Povesti - Shock Horror

DeletedUser

Intr-o zi ,un mic cuib de oameni ,au descoperit si ei marea inventie numita Network ,si au facut si ei asa zis-a navigarea gasind o lume virtuala ,triburile.
Nu erau multi ,erau o mana de oameni ,dar au crezut ca uitand de trecut si ,intrand fraudulos direct pe lumea 17 pot da peste cap mitul stramosesc ,au incercat sa se foloseasca de toate metodele tehnologiei sa socheze aceasta lume prin simpla lor prezenta de jucatori profesionisti si mucigasi.
Si acum trecand peste istoria noastra interminabila ,care nici macar nu a inceput ca sa se termine ,ne vom organiza tribul prin strategia organizatoare a bunului nostru organizator specializat pe organizarea a mai multor conturi de o data ,dorim sa ne anuntam prezenta alaturi de voi restul pe aceasta lume a tuturor.
Acestea vorbe fiind spuse asa doar de fundal , o sa incep cu o scurta introducere a povestii noastre pe lumea 17 :

Introducere
:

Intr-o zi cu soare chiar inainte de marile ninsori o bestie invechita s-a trezit din blestemul RegeluiSatan acre a inalntuit-o pe nivelul 13 al triburilor . Ochii ei rosii se transormara intr-un albastru calm si scoase un strigat care s-a facut auzit pe toate nivelele , lancierii , spadasinii , topoarele si cavalerii au murit de la puritatea tonalitatii iar nobilii s-au ascuns si au inebunit dupa un timp . In acel moment s-a creat un setback in timp , dar unele bestii au auzit chemarea Bestiei . Acesta Bestie era nimeni altul decat Andreispyes , care a evoluat in cea de-a 4 forma de-a lui , (ultima fusese TheWingedSpy) si a devenit un nemuritor consacrat . Acum era pregatit . Nimic nu mai putea sta in calea lui , s-a oprit in loc , sus in aer , deasupra nivelului 15 . SI a strigat odata si mai tare . De data asta l-au auzit mai multi oameni , iar el s-a concentrat si a intrat in mintea fiecaruia si le-a strigat : Lumea 17 , ne vedem acolo : ora 16 Nord Vest . Dintr-o data a auzit si el o voce puternica , mirat deoarace asa ceva nu i s-a mai intamplat s-a concentar asupra ei si a inteles ca cine era : Pasarea PHX , cea care renastea din cenusa proprie si purta bestii clasice si marete pe ea , una din bestiile acelea denumite Giulesteanu , un om transformat in bestie si ucis cu bestialitate care datorita lacrimilor de Phoeonix a inviat .
Giulesteanu a zis : Marita bestie , ti-am auzit strigatul si vrem sa te insotim pe acest nivel , suntem pregatiti de orice , de la sotii la a taia dusmanii in bucati si a ne face saramura din ei . Raspunsul bestiei a fost unul simplu : Deoarece pe clasica cand inca eram pui si voi erati adevarati devoratori de bestii , nu numai ca accept dar sunt onorat .
Dar unele bestii de pe alte nivele i-au raspuns de asemena la chemare , cele mai importante fiind Mesteruu si Fightman . "Marite spion , mar bestie si noi vrem sa intram cu tine . Ne accepti ?"
"As fi un prost sa nu accept asa o oferta de generoasa ! Nu uitati ca suntem egali ca si rang de bestii . Ma simt acum ca un zeu ca ati vrut sa dati curs strigatului meu " .
Va puteti inchipuii ca si alte bestii au dat curs invitatiei , s-a facut un adevarat cuib de bestii . Era o echipa completa , nu mai lipsea decat Winged Spy , urmasul lui andreispyes . Dar oare unde era acesta . Cu vechile puteri Nemuritorul Spion nu-si putea da seama asa ca si-a deschis mintea si a lasat ca noile puteri create in repaos sa-i faca loc . Si deodata in fata ochiilor s-au derulat o gramada de imagini : Odata un coridor , odata imaginea Spionului , odata niste coline , un rau de foc . Spionul s-a infiorat si le-a zis celorlalti : " windgedSpy s-a retras , aceasta e o calatorie pe care trebuie sa o fac singur " Si s-a teleportat langa acel rau de foc .
Partea I Aventurile Spionului si Hoardei lui in cautarea Spionului Inaripat
.
Dar dintr-o data celalalte bestii sau dus langa el .
" ce faceti ? Stiti ca daca treceti peste raul Styx nu este o cale de intoarcere , odata retras nu te mai poti intoarce m eventual sa adormi ."
Dar ei au dat numai din cap si au incput sa treaca raul . Dincolo de rau era o lume cica fara razboi , Infernul oricarei bstii sau demon de pe triburile .Spionul se tot gandeam cum a ajuns asta aici !? . SI nu mica i-a fost mirarea cand l-a vazut pe Spionul Inaripat cum statea de vorba cu o femeie fumoasa . Insa uitandu-se mai bine la ea a obseravt ca e o vrajitoare si ca in forma ei naturala arata ca un tanc obosit . Asa deci .. a fost varjit . Atunci el si-a adunat puterile si a lovit-o cu o vraja de transformare in broscoi . Dintr-un motiv necunoscut vraja nu a functionat desi puterile lui erau la loc si putea face orice ce putea face si dincolo de rau , pe lumea reala . El a zis : "haideti sa ne aduman toti puterile si sa transformam finta de langa Inaripat in ceea ce este " Cu totii s-au concentrat si din locul in care stateau ascunsi au trimis o unda uniforma dar nici asa nu a functionat . atunci giani zise : Baa! Trebuie sa bem ceva ca sa aibe efect puterile pe lumea asta . Dar unde vim gasi ceva de baut . Atunci de peste rau sare Iona cu niste butoaie giganitce prinse de brate . M-a trimis XthunderX care e inchis permanent departe de lumea reala , e inchis intr-o puscarie care e sigilata cu Metheheril , un material care nu poate fii distrus nici de cea mai mare armata de demoni si bestii impreuna . E inchis de carmi , zeul suprem . Dar luati dragii mei si beti .
Baura bestiile tot si au vazut lumea intr-o alta perspectiva iar dintr-o vraja scurta il devrajira pe Inaripat si omorara vrajitoarea : Atunci aparu Carmi si zise : " Va izgonesc depe acest taram si va trimit in lumea reala , nu aveti dreptul sa stati aici , si veti putea reveni diar cand voi onsidera eu ca va puteti spala pacatul de a face crima in acest taram al pacii", si ii trimise pe Spion si ceata lui pe al 17-lea nivel .

Cu acestea va spun :
Spionu paraseste scena dar nu si concertul , va revenii cu sange sa-si spele pacatele impreuna cu ceata lui . Esti socat ? Nu inca ? O sa fii Socat !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

CApitotul 2 : Un mare shock

Cand se pusesera toti in nord vest si se instalara totii avura 2 mari surpize : Xthunderx S-a ivit ca o fantoma , a aparut straniu , palid si transparent cu inca 2 butoaie de vin si a spus :
-Beti fratilor si vedeti jucatorii in spatele triburilor , astfel vazura ca in zona lor sunt niste jucatori demni de respect cum ar fi dorm doze , illidan stormrage , IRC , Miss piggy , Rhadookoo , blackdude (si lista poate continua toata pagina aproape inclusiv cu fostul intemeietor M.T. de pe nivelul 5 care a promis ca ma va sterge de pe fata lumii ) . Toti erau in N-v , atunci starea bestiilor de bucurie s-a transformat in alerta . SI atunci un lucru nemaipomenti s-a intamplat : TheWindgedSpy s-a transformat la rand in : Koios , Iurka , Amantulu maicata si a ajuns in forma lui finala : Ice Man . Intradevar : o prezenta de gheata !
De asemenea pe la miazazi un nor de praf s-a vazut in directia Shock : era una din acele rare carute care mergeau fara cai , vopsita metalzat si cu mult loc in spate pentru a depozita diferite alcooale folosite de bestii pentru a-si unge sufletele in fata unei batalii veni . Cand vazura aceasta caruta cativa pui de demoni printre care si Shock? - Iona inebunira ! Aceste carutea erau intradevar rare dar nu unicate(asa ca eu presupun ca ei nu au putu face fata la starea de alerta combinata cu alcool) , dar aceasta se opri in fata spionului si din ea se dadu jos Xblaandy si cu Snoops , o mare surpriza pentru toti si o mare placere totodata mai ales din cauza ca alcoolul era pretutindeni imprastiat in caruta , care este ceea ce ii tine in viata pe bestii .

----------------
Post dedicat lui lamine care a fost atat de simpatic incat nici nu mi-a raspuns la mesaj .
 

DeletedUser

Capitolul 3

Azi am sa va povestesc aventura Spionului ce spiona . Aceasta poveste incepe in Cnoobs , unde simturile bestiei ravasite de alcool au simtit o unda :
Ba.. Trezirea dragi conalcolisti si conpocaiti . Cica avem un dusman , locul 4 Cnoobs .
Spionul primii un raspuns sec :
" Tu de ce nu i-ai trecut spionule , ti-am zis ca ii dau la cuka una de-i curg balele , e un noob si jumatate , mai ales ca l-a umilit aztecul in ultimul hal ."
" Sa-ti spun ceva mai blaandy , deci am trecut mai inainte pe la consiliul extern si i-am facut de toata jena . Ma mir cum am putut fii atat de adormit sa nu-l miros mai devreme mai ales ca am vreo 3 langa mine pe care o sa-i bat ca si pe fasole ".
Atunci spionul isi aduna oamenii , facu un cerc si in jurul focului toti asezati il ascultau pe spion , niste vorbe de tot hazul care au sa ramana in in istorie pentru mult timp :
"Deci ma Sarpele Boa ce vine dimineata cu roua si moare cu roua de seara s-a imbatat cu apa rece in ultima vreme adica in zilele astea cand facandu-si zidul au crescut in puncte ca boii care is hraniti cu hormoni .Acesi oameni din marmote penibile au devenit semiii zeii nivelului 17 , Eu sunt pregatit sa bag groaza in ei , printre ei si sa-i suntez definitiv "
Cine este cu mine ?" Toti strigara atunci jos cu cei cu banana afara din pantaloni , Jos cu cei cu poze de-a dreptul penibe , Jos celor care sunt de accord sa faca fuziuni cu nobili . Acestea fiind spuse Shock isi continua povestea in zilele ce vor urma , Shocandu-va de fiecare data cum v-a shockat pana acum .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mult tam-tam si s-a terminat exact ca in cazul tribului Divide.
 
Sus