Povesti de adormit copiii !!!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

stou

member
Scor reacție
0
Relatarea incepe cu proiectul brutelor mici si rele ,adica ~Mason ,un fiasco insa din pacate un fiasco din care am facut parte .Dupa nenumarate incercari de a trage un semnal de alarma si am fost ignorat pe vremea respectiva de Spiker , am parasit tribul.Pana aici nimic extraordinar !!! De aici incepe povestea !!!
Familia celor ~BW~+~PHX~+NOVA+»ender adica Spread The Fear Union au anuntat ca toti fostii masoni sunt considerati refugiati lucru pe care mia fost explicat de cei din Nova !!! Foarte bine am intrat in diferite triburi pana am ajuns intr-un fina in maretul trib B.W ,dupa o discutie prealabila cu LUKY33 maretul lor conducator .In discutia cu el i-am explicat toata poveste si chiar i-am spus ca nu intru in trib daca e sa fiu data fara dupa cateva zile pe motiv ca asa for aliatii!!
Am primit garantii din partea acestuia si am avut chiar o discutie destul de lunga pe aceasta tema !!!
Ca spre imensa mea surprindere dupa 2 zile sa ma trezesc concediat fara a mi raspunde la nici un mesaj adresat atat catre cel care m-a concediat dar nici din partea lui LUKY33 In aceeasi situatie au mai fost destui jucatori din vechiul proiect ~Mason !!!!
Acum incepe partea frumoasa !!!
In ziua in care am fost concediat dupa 2-3 ore observ cu stupoare un numar de 120 de atacuri asupra mea din partea tribului Nova.
A doua zi alte 40 de atacuri, de data asta s-au trezit si membri B.W sa atace
Barbatie sa isi asume actiunile nu au ,insa a ataca un jucator singur fara trib
au avut imediat Vb aia la pleasca toata lumea e prezenta :))
A treia zi dimineata 11 atacuri spre seara 39 de atacuri .Desigur ca s-au mai alturat si membri PHX acestei actiuni !!!
Ca sa va zic ce fel de atacuri au fost cele mai sus amintite nu cred ca mai are rost !!! Trei triburi ,o groaza de atacuri probabil in jur de 70-80 de atacuri cu ferma la maxim au ramas lipite de zidurile mele !!Si vreo 40-50 de nobili au fost folositi ca ingrasamant natural !!!
Avand in vedere ca nu am avut nici un soldatel de la alti oameni sprijin ganditiva si voi cat de elaborate au fost aceste atacuri si cat de bine au fost organizate !!!
Pierderile mele in sate sunt in numar de 3 !!!! Din pacate :((
In mometul de fata mai am inca 31 de atacuri :)))
Desigur la un moment dat voi ramane si eu fara trupe insa pana atunci voi dispera suficienti jucatori incat sa nu imi para rau cand voi da delete acount
Acuma 5 minute am intrat intr-un trib !!! Pentru atacatorii mei nu va ingrijorati
nu voi cere sprijin din trib nici macar un varf de sulita !!! Nu de alta dar o sa tipati pe urma iar ca nu aveti ce innobila si va trebui sa va luati de alti jucatori
pe motiv ca au pielea neagra !!!!
Dintre atacatori mai lipseste tribul <<ender oare cand incep si ei !!!!???
Am sa postez si cateva dintre maretele atacuri pe care le-am primit pana acuma !!!


Titlu raul the master atacă Sat~01~
Expediat 20.06.08 19:47
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-11.2% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Agresor: raul the master
Sat: [01] Capital of MISTERY (414|625) K64

Număr: 0 0 414 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 414 0 0 0 0 0 0 0 0 1



Acest atac a fost singurul pe acest sat pana in momentul respectiv !!! Fara atac de curatare inainte fara alti nobili dupa !!!!!


Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-0.5% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Bonus de noapte pentru apărători

Agresor: yooviorel
Sat: *3 ~ V ! 0 r 3 l ~ (423|623) K64

Număr: 0 0 9000 0 1500 1635 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 9000 0 0 1635 0 0 0 0 0 0


Bonusul de noapte nu exista in acest trib !!! Doar restul hartii tine seama de el !!!

Titlu TalpaDylau atacă Sat~29~
Expediat 20.06.08 08:57
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-18.4% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Agresor: TalpaDylau
Sat: TalpaDylau -=04=- (444|601) K64

Număr: 2500 1849 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 2500 1849 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Alt jucator de mare valoare !!!!!!

Titlu raul the master atacă Sat~12~
Expediat 19.06.08 21:49
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-11.1% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Agresor: raul the master
Sat: [01] Capital of MISTERY (414|625) K64

Număr: 0 1395 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 1395 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Ce sa le mai zici !!!!

Titlu raul the master atacă Sat~07~
Expediat 19.06.08 13:13
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-13.8% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Agresor: raul the master
Sat: [04] Town of MISTERY (423|630) K64

Număr: 0 0 5517 0 0 688 0 119 1 0 0 1
Pierderi: 0 0 5517 0 0 688 0 119 1 0 0 1


Acesta a fost atacul cu nobil !!! Dupa au urmat atacurile de curatare in numar de 4 la o diferenta de cateva minute !!!Probabil el stie o metoda mai buna de innobilat Inai nobilul si abia dupa trupele!!!!

Astfel de atacuri am destule insa sincer imi este lene sa le mai caut pentru a le posta :))!!In timp ce eram sub asediu mi s-a parut bizar un lucru Majoritatea celor care au atacat au o pondere de 40-50 % sate de atac si restu de aparare !!! Desigur o astfel de strategie merge cand trebuie sa ataci un jucator fara trib si cu incapapilitatea sa riposteze insa cand intri in razboi cu alt trib oare care va fi rezultatul !!!
Asa ca am dat si eu la pocneala cateva atacuri (cu ce trupe de atac mai aveam care oricum nu imi mai foloseau la nimic) Surpriza individul era on !!! Rezultatul :


Titlu stou atacă Lordul noptii**04**
Expediat 18.06.08 14:36
Agresorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
Ghinion

Noroc 1.7%
Moral: 100%

Agresor: stou
Sat: Sat~03~ (454|635) K64

Număr: 0 0 0 0 0 0 419 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Apărător: blondu30
Sat: Lordul noptii**04** (432|628) K64

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Trupele apărătorului, care au fost pe drum

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pradă: 0/20950
Modificare de adeziune Aprobare scăzuta de la 15 la -8

Cred ca asta spune tot!!!
Momentan ma obosit sa mai scriu si mai am inca 31 de atacuri pardon 32 ca a mai adaugat unu destept inca un atac !!!! Distanat 36h !!!
Va las incontinuare sa va faceti o idee despre partea asta a harti :)))!!!!
:rolleyes:
 

DeletedUser

fff tare! felicitari pentru modul in care "supravietuiesti"

pacat ca unii nu stiu sa recunosca un jucator bun...dar trebuie sa suporti consecintele...ai vrut sa faci parte dintr'un trib "de elita" sa'i spun asa...~mason...si ai facut...

daaaar...domnilor recruti...nu v'ar conveni la voi in trib un om care stie sa joace? nu jucatori care ataca cu defensiva...rapoartele de mai sus sunt de ras, nu altceva

stou...bafta!
 

DeletedUser

Tare stou! Felicitari! Bravo Bravisimo! Ce vrei sa-ti zic?

Nu stiu de ce Lucky33 te-a mintit cand stia foarte bine care sunt regulile familiei, foarte urat din partea lui, e adevarat...politica noastra era sa nu recrutam de la dusmani ceea ce mi se pare absolut normal...

Cat despre atacuri sa fim seriosi, fiecare trib are uscaturi, rapoarte aiurea am vazut cu sutele, am dat si eu atacuri tampite recunosc, nu stiu daca poti sa cataloghezi niste triburi asa cum o faci tu bazandu-te pe cateva rapoarte

In momentul in care s-a desfiintat |E.W| ai avut optiunea de a-ti alege tribul si ai ales ~Mason nu stiu pe ce considerente... spui ca ai parasit tribul...ei bine din pacate a fost prea tarziu ... de ce ai plecat doar in momentul in care noi am inceput sa atacam mai serios in zona aia??

Soarta brutelor mici era clara de la inceput si daca aveai putina viziune plecai mult mai devreme...

Succes in continuare!Nu te gandi sa-ti stergi contul ca e pacat sa nu lupti pana la capat.
 

stou

member
Scor reacție
0
simonique ,i0gina Nu a fost intentia mea de a face parte neaparat ~ Mason cand s-a spart |E.W| nu am inteles prea bine ce s-a intamplat asa ca am vazut la profilul tribului "NE vedem in partea cealalta " M-am uitat unde plecasera conducatorii tribului si in special JonyBravo pt ca el stiam ca e intemeietorul si cel care conducea si am plecat in ~Mason unde era si el ,Normal am crezut ca este vb despre o fuziune si am plecat acolo !!! Impreuna cu cativa prieteni cu care jucasem si pe alte lumi !!!! Dupa ce am intrat in ~Mason am aflat deja adevarul insa erau prea tarziu , Prietenii mei de acolo se plictisisera sa plece dintr-un trib in altul asa ca am ramas pe loc!!!Si nici mie nu imi sta in caracter sa plec dintr-un trib in altul indiferent de numele tribului !!!
Cat despre faptul ca am plecat din ~Mason cand au inceput atacurile aici gresesti imens!!!!
Cat am fost in ~Mason nu a ridicat unu un deget chiar ma miram si chiar si o perioada buna dupa ce am plecat deacolo!!!!
Atacurile au inceput in momentul in care am fost dat afara din B.W
Intreabarea mea este de ce nu am fost atacat cat eram in ~Mason !!! Sau cei care au inceput sa atace asteapta numai pomana !!!!! Repet nu triburile ci doar la atacatori ma refer!!!!
Cat despre B.W am sa va mai relatez o poveste din punctul meu de vedere :
Exista un jucator Bright care a fost in B.W si din nu stiu ce motive probleme lor a fost dat afara din trib !!!! A ajuns in |E.W| si dupa in ~Mason ca multi alti !!!
A fost luat la tinta de B.W si considerat inamic numar 1!!!!
M-a apelat cand mai avea numai 2 sate !!!!Restul fusesera cucerute de vecinii din B.W
L-am sprijinit masiv si a ajuns acum la un numar de 5 sate !!! Din pacate nu il mai pot sprijin si de 4 zile este pe cont propriu !!!
Ceea ce nu pot intelege este cum poti sa ataci un jucator atat de mult cand tie acasa nu iti ajungeau nici unu dintre spioni !!!!
Atacuri date pe orbeste in asa hal inacat
9 BRIGHT 4,54 Mio. puncte ca aparator !!!!
Acesta poveste pe mine m-a amuzat teribil !!!
Desigur cativa din cei care i-au ridicat aceste puncte lui Bright din B.w acuma mi le ridica si mie !!!!
O alta dovada de incompetenta !!!
Eu dupa cum am mai spus cand au inceput atacurile am ripostat si chiar am innobilat un sat Nova aflat la 12h distanta parca Insa ca sa iau acel sat am atact si cu trupe de atac !!!
Daca cineva ar fi avut inspiratia sa ceara acele rapoarte sau cel care a fost atacat sa le posteze cei din Nova ar fi observat si ce sate ar fi trebuit atacate si innobilate foarte usor!!Va dati seama ca nu le-as fi aparat pentru ca as fi pierdut trupe de aparare inutil pentru un sat de atac(problema simpla de logistica )
Concluzie:
De fapt o intrebare - De ce nu am fost atacat cat eram in ~Mason????
~bubu~ si alte triburi ?????
Si a fost nevoie sa fiu fara trib pentru a incepe o astfel de ofensiva ???
De ce cand am facut apel la un moment dat catre cei care au ceva cu mine sa iasa pe "interval" si sa ne batem !!!!!??? As fi acceptat si 10 jucatori contra mea pentru ca stiam de la inceput ca reuseam sa fac fata (vezi povestea Bright)
Voi da delete acount intr-un final pentru ca este o lume (pardon o zona fara nici un jucator de caracter !! )
Vezi plimbarile mele dintr-un trib in altul (si la fiecare am patit ca si la B.W,uitasem si in Reload am patit exact acelasi lucru!!!)
Iar o buna parte dintre atacatori sunt fosti colegi de trib cu care am interactionat si am avut diferite legaturi !!! Dar cand s-a ivit o astfel de ocazie "sate de plesca " au sarit toti sa ia o si ei o bucatica !!!!
Cat despre a caracteriza un trib dupa uscaturi nu o voi face !!!
Insa cand atacurile sunt regizate si cordonate de cineva din interiorul tribului gen Shadow sau cum ii zice din Nova care are drept de conducator deja se cheama incompetenta iar respectivul trib trebuie caracterizat de conducatorii acestuia !!!!!
Rapoartele de mai sus nu sunt singurele mai am dar m-a plictisesc teribil sa le mai caut si multe s-au sters datorita multimii de raporte pe care o primesc zilnic !!!!!!

Un ultim cuvant !!!!
Nu exista trib de elita doar jucatorii de elita sa nu uitati asta !!!!
Forta unui trib este caracterizata de forta jucatorilor lui!!!Iar triburile puternice sunt conduse de caractere puternice !!!!!
<<Mason TRx sau alte triburi maine poimane dispar insa jucatorii care le alcatuiesc raman sa joace !!!!!;)
 

DeletedUser

Eu te inteleg perfect dar stiu prea bine si cand ai plecat...ai iesit din ~Mason atunci cand noi am inceput sa atacam in mod organizat Fata Morgana si inca cativa jucatori din zona ta...nu stiu sigur daca atunci ai fost si tu atacat sau ai primit doar fake-uri

Situatia lui Bright o stiu mai bine decat crezi si desi nu ar trebui sunt de acord cu ce zici tu acolo in ceea ce ii priveste pe cei din Bw

Dar fii sigur ca nu a fost nimic organizat din partea nici unuia dintre triburile ce te-au atacat pentru ca daca era nu scapai asa ieftin...

Cat despre faptul ca te-au tot purtat dintr-o parte in alta e vina acelor lideri care au incercat probabil sa se eschiveze de la respectarea unor reguli care erau destul de clare...

..oricum vad ca esti in DILEPV care cel putin cu PHX are PNA
 
Ultima editare de un moderator:

stou

member
Scor reacție
0
simonique Spui ca nu a fost nimic organizat de cei din care m-au atacat Iti voi prezenta cateva discutii mai jos !! Nu am zis ca Phx a organizat ceva Cei care au organizat au fost cei din Nova !!!
uite dovada !!!

Titlu sal
Partener de discuţie Sh4d0w
Răspunde Trimite mai departe Şterge Exportă
» Mărirea câmpului
» Micşorarea câmpului
[1] [2] >toate<

Sh4d0w în data de 19.06. la ora 12:33

stai flexat, nu te impancienta, iesi din tiparu jocului, devi smecher cand esti pus la colt. Mare jucator, ca daca erai mare vedeai ce era de vazut in mason si nu fugeai si te ascundeai dupa. Oricum nu toti putem fi buni in toate asta e. Dar ca sa te simti mai bine te voi bloca, so stress off si sa iti platesti facturile la net si sa iti rezervi mult timp, vei avea nevoie, in perioada asta jocul ti-l va lua pe tot. Dar cum spuneam... voi da drumu atacurilor si din PHX ca sa fie festival la tine in zona!!! O zi bengoasa jmecherash mic ce esti, gâlsiava mami ei ... da las ca le arati tu lor.
Ps: vezi ca lumea 6 e virgina inca!
Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

stou în data de 19.06. la ora 12:27

Auzi colegul noapte buna !!!! Sa vb cand te intreb eu ceva !!!! :)) pana atunci ciocu mic si joc de glezne maret jucator !!!!

Sh4d0w în data de 19.06. la ora 12:25

:)) nu vei produce tu cata nava va veni pe tine:))))

stou în data de 19.06. la ora 12:21

Auzi colegu nu ma deranjeaza ca am zilele numarate Satele oricum le pierd Nu poti rezta de unul singur la 3 triburi !!
Apropo ca ai prins ai luat vreodata in viata ta vreun sat
de la vreun trib inamic!!!!
Si esti general nova pentru ca esti tare in gura iti spun ca alde tine stiu tot inainte Ai prostit pe vreunu din conducere Mai ai probabil si norocul ca stai mult on si te-ai scos !!!!
Auzi de incitant Nu vad unde ar putea fi asa de incitant un joc cand ataci ca b..l iar celalt incaseza fara a avea posibilitatea sa riposteze !!!!
Mai verificat-i oamenii Daca erai atent ai fi obs ca si asa in situatia mea tot v-am innobilat un sat !!!Nu l-am putut mentine din motive de logistica !!!!Asta spune multe colegul despre un jucator!!!
Ti-am verificat fisa si am vazut de unde ai luat tu toate satele fii cumincior in bancuta si nu vb decat cand esti intrebat
Si apropo domnule general Cand organizezi un atac il organizezi bine de la inceput nu dupa ce isi rup oamenii trupele deja !!!
Ai pe consitiinta 30 de sate full atac !! pardon numai 20 de la tribul vostru!!! care putau fi evitate !!! plus 12 nobili mi se pare !!!
Invata sa faci un lucru calumea
Nickul asta iti spune ceva.... The Sh4d0w!!! EDW !!!!
Sau tot in ceata esti !!!!

Sh4d0w în data de 19.06. la ora 12:09

:)) ai zilele numarate, bucurate de cate ai. erau 8 atacuri aseara, alea 4 nu am mai putut sa le retrag, am facut doar un calcul eronat se mai intampla.
Si da sunt General NOVA in conducerea NOVA si nu cred ca m-au pus ei de fraier acolo. Dar la final o sa iti spun de ce, ai pe tine 1 X mare cu 30 de sate rezervate, in frunte scrie "cutia pandorei", mai naspa va fi cand vei avea pe fiecare sat atacuri!!!
Si da eu sunt capu rautatilor!:)) Spor la joc, m-as bucura sa il faci cat mai incitant posibil, mai alesc ca va trebui sa te aperi pe toate satele din toate partile!:)))

stou în data de 19.06. la ora 11:29

Hopa am invata sa dam si cu spioni !!!! Felicitari :))!!!!

stou în data de 19.06. la ora 02:59


Colegul tu nu ai vazut ca atacurile tale ajung pe bonusul de noapte !!! Dar la modul cum sunt date sunt Fack-uri si de pe acelasi sat cam aiurea!!!
Mai ia si tu sate si din alte triburi nu numai din triburile din care faci parte si poate zic poate ai sa inveti sa dai si tu cate va Fack-uri
asa cum trebuie !!!! Mai invata de la colegii tai mai mici !!!Sper ca nu ai drepturi in Nova de conducator ca atunci asta chiar e de rasul curcilor :)))!!!!


Răspunde Trimite mai departe Şterge Exportă
Blochează expeditorul Anunţă jignirea


(cititi de jos in sus )!!!
Deci atacurile au fost organizate Sau cel putin a fost o tentativa de organizare !!! Repet nu am spus de ca de PHX sau B.W !!! jucatorii care au atacat si inca ataca din B.W si PHX nu au atacat organizat ci s-au napustit la sate moca !!!Insa cei din NOVA au atacat asa cum s-ar zice organizat daca asta se poate numi organizare !!!!
Cat despre Fata Morgana sincer nu stiu nimic !!!!Si nici despre ceilalti cu exceptia lui Dracut care la fel a fost atacat organizat de voi sau de o parte din voi din acea zona si au reusit sa ii ia un sat iar acesta si l-a recuperat imediat de la Important care (greseala de incepator!!) Si-a lasat satul de pe care a atacat complet gol .Pomana curata !!!!! Dupa acesta aventura Dracut a renuntat la joc pentru ca nu mai facea fata si pe L1 si L3 !!!!
In zona in care am fost cu exceptia lui Dracut nimeni nu a mai fost atacat cel putin din cate stiu eu !!!!
Dupa cum am mai spus mai in DILEPV nu pentru protectie pentru ca sunt un refugiat si stiu asta Dovada ca nu am postat nimic pe forumul lor !!! Si orice atac voi primi ma voi apara cu ce ramasite mai am pe aici !!! Nu cer si nici nu voi cere ajutorul nimanui !!!! Pentru ca nu ar fi etic.O spun cu mana pe inima SUNT CONSTIENT CA IN MOMENTUL DE FATA SUNT UN REFUGIAT !!!!!

Sa revenim la subiect !!! Nova a denumit operatiunea impotriva mea "CUTIA PANDOREI" Doamne parca am fi pe nu stiu ce camp de batalie :)) Unii iau prea in serios acest joc :))!!!!Asta e 100% adevarat !!!!!
Cat despre organizator ai mai sus discutia mea cu el Si dupa cum vezi este mare general in Nova SI O POT SPUNE CU MANA PE INIMA si sa ii dau raspunsul la o afirmatie de a lui in discutia cu mine "si nu cred ca m-au pus ei de fraier acolo" Daca la inceput am crezut ca am gresit in discutia mea cu el si
i-am scris lui Spagheti sa ii transmita scuzele mele in momentul de fata imi retrag aceste scuze si spun DA CHIAR CRED CA AI FOST PUS DE FRAIER ACOLO Sh4d0w cu riscul de a fi banat pentru jigniri aduse altui jucator insa asta gandesc acum !!!!
Is curios ce a vrut sa spuna prin "voi da drumu atacurilor si din PHX ca sa fie festival la tine in zona" Pai daca tot el le-ar fi organizat ar fi fost jale Ceea ce pot spune este ca dupa discutia avuta cu el intradevar au inceput atacurile si din partea PHX cara pina in momentul respectiva nu avusesera loc !!!!Poate a fost o simpla coincidenta !!!Insa sa ajungi sa ameninti un jucator ca pedespra faptului ca ataci cu un trib intreg Mai aduci un trib sa ataci deja mi se pare snobism !!!

Ca sa mai destind putin topicul :)) :


Titlu APOFIS atacă Sat~26~
Expediat 23.06.08 00:25
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-20.4% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Bonus de noapte pentru apărători

Agresor: APOFIS
Sat: MERCENARII (440|629) K64

Număr: 0 0 5496 0 0 0 0 1721 0 0 1 1
Pierderi: 0 0 5496 0 0 0 0 1721 0 0 1 1



Cu putin timp in urma :)) Mie mi se pare ca se numeste disperare !!! Sa dai pe bonusul de noapte cu atata amar de trupe :))!!!!
Mai am inca trei de la individ care urmeaza sa vina tot pe bonusul de noapte daca is tot atatea trupe in joc e bine :)))!!!!

Oricum tot respectul pentru :
georgia2 care a reusit sa imi ia primul sat !!!! Fara sa piarda macar un soldatel
iar pierderile mele au fost un sat full aparare!!!!
Suhoi singurul care a stiut sa dea Fack-uri asa cum trebuie astfel incat mi-a tinut in loc 2 sate Full aparare !!!
Deja ma uit cum trupele mele s-au imputinat ingrijorator de tare de fapt is cam in prgaul colapsului :)) Fug cu cateva trupe dintr-un sat in altul :)) Norocul meu ca domnul mai sus mentionat acel maret general nu s-a gandit si la aspectul asta !!!!SAU TRIBUL LUI a ajuns la limita trupelor de atac in zona :)))!!
Oricum mai sunt 2 triburi in zona iar soarta satelor mele a fost deciza din momentul in care am intrat in ~Mason :)
Probabil cand vor scoate NOVA satele mele de la rezervari de pe forumul familie atunci voi diparea si eu de pe harta :))Sau nu o vor face de rusine :))!!


simonique tot respectul pentru tine pt ca ai avut curajul sa iti spui parerea in cazul BRIGHT .Orinde ne vom mai intalni pe orice lume ai sa ai garantat Respectul meu !!!
 

DeletedUser4838

Scuze ca intervin, in mod nelegitim:
1. Imi pare rau ca a plecat un jucator bun din academie
2. Imi pare rau ca ati intrat in Academia ~MaSoN, doar datorita numelui, nu ati avut in gand si implicarea in trib.
3. Nu mai are rost sa invinovatim pe nimeni de ce s-a intamplat.
4. Ca sa nu fac off-topic: Am auzit multe lucruri bune despre ender si ~PHX~, insa cred ca si lor nu le plac plimbaretii. Din partea mea, daca ai schimbat mai mult de 2 triburi nu mai esti jucator, ci oportunist.
5. Ma bucur ca inca rezisti fara sprijin extern.
6. Succes in continuare, iar ca sfat: pe alta lume opreste-te la un singur trib. Eu am avut suficient fler sa aleg tribul potrivit din zona mea. *M-am limitat la a spune numai atat, sa nu-mi aud comentarii ca laud "maretul trib" »MaSoN.
 

stou

member
Scor reacție
0
Ovidius Maximus intradevar ai intervenit fara sa stii situatia si sa iti dai cu parerea acolo unde sincer nu te priveste !!!
Nu am schimbat tribul pentru ca am cautat un loc cald si calduros !!!
Nu cred ca ai dreptul sa ma numesti oportunist atata timp cat nu imi cunosti situatia si nu ma cunosti nici pe mine !!! Cu tot respectul cuvenit !!!
Daca ai fi citit atent ceea ce am relatat mai sus ai fi observat ca nu am intrat datorita numelui de Mason
Si pe toti cei care au postat obs ca ma acuza de acest lucru !!!!
Nu ma intereseaza numele unui trib si nici nu m-a interesat vreodata !!! Cei care ma cunosc de pe Lumea Clasica probabil stiu foarte bine ce vb !!!!
Iar cat despre faptul ca PHX si <<Ender nu iubesc calatorii nu are legatura cu mine NU SUNT UN PLIMBARET !!!!
In toate triburile in care am ajuns dupa ~Mason am fost chemat de catre mebrii(conducatorii ) acelor triburi si nu m-am dus eu de nebun ca asa mia placut mie !!!! Si nu am plecat pentru ca am vrut eu ci PENTRU CA AM FOST CONCEDIAT DE FIECARE DATA FARA NICI UN FEL DE EXPLICATIE !!!!Dupa ce in prealabil au fost instiintati de situatia mea chiar de catre mine !!!!Dar nu au avut oneare si si-au incalcat cuvantul !!!Iar inainte de ~MASON am fost in HORN trib care s-a desfiintat si apoi |E.W| care si el s-a desfintat!!!

Cat despre << Mason cat si despre tine Ovidius
Acesta conversatie iti spune ceva ???:

Ovidius Maximus în data de xxxxx la ora xxxx
Salut!

Din pacate nu aveti pozitie strategica acolo, cand s-a pornit proiectul cu academia, liderii din GD3 trebuiau sa se ocupe de academie ca de tribul lor, din pacate s-a ajuns la un razboi din care nu s-a putut iesi.

Interesul nostru nu vizeaza zona respectiva, iar intrarea voastra in trib nu ne-ar crea decat probleme:
cereri de sprijin, certuri.

Imi pare rau, insa pentru binele vostru, e bine sa nu intrati la noi.

Binele nostru Ovidiu sau al tribului <<Mason !!!
Iti spune ceva acest sfat dat de tine personal catre un mebru al academie care
a venit la tine si la tribul <<Mason !!!!

iar la afirmatia Acelui mebru catre tine :

Am inteles , asta e , o sa incerc sa mor frumos :)

Tu i-ai raspuns sec :

Ovidius Maximus în data de xxxx la ora xxxx
Nu mori, intri intr-un trib...

Si acuma vii si ma numesti oportunist nu !!!!in fine fiecare cu mentalitatea lui !!!Eu unul isi impacat cu toate deciziile pe care le-am luat in acest joc !!
Chiar si faptul ca am intrat in ~Mason este o decizie pe care mi-o asum .Insa nu cred ca ai nici cel mai mic drept sa ma faci oportunist si sa te dai pe tine exemplu in fata mea (model etic) pentru ca nu cred ca esti cel mai in masur sa faci acest lucru !!
Eu nu m-am luat de tribul <<Mason niciodata asa ca va rog tineti pentru voi acuzatiile de acest gen si nu mai interveniti cu comentarii care sincer nu isi au nici rost si nici nu sunt sprijinite si de dovezi doar de ipoteze !!!
Va multumesc mult pentru intelegere !!!!:mad:
 

DeletedUser4838

Nu stiu cum fac unii ca iau totul personal. Recunosc ca ti-am zis sa intri intr-un alt trib. Am explicat si motivele. Acum, ce nu inteleg e de ce trebuie sa te enervezi si sa ma acuzi pe mine de ceva anume.

Ai luat jocul in tragic! E doar un joc. Daca nu joci strategic mai si pierzi. Nu m-am dat exemplu moral sau etic, cum ai spus tu, ci ti-am spus ca nu e bine sa schimbi triburile. In fine, situatia ta e clar cunoscuta mai bine de tine, asa ca nu vad de ce mai postezi aici. Cu ce te ajuta?

Lasa nervii la o parte si vezi in continuare de joc.
 

DeletedUser4838

RB, mie imi plac discutiile, dar sa aiba esenta. Arucam 15 argumente pe 3 subiecte diferite si se ajunge la off-topic, cum facem acum. Discutii despre discutii.
 

stou

member
Scor reacție
0
Ovidius Maximus Din nou iti dai cu parerea !!Te streseaza cumva faptul ca am postat aici !!! Sau de unde stii tu ca am luat jocul prea in serios !!!Titlul temei este urmatorul "POVESTI DE ADORMIT COPIII!!! " daca nu iti plac nu te pune nimeni sa le citesti !!!
Relatez povesti pentru cine vrea sa le citeasca (legate de joc )
Nu am cerut sfaturi !!! Nu am cerut pareri !!! Joaca tu strategic cine nu te lasa !!! Eu joc la pocneala !!! Asa mai noob cum sunt !!! Atat stiu atat fac !!!
Poate sunt un tip mai nervos din fire !!! :) Cine stie !!!
Si cat despre faptul ca mi-ai spus ca nu e bine sa schimb tribul.Repet nu am cerut sfaturi !!! Deci nu vad rostul acelui post la acesta tema !!!
Cu ce ma ajuta ???!! Cu nimic ,poate imi place sa ma dau mare ,sau poate doar asa de chestie !!! Din lipsa de ocupatie !!!Poate imi place sa ma fac de ras!!
In orice caz nu ai tu de unde sa stii !!!!
Nu o lua ca o lipsa de respect !!! Doamne fereste !!! Insa te rog Ovidius Maximus
daca ma vezi mai inapoiat lasama in lumea mea aici !!Nu te pune cu prostul... restul il stii si singur !! (ma refer la mine !!! ):rolleyes:
 

stou

member
Scor reacție
0
Cam aici se termina povestile de adormit copii !!! Am terminat si eu trupele de aparare .Am inceput sa pierd sate pe capete !!!
Felicit Tribul Nova pentru incapatanare si pentru faptul ca pot invata din greseli!!
Sper sa ne intalnim si pe ale lumi sa pot sa imi iau revansa !!!
Toate cele bune !!!! :)
 

DeletedUser

Multumim stou.
Acum ca actiunea s-a terminat chiar ne pare rau ca nu ai fost unul de-al nostru, mai ales ca nu ai fost niciodata unul de-al lor.

Respect din partea tribului NOVA!
 

DeletedUser

hmm..sa fiu eu "actor principal" in partea a-II-a a acestei povesti??:confused:
 

DeletedUser

vorba lui stou : sper sa ne intalnim si pe alte lumi.....etc, etc...:))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus