jucat impotriva lui au simtit pe pielea lor , un tip f de treaba, care chiar mi-a ramas intiparit in memorie alaturi de muhamad ali.

In rest mai joc pe l18 , insa ma omoara setarile acestei lumi, nu imi plac si nu o sa imi placa niciodata , deci long live viteza 2 la sever.
Nu vreau sa omit tribul Smir despre care nu am decat cuvinte de lauda .


Vivat Smir, vivat Avalon.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca tot postez atata pe extern,macar sa-mi spun si eu scurta si neinteresanta poveste :)

Am inceput pe 14 in tribul BPROM,acum ceva mai bine de 1 an.Habar nu aveam cu ce se mananca jocul.Am avut nevoie de vreo 3 luni sa aflu ce-i ala sitter.Imi cereau cei din conducere sitter disperati si eu habar nu aveam ce sa le dau :) .In primele cateva zile a jucat un prieten prin team viewer pentru mine.Sa vad si eu ce e de facut.Am ajuns sa conduc tribul respectiv si functionam ca academie a tribului TDN.Am ajuns la cutite cu CIR-X(mai tarziu M) si GOD,2 triburi care impreuna aveau cam de 5-6 ori punctajul nostru.Tribul TDN s-a desfiintat,moment in care ne-am alaturat familiei GOD.Atunci am lasat cele aproape 30 de sate pe care le aveam unor prieteni si nu am mai jucat un timp.
Am inceput apoi pe 18 la insistentele aceluiasi prieten care m-a adus si pe 14.Am fost nevoit sa dau de 2 ori inceput nou,pentru ca habar nu aveam cum se joaca jocul la inceput.Pe 14 colegii imi trimiteau mereu resurse si sprijin la inceput,astfel ca n-am avut deloc grija lor pana am reusit sa fac vreo 5 sate.M-am trezit dintr-o data singur pe 18,fara vreo idee de cum ar trebui jucat jocul asta in faza lui de inceput.Cum am zis,am dat de 2 ori inceput nou si am ajuns intr-un final in zona de sud-est.Am facut parte din tribul DKSS,un trib mic cu jucatori putini,dar inimosi.M-am lasat in momentul in care colegii mei au intrat in mare parte in Raptor,Avalon sau kaboo si am preluat contul unui prieten din Asediu,la vremea aceea.Cont pe care il stapanesc si acum in tribul No1.
Am mai jucat intre timp cam o luna pe 22 si joc si acum pe 23,inca de la deschidere...Cam atat...
 

DeletedUser20436

Inceputul meu e asemanator cu a lui silviu,doar ca eu eram disperat cand am luat primul sat ,ca nu mai gaseam nobilul,niste colegi tin minte ca mi-au zis ca a plecat la femei,si nu neg ca pt carteva ore am crezut=))

Am jucat pe lumea 1 in triburile RIP si ROD,si acum pastrez amintiri foarte frumose de acolo,apoi impreuna cu o colega am facut un trib pe lumea 9 unde am cunoscut la fel niste oameni minunati cu care joc si astazi,de acolo sa format conducerea mea,am jucat ca simplu jucator pe lumea 10 trib PDT,apoi lumea 14 la fel trib facut impreuna cu prietenii,dupa aici pe 18,si in final lumea 23..

Vreau sa spun ca am trait multe momente frumoase pe acest joc si desi uneori incercam sa ma las nu am reusit..

Nu neg ca au fost si momente mai putin neplacute,dar per total a fost ok..
 

DeletedUser

Eu in decurs de un an m-am lasat deja de 2 ori.Intai pentru o luna si mai apoi pentru vreo 2.Acum sunt aproape de a ma lasa a3a oara :)
Poate a3a incercare o sa fie decisiva :D
 

DeletedUser33563

Eu in decurs de un an m-am lasat deja de 2 ori.Intai pentru o luna si mai apoi pentru vreo 2.Acum sunt aproape de a ma lasa a3a oara :)
Poate a3a incercare o sa fie decisiva :D

crezi tu ?? eu m-am lasat de 4-5 ori in tot atatia ani si de fiecare data am revenit :)) .. triburile si tigarile cred ca sunt cele mai mari vicii pe care le am in momentul asta
 

DeletedUser

Probabil decisiva n-o sa fie,dar cu siguranta o sa-mi dea vreo 3-4 luni de pauza :)
Si o sa fie nevoie cu siguranta de cineva cu influenta asupra mea sa ma faca sa ma reintorc.
 

DeletedUser

se intampla ca eram pe net cand...hop si triburile...si uite asa am lant la bicicleta
 

DeletedUser41942

Salutare, am facut o plibare mica pe forum si am gasit acest topic si ma gandeam sa zic si eu o mica poveste...Prima data cand am jucat triburile a fost pe lumea clasica, ma lasat unchiu pe joc cateva ore ca avea el treaba si eu nu stiind cu ce sa mananca am atacat pe acolo cu apararea, cand a venit el surpriza nu mai avea vreo 10-20 de sate de apare si eu tot ma gandeam de ce imi arata numai rosu...In fiine, a inceput lumea 18 m-am inscris si eu, cel mai varzar cred k eream de pe tot mapamondu....Norocu meu a fost ca am prins langa tarabostes ely-ely, mihai79ese si gedorel, care vazand ca sunt un copil dornic m-au ajutat si ei cu tot ce au putut...Primu sat l-am luat cu ajutoru lui tarabostes care avea un cont de langa mine pe sitter si pana sa vina ala l-am inobilat eu, ca daca erea sal sparg ma facea praf...Asta nui nimic, am ajuns usor usor la 10-15 sate si venise langa mine lideru clasamentului atunci, erea in casuta noastra, nu imi mai aduc aminte atunci dar avea de vreo 10 ori mai multe sate ca mine:))mia luat un sat si mam injurat ca nu ma las pana nul iau inapoi cu dobanda, si parca Dumnezeu mi-a auzit vorbele, pac a dat stergere peste o saptamana si i-am luat vreo 3 sate imediat:)) Contu cu care am inceput lumea asta a fost RAULV, dupa o perioada a trebuit sa ma las si i-am dat contu lui Tarabostess care se lasase mai de mult de joc si vreea sa revina. In fiine am luat bacu si am revenit pe joc pe contul fostului prieten mihay79ese care mai avea doar vreo 50 de sate din peste 500 cand ma lasaem eu...a inceput razboiu cu RIP si in 2 luni maxim am facut vreo 600 de sate 80% luate de la RIP...Dupa sa intamplat beleau cu CPBALU, cu admini, proprietaru dupa asta s-a lasat si ia lasat contu lui miha, care mi la dat mie dupa o perioada, am luat contu de la 18 milioane, De acolo numa distractie, nobili foarte multi sate fara biserica pe granita si tot asa. In incheiere va zic ca n-am mai luat un sat de vreo juma de an, deoarece o data cu venirea lui truck si inca cativa nu mai avut motivatie, si nici dusmani de remut. Va pupa balu ne auzim pe alta lume:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus